Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Puffadok, hízok, mit tegyek? fórum

Puffadok, hízok, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2015. szept. 13. 09:21
Nézd meg a "törölköződiétát" (itt a hoxán is van fórum róla), a puffadásra, hasi szervekre nagyon jó.
2015. szept. 11. 15:32
Ne zabálj!
2015. szept. 9. 11:28
Én 5 hónapja elhagytam vagyis 90 % ig kerülöm a búzát Glutén mentesen próbálok enni és cukor mentesen, kerékpározok amikor csak lehet. Így leadtam 16 kilót. A kaját hozatom az inter fo.dtól a cukor betegek és fogyni vágyók részéből. Ez nagyon jó döntés volt részemről mivel nem tudok ilyen változatosan főzni és még olcsóbba is jövök ki. Napi 5-ször eszek mindig keveset. Mivel magas volt a cukrom rákényszerültem erre hogy életmódot változtassak, ha nem derült volna ki lehet még mindig egészségtelenül étkeznék. Most egy hónapja tartom a súlyom, se le se fel, de én már ennek is örülök!! A lények cukor és búza elhagyás!!!!!
2015. szept. 8. 20:43
Köszönöm szépen a sok segítséget, nem is reméltem hogy ennyi hasznos választ kapok.Elkezdek sportolni, akár egy órácskát, naponta ahogy időm engedi, és visszajövök mindenképp elmesélni változásokat. Valóban nem sok a 13 kiló :D csak attól estem pánikba, hogy most is hízok. 6 év alatt a 13 és a 3 hónap alatt a 3 elég rossz arány.
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 8. 15:48

Szerintem is még jól megúsztad a 6 év ámokfutást mindössze 13 kg-al:)))) De nekem is volt egy időszak, amikor 1 éven keresztül úgy jött ki a lépés, hogy az esti suli után az egyetlen hely, ami közel volt és nyitva, az a mcdrive volt, úgyhogy más választásom nem volt, az otthonról vitt kaját már a szünetben megettem, és így este 11-kor ettem heti 4x happy meal-t. Nem is híztam egy grammot sem és röhej, de a koleszterinszintem alacsonyabb lett, a "jó" koleszterin meg magasabb:) Akkor sem hiszem, hogy egészséges lenne, úgyhogy jól tetted, hogy leálltál az ilyen kajákról, de egy csomó minden miatt lehet, hogy mégis híztál és puffadsz:

-most kevesebb kalóriát viszel be, ami egyből lelassította az alapanyagcserédet

-6 évig csináltad a fastfood menüt, de azért 6 évvel ezelőtt korod miatt is kb 20%al gyorsabb lehetett az anyagcseréd ezért biztos, hogy olyan mint előtte, nem 3 hónap alatt lesz ez sem

-a mustármagot nem értem, vérkeringésjavító az igaz, de pl. erősen alkergén is, szóval ez is okozhat vízvisszatartást, puffadást

-az energiaital nem annyira mumus, ha a cukormentest iszod, én nem tartom mumusnak, de gondolom, ha előtte sokat ittad, akkor ahogy abbahagytad, egyből szorulásod lett és ezért most nyomod gőzerővel az útifűport.

-az útifű nem pótolja a rendes kajálást, plusz a benne levő rost, ha nem iszol mellé eleget, inkább vizet von el és nemhogy nem tisztít semmit de még külön teher a beleidnek.

-olyan zöldségeket preferálnék naponta többször, amelydk masszaképzők és nem fújnak fel, tehát a saláta, leveles zöldek, spenót, akár turmix formában is.

-a brokkoli, karfiol, káposzták, ha gyenge a béltraktusod, ezek is felfújnak, míg a hüvelyesek csak akkor, ha nem vagy hozzászokva, és nem is mindegyik, viszont ezek tényleg a rost mellett még sok ásványi anyagot és fehérjét tartalmaznak, míg a gabonák kevesebb fehérjét, szinte semmi ásványi anyagot, a bennük lévő rost pedig felfújhat.


Próbáld ki a quinoát, nem gabona, hanem zöldség, ezért nincs benne glutén, de sok a rost (könnyebben emészthető fajta), fehérje (jól felszívódó), és szépen telít is, de nem puffaszt!


A többit, az edzést mások is írták, de először kaja terén kell megreformálni. Érdekel, hogy mire jutottál, ha kipróbálod, amiket írtunk, remélem, hogy visszajössz és elmeséled. Amúgy nem találom olyan szörnyűnek a súlyfelesleget ahhoz képest, amit írtál, hogy miket műveltél:)))) Úgyhogy nincs okod aggodalomra az anyagcseréd miatt, jól viselte:D

14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - Perzsacica)
2015. szept. 8. 14:32
Szerintem az ilyen csodaszereknek tudatmódosító hatásuk van, legalábbis egynémelyiknél fura tüneteket észleltem :/ A legjobb ami történhet, hogy nincs hatásuk, vagy ha jó étrenddel/mozgással együtt alkalmazzuk őket, ahatják azt az illúziót, hogy hatásosak voltak...
13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 8. 14:09
Szia! Szerintem kezdj el kocogni/futni, naponta 20 percet. Nekem az intervall tréning vált be fogyáshoz/zsírégetéshez. Lehet, hogy 3 hónap még túl kevés idő, a szervezeted most kezd "magához térni" a sok méreganyag után amit évekig ettél (gyorsétel, pizza, kóla, energiaital, én ilyen körülmények között 30 kilót híztam volna...) és próbálja feldolgozni a változásokat amiket bevezettél. A puffadás lehet a méreganyagok távozása miatt is. Vagy azért mert a hirtelen lecsökkent kalóriabevitel miatt a szervezeted "behúzta a kéziféket" és tartalékol. Amint kiürülnek a mérgek, beindul a fogyás, a testnek viszont mozgásra is szüksége van hozzá. Az ételek közül én a teljes kiőrlésű kenyereket javasolnám, kis mennyiségben is jól telítik a gyomrot, ugyanez igaz a (saját főzésű, nem dobozos) zabkására ( 3 dl zsírszegény tej + 4 púpos evőkanál zabpehely + édesítőszer + tetszés szerinti gyümölcs) . Persze, csak ha szereted :)
2015. szept. 8. 00:07
Ez a súly a normál tartományban van, nagyon izgulni nem kell. Ha kényelmetlen, akkor egy egy vacsora leves legyen de az lehet bőséges. Sok sok folyadék napközben, de a csodalevek fölöslegesek. Nem tűnt még fel valakinek, hogy a csodakaják és italok ,mintha fokoznák az étvágyat? Az egyéb fogyókúrás szerekről nem is beszélve, minél többet eszünk belőle annál többet kellene utána fogyni, de üzletnek nem rossz. Fogyás közben az éhezés idegesebbé tesz , attól meg megnő az étvágy, nem lesz jó a vége. A mozgás megnyugtat. A csökkent testzsír helyére a mozgás révén picivel több izom kerül, kisimulnak a kontúrok.
11. 2ab16d5612 (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 7. 22:21
te olvastad is mit írt????? :DDDD
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 7. 22:20

Rengeteg méreg lehet a szervezetedben. Amikor egészségesre váltasz, akkor a méreganyagok felszaporulnak, majd kiürülnek. A sok felszaporulástól ideiglenesen zsírt termelhet a szervezeted hogy védje a belső szerveidet a mérgektől. Ha megszabadulsz a savaktól, mérgektől, akkor elkezd lebomlani a zsír, mert ő csak egy védelmi réteg. De ez idő. Gondolom nem 3 hónapig éltél gyorskajákon, meg egyebeken. Könnyed kajákat egyél, vese- (pl: aranyvessző) és májtisztítő (pl: gyermekláncfű) teákat igyál, napi fél litert. Általános tisztító a csalántea. A lúgosító teák közömbösítik a savakat.


[link]

2015. szept. 7. 21:18

Szia!

Hasonlòkèppen jàrtam èn is puffadàs terèn. Tùl sok az ùtifű szerintem meg ezek az emèsztèst serkentő dolgok, amiket eszel. Az ètelekkel nincsen baj, de kevès ez a mennyisèg. Ha ezeket, ès mèg mindig puffadsz, akkor felkereshetsz egy dokik. Szemèly szerintem Normaflore kùràt csinàltam ès megszűnt a puffadàsom.

8. MZsanett (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 7. 20:42
A mozgás sokat számít. Nem kell élsportolónak lenni, de nem árt, ha sokat mész ide oda, közben pedig keveset, de tartalmasat eszel. Rólam most így ment le 7 kiló.
2015. szept. 7. 19:50
Köszönöm a sok és gyors választ, lehet igazatok van, és túl sok a szuper food és kevés a valódi.. arra is gondoltam hogy epe kövem is lehet, mert iszonyatosan görcsölök néha a bordám és a csípőm között. De inkább a csípőm felett. Bár lehet butaság nem tudom
6. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 7. 18:56
Nem lehet, hogy epés lettél te is? Mármint epeköves?
5. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 7. 18:28

az a sok izé amit iszol szerintem az puffaszt.. a búzafű pl..

hülye példa de a tehenek egész nap pukiznak mivel nagy mennyiségű növényi rostot esznek

az embernek ez pláne nem működik. meg elég gyenge a kajabeviteled is.


éles váltás az előző életmód és a mostani között. salaktalanítani meg felesleges minden nap, a májad végzi a dolgát ;) évente 1-2 kúra elég.


álj le ezekkel és nézd meg mi történik, és az ég szerelmére egyél valami értelmes kaját is!

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anci12345)
2015. szept. 7. 18:24

Sosem szabad drasztikus fogyókúrába kezdeni. Te ezt tetted. A szervezeted "éhezik", ezért mindent elraktároz.

Próbálj követni diabetikus diétát, minden csoda lötyi nélkül. Ez napi 5x-i étkezés.


Nem tudom nézted-e a csodaporokban mennyi a kalória, mert ezeket inkább a daganatos betegek eszik roborálóként.


A gyümölcsök felpuffaszthatnak, mert erjednek. Vigyázni kell a gyümölcsökkel is, hiszen némelyik kész kalória bomba.


Én is, mint az előttem szóló, csak azt tudom javasolni, tornázz, kérj diabetikus segítséget.


Sok sikert az életmódváltáshoz!

2015. szept. 7. 18:12
Igazi mozgás - minden igazi mozgás, de itt most tornázásra gondoltam. Rengeteg ingyenes torna videót találhatsz neten. Nálam az aktuális kedvenc most a fitnessblender.com.
2015. szept. 7. 18:11

Túl keveset eszel. Szerintem kevesebb "varázs étel" és több igazi kéne... olyan étrend, amit akár követhetsz életed végéig. Próbáld meg lejegyezni (kaloriabazis.hu, myfitnesspal.com), mit eszel, mennyi kalória van benne, és nézz utána, hogy tulképp mennyire lenne szükséged.

Esetleg beszélj dietetikussal segítsen étrend összeállításában, orvossal, ha úgy gondolod valami más lehet a háttérben.

És végül hiába nem ülsz egész nap, ha csak napi 15 perc mozgást beiktatsz, ami igazi mozgás, már azzal kilendülhetsz a holtpontról. Aztán majd meglátod megszereted-e v. sem.

2015. szept. 7. 18:01

Sziasztok!! Igyekszem röviden leírni a történetet, örülnék ha valaki segíteni tudna.


158 centi vagyok és Jelenleg 64 kiló. 6 évig dolgoztam gyorsétteremben,vezető pozícióban ez azt jelenti hogy ott ettem, hetente legalább 6X azt amit akartam, annyiszor amennyiszer akartam. Dohányoztam,kávéztam csokit ettem chipszel, kólát ittam és energiaitalokat, sokszor éjjel értem haza és éjfél után rendeltem pizzát, az alkoholfogyasztásról ne is beszéljünk... Először táplálék 15:00 után jutott a szervezetembe, hiszen sokszor 13:00 után keltem fel. Így nem meglepő módon felszedtem 13 kilót. ( 6 év alatt nem is sok) Most viszont pár hónapja felmondtam. 3 hónapja teljesen életmódot váltottam. Nem dohányzom.Nem eszem cukros dolgokat. Nagyon ritkán eszem lisztes dolgokat. (Nah jó néha egy-két kávét megiszom sok tejjel és xilittel reggel, ha nem kívánom a teát.) Reggel fél 8-kor felkelek minden nap. Éhgyomorra megiszok egy csapott evőkanálnyi búzafűlé "varázskoktélt :D" (csapott kanál búzafűlé por+ kicsi víz) , mert a salaktalanítás fontos. Ez után 30 perc múlva reggelizem, főtt tojást, vagy glutén mentes kekszet kis sajttal és uborkával, puffasztott rizst. Tízóraira eszem egy kis gyümölcsöt, vagy pár szem paradicsomot. Ebédre iszom egy adag Útifűmaglé keveréket, mert bár az íze szörnyű és az állaga is borzalmas, de nem eszem tőle annyit. Uzsonnára szintén gyümölcs, nagy ritkán joghurt. Vacsora előtt eszem egy kanál mustármagot, és vacsorára mindig friss vagy főtt zöldséget eszem, csirkemellel vagy hallal (lazaccal) nagy ritkán néhány szem krumplival, vagy egy kis maréknyi rizzsel vagy tésztával, és ami a legfontosabb a vacsora 16:30- 17:30 között van. Utána nem eszem semmit, max ha nagyon éhes vagyok megiszom még egy Útifű koktélt. Cukros üdítőnek már az ízét is elfelejtettem, a csapvíz lett a legjobb barátom. Semmi alkohol, semmi energiaital. Nem sportolok, de a 6 év alatt sem sportoltam. Nem ülő munkát végzek, égész nap mozgásban vagyok.

Eleinte nagyon lelkesen csináltam, de mérlegre álltam, és nemhogy fogytam volna, híztam 3 kilót, és ráadásul ha ez nem lenne elég, vacsora után felpuffadok, és úgy nézek ki mint aki megevett egy kisebb falut, és órákig mozdulni sem bírok a teltségérzettől. Eléggé pánikba vagyok esve, úgy érzem ennyi erővel zabálhatnék akkor amikor akarok azt amit akarok mert akkor is ugyan ez lenne. Valaki segítsen, mit csináljak :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook