Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért félnek az emberek manapság a párkapcsolattól? fórum

Miért félnek az emberek manapság a párkapcsolattól? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. szept. 9. 23:50

Miért félnek?

Talán nem ismerik sem önmagukat, sem a párkapcsolat jelentőségét.

Ha ezeket nem tanulták meg - akkor félnek.

Mert félünk attól, amit nem ismerünk.

64. Mutáns Jane (válaszként erre: 61. - Cyntia)
2015. szept. 9. 20:45
De tudod mit, ha már ilyen kedves vagy, építek: ha valamit akarsz egy másik embertől, akkor kezdd azzal, hogy bármiféle viszonzás elvárása nélkül megadod azt neki. És figyeled, hogy mi történik.
63. Mutáns Jane (válaszként erre: 61. - Cyntia)
2015. szept. 9. 20:42
Nem építeni akarok, csak (ha úgy tetszik, szubjektív) véleményt nyilvánítani.
62. MZsanett (válaszként erre: 1. - Cyntia)
2015. szept. 9. 20:25
Nehéz normális párt találni, aki neem önző, nem akar birtokolni és még össze is illünk, és meg van a szikra...én is úgy vagyok vele, hogy amíg nem találok egy ilyet, addig inkább vagyok egyedül. Így legalább tudok magammal foglalkozni és nem kell egy másik ember problémáit a sajátom elé helyeznem teljesen fölöslegesen. Az előző párkapcsolatom ilyen volt. Az volt az exem válasza mindenre, hogy minek hallgasson meg? Erős vagyok, megoldom. Anyucikáját:)
61. Cyntia (válaszként erre: 60. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 20:16
Köszönöm a nagyon hasznos megnyilvánulásaidat, igazán építőek ;)
60. Mutáns Jane (válaszként erre: 1. - Cyntia)
2015. szept. 9. 20:05
Ja, és hogy ehhez is hozzászóljak már végre, ne csak offoljak: mindenki intézze a saját magánéletét a legjobb belátása szerint, ahogyan az neki a legjobb. Nekem, és más kívülállóknak sincsen semmi közünk hozzá. Tőlem idegen az az általad sugalmazott, bár egyértelműen ki nem mondott gondolat, hogy másokat az akaratuk ellenére jobb belátásra akarjak téríteni. ŐK tudják, hogy nekik mi a legjobb, mert nem mi élünk az ő bőrükben.
59. Mutáns Jane (válaszként erre: 52. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 20:02
A tévé azért lehet még meghatározó Mo-on, mert idehaza nagyon sok a szegény, kiszolgáltatott ember, akik pl. csak az ingyenes csatornákat tudják fogni mondjuk tányérantennával. És nem olvasnak. Majdnem mint a brazil favellák lakói, akik számára a klasszikus nagyregények olvasását a szappanoperák helyettesítik.
58. Mutáns Jane (válaszként erre: 52. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 19:55
Bocsánat, az előző hsz-ommal is erre akartam válaszolni.
57. Mutáns Jane (válaszként erre: 51. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 19:53

Szerencsés vagyok? Ó, nem. Én is megküzdöttem azért, ami ma puszta szerencsének tűnhet kívülről nézve. Csak én nem ma kezdtem, hanem ma a gyümölcseit élvezem a korábbi évek küszködéséinek.

Mellesleg, aki olyan anyagi helyzetben van, mint mi, akik netezhetünk, és ilyenformán mi választjuk meg a tartalmat, amihez hozzáférünk, valószínűleg elég könnyű a kívülálló szerepet választania. Bőven elég, ha unalmas, cseppet sem irigylésre méltó, jelentéktelen embernek maszkírozza magát a hétköznapi életben. Akkor békén hagyják. Az meg, hogy mi van a fejedben, azt te választod meg.

56. Mutáns Jane (válaszként erre: 55. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 19:50
Mármint egy néhány 1914 - 1919 között megjelent magyar könyv került a kezembe.
55. Mutáns Jane (válaszként erre: 53. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 19:49

Fogalmam sincs, de én nem fogok asszisztálni ehhez, az biztos. Ezért hanyagolom a Facebookot. Engem nem fog profilozni senki. Illetve ha mégis megpróbálná, nem találna rajtam fogást.

Egyébként tavaly, az 1. világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából a kezembe került egy pár akkoriban megjelent magyar könyv. Hát, mit mondjak, ami azokban volt, az ma vastagon kimerítené az uszítás, gyűlöletkeltés és rasszizmus fogalmát. Szóval az agymosás sem ma kezdődött.

54. Magnumpi (válaszként erre: 50. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 15:46
Ebben igazad van és igyekszem semlegesen állni a magam részéről az én életemben. Az értelmes emberek társaságát keresem. Szerencsére van belőlük a közvetlen környezetemben.
53. Magnumpi (válaszként erre: 48. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 15:44
Szerinted mire megy ki az egész? Miért próbálnak agyakat mosni? Mi a cél azokkal az intézkedésekkel ami a felügyeletet, a megfigyelések kiterjesztését illeti?
52. Magnumpi (válaszként erre: 47. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 15:43
Nem fókuszálok én semmire. Elmondtam, hogy én mit tapasztaltam a környezetemben ebből. Te egy szerencsés ember vagy azok alapján amit leírsz. De maradjunk annyiban, hogy az egyedi látásmódod megengedi számodra, hogy teljesen más szemszögből vizsgáld az életet. Én nem csavarom ezt ki ennyire mint ahogy te. Megint leszögezném, hogy nem általánosítottam. Az,hogy egyre kevesebben néznek tv-t egy szép dolog, de még mindig elég sokan ahhoz, hogy meghatározó legyen.
51. Mutáns Jane (válaszként erre: 50. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 15:23
Mellesleg szerintem nincsen több gazember, mint régen, csak régen titokban tudtak csak machinálni. Az egyetlen különbség a "régi" és a "mai" világ között, hogy régen több dolog volt titokban (az egész persze puszta képmutatás volt), ma meg nyíltan zajlik ugyanaz. De attól az még ugyanaz marad. Én ezzel úgy vagyok, hogy most már legalább tisztán látok mindent, és ez számomra például sokkal megnyugtatóbb. Pontosan ki tudom mondani, hogy mi az, amit akarok az életembe, és mi az, amit nem. Engem az általad értékgyűjtőnek tekintett régi szép világban sokkal durvábban meg tudtak volna vezetni, mint manapság.
50. Mutáns Jane (válaszként erre: 46. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 15:20
Jó, de hogy te hogyan reagálsz rájuk, az teljes egészében rajtad múlik.
49. Mutáns Jane (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 15:19
Ami pedig a párkapcsolatokat illeti: már megbocsáss, de mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Szerintem a kulcsszó a nyitottság meg az előítéletmentesség lenne.
48. Mutáns Jane (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 15:18

"sok embernek az agya nem megfelelően működik"


Maradjunk annyiban, hogy ez a mondat nekem a nácizmust, meg az 1984 című regényt (Gondolatrendőrség) juttatja az eszembe.

47. Mutáns Jane (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 15:15

Öregemk, te a (vélt) mainstreamre fókuszálsz. Csak az a baj, hogy a klasszikus értelemben vett mainstream az internet megjelenésével gyakorlatilag atomjaira hullott.

Nem is gondolnád például, hogy mennyien (egyre növekvő számúan) NEM néznek tévét, helyette neteznek, vagy a dvd-lejátszójukon nézik azokat a feliratosan letöltött amcsi tévésorozatokat, amelyek meg sem jelennek Magyarországon. (Mondjuk én még ezt sem. Gondolom, sejhető, hogy a Facebook-on sem vagyok fent. Tévét utoljára 2013 elején néztem, akkor is a Spektrum geológiai sorozatát, meg az M2 rajzfilmjeit, mert éppen olyanom volt.)

Ha pedig elér végre ide is a Netflix, akkor ez a folyamat még jobban fel fog gyorsulni.

46. Magnumpi (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2015. szept. 9. 14:55
Voltak persze, de most nagyobb reklámot és teret kapnak.
45. Cyntia (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 14:42

Pontosan!

Lehet akármilyen tudatos az ember, a minta, ami beleég a tudatalattidba: az lesz a jelened.

Erről beszélek és tapasztalom is: sajnos.

44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 14:41
Régen is voltak gané alakok nincs új a nap alatt...
43. Magnumpi (válaszként erre: 40. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 14:25

Köszönöm az ajánlást, de ennyire nem kívánok elmélyülni ebbe a témába. Leírtam a véleményem ami lehet közhelyes, de én így látom.


Azt nekem senki ne mondja, hogy nincs hatással az emberekre amit az arcukba tolnak. Nem azt mondtam, hogy mindenkire de főleg e gyerekekre, serdülőkre akiket még nagyon lehet befolyásolni. A szülők leterheltek a neveléshez sokszor nincs türelem. De egymástól is eltanulják a suliban a butaságot. Ez az én gyerekkoromban is így volt, de akkor még nem láttam ennyi semmirekellő, léhűtő embert amilyeneket manapság beállítanak a figyelem központjába.


Mondok egy példát itt persze senki nem nézi, de érdemes egy pillantást vetni az Éjjel nappal Budapest c. csodálatos műsorra. Rengeteg fiatal nézi, és mit tanulnak belőle? Csald meg a másikat, használd ki, alázd meg mert jó buli és utána semmi nem történik. Öltözz úgy mint egy r****c és akkor tapadnak rád a pasik.


Felelőtlen buta mintákat mutatnak nekik és a legrosszabbat még nem mondtam. Nézzetek fel a műsor Facebook oldalára. Emberek leállnak vitatkozni egymással és a szereplőket igazából oktatni, hogy lehetnek ilyen emberek. Érted? Azt hiszik, hogy ez a valóság. Akkor miről is beszélünk? Mindig van kivétel, de sok embernek az agya nem megfelelően működik, és ezekből lesznek később a párkapcsolatra alkalmatlan kudarcot kudarcra halmozó egyének.

Nekem senki ne mondja, hogy ma is azok az értékek dominálnak egy párkapcsolatban, vagy az ismerkedés során mint 10-15 éve, mert én már benne voltam akkor is, és most is látom ami körülöttem zajlik.

42. Magnumpi (válaszként erre: 38. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 14:05
Így persze.
41. Mutáns Jane (válaszként erre: 40. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 13:58
Javítás: Előszó - mely kissé terjedelmes, de cseppet sem felesleges
40. Mutáns Jane (válaszként erre: 36. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 13:58
Javasolnám elolvasásra Hernádi Miklós Közhelyszótár-ának első előszavát (Előszó - mely kissé terjedelmes, mégsem felesleges címmel)
39. Mutáns Jane (válaszként erre: 37. - D7c1719ff7)
2015. szept. 9. 13:57
Mármint hol? Mivelhogy minimum három dolgot említettem.
38. Mutáns Jane (válaszként erre: 36. - Magnumpi)
2015. szept. 9. 13:55
Mármint az előregyártott, kész gondolkodási minták nélkül működésképtelen emberek élete. Remélem, így értetted.
37. d7c1719ff7 (válaszként erre: 35. - Mutáns Jane)
2015. szept. 9. 13:54
sikerült kiemelni a dolgok lényegét, ott kezdődnek a gondok
36. Magnumpi (válaszként erre: 31. - C40efa00cc)
2015. szept. 9. 12:53
Közhelyekre épül az élet nagy része.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook