Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a hormonproblémák és a hajhullás ellen fórum

Küzdelem a hormonproblémák és a hajhullás ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a hormonproblémák és a hajhullás ellen

14. Manikácska (válaszként erre: 13. - Nissi)
2015. dec. 12. 08:21
Igen, nálam is kiderült még 3 éve, hogy a pajzsmiriggyel is baj van.
13. Nissi
2015. dec. 11. 18:58
A pajzsmirigyet is érdemes megnézetni az is okozhat hajhullást. Fogigátlót semmikép.
2015. nov. 26. 09:15
Én is csak annyit tudok mondani, hogy fogamzásgátlót ne! Esetleg megpróbálkozhatnál egy harmadik orvossal is, akivel végigjárjátok a kérdést mellékvese témában. A 17-OH progeszteront és a kortizolt lenne érdemes megnézni.
2015. nov. 19. 17:21
Sziasztok! OLvasva a cikket, én is egyre biztosabb vagyok a téves diagnózisban. Sok-sok korábbi "értelmetlen" vizsgálaton estem át, de senki nem találta a bajt, így 3 éve hajhullás-szőrproblémák miatt kerestem fel az első endokrinológus orvosomat. Autoimmun pajzsmirigy gyulladást állapított meg nálam, ezen kívül merckformint írt fel nekem, pcos kezelésére, ultrahang kép alapján, illetve haj-szőr problémára. Akkor még mit sem értettem az egészből, csak annyit láttam a leleteimen, hogy minden hormon rendben, kivéve a DHEA-S, ami kissé emelkedett volt. Ciklusom nagyjából korábban is mindig rendben volt. Szedtem a gyógyszert, viszont a helyzet nem javult, az orvosom nem mondott semmit hogy mit is kéne tenni, így felkerestem egy másik endokrinológust, aki szerint a dolog mellékvese eredetű, a dhea-s visszaszorítására fogamzásgátlót írt fel, azt mondta, hogy a hajam is rendbejön és a szőrösödésre is gyógyír. Viszont az első orvosom lebeszélt róla, így nem kezdtem el szedni. Most nemrégiben elég sok stressz ért, és nagyon csúnyán pattanásosodott az állam, illetve a hajam is rettentően hullott. Visszamentem az első orvosomhoz, most fogamzásgátlót javasol, ő viszont azt mondja hogy ez nem mellékvese eredetű. DE valahol van valami bibi, a fogamzásgátló nem gyógyít meg csak elfedi a bajt. Nem tudom hova forduljak, mi lehet a baj...:( szívesen fogadom a tanácsaitokat!
2015. szept. 10. 05:44
Bennem meg volt már a mellékvese probléma születésemtől fogva, de az ilyesmi csak kamasz- vagy fiatal felnőttkorban jön elő, mikor kiderült, hogy nem úgy működnek a hormonok, ahogy kellene.
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Fi-fi)
2015. szept. 9. 05:01
A stressz okozta hogy tulmukodott, megborult, azt kellett kezelni, es persze amit felhiztam leadni. Nekem is mindig több a tesztoszteronom, de a női hormonok tökéletesek Emellett.
8. D.11 (válaszként erre: 4. - Manikácska)
2015. szept. 8. 21:03

Koszi!

Ezen mind túl vagyok, megvolt az Ir es cukor is, nagyon gyenge IR-em van, azert adta a gyerek adag merckformint.

A hormonon látszik, hogy LH/FSH arany egyertelmuen pcos :( de hat mi van ha mégsem... :/ a cikked tenyleg elgondolkodtatott.... Jo tudni hogy van ilyen :(

Kitartast neked is a kuzdelemben, mert ez borzaszto :((((

7. fi-fi (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. szept. 8. 17:58
Nem mondod,hogy a mellékvesét rendbe jött a diétától? Én 3-4 évig jártam orvoshoz a ciklusom miatt,mert ugye babát akartunk,Kiderült a mellékvesém túltermel férfihormont.Meg kellet műteni vagyis kivették.Beállt a ciklusom lett 3 terhességem és mind a 3 a 20.héten vetéléssel végződött.Azóta nem volt miért rászánni magam a terhességre. Állandóan szorongok és fáradt vagyok ami nagyon zavar és persze már a depresszió határán állok én ezt mind az 1 mellékvesének tudom be és szedek a prolaktinra fél szem bromocriptint,amit szívem szerint elhagynék.
6. Manikácska (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. szept. 8. 13:44
A mindennapi sportom a 10 km szobabicikle, e mellett szoktam még sok egyebet mozgolódni. Gratulálok a kislányhoz! Én is akkor fogom igazán azt érezni, hogy én győztem, ha kisbabám születik.
2015. szept. 8. 12:05
Nekem baromi nagy szerencsém volt, hogy egy cikluszavar közben rátaláltam az orvosomra. Olyan alapossággal kérdezett ki, és MINDEN vizsgálatot kiírt: női hormonok, terhelés, férfi-mellékvese hormonok, hogy gyakorlatilag két hónapon belül egyértelművé vált, hogy a mellékvesém működik túl (stressz váltotta ki a cikluszavart). Azóta minden segítség nélkül (én magam diétáztam, cukorbeteg étrend, hiszen ahogy írtad a mellékvese egyik kérge hatással van az inzulintermelésre! és aktívan sportoltam) megfogantam és ki is hordtam két kislányt. DE! az orvosom a lelkemre kötötte, ha a vérnyomásommal pl. gondok lennének sose kezdjek el gyógyszert szedni, hanem azonnal nézessem meg a mellékvesémet, ugyanez vonatkozik a cukromra, mert sosem a tüneteket, hanem az okot kell gyógyítani. Sok sikert kívánok az utadon, semmi sem lehetetlen, nekem is folyton hullik a hajam, és sebborheás a fejbőröm, szőrösebb vagyok, de ezen már kamaszként túltettem magam, felnőttként kaptam meg mindezekre a választ. Igaz nekem vannak spontán és rendszeres ciklusaim. Próbálj meg egy olyan sportot találni, ami a stresszt (kortizol szintet optimalizálod) le tudod küzdeni. Egyébként volt olyan orvos aki PCOS-ként elkönyvelt, de tudtam, hogy ez kizárt, hiszen egy nagyon súlyos, és hosszú időn át fennálló stresszhelyzet váltotta ki a problémáimat.
4. Manikácska (válaszként erre: 2. - D.11)
2015. szept. 8. 11:47
Ha IR-ed (mellette meg PCOS-ed) van, ami nem kizárt, akkor 6 nap gyógyszeres kezelés nem old meg semmit sajnos. Én is mindig sovány voltam. A hajhullás az egyik legmakacsabb probléma sajnos. Ha PCOS-re gyanakszol, akkor az első lépés egy cukorterheléses vérvétel, illetve teljes hormonvizsgálat vérből. Fontos, hogy találj egy jó endokrinológust.
3. D.11 (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2015. szept. 8. 11:25

Nagyon elgondolkodtatál a cikkeddel. Lehetséges, hogy nekem sem PCOS-em van...?

Kaptam merckformint, baby adagot, reggel 500 mg mellette ittam a cickafark teát és 6 nap merckf. után megjött a menstruációm. A hajam még hullik :( Az lehetséges, hogy több idő lenne?!

A súlyommal nem volt probléma sosem, nem tudtam hízni bármennyit és bármikor ettem.

A leletek szerint a vesémmel/mellékvesémmel "minden rendben".

Várjak még és ne kezdjek el gyanakodni...?

2. D.11
2015. szept. 8. 11:25

Nagyon elgondolkodtatál a cikkeddel. Lehetséges, hogy nekem sem PCOS-em van...?

Kaptam merckformint, baby adagot, reggel 500 mg mellette ittam a cickafark teát és 6 nap merckf. után megjött a menstruációm. A hajam még hullik :( Az lehetséges, hogy több idő lenne?!

A súlyommal nem volt probléma sosem, nem tudtam hízni bármennyit és bármikor ettem.

A leletek szerint a vesémmel/mellékvesémmel "minden rendben".

Várjak még és ne kezdjek el gyanakodni...?

2015. szept. 8. 09:20
Hosszabb kihagyás után ez lesz a 4. cikkem ebben a témában. Míg az előzőek címe Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen volt, már nem írhatom ezt, mert, mint kiderült, tévesen kezeltek 3 évig PCOS-szel… Az előzményeket megtaláljátok a régi cikkekben.

Ugrás a teljes írásra: Küzdelem a hormonproblémák és a hajhullás ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook