Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
309. Dodi44 (válaszként erre: 305. - Sanyinak)
2017. okt. 11. 20:04
Igaz, hogy elkalandoztunk a bicaj tematol, de meg megemlitem, az itteni auto pot alkatreszek rendszere ugy mukodik, hogy az osszes auto alkatresz arusito cegek mind ossze vannak kotve a conmputerekkel. Es ha az egyik boltnak nincsen valami raktaron megnezi kiknek van, es masnapra, vagy neha aznap delutan, mar mehetunk a szukseges darabert. Maximum egy hetig kell varni ra, ha nagyon ritkan keresett darab.
308. Dodi44 (válaszként erre: 307. - Dodi44)
2017. okt. 11. 19:58

[amit utalok az en kocsimban, hogy a transmissioja az automatikus. Azt egy orangutan is vezetheti, mert csak ket pedal van benne, a gaz es a fek pedal. En meg szeretek valtani, erezni a kocsi mukodeset, a kocsi hu8zasat..

Az automata kocsi meg egy olajnyomasos alapon valt, ami olaj pumpa allandoan mukodik, es ezert az automata kocsik mindig , ugy 25%-koruli tobblet fogyasztassal mukodnek, a kezi valtosokhoz viszonyitva. De nekem hianyzik a kezi valtos sebvalto! Elotte egy Masik Hondat hajtottam, es azon volt egy 5-os kezi valtos. Sajnos a kasznija elrozsdasodott, de a motorja az meg tiszta jo volt, 375K utan is jo volt a suritesi aranya, es jol ment/ Igaz, jo mu olajat hasznqaltam mindig hozza.

307. Dodi44 (válaszként erre: 305. - Sanyinak)
2017. okt. 11. 19:50

Felenk nem ritkasag az Acura. Ha kellene alkatresz, nem lenne nehez beszerezni. De eddig meg nem volt ra szuksegem, az elozoleg emlitett fekbetetek es az akkumulatoron kivul. [116K mile van benne.]

-Biztos nem jol fogalmaztam...

az abroncs alatt csak a fem "felnit" ertettem, nem gumival egyutt.

306. sanyinak (válaszként erre: 304. - Dodi44)
2017. okt. 11. 19:42

A gumi megöregszik, idővel romlik a tapadása, ha nem is látszik rajta.

Meg hát a futófelület is elkopik.

305. sanyinak (válaszként erre: 303. - Dodi44)
2017. okt. 11. 19:40
Aha! Nem egy gyakori típus nálunk. Hogy lehet ehhez alkatrészt kapni?
304. Dodi44
2017. okt. 11. 19:29

"Az abroncsok soha nem mennek? Dehogynem. Az állásban is elöregednek."


Magam reszerol mindig a japcsi kocsokat veszem. Mert azok alltalaban nem rolmlanak. A megszokott normal fek betetek az accumulatorok csereje mellett nekem meg soha nem kellett cserelnem semmitsem. A mas gyartmanyokon meg igen.

A regebbi japcsi kocsiknak meg az volt a bajuk, a rozsda. De amiota finomitjak a femeiket, azota nem van problemam veluk. Az abroncsok, mint az ujjak tiz ev utan is. Legalabb is nekem ez a tapasztalatom.

303. Dodi44 (válaszként erre: 302. - Sanyinak)
2017. okt. 11. 19:23
{Honda csinalja, ugy mint a Toyotanak is van a jobb kocsija, amely a luxussal egy kicsit fel van turbozva, az a Lexus, az Acura meg a Hondae.)
302. sanyinak (válaszként erre: 301. - Dodi44)
2017. okt. 9. 06:07

Most rakerestem, nem is talaltam ilyen autót a használt autók között. Honnan van ez a jármű?

Az abroncsok soha nem mennek? Dehogynem. Az állásban is elöregednek.


Bizony,, ma már meggondolandó, milyen javításnak áll otthon neki az ember.

301. Dodi44 (válaszként erre: 298. - Sanyinak)
2017. okt. 9. 04:07

Egy Acura-t (Honda) hajtok mostanaban, es neha lehetett talalni aranylag fiatal kocsit a bontoban, es az abroncsaik sosem mentek tonkre, es nem beszelve arrol, hogy a tatalek potkereket is mar manapsag mar "fankot" adnak, nem egy igazi kereket, azt is kicsereltem egy eredeti meretu kerekre.

(nem is elfelejtve azt, hogy ,amapsag mar nem minden uj kocsihoz adnak meg csak a "fank" potkereket sem...

Regebben magam csinaltam a javitasokat a kocsimon, es a csalad kocsijain, de mar egyre kevesebbet tudok csinalni rajtuk, mert minden diagnosztikahoz manapsag mar computer kell...

300. Dodi44 (válaszként erre: 299. - Spatifillum)
2017. okt. 9. 03:57

Orulok, hogy ujra latlak ezen az oldalon!

Ha megengeded, megemlitek egy lehetoseget.

A szerszamjaitok kozott biztosan fogsz talalni egy "kombinalt fogot" annak a "pofaja" reszen van egy kissebb kerek nyilas, es a masik fele is vagy nyitott, vagy oda tettek a drotvago elet. De mindegy, hogy a tietek eppen melyik fajta, mert az a kerek nyilas azt, ha egy kicsiket szejjelebb nyitod, pontosan raillik a muanyag szelepsapkara (alltalaban az fekete szokott lenni).

A fogok pofajan azzal a kereknyilassal a szelepsapkat egy kicsiket megszoritod.

Azt tudjuk, hogy az analog oramutatojaval ellentetes iranyban kell a szelepsapkat letekerni. Azt a fogonak a pofajat, en ugy tennem oda, hogy azt a fogoval az oramutatonak a forgasaval az ellentetes iranya megmozditanad, Utanna mar kezzel is konnyebben lehet lecsavarni, es a pumpalasa a gumuiknak ujra lehetseges teendo.

Felenk meg jo ido van, de talan mar nem tul sokaig, az indian nyar muloban van. Oktober van, lassan elmulik a bicajos ido...

2017. okt. 8. 22:54

Csak benéztem:) Már nem biciklizek annyit, buszra váltottam, kevés időm marad, mire hazaérek.


Ja, és a biciklim rettentő állapotban van...hiányzik a karbantartás.

Ráadásul nem tudom felpumpálni a kerekét, mert annyira rászorult a szelepsapka, hogy képtelen vagyok lecsavarni. Ne nevessetek ki, így még nem jártam.

298. sanyinak (válaszként erre: 297. - Dodi44)
2017. okt. 7. 09:04

Akkor te öreg motoros vagy már! Azért remélem, azóta nem bontóból öltözted a verdát!

Az útra meg vigyázni kell, mert a bicaj főleg megérzi a lyukakat! ;)

297. Dodi44
2017. okt. 7. 06:29

Annak idejen a bontobol sikerult talalnom negy egeszseges kocsira valo abroncsot, es arra vettem a teli gumikat. Ha az utakat nem becsuletesen takaritjak, akkor tenyleg a nagy mintaju gumik segitsegere szikseg van. Amit 71-ben vettem abba a teli gumiben meg szogecsek is voltak a futofeluletebe beagyazva...

Ahogy a ho elolvadt, akkor meg a betoton olyan vekonyabb hangot adott, ahogy a szegecsek a betonhoz ertek. Utanna nem sok evvel, mar nem arultak szegecsesen, mert erosen rongalta az utfeluleteket...

296. sanyinak (válaszként erre: 295. - Dodi44)
2017. okt. 6. 18:56

Ez számomra olyan mint a Mekk Mester. Aki sok mindenhez ért, az nem ért semmihez. A négy évszakos gumi is ilyen. Valamelyest jó nyáron, valamelyest jó télen, de messze van a váltott gumiabroncsok hatékonyságától. Még aztán amíg pihen a garázsban az egyik gumi, add sem kopik a másik.

Nekem megér ennz a biztonságom.

295. Dodi44 (válaszként erre: 294. - Sanyinak)
2017. okt. 6. 06:38

van olyan gumi, amit telinyarinak hivnak, mert mind a negyszezonban jol mukodik. En is azt hasznalom mind a negy kerekemen. Michelin csinal eleg jokat. Azokat szoktam venni, amiket 80000 merfoldre garantaljak, azt hiszem az 120000km. koruli garanciaval vettem. Ezek a masodik gumik a kocsin, kb 118K van rajta

(ha jol emlekszem 1 mile=1,6km durvan.)

294. sanyinak (válaszként erre: 293. - Dodi44)
2017. okt. 6. 05:59

Én meg arra emlékszem, hogy mikor a Favorito.at jól meghajtottam, sokszor szakadt el egy-egy kulloje a hátsó lánckerék mellett. Annyi munkát nem ér nekem a száguldás :).

Ma kivételesen autóval megyek dolgozni (megyek téli kereket venni) - már előre félek a dugóban várakozástól.

293. Dodi44 (válaszként erre: 292. - Sanyinak)
2017. okt. 6. 00:09
Egy oregebb unokatestveret en is sokaig nyustoltem, azzal jartam ki es vissza negy es fel kilometerre a vasut allomasra, (majd + 20km oda es 20km.vissza, ha lekestem a vonatot) negy evig,es mindig jol kijottunk egymassal, mig meg nem fertozott a Vasas verseny bicaj egyedulet...
292. sanyinak (válaszként erre: 291. - Dodi44)
2017. okt. 4. 22:03
Te ismered a bicajomat?! :)
291. Dodi44
2017. okt. 4. 21:06

A Te bicajod, az megbizhato, az minden ut korulmenyeken gurul, igazi strapa biro gep!

Jol meghalalja az idonkenti beallitasokat, csapagyak zsirozasat, olajozast.

(Bocs. -neha becsapom magamat, azt hiszem, hogy mar jobban megy a gepelesem, ismerem a billentyuzetet mi hol van rajta...)

290. sanyinak (válaszként erre: 289. - Dodi44)
2017. okt. 4. 20:16

Az első mondatodat nem értem, szerintem átírta a telefonod kicsit :)

Gyerekkoromban én is bicajoztam tanyán, nagy homokban, sejtem, mire gondolsz.

289. Dodi44
2017. okt. 4. 07:00

A Te bicajos, az megbizhato, az minden korulmenyekkozott elgurul, igazi strapa biro jol szolgalja, es meghalalja az idonkenti olajozast. Annak idejen faluban laktam, es iskolaba at kellett jarnom vonattal, a kovetkezo nagyobb faluba, de a mi allomasunk a vonattol negy es fel kilometerre volt, majd huszkm. vonatozas, majd megint ket km. gyaloglas a suliig.

Bizony azokban az evekben reggel hatkor indulas a haztol, ha eso esett, ha ho, a bicajomnak gurulni kellett a husz centis hoban is. Neha annak is igen orultem, ha egy lovaskocsi mar elment elottem es annak a nyomaban tudtam bicajozni, Ugye mondanom sem kellene, hogy megtanultam egyenesen a kereknyomba bicajozni...

288. sanyinak (válaszként erre: 287. - Dodi44)
2017. okt. 3. 06:02

Nos azzal biztosan jól lehet haladni.

Én viszont a masszív bicajt szeretem, ami bírja a terhelést és nem igazán kell javítani. No meg persze esőben jó, ha nem terit be vízzel. A motor meg majd elviszi valahogy :)

287. Dodi44
2017. okt. 3. 03:50

Az en bicajom olyan mint a vekony lany! sebessegre van epitve, nem kenyelemre! :DDD

A bicajomon nincs csomagtarto, sem sarvedo, csak ket sarhanyo van ...

-igaz a motorja sem olyan furge, mint valaha volt...

286. sanyinak (válaszként erre: 285. - Dodi44)
2017. okt. 2. 12:05

A derékra kötözött pulóver lehullhat a nagy tekerés közben, illetve nagyon izzaszt deréktájban. Én a csomagtartóra rakom a felesleges ruhát. És bizony reggel nekem is a "felhőkép"-pel indul sokszor a napom. Vagy a radarképen próbálom kitalálni, mikor induljak, hogy a lehetőségekhez képest ne öltözzem magam túl magam esőruhával (amibe aztán úgy beleizzadok mintha eláztam volna :).

De azért kitartok a mínuszokig. Utána már nem tesz jót az ízületeknek, meg veszélyes is az esetenként jegessé váló úttest.

285. Dodi44 (válaszként erre: 284. - Sanyinak)
2017. okt. 2. 06:33

Csalni szoktam a ruha cucokkal, az ujjuknal fogva a derekamra kotve viszem, Igaz mar gondoltam azokra a vekony hatizsakokra is, mert abba konnyebben bele lehet gyomoszolni. :-)

Tudod, mi bicilisen , mielott felulunk ra, olyanok vagyunk, mint a libak felnezunk az egre, hogy milyen a felhozet, lesz e eso? De mire hazafele jovunk akkorra ugy is masra fogvaltozni, Egyszer elmentem egy tavolabbi bolba valamiert, es mire hazaertem birig aztam azon a ket kilometeren, ami erdekes volt csak ugy felkilometeres savban volt eso es mire hazaertem ott tok szaraz volt, en meg ugy neztem ki mint az azott urge! :-)

284. sanyinak (válaszként erre: 283. - Dodi44)
2017. okt. 2. 05:56

Én is egyre jobban felöltözöm reggelente, hogy aztán délután meg cipelhessem hazafelé a ruhákat. Csak az eső ne essen tekerés idején!


Múlt héten volt bicajos reggeli...

283. Dodi44
2017. szept. 24. 06:12

Elmult a nyar. Huvosebbre es esosebbre fog az idojaras valtozni.

Nemsokara, meg kell tisztitani a bicajokat, beolajosni a lancat, es a garazsfele kell nezni hamarosan, de meg lesz egy par nap az osszel amiket kihasznalhatunk...

282. Dodi44
2017. máj. 24. 06:35

Elmaradt ma a bicajozasom.

Lanyom talalt ma nekem mas elfoglaltsagot...

281. Dodi44 (válaszként erre: 279. - Spatifillum)
2017. márc. 21. 05:04

Tolni fogom a biciklit-rol jut eszembe...

Valamikor regen, Szatymazon a nyariszunetben a nagybatyameknal voltam nyaralni, es vasarnap volt, segitettem leszedni a kertjukben a tanaraknak adott "haztajibol" a paradicsomot, es mivel a mezokert nem volt nyitva vasarnap igy haroman az unoka testvereimmel a harom bicuklijukkel kellett betolnunk a felkotozott paradicsomos ladakat. Azon a reszen borzasztoan mely szaraz homok volt, amiben, konnyen megcsuszott felre a suly alatt a biciklik kereke, hat mittesz Isten, az unokatestverem addig hulyeskedett a bicajaval, hogy nem tudta vissza egyenesiteni, es eldul a rarakott ladaikkal egyutt, persze, mindegyik ladajabol kiomlott a sok paradicsom es persze csupa homok lett mind! Sikerult a mi bicajainkat a keriteshez tamasztani es segitettunk osszeszedni a sok paradicsomot es vissza minden a ladakba. Tovabb mar nem volt baleset, szerencsenk volt! De az a budos unoka ocsem ramfogta, hogy az enyem omlott ki nem az ove, mert a mezokeresek megmondtak a nagybatyameknak, a homokos paradicsomot... Hat igen, ok tanitottak az iskolaban, mi meg az egerek cincogtunk... Hu de regen volt...

280. Dodi44
2017. márc. 21. 02:07
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook