Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon mikor teszek jót? fórum

Vajon mikor teszek jót? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. szept. 15. 13:21
Télleg tiltani nem szabad, felesleges. Valahogy a cigi hatását kellene megmutatni neki, hogy mit okoz. Jah s megmondanám neki hogy tőlem, vagyis a szüleitől nem fog rá kapni pénzt. Akkor oldja meg!
32. unom (válaszként erre: 29. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. szept. 15. 10:21
Nyugi, kamasszal szemben szép lehetsz, de okos nem :)
2015. szept. 15. 10:20
ami még ebben a korban talán fékezhető később nagyon nehezen
2015. szept. 15. 06:49
Pont ez az hogy én nem adnék neki,ezt úgy javasolta valaki...
2015. szept. 15. 06:49

Sajnos nem tudok rá hatni semmivel!

Egyszerűen nem érdekli amit monok :(

Megveszik a haverok és kínálják vele,tehát nem tudom eltiltani a bagótól.Vagyis tudnám de mivel hajnalba megy délután későn ér haza nem tudom kontrollálni.

Ráaásul ízlik neki a bagó ezt mondja és mikor mutattam neten a károsodott tüdőt arra is csak azt kérdezte jó de mennyi idő után lesz ilyen...arra pedig mikor mondtam mennyien elhunynak tüdőrákban azt mondta nem érdekli.

Kéreztem tőle hogy az sem érdekel hogy sokkal előbb meghalhatnak a dohányosok az sem hatotta meg.

Próbálkoztam azzal hogy büdös lesz,a fogai-kezei mienek lesznek tőle,de nem érekli,a válasza ÁÁÁ az övé nem lesz olyan!Egyik fülén be a másikon ki...

Sőt idevágta hogy 3 éve szívja és még mindíg csak napi 2 szálat szív tehát ne mondjam hogy mindíg majd többet akar belőle...

Kész én felatam... :(

2015. szept. 14. 21:48

A boltban nem szolgálhatják ki, te pedig a szülőjeként adnál neki???

Inkább mindent tegyél meg azért hogy ne váljon függővé!

27. kisj (válaszként erre: 13. - Mimy63)
2015. szept. 14. 21:02

Ez azért nem mindenkinél válik be.

Ha konyakkal is sokkol, akkor a végén még alkoholista is lehet az a szegény gyerek:)

26. kisj (válaszként erre: 1. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. szept. 14. 20:57

Ne tiltsd, de ne is vegyél neki cigit. (a sodort/töltött cigi egyébként semmivel sem rosszabb, mint a "gyári")

Próbálj inkább arra ráerősíteni, hogy milyen kellemetlen ha valakinek büdös bagó szaga van,vagyis inkább az egészséges "hiúságára" hassál.

Adjál neki minél kevesebb zsebpénzt, hogy még véletlenül se tudjon gond nélkül megvenni egy doboz cigit.

2015. szept. 14. 13:50

Köszönöm az ötleteket,de még mindíg nem tudom mivel is teszek neki jót :(

Magam ellen hangolni nem akarom,talán tényleg valami drasztikus hánytató módszer lesz a legjobb...

2015. szept. 14. 13:48

Köszi!

Párom már régebb óta tudja,és el is mesélte nekem is (mármint párom) és nem bántotta ezért a fiunkat.

Nem tiltja neki hisz nem tudja,nincs vele egész nap! Már ő is mondta hogy aggódik milyen "kapadohánnyal" kínálgatják fél hogy valami kevert füves cigivel vagy ilyesmi...

2015. szept. 14. 13:47
Nem tudsz mit csinálni
2015. szept. 14. 13:45

Hát igen,ez a 22-es csapdája...

Legyél okos... :(

2015. szept. 14. 13:44
Köszi ez jó 5letnek hangzik
2015. szept. 14. 13:43
Az a baj hogy az összes haver szívja mint állat :(
2015. szept. 14. 13:43
Sajnos a barátai hatására kezdte el szerintem :(
2015. szept. 14. 12:04

Én is dohányoztam. Bár nem napi 1-2 szálat, csak alkalomszerűen. Élveztem, hogy kijászom a felnőtteket. Apám rezzenéstelen arccal adott ajándékba egy doboz mentholos Eve-t a 18. szülinapomra. Akkor már szabad volt, senkit nem bosszantott, nem is csináltam :)


Próbáld meg kideríteni, miért, mikor, kivel teszi. Ismerd meg az ellenséget, ahhoz, hogy le tudd győzni :)

2015. szept. 14. 10:52

Nagyon komolyan el kell beszélgetni vele. Ha kell nem is egyszer. A lányom pl azt mondta kiváncsi volt ,hogy mit szólunk hozzá..

Megjegyzem ,se a párom sem én nem dohányzunk. De pár osztálytársa igen. Többször hármasban beszélgettünk. Nem lett dohányzó. Ma már külön él tőlünk de mégsem szív.

Meg kell találni a közös hangot. Hatni rá.

2015. szept. 14. 10:45
Az öcsém is ezt csinálta évekig. Azóta is dohányzik, de már megkeresi a rávalót. :) Szerintem nem tudod megtiltani, sajnos. A veszekedés nem segít, meg az sem ha te veszel cigit. Mivel nem vagy mellette minden pillanatban. Bízz benne, hogy abbahagyja.
2015. szept. 14. 10:40

Nekem nincs ilyen nagy gyerekem, de az egyik ismerősöm vett a fiának cigit és azóta is dohányzik.Naponta egy dobozzal szívja már.

Mondjuk az se jó, ha valami gagyi dolgot szív. De azért az se jó, ha megveszed.

2015. szept. 14. 10:26

Ugyanezt csináltam én is anno. (mármint 15 éves koromban :) ) csak akkor még tudtam venni, nem kértek személyit, ma már ugye nehezebb.


Ne adj neki cigit, azzal semmiképp nem teszel jót. Mondd el neki, hogy te miért szoktál le, és hogy minél idősebb lesz, annál kevésbé lesz menő, sőt, igazából az a menő ma, aki nem cigizik. Aztán meg úgyis úgy tesz, ahogy ő akar.

13. mimy63
2015. szept. 14. 10:23

Az én nagybátyám sokkhatást alkalmazott. Először ő is próbált elbeszélgetni, de látta, hogy semmi eredménye. És akkor jött a sokk... Vett egy doboz cigit, a legerősebb fajtából, mellé vett egy üveg konyakot, és leült a fiával, mint férfi a férfivel. Töltött konyakot, megkinálta cigivel. A konyakból csak egy kis pohárkáig jutottak el, mert a cigit, ahogy a gyerek elszivta, újra és újra kinálta. A 3. szálnál persze kihányt mindent. Borzasztó volt, sajnálta is a gyereket, de hatott. A srác soha többet nem akart rágyújtani, megundorodott a cigitől is, és szerencsére az italtól is.

Azóta eltelt sok-sok év, és a legjobban ő ellenzi, ha valaki dohányzik és mindenkit próbál lebeszélni róla.

2015. szept. 14. 10:17
kamaszkorban nem jó a szülő sokszor sajna beszélgetni. Nincs egy külső bizalmi embere? tágabb családból, barátok közt aki hatással van rá? Ez a szülőktől elszakadás korszaka, ilyenkor mások érveit jobban meghallják a kamaszok. Amire neked legyint, ezt egy nagbácsitól, nagynénitől simán fontolóra veszi, vagy egy baráttól. legalábbis a kamszok többsége :)
2015. szept. 14. 09:56

Szerintem kevés olyan kamasz van, aki nem próbálja ki. Én szerencsés vagyok a fiammal, 16 lesz nemsokára, de fúj, köhög, ha valaki bagóval megy el mellette. Azt mondja, az ilyennek letolná a torkán :)) Igaz, nálunk soha senki nem dohányzott és egész életében a fujjgatást hallotta, ha valaki a közelünkben bagózott.


A fiadnak a helyedben én is elmondanám, hogy mik a dohányzás hátrányai: nem csak azt, hogy árt az egészségének, inkább azt, hogy büdös lesz tőle a szája, a ruhája, sok lány nem is szeret az ilyen pasikkal csókolózni, ha később dolgozni fog, könnyebben felveszik, ha nem dohányzik. Ha nem költ bagóra, több pénze marad, amit másra költhet, ilyesmit. Az, hogy árt az egészségének, nem nagyon fogja meghatni.

10. lomita
2015. szept. 14. 09:48

Akkor csak reménykedni tudsz, hogy ahogy nevel(t)ed az elég ahhoz, hogy előbb-utóbb belássa mi a jó neki.

Esetleg mutass neki képeket a káros hatásokról.


Mondjuk ebben a korban sztem egyik megoldás sem jó. Ha még támogatod is (te adsz neki, vagy több pénzt kap), akkor tuti rászokik.

Talán: Ha futja rá a pénzéből, akkor engedd neki, vegyen magának havi 1-2 doboz cigit és ossza be.

2015. szept. 14. 09:46

Semmiképpen ne támogassad a dohányzását ! NE vegyél neki cigit, mert az beleegyezést jelent. Fontos, hogy okosan beszélgess vele. Ne legyél erőszakos, de nagyon határozott és következetes az igen. Kérdezd meg, miért gyújtott rá ? Csak kíváncsiságból? Mit érzett, jó volt, vagy rossz ? Reméljük rossz, akkor legyen ennyi. A többi már csak árthat és nagyon sokba kerül.Lehet, hogy a barátainak akart megfelelni ! Miért akar megfeleni? Legyen Ő önmaga, a butaságot nem kell utánozni. Mindenki így kezdi mapi 1-2 szál azután egyre több. Ezt Te is tudod, tehát hívatkozz magadra. Igen Te is szívtad, nem volt jó ! Érezted romlik at egészséged, függő lettél, sokba kerult, streszt más is oldja, tehát keservesen DE abbahagytad. Épp ezért nem szeretnéd, ha a fiad is szívná, mert ez csk rossz dolgokra vezet. 15 évesen még nem tudja megkeresni az árát TE NEM támogatod !!! Legyen büszke a TE gyereked, hogy Ő különb a többinél Ő nem szív ezt sem és reméljük mást sem. Sok év múlva leszokni nagyon nehéz.

Meggyőződésem, hogy a környezete a legdöntőbb ebben az esetben ! Ha dohányosokkal van körülvéve szinte biztos, hogy dohányos lesz, ha nemdohányzókkal van körülvéve, akkor nagyon jó esélye van arra, hogy Ő sem lesz bagós. Sok sikert !

8. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 6. - Unom)
2015. szept. 14. 09:36
Szerintem se és kontrollálni se tudom sajnos...
2015. szept. 14. 09:35

Semmi gáz! :)

Elbeszélgettem vele de nem látom hogy különösebben érekelné a dolog... :(

6. unom (válaszként erre: 3. - Lomita)
2015. szept. 14. 09:34
Kamasznál a tiltás nem gazán hatékony szerintem.
2015. szept. 14. 09:34

Félreértettél én 11 éve NEM DOHÁNYZOM!

Amúgy tudná finanszírozni a pénzéből ha nagyon akarná. A káros hatásokat is tudja...


Előttem sosem gyújt rá!

Tiltani? Komolyan lenne értelme szerinted?

Reggel 6-17-ig nincs velem...Akkor???

4. lomita (válaszként erre: 3. - Lomita)
2015. szept. 14. 09:33
Ne haragudj, most látom, hogy félre olvastam, már 11 éve NEM dohányzol, akkor érdemes lenne elmesélned neki, hogy te miért döntöttél így.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook