Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az irigység fórum

Az irigység (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. nik234
2014. aug. 23. 20:18
sajnos én is ebben voltam csak a legjobb bnőmmel. 35 évesen rá kellett jönnöm hogy az évek óta tartó utánzása irigység ami egyre durvább betegesebb lett. sajnos ez van. pláne ő nem csak dolgokat vett meg amit én is még a lakását is ugyanolyanra festette és külsőleg is mindenben haj....stb utánzott már a végén eléggé belemerült. olyan volt mintha sakkot játszana velem csak én nem akartam játszani. ugyhogy én úgy oldottam meg ezt az egészet h rövidre zártam. nem vesztem vele össze de ritkitottam a találkozásokat most már jó pár hónapja nem találkoztunk. remélem igy is marad. sajnos ez nálad nem járható út mert családtag. de én biztos hirzárlatot csinálnék h ne tudjanak semmit. ha nem tudják h tvt vesztek nem tudják leutánozni. minél kevesebb infot magatokról....
95. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 94. - Huan81)
2014. jún. 29. 21:30
Sokat nem tudtok tenni mert ők irigyek maradnak mindig. Csak annyit,h bár elkerülni nem tudjátok őket szartok rájuk amikor találkoztok. Vagy oda szúrtok ti is. Pl. ha azzal jönnek,hogy de ők ezt és ezt olcsóbban vették meg akkor ti gratuláljatok nekik mosolyogva. Ne lássák,hogy idegesek vagytok. Esetleg tehettek néha olyan megjegyzést,h szar lehet nekik,hogy mindig azt kell venniük ami nektek van. Vagy viccelődni velük mindenki elött,hogy biztos nagyon nagyra tartanak titeket ha nekik is mindig ugyanolyan kell mint nektek.
94. huan81
2014. jún. 29. 21:22

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van: A páromnak van egy testvére,annak egy férje. Ők folyamatosan ellenségnek,vetélytársnak, legyőzendőnek tekintenek minket. Mindent lemásolnak rólunk csak nagyobbat,szélesebbet,drágábbat vesznek, legyen szó TV-ről,fényképezőgépről,autóról ,lakásról.Sokszor több hónapot várnak,míg pl.a TV-k ára folyamatosan zuhan, és amikor már olcsón lehet venni TV-t,akkor odadörgölik,hogy ők csak ennyiért vették stb. Hogy irigyek és így kompenzálják a maguk tehetetlenségét és lemaradását,az nekünk már nyilvánvaló,de borzasztó bosszantó,hogy mindent utánoznak és

nagyképüsködnek mellé,hogy nekik nagyobb,jobb...stb minden és persze,mindent titokban szervezik meg,hogy "nagyobbat szóljon" amikor odadörgölik az orrunk alá. Mi nem is foglalkozunk velük és mindent magunknak találunk ki és dolgozunk meg,ők kisírják maguknak a családból és azzal tartják a "versenyt". Most lakást veszünk és mi is titkolni kezdtül előlük,ne másolják le. Kipuhatolták másoktól és gyorsan vesznek ők is egyet, most olcsóbbat,hogy most ezzel idegesítsenek,hogy nekik ennyiből lesz,nem úgy mint nekünk.

Egyszerűen elviselhetetlen már az irigységük,lenézésük,holott egy senkik,akiket még a munkahelyükön sem tűrik meg(többször kirúgták), barátaik sincsenek,mert mindenki hamar rájön, hogy csak lehúzni akarnak mindenkit,csak mi nem tudjuk kikerülni őket,mert családtagok.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mit lhet tenni a helyzettel és mit kellene tennünk magunkban,hogy ezeket ne érezzük folyamatosan?

2011. aug. 28. 08:49

Én úgy veszem észre, hogy a körülöttem lévő emberek ("barátok") 80%-a rendkívűl írígy és ezt nem is titkolják.


Nagyon rosszul esnek ezek a megjegyzések.


Ezeket az embereket mind ki kellene iktatni az életünkből....

92. Zizisicc (válaszként erre: 89. - Dorina22)
2009. aug. 6. 22:36
Ez az, amit a külső szemlélő lát. A teljes kép nem mindig ilyen fényes.
2009. aug. 6. 22:34
Az irigyseg nem jo mert nagyon sok energiat fogyaszt:) altalaban azok az irigyek akiknel nincs vmi rendben. En is mindig megkapom a magamet de mar csak mosolygok rajta. Ha elfogadod es orulsz hogy a masiknak jo akkor a te dolgaid is jora fordulnak. Tanulj meg elfogadni es nem itelkezni:)
2009. aug. 6. 22:12

Dorina, meg tudlak érteni... :S

én az énekesnőket irigylem ugy ált., mivel én is az szeretnék lenni, de sajnos nincsenek meg a kapcsolataim... :(

pedig tehetség az van

2009. aug. 6. 19:30

Sziasztok!

Én a szembe szomszédomra vagyok irigy.

Egy fiatal párra.

Gyönyörűszép házuk van, 2 szép autó.

Boldogok, mindenhova együtt mennek.

Biztos valami vezető beosztásuk van valahol.

Ja, és a csajnak tökéletes teste van...

88. a61817160c (válaszként erre: 84. - Hagymi)
2009. ápr. 17. 22:24
S Téged nem utánoz?Mert engem mindenben.Állítom nem alszik éjszaka, ha veszek magamnak valamit, rohan ő is, és vesz hasonlót.Múltkor ezt szóvá tettem neki,még én voltam a rossz.Mi a sz..t kezdjek vele?Az agyamra megy, h állandóan utánoz, nincs egy ép, maga által kitalált dolga...A baj, h kicsit idegesít!
2009. ápr. 17. 22:22
Igazatok van, sztem is buták. Mutogatni azt tudnak, meg azt mondani:neki milyen könnyű...dehogy mennyit gályáz az illető azért, h jó lett neki, azt nem nézik...ahhoz meg lusták, hogy maguk nekiálljanak az életüknek..Hát úgy kell nekik!
2009. ápr. 3. 00:32

Jó pár éve, amikor még ment a Fridi-Show, egyszer Zwach Péer volt az egyik műsor vendége, előadta, hogy azért szert Olaszországban élni, (ez jó pár éve volt...), mert ott nem irigyek az emberek...


Ott, ha Valaki lát egy szép kocsit, akkor odamgy, megcsodálja, és azt mondja:

- De szeretném, ha nekem is lenne egy ilyen kocsim...


Magyarországon:

(ironius hangnemben):

-Hogy-hogy az Izének ilyen kocsija van??

2009. márc. 29. 18:28

A legjobban az irritál ha idegenek irigykednek.

Pl.ma, Cora parkoló. A saját vonalamon belül állok, a vén hülye nem úgy állt,hogy az öreglány is be tudjon ülni mellé, így vénség kitolat, nyanya be mellé, szöveg: gondoltam,hogy nem férfi vezeti ezt az autót .

Nekem sem kellett több,elővettem úri modorom és megkérdeztem tőle, miért fáj neki,hogy az én autóm x-szer annyiba került mint az övé? Miért irigy, soha nem látott, nem tudja mennyi munka van mögötte. Köpni-nyelni nem tudott a vénség.

Megfigyeltem az irigy emberek 99 %-a buta is!!!

84. hagymi (válaszként erre: 83. - A61817160c)
2009. márc. 29. 18:11
Szióka!!! Sokan azt nézik hogy másnak mivan,nem azt hogy nekik mi lehetne.Engem a saját nővérem irigyel. Sokkal fiatalabb vagyok mint Ő és csinos is. Ez fáj neki. A szemembe megmondta.Szerintem mindenkinek van "jó"akarójaDDDD
2009. febr. 24. 20:41
Nálam az a baj, h fordított helyzet van:rám irigykedik a nővérem és a sógornőm..mert tbbet keresek, sikeresebb vagyok, mint ők, s fáj, h azt mondják Neked Könnyű! holott napi 12 órát gályázom s mellette tanulok fősulin plusz nyelvet is tanulok és hétvégenként sem állok meg, mig ők otthon pihennek.Arró nem én tehetek, h lusták voltak tanulni és pénzt félretenni, mert azt is a fejemhez vágták nekem milyen könnyen lett lakásom..ja de azt nem nézik, h mennyi keserves küzdelem van mögöttem.Mikor ezt mondtam nekik, nem nagyon tudtak mit mondani..Arról sem én tehetek, h ők nem ilyen elszántak és kitartóak de a másra mutogatás megy nekik ahelyett, h tennének ők is vmit magukért!Ezt üzenem az irigykedőknek.Mostmár úgy fogom fel ,h az irigység BÓK nekem valahol.
82. 236fe2f68e (válaszként erre: 1. - Mandella)
2008. aug. 10. 15:41
Ahogy egyik kedvenc elöadom mondaná " Sajnos védőoltás nincs az irigység ellen..." (Fanka)
81. mandella (válaszként erre: 80. - McKenzi)
2008. máj. 18. 14:12
igen, úgy tűnik, hogy vele marad... hogy miért, azt nem tudom, és lehet, hogy ő sem.
80. McKenzi (válaszként erre: 79. - Mandella)
2008. máj. 18. 13:31

persze ez az ő döntése, azért mondjuk nem árt, ha nyugdíjasan még nem kell azért munkát vállalni, mert kell a gyerekek iskoláztatására a pénz! :))


és úgy tűnik, hogy a barátnőjével akar maradni?

79. mandella (válaszként erre: 78. - McKenzi)
2008. máj. 18. 13:25

hát igen, persze, 34 évesen egy pasi még jó pár évet várhat is akár a gyermekvállalással, ő most még könnyen mondhatja, hogy nem akar...


azért mondom, hogy megcsalós, mert megcsalta velem a barátnőjét. vagyis pontosabban: velem is. azóta már lehet, hogy leszokott róla. ezt nem tudom.

78. McKenzi (válaszként erre: 75. - Mandella)
2008. máj. 7. 21:28

hát meglehet amúgy, hogy igazat mond, esetleg nem most, hanem évek múlva majd szeretne gyereket.


Miért mondod, hogy megcsalós?

77. McKenzi (válaszként erre: 76. - Mandella)
2008. máj. 7. 21:07
na pedig ha elég empatikus, akkor tudja, hogy ezzel milyen fájdalmat okoz ezzel a másiknak..
76. mandella (válaszként erre: 74. - McKenzi)
2008. máj. 7. 20:44
ja, hogy a kérdésdre válaszoljak, abszolút empatikus, és valójában azt gondolom, hogy igen jó apa lenne... viszont talán nem olyan jó férj... a házasságból való kikancsintgatást nem sok feleség tűti - gondolom
75. mandella (válaszként erre: 74. - McKenzi)
2008. máj. 7. 20:42

az ő nem rendessége sajnos ott kezdődik, hogy nem is akar gyereket (érzésem szerint a szülői háttér húzódik meg emögött, valószínűleg nem akarja, hogy a gyerek esetleg úgy nőjön fel, ahogy ő... nem tudom, ő persze azt mondja, karriert akar, nem gyereket)


ettől - meg még egy-két súlyos nem rendes vonásától - eltekintve nagyon is szerethető ember, én legalábbis felfedeztem (sajnos) benne a szerethető, mély érzésű, érzékeny kisfiút...

74. McKenzi (válaszként erre: 73. - Mandella)
2008. máj. 7. 20:37

a tipikusan nem rendes pasikra később nagyon sokat panaszkodnak a feleségek :) mikor olyanokat olvasok, hogy nem játszik a gyerekkel, vagy maga alá szemetel, vagy csak a gép előtt ül, mindig az jut eszembe, hogy azért valahol lehet ezt előre is sejteni, persze ha nem túl nagy az a rózsaszínű felhő!

persze a legfontosabb hosszú távon az, hogy elég empatikus legyen

ő az?

73. mandella (válaszként erre: 72. - Mandella)
2008. máj. 7. 20:31

vagy mit jelent az, hogy rendes pasi?


ha azt jelenti, amire pl. én gondolok, akkor ő tipikusan nem rendes pasi

72. mandella (válaszként erre: 70. - McKenzi)
2008. máj. 7. 20:30

de hát mondom, hogy "egy kávé még nem jelent semmit!"


nem, amúgy nem rendes pasi. :(

71. McKenzi (válaszként erre: 64. - McKenzi)
2008. máj. 6. 22:26
Alig kaptam tőlük pozitív visszajelzést, de ma mosogatás közben rájöttem, hogy az hogy hét éve fúr az egyik (mert a másik időközben nyugdíjas lett) egyet jelent azzal, hogy fél tőlem, így valójában túl jó munkaerőnek tart! :DDD ez az igazi elismerés!
70. McKenzi (válaszként erre: 69. - Mandella)
2008. máj. 6. 22:24
akkor még van remény. Amúgy rendes pasi?
69. mandella (válaszként erre: 68. - McKenzi)
2008. máj. 6. 16:14

nem igazán tudok rajta elmenni, pedig...

mindenesetre csütörtökön kávézni akar velem.

(és erről eszembe jut egy barátnőm édesapja, aki mindig azt mondta "egy kávé még nem jelent semmit"...)

68. McKenzi (válaszként erre: 67. - Mandella)
2008. máj. 6. 12:27
ha van esély akkor még próbálkozz, de ha nincs akkor valahogy túl kell lépned rajta..
67. mandella (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2008. máj. 5. 20:54
mondjuk úgy, hogy nem úgy, ahogy azt én szeretném.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook