Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felszakadt a körmöm, nem gyógyul... fórum

Felszakadt a körmöm, nem gyógyul... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. szept. 8. 09:42
Ha beszakadt a köröm, és nem gyógyul, akkor célszerű sebészhez fordulni. (Szakrendelő sebészete)
31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2015. szept. 6. 21:46
Sajnos a lábamon a francia manikűrt mellőznöm kell emiatt! :D
30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2015. szept. 6. 21:37
Én is ugyanígy vagyok! :D
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2015. szept. 6. 18:03
Túl hosszúra nem is hagynám, csak kicsit hosszabbra. Nincs begyulladva sosem, csak ha nem kerekítem le, akkor nyomja az ujjamat és fáj a cipőben. Na, de lényegtelen is, mert nyáron nincs gondom, mert szandált és papucsot hordok, cipős szezonban meg mehet a tövigvágás:DDD
28. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2015. szept. 6. 17:50
A lábamon nekem is tövig kell vágnom a körmömet, a csücskét pedig kizárólag lekerekítve. Szerintem ez nem gond, legfeljebb soha nem lesz rajta szép hosszú körmöm.
27. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. szept. 6. 17:46

Én is lekerekítve vágom a körmömet, mert nekem is nyomja egyébként a cipőben.

Amennyiben benőtt körmöd lenne, és állandóan begyullad, figyelmedbe ajánlom a lézeres megoldást.

26. Channa* (válaszként erre: 24. - 563b626108)
2015. szept. 6. 16:12

Megkérdeztem, hogy veled mit csináltak, illetve azt, hogy mit jelent az, hogy rendesen levágták. Na erre nem válaszoltál..

Nem kértem távgyógyítást. Hidd el, elég nagylány vagyok már, hogy tudjam mit kell csinálnom és azt is, hogy nem vagytok olyan okosak, hogy ebben és más formában megoldjátok ezt vagy más problémát....

25. Channa* (válaszként erre: 23. - 70ee6fd6ec)
2015. szept. 6. 16:10
Mert fáj, így inkább levágom:D
24. 563b626108 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. szept. 6. 15:14
Igen, levettek rendesen a kormot, de mert nagyon el volt fajulva..menj el dokihoz, megmondja, mit tud vele kezdeni,innen mi ugysem tudjuk latatlanba,hogy mennyire komoly,lehet meg tudja oldani levetel nelkul,majd o eldonti.
23. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. szept. 6. 15:02

Miért nem bírod ki? :)

Hidd el, jobb lesz.

Nekem ugyanígy kell tennem a gyűrűsujjaimon is, így picit azok a körmeim mindig hosszabbak, de ha mélyre vágom begyulladnak a csücskök.

22. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Roreliyh)
2015. szept. 6. 14:50
tépd le és házi pálinkát rá, kicsit kellemetlen lesz az nap az tény
21. Channa* (válaszként erre: 20. - 70ee6fd6ec)
2015. szept. 6. 14:48
Azt nem bírom ki...Pedig nyaranta megpróbálom...
20. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. szept. 6. 14:32
Én ugyanígy vagyok. Megvártam míg túlnő a köröm a csücskön.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - 563b626108)
2015. szept. 6. 14:21

Levágták rendesen? Ez mit jelent? Én rendesen levágom, csak az a gond, hogy lekerekítem és ezért benő a körömcsöcske vagy mit csinál. Most már mindig muszáj lekerekítenem, mert ha nem teszem, akkor nyomja a lábujjamat.

Gombát nem szeretnék....

2015. szept. 6. 14:01
Hát mikor mit. Jo sebeszhez kell menni. Nekem volt amikor ugy be volt gyulladva, hogy kipucoltak, levagtak rendesen aztan varrtak, de volt, hogy le kellett venni a kormot, na utana gombasodott be.. akkor azzal megint jartam, csak arra kell figyelni ha leveszik, hogy tenyleg valami jo kenocsot iratni ra vagy olyan szert, hogy tudjon szellozni a labujjad, de ne is paljon be,mert pl az en kormom mindenre allergias volt..
2015. szept. 6. 14:00

hipermangános vízben áztasd, az legalább fertőtleníti, a víz oda is bejut, ahová nem tudsz kenni semmit.

Patikában vehetsz hipermangán tablettát


Orvos valószínűleg szakszerűen leszedné, én biztos ezt az opciót választanám, mint a vérmérgezés lehetőgégét, és a hosszú ideig tartó gyulladást és fájdalmat.

2015. szept. 6. 13:57
Szerintem azt a részt, amit nem tart semmi, le kellene vágni, mert az alatt csak fertőződik, nem tud tisztulni, gyógyulni. Persze mindezt orvosnál képzelem el.
15. Channa* (válaszként erre: 14. - 563b626108)
2015. szept. 6. 13:35

És mit csináltak veled?

Én is bénán vágom a lábkörmömet és soszor fáj:(

2015. szept. 6. 13:28
Orvos szeirntem is. én anno sokat jartam a sebeszetre, folyton be volt gyulladva a kormom, ha mar kicsit is rosszul vagtam le. szoval ne kiserletezgess szerintem, azt a kormot jobb ha leveszik,mert mar felszakadt,es mivel serult, nagyobb eselye van, hogy megint begyullad vagy begombasodik. Nyugi sebeszeten engem is "kinevettek" hogy ilyen problemam van, hat de na :)
2015. szept. 6. 13:21

A gyulladásra a paradicsom a legjobb, bár szerintem is orvosra lenne szükséged, bár tetrán kenőcsöt írna fel, azt meg te is tettél rá. A lényeg, hogy tudjon tisztulni seb és figyelj, nehogy vérmérgezést kapj!

Sokan nem hisszük el, hogy elindul a piros csík, pedig elindul. Nekem már volt ilyen egyszer, pedig csak hólyagos lett a talpam egy cipőtől, amit ki is szúrtam, de nem jól, így nem tudott tisztulni és szépen elfertőződött. Persze péntek estére fájt a lábam legjobban és akkor fedeztem fel a piros csíkot is, így beáztattam kamillás vízbe, jól levagdostam a hólyagot és bekentem tetrán krémmel. Másnapra semmi bajom nem volt.


Ezt csak azért írtam le, mert attól tartok, hogy azzal, hogy a körmödet visszanyomtad, nem tud kitisztulni a seb és nem ártana egy tetanusz sem!

Menjel dokihoz, kapj egy szurit és tisztítsa ki a sebedet. Nem biztos, hogy leveszi a körmöd! Lehet, hogy csak levágja a felesleget. Ha meg mégis, akkor is szebben tud gyógyulni, mint úgy, hogy ott lifeg egy félig leszakadt köröm, ami szintén problémákhoz vezethet, mert beakadhat és jobban letépődhet.

2015. szept. 6. 13:21
Próbáld meg a teafa olajat. De arra figyelj, hogy 100%-os tisztaságú legyen.
11. Kék
2015. szept. 6. 12:50
Hosszadalmas a gyógyulás ,nekem majdnem 1 év kellett a teljes új köröm amikorra lenőtt a nagy lábujjamon,addig nagyon érzékeny volt,nem győztem óvni a bőr és köröm széleket.
10. Roreliyh (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. szept. 6. 11:47

Most nézegetem a hatásait :)

De gyógyszertár a mi falunkban csak hétköznap van, tehát... Akkor mehet a sima, boltban kapható tengeri só is (természetesen csomósodást gátló és fehérítő anyaggal dúsított van csak elérhető közegben)? Mennyi vízhez mennyi só? Minden oldal mást javasol...:/

2015. szept. 6. 11:39
Ha ennyire megsérült a körmöd, valószínűleg idővel úgyis le fog esni. Fedd be valamivel, ne legyen szabadon, és ha tudsz, járj kényelmes, széles orrú cipőben. Papucs elviekben jő, de gyakorlatban mindenbe bekoccantod a lábujjadat.
2015. szept. 6. 11:36
Nyugodtan hagyd figyelmen kívül a tengeri sós áztatást. Még a végén panaszmentes lennél.
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Roreliyh)
2015. szept. 6. 11:26

Hidd el én is így vagyok vele...de szerintem nincs más lehetőséged...ha meg doki meglátja ezt fogja mondani...le kell szedni..


Tudod nekem anyajegyet szedtek le 3 hete,utána varratszedés.de szétszakadt a sebem..én sem mentem vissza,mert nem akarom hogy megint varrjanak...de túléltem már én is ezt azt....:)

6. syria (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2015. szept. 6. 11:24

"mivel tudom lehúzni a gyulladást?" Idővel.

Ahogy leírtad, mindent megtettél. További segítség: [link]


Ha semmi nem használ, marad az orvos. :(

5. Roreliyh (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2015. szept. 6. 11:21
Orvost nem vonnék bele. Vagy max. annyira, hogy antibiotikumos kenőcsöt írjon rá. Ahány műtétem volt eddig, mindet elrontották, császár után kis híján meghaltam. Szóval szike kizárva...:(
2015. szept. 6. 11:18
Doki és szakszerű eltávolítás...
2015. szept. 6. 11:13
Áztasd tengervízbe.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook