Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolából szökött gyermek. A történetet írom, véleményeket, tanácsokat várok. fórum

Iskolából szökött gyermek. A történetet írom, véleményeket, tanácsokat várok. (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Starmama)
2015. szept. 19. 23:16
Egyértelműen simlis a tanár : a gyerekre vigyázni kellett volna az iskolában. Azért ne vedd készpénznek hogy tud erről az igazgató...
66. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Starmama)
2015. szept. 19. 23:14
Figyeljed hogy alakul a helyzet és persze beszélj a gyerekkel is...
2015. szept. 19. 11:50

Sziasztok!

:)

Akkor egyes szám első személyben: beszéltem(?) a tanítóval, aki szerint a gyerek hibázott. Azt mondta lezárta a dolgot, nem akar erről beszélni.Tanítás előtt beszéltünk néhány mondatot, fogadó órát nem szeretne. Nem volt még gyerek az osztályban. Közölte az igazgatóval a történteket, aki szerint nincs szükség figyelmeztetésre, intőre, semmire. Ez nekem arra bizonyíték, hogy mégsem csak a gyerek lehetett a hibás. Egyébként mondtam, hogy ha ő nem közölte volna, akkor mi tesszük meg. Kértem, hogy semmi negatív megkülönböztetés ne érje a gyerekemet ezek után. erre azt válaszolta, hogy eddig sem érte. Ez nem így van, de hátha ez használ. szerintem élete első napi magatartás értékelésre szolgáló piros pontját kapta meg a gyerek aznapra. Hátha... Beszéltem több szülővel, akik hasonló dolgokról számoltak be, mi szerint néhány kedvenc van az osztályban, akiknek szinte mindent szabad, a többi gyerek meg ellavírozik a közösségben. Reméljük javul a helyzet! Köszönöm a tanácsokat, véleményeket.

64. syria (válaszként erre: 47. - Anyagi)
2015. szept. 15. 19:24

Igen, a kutya itt van elásva, hogy a tanár lapít, ahelyett, hogy tisztázná a történteket.

Én biztos nem hagynám annyiban.

2015. szept. 15. 10:17
türelem
62. syria (válaszként erre: 50. - Starmama)
2015. szept. 14. 18:11
Ez egy meglehetősen zűrzavaros zűrzavaros történet. :(
61. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Kilimcs)
2015. szept. 14. 18:03
Jaj, ez eszembe se jutott!:D
60. Kilimcs (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. szept. 14. 13:07
lehet mindenki itt adja a szülőnek a tanácsokat, közben meg ő a tanár, aki nyugtatót vett be :P....
59. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Starmama)
2015. szept. 14. 11:54
Miért beszélsz egyfolytában egyes szám harmadik személyben?
58. Idhikai (válaszként erre: 47. - Anyagi)
2015. szept. 14. 06:44
... mert az állásába kerülhet simán... és azért volt a nyugtató is!
57. Idhikai (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. szept. 14. 06:25
... van igazság! :) Mondjuk amikor engem behívattak az iskolába, vittem a fiamat is magammal... (mivel tudtam, hogy otthon rendben, ugrik, segít szó nélkül.. tanul szintén szó nélkül)... iskolában 19 fős osztályból 6 szülőt hívattak be, hogy kezelhetetlen a gyereke, én voltam az egyik. Végül azt mondtam, hogy a gyerek otthon teljesen rendben van, tehát jövök vele minden nap, és beülök vele az iskolapadba. Nem kérték.... következő évben új osztályfőnököt kaptak, és kiderült, hogy a gyermekem klassz, karakán, maximálisan megbízható srác... ma is az! :) Ha akkor nem mellette állok ki, akkor....? ki tudja...
56. Idhikai (válaszként erre: 2. - Starmama)
2015. szept. 14. 06:17

Nem olvastam el a hozzászólásokat, deee... ha reggel berakod a gyereket az iskolába, az iskola felel érte. Hogy tudott kisétálni a portán? Nem is értem. Édesanya kért bocsánatot? Az iskolának kellett volna könyörögni, hogy ne jelentse fel őket!


Ha már most ez van... mármint, hogy nem harmonizál adott iskolával, csak rosszabb lesz... sajnos... másikat!!! ... ha városban laktok, van ott elég! Túl rövid és drága az Élet ahhoz, hogy éveket megszenvedjen belőle.

55. Érdekes73 (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2015. szept. 14. 00:23
Túl ismerős a történet :( Hát igen akkor most lehet harcolni vagy átmenni másik iskolába...A tűrős verziónak nincs értelme.
2015. szept. 13. 18:10

Nyugtatót?


Na, így vált kerekké a történet.


Ha egy tanárnak nyugtatóval kell tompítania az agyát a tanítási idő alatt, akkor az egészet megette a fene...


Borzasztó, hogy ilyen megtörténhet. Borzasztó, hogy egy tanárnak nincsenek megküzdési stratégiái egy 8 évessel szemben....


AZ pedig,hogy visszautasította anyuka felajánlását, hogy este telefonon beszéljenek, szintén aggasztó.


Az igazgatónak tudnia kell a történetről, egyrészt már a szökésről is hivatalból tudnia kell!!! De a konfliktusról, nyugtatóról (azaz a pedagógusának mentálhigiénés állapotáról) pedig szintén

53. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - Starmama)
2015. szept. 13. 17:48

Nyugtatót?!

Na annál inkább felhívtam volna!

Nagyon kíváncsivá tett volna, hogy miért is kellett az én gyerekem miatt nyugtatót bevennie.

Főleg ahogy leírtad, hogy jó gyerek, otthon nincs hangos szó, fegyelmezni sem kell.

2015. szept. 13. 17:42

Elsore : hiszek a gyereknek... miutan keresztkerdesekkel kifaggattam...

Aztan megkerdezem a tanart a sajat verziojarol de nem a tobbi gyerek vagy szulo elott.

Majd dontok.

Amugy kicsiknel ilyenkor bizony a tanar szokott sarosabb lenni... szoval azert egy igazgato elotti kozos beszelgetest mindenkepp megeresztenek.


Es azert irom higy a tanar szokott saros lenni mert o a pedagogus elmeletileg. Igen hibazhat o is. De valahogy meg a nafyon nebeletlen gyerekek se szoktak alsoban hazaszokni. Mindenki mesejetol fuggetlenul amig a szulo nem ment erte az iskola felelt a gyerekert. Aki siman otthagyta a sulit. Es nem egy kamasz hanem egy 8 eves.... valami nem kerek abban az osztalyban akkor.

51. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Starmama)
2015. szept. 13. 17:12
A 6. hozzászólónak van igaza, túl van lihegve, csillapodjanak ha már akkor nem tudták helyén kezelni a dolgot.:)
2015. szept. 13. 17:09
Nem ígérte a tanár a szúlőnek, hogy felhívja. Sőt. Nyomatékosan jelezte, hogy ne keresse őt anyuka, mert nyugtatót kellett bevennie.
49. anya4005 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2015. szept. 13. 17:02

Ahogy írtam,én spec. a gyerek jelenléte nélkül próbálnék elbeszélgetni a tanárral,tehát a másik felet is meghallgatnám.

Vagyis nem az osztály és a saját gyerekem előtt állnék le üvölteni a tanárral,hogy mit és hogy,hanem megpróbálnék beszélni vele.

Így ő megörzi a tekintélyét,én meg megtudom,mi is történt! Ha!!! Ha a tanár hajlandó elmondani,és teszem azt nem teljesen mást mond,mint a gyerekem,mert akkor meg lennék lőve,hogy kinek is van igaza...

Ezért volt a :D jel! Nyilván egy adott helyzetben,ott és akkor kellene mérlegelnem,de alapból úgy állok hozzá,hogy a gyerekem az első!

48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Anyagi)
2015. szept. 13. 16:55

Mi ebben a dzsungelharcos? Nem arról beszélek, hogy üsse le, hanem arról, hogy a tanár ígérte, hogy felhívja este. Nem tette. Ilyenkor fel lehet hívni és jó estét kívánok, megbeszélhetjük-e a történteket?


Másik: szülőin is megkérdezhette volna.


Természetes, hogy nem anyázásra buzdítottam, hanem arra, hogy tessék megmozdulni, ne csak bámészkodni meg várni. Egyébként azzal meg nem értek egyet, hogy 8 éves gyereknek azt mondja a pedagógus, hogy lehet másik iskolát keresni, de ettől még nem vagyok dzsungelharcos.


Személy szerint én mindig még aznap, másnap, bármilyen panaszt hallok a gyerekeimtől, szólni szoktam a pedagógusnak. Már csak azért is, mert az esetek nagy részében a gyerek is kiszínezi, felnagyítja. Nálam ez abban is segít, hogy ha félreértette a tanár szavait, vagy túlságosan magára vette, hamar tisztázzuk és szent a béke és megnyugodott, hogy csak félreértett valamit. De semmilyen külön bánásmódra nem tartok igényt. Engem az zavar, ha valaki viszomt mulya, mert akár egy pitiségről, akár súlyosabb dologról van szó, ha nem szól időben, nagy baj is történhet, vagy ha felnagyítanak egy pitiséget, annak a tanár issza meg a levét.

47. Anyagi (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2015. szept. 13. 16:24

Ezért járja az a mondás, hogy "hallgattassék meg a másik fél is"!

De ha a másik fél (jelen esetben a tanár) nem akar beszámolni a történtekről....??

Bennem mindenképpen felmerül, hogy vajon miért nem?

46. Anyagi (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. szept. 13. 16:17

Juj, de kemény vagy!!!!

Nem mindenki olyan "dzsungelharcos", mint Te! Vannak simulékony, kedves emberek is, hogy elviseljék a hozzád hasonló agresszíveket is.

Mondom ezt úgy, hogy mint alant írtam, magam is felvettem volna a kesztyűt és komolyan nekimegyek a tanárnak!

45. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2015. szept. 13. 15:21

Az utolsó mondatodban a :D jel miatt érzek némi hnmoros felhangot, de azért elgondolkodtató.... sajnos, ezzel nem teszel/tennél jót a gyermekednek. Ha nincs igaza, akkor tanulja meg, hogy nincs igaza és viselje a következményét vagy lássa be a cselekedete súlyát.

Ami ebben a mondatodban volt, az arra jó, hogy tovább rombolja a pedagógusok tekintélyét. Márpedig valamilyen szintű tekintélyre szüksége van a munkájához, hiszen nem haveri hanem valamiféle vezető szerepben kell legyen.

(Tudom,ilyenkor jön az a "szlogen", hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, meg blablabla, de egyrészt én most általánosságban mondtam, hogy nem tartom jónak az idézett mondatodból érezhető hozzáállásod, másrészt pedig a gyerekek a nagy szabadságuknál, tapasztalatlanságuknál, pillanatnyi kedélyállapotuknál fogva , vagy a csordaszellem elvárásai miatt könnyen tévesen ítélnek meg egy pedagógust, talán ne az ő véleményük legyen a szakmailag mérvadó. Félre ne érts: a gyereknek lehet véleménye, de -lássuk be- ez sérelem esetén elég megbízhatatlan.)

44. 31bc25d879 (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2015. szept. 13. 15:06

Az utolsó mondatodon mosolyogtam, mert én is hatalmas nagy vehemenciával megáldott anyatigris vagyok. Neki megyek a betonfalnak a gyerekemért, unokáimért.

(és / de csak zárójelben súgom meg, hogy nem mindig vezet jóra és nem minden esetben helyes, de hát az anyai szív...ugyebár):)

43. manó2000 (válaszként erre: 2. - Starmama)
2015. szept. 13. 13:11
Csak az első két hozzászólást olvastam el, majd tovább olvasom a többit. Szerintem egy másodikos gyereknek is kell annyi eszének lennie, hogy nem lehet elszökdösni az iskolából. A másik az a kérdés, hogy nincs az iskolában portás? A legtöbb suliban ki se lehet menni az ajtón, csak ha kinyitja a portás. A harmadik gondolatom pedig az, hogy a tanító nagyon rosszul kezeli a helyzetet. Olyat nem mondhat, hogy ha nem tetszik, akkor menjen másik iskolába a gyerek. Ez nem megoldás!
42. syria (válaszként erre: 2. - Starmama)
2015. szept. 13. 11:53
Nem értem. Ha szó szerint igaz, amit leírtál, akkor a tanítónak volna szüksége pszichológusra (vagy más területen dolgozni) nem a gyereknek.
41. anya4005 (válaszként erre: 2. - Starmama)
2015. szept. 13. 09:46

Szerintem a gyerek nem meglógott a suliból,hanem menekült! Ha lógott volna,a plázába megy mozizni,de ő az anyjához ment,mert félt a tanár következő reakciójától!

Leírhatnám,mit hogyan tettem volna,de semmi értelme,mert ami történt,megtörtént! Az viszont nagyon nem jó,hogy anyuka a gyerekkel együtt bocsánatot kért! Ha a gyerek okos,megbízható,és a szülő hisz neki,semmiképp nem kellett volna megalázni a gyerekek és a tanár előtt egy bocsánat kéréssel!

Mindegy,ez már a múlt!

Amit tennék a jövőben: ha még egyszer panaszkodna a gyerekem a tanárra,azonnal begyűjteném a tanárt és a dirit,és velük beszélgetnék el,a gyerek nélkül. A gyerekemet pedig otthon arra bíztatnám,hogy nyugodtan mondja ki legközelebb is,amit gondol vagy érez,csak vigyázzon,ki hallja!

Szerintem a gyerek nem hibázott!!! Anyuka igen: nem kiállt a gyerekéért,hanem még meg is erősítette a tanárban,hogy bármit megtehet!

Igazság szerint még akkor is a gyerekemnek adnék igazat,ha nem neki lenne igaza! :D

2015. szept. 13. 09:23
Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat.
39. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Starmama)
2015. szept. 13. 09:20
Beszéljetek az igazgatóval! De te is! Ne itt panaszkodj, hanem tessék megbeszélni az igazgató és a tanár jelenlétében ezt a dolgot, a gyerek nélkül. Mi hiába is mondunk bármit, ha te nem mersz kiállni a saját gyerekedért, vagy tisztázni, hogy most tényleg elhangzottak azok a dolgok a gyerek felé vagy csak felnagyítja.
2015. szept. 13. 09:18
Egy biztos: mielôbb le kellene ezt a kérdéskört zárni; nem lebegtetni, mert abból tényleg baj lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook