Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016 májusi babák fórum

2016 májusi babák (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 21. 17:16
25 hetes kismamak hogy vagytok? Mennyit mozog a babatok? Tudjàtok mar a nemet? Tapasztalatok?
2015. nov. 16. 16:47

Szia Bibi94!

Én most 15 hetes vagyok,de még nem tudom a nemét, talán a következő ultrahangon már kiderül. Neked milyen szokásaid vannak, esetleg megérzéseid?

50. bibi94
2015. okt. 19. 13:20

Sziasztok Kedves Tagok. :)

Itt most új vagyok,de előző kislányommal is voltam fent az oldalon,de nem azzal regisztráltam,mert sok ismim van fent,de a pocaklakóm még egyenlőre titok. :)

10hetes vagyok jelenleg (május 15-re vagyok kiírva),és van egy megérzésem hogy fiú lesz. :) Első babám kislány,vele teljesen másak voltak a szokáim. Nektek bevállt pl. hogy ezt-meg azt ettél és jól tippelted milyen nemű lesz a babád? :)

2015. okt. 17. 10:24
Igen,van nálunk kút,de mióta tudom,h terhes vagyok,nem használom. És igen,felhívta a figyelmemet a védőnő. Én most töltöttem a 11. Hetet,de meg mindig küszködök a reggeli hányással. Ráadásul most gyógyszert is kell szednem,ami.erősiti a méhemet,és ilyenkor az is kijön. Ilyen esetben pótolni kell az adagot,nem tudjátok?
48. Lara66
2015. okt. 8. 09:14

Sziasztok.

Sajnos a múlt hét csütörtökön vérezni kezdtem és hétfőre elment a baba... úgyhogy én elhagylak benneteket lányok, sajnos ez mégsem jött össze :((


Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok!!

47. Bébibogyó78 (válaszként erre: 40. - Lara66)
2015. okt. 7. 16:23
a mi varosunkban direkt adnak csecsemovizet mar a terheseknek is,meg a babaknak is(ingyen)
46. k_regi
2015. okt. 1. 10:32

Sziasztok!


Nekem hétfőn lett gyanús a dolog, teszteltem is egy erős pozitívat :)


Elöljáróban annyit, hogy nekem június elején már volt egy missed ab-om (fogamzásgátló miatt..).:(

Utána az előtte soha nem szabályos ciklusom be is állt 28-29 naposra.

Szept. 08 körül kellett volna megjönnie, de semmi, szokásos mens. előtti fájdalmak megvoltak, úgyhogy csak vártam türelmesen és gtam csak a mindenkori durva késések tértek vissza.

Hát nem :-) azóta már azért több tünete van a dolognak.

A korát nem merném megsaccolni, utolsó mens.hoz viszonyítva kicsit több, mint 7 hetes, viszont épp a hónap elején voltam ettől tökre függetlenül nődokinál, akkor még nem is tudtam nyilván, hogy mi van és amikor UH-zott nem mondta h lenne ott bármi ... szóval szerintem kicsit későbbi volt ez a peteérés, 4 hetesen már lenne mit látnia.

Amúgy két hét múlva megyek... kíváncsi vagyok! :-) remélem, ezúttal minden rendben lesz...

45. Cessi (válaszként erre: 37. - Lara66)
2015. okt. 1. 07:59
Van titkos májusi csoport, csatlakozz oda. Ott nyugodtan kérdezni :)
44. Cessi (válaszként erre: 39. - 77304f6156)
2015. okt. 1. 07:57

Van kút nálatok? Olyankor szokták extrán felhívni erre a figyelmet.

Mellesleg a védőnő mindenkinek szól, alá is kellett írni, hogy tudomásul vetted. Panelban lakunk, kút közelében évek óta nem voltam, de nekem is alá kellett írni :)

2015. szept. 30. 07:57
Nagyon szépen köszönöm az infót!
42. Lara66
2015. szept. 30. 07:39

Az ivóvíz sok olyan anyagot tartalmaz, amelyeknek csak minimális - egészségügyi határérték alatti - mennyiségben, vagy egyáltalán nem lehetnek jelen. Ilyenek pl. a szulfid, ammónium, arzén, nehézfémek, növényvédő szerek, stb.

Az egyik legnagyobb jelentőséggel bíró ivóvíz szennyező anyag a nitrát. Csecsemőkben okozza az ún. kék betegséget (methaemoglobinaemia).

Mi az a methaemoglobinaemia?

Az ivóvíz okozta mérgezések közül első helyen kell említeni az ún. csecsemőkori szerzett methaemoglobinaemiát.

Régebben úgy gondolták, hogy a betegség nem függ külső környezeti tényezőktől. Később azonban rájöttek, hogy olyan 1-3 hónapos csecsemőkön fordul elő, akiket mesterségesen tápláltak, vagy az anyatejet, amit táplálékul kaptak, olyan kútvízzel hígították, amelynek jelentős a nitrát-tartalma, emellett néha tartalmazott olyan baktériumokat is, amelyek a nitrát átalakítására képesek de az emberi szervezetre nem jelentenek veszélyt. Az észlelést világszerte, így Magyarországon is megerősítették.

A betegség a következőképpen alakul ki

A kútvízzel bejutó nitrát a baktériumok hatására nitritté alakul a csecsemő gyomrában és patkóbelében (a vékonybélnek közvetlenül a gyomor után következő szakasza) és felszívódik a vérbe. A vérben a vörösvérsejtekbe behatolva a vérfestéket (haemoglobint) ún. methaemoglobinná alakítja át, így képtelenné teszi azt az oxigén szállítására.

Miért elsősorban az élet három hónapjában alakul ki ez a betegség?

Ennek három oka ismert.

A nitrit csak a felső bélszakaszból képes felszívódni. Felnőtt korban a felső bélszakasz már nem tartalmaz nitrát átalakítására képes baktériumokat, míg ezek a csecsemők gyomrában és a bél felső szakaszában könnyen megtelepednek.

A csecsemők vörösvérsejtjeiben található vérfesték (haemoglobin) egy része hasonlít a felnőtt vérében levő haemoglobinra, másik része azonban ettől eltérő szerkezetű, ún. haemoglobin F, amely idővel eltűnik a vérből. A haemoglobin F sokkal inkább képes oxigénszállításra képtelen formává átalakulni, mint a felnőtt forma.

Végül bizonyított, hogy a csecsemők veséje még nem képes a nitrátionok gyors kiválasztására.

A betegség tünetei

A tünetek jellegzetesek: a kisbaba először látszólag teljesen jól van, majd hirtelen kékes-lilás színűvé (cianotikussá) válik a bőre (mint amikor a hideg vízben régóta lubickoló kisgyerek szája is elszíneződik a fázás miatt, ez azonban ártalmatlan jelenség) és a bőr elszineződéséve együtt jár a légzési nehezítettség. Ez az ún. kék csecsemő (blue baby) szindróma. Súlyosabb esetekben azonnali orvosi beavatkozás nélkül a kórkép fulladásos halállal végződhet.

Kezelés

Az orvos a tünetek észlelésekor egy ún. metilénkék nevű folyadékot vagy nagy mennyiségű aszkorbinsavat (C vitamint) ad a csecsemőnek vénás injekció formájában. Ezután a tünetek drámai gyorsasággal megszűnnek.

Minden ivóvíz tartalmazhat nitrátot?

Probléma adódhat, ahol saját fúrt illetve ásott kút van, amelyet nem ellenőriznek rendszeresen. Ilyen esetben, ha kisbabát várunk, még a terhesgondozás ideje alatt meg kell határozni a tej hígítására szánt ivóvíz nitrát-tartalmát. Ilyen problémával a körzeti védőnőhöz kell fordulni, aki segít levenni a kismamának a vízmintát, az ÁNTSZ vízvizsgáló laboratóriuma pedig megvizsgálja azt. Az eredményről a kismama értesítést kap.

Amennyiben a kút nitrát-tartalma meghaladja az egészségügyi határértéket, nem alkalmas a csecsemő táplálására. A víz forralása csak a baktériumokat pusztítja el, ezzel ellentétben nem távolítja el a nitrátot, sőt, a víz bepárlásával még növelheti is a nitrát-tartalmat!


Bár a vezetékes ivóvíz minősége általánosan jónak mondható Magyarországon, a minősítés alapjául szolgáló paraméterek 60 kilós embert és életfogytig tartó fogyasztást vesznek alapul.

A vezetékes víz minőségét azonban a vezetékes rendszer elavultsága, szennyezettsége veszélyezteti. Vannak olyan rendszerek, ahol a víz kéz hétig is �utazik�, mire a felhasználóig eljut. A csőtörések, építkezések további szennyeződés- és fertőzés veszélyt jelenthetnek, például a csőbe beszivárgó homokszemcséken megtelepedő baktériumok miatt.

Legtöbbször Ön is biztosan felforralja a csapvizet, de sajnos TÉVHIT, HOGY A CSAPVÍZ FORRALÁSÁVAL MEGTISZTÍTJUK A VIZET!

Az igazság az, hogy a forralás csak a vízben található élő mikroorganizmusok, baktériumok ellen nyújt egy időre védelmet. Azonban az ivóvízben lévő egyéb szennyeződéseket, nehéz fémeket, vegyi anyagokat nem távolítja el, vagyis csak csírátlanítja, de nem tisztítja meg a vizet.

A forralás során éppen a tiszta víz távozik el gőz formájában, így a visszamaradt oldat töménységét, vagyis a szennyeződések sűrűségét, növeli meg! A csecsemő számára készített tápszer, tea vagy bármilyen más víztartalmú étel elkészítéséhez kizárólag alacsony ásványi anyag tartalmú, és minden szennyeződéstől mentes vízre van szükség.

41. Lara66
2015. szept. 30. 07:39

NITRIT és NITRÁT

A nitrát a felsoroltak között az egyetlen olyan – szerencsére ma már ritkán előforduló – ivóvíz

szennyező, amely emberi tevékenységből ered. Leggyakrabban az állattenyésztéssel és

műtrágyázással hozható összefüggésbe, amely által jelentős területeken olyan mértékben

szennyeztük el a felső talajvíz réteget, hogy az ivóvíz célú felhasználásra már nem alkalmas.

A hatvanas-hetvenes évek legjelentősebb ivóvíz minőségi problémája új, biztonságosabb

vízbázisok feltárásával és a talajvíz-szennyezés visszaszorításával mára szinte teljesen

megszűnt Magyarországon. A nitrátot, csakúgy, mint a fentebb említett, ammóniumból

biológiai átalakító tevékenység – un. nitrifikáció – útján képződő nitritet határérték feletti

koncentrációban tartalmazó ivóvíz – de esetenként egyéb táplálékok, pl. zöldségek – a

terhesek, az újszülöttek és a kis csecsemők egészségét veszélyezteti. A nitrátot a

bélrendszerben élő egyes baktériumok a sokkal mérgezőbb hatású nitritté alakítják, amely a

bélből felszívódva a vér hemoglobinjának oxigénszállító képességét csökkentve idézi elő a

gyakran életveszélyes sőt halálos kimenetelű un. kékkórt, vagy tudományos nevén

methemoglobinémiát. Az ivóvízben a nitrát koncentráció határértéke 50 mg/liter, míg a nitrité

0,5 mg/liter. A csatlakozási szerződés a nitrát vonatkozásában nem biztosított átmeneti

határértéket, míg a nitrit tekintetében ezt 1,0 mg/literben állapította meg. Az ivóvíz nitrát szennyezésével kapcsolatban alapvető feladat a megelőzés – erre uniós

jogszabályi kötelezettség is van. A fennálló szennyezés esetén a szennyező forrás kiiktatása –

ennek megoldhatatlansága esetén új, védett vízforrás biztosítása a járható út. A nitrit

szennyezés esetében is a megelőzés a legjobb megoldás. Az esetek többségében ez a meglevő

technológia és a vezetékhálózat gondos üzemeltetését jelenti, azonban esetenként szükség

lehet a kútvíz ammónium tartalmának eltávolítására a vezetékhálózatban, ellenőrizhetetlen

körülmények között bekövetkező nitritképződés megelőzésére.

40. Lara66 (válaszként erre: 39. - 77304f6156)
2015. szept. 30. 07:37

Szia. Nekem a dokim mondta hétfőn... konkrétan azt, hogy vigyázzak a csapvízzel. Én még nagyon korai terhes szakaszban vagyok, az 5. hetet kezdtem meg, inszemináció után vagyok egy szép pozitív teszttel.

Viszont nem nagyon iszunk csapvizet, de főzni azzal főzök én is.


Találtam az ÁNTSZ oldalán 2 ideillő bejegyzést is, külön hozzászólásba csatolom.

Előre megjegyezném, hogy nem akarok összeesküvés-elméleteket szítani és egyik ásványvíz gyártónak sem vagyok a lekötelezettje, mindenki döntse el maga, mit tart jónak és mit csinál. Mi továbbra is a lehető legkevesebb csapvizet fogjuk fogyasztani, mert sose tudhatjuk, hogy pontosan hogy és mint vannak a dolgok...

2015. szept. 29. 17:01
Sziasztok! Ma voltam védőnőnél,sok mindent mondott. Többek között olyan dolgokat is,h vigyázzak a nitrátos vízzel. Nagyon megijedtem,már nem is merek csapvízzel főzni. És félek,h ha eddig ezt használtam,remélem nem csináltam rosszat a babának. Légyszi írjatok,ha bármifèle tapasztalatotok van.
2015. szept. 28. 16:15

Sziasztok!

Legnagyobb meglepetésünkre (és hatalmas boldogságunkra!) csütörtökön tudtam meg, hogy 7+4 napos pocaklakóm van. Mintha május 6-ot láttam volna a monitoron. Azt hiszem, csatlakoznék hozzátok! :)

37. Lara66
2015. szept. 28. 10:06

Sziasztok. Ma reggeli tesztem (első inszemináció utáni 15. napon) halvány, de egyértelmű pozitív. :)

Most vigyázunk nagyon és reméljük, minden rendben lesz. :) Szerda-csütörtökig erősítünk a csíkon :))

És ha minden jól megy, május végi babánk lesz, de azért még csak nagyon halkan merek örülni :))

36. Centoluna (válaszként erre: 33. - Cessi)
2015. szept. 27. 09:14

Szia. sajnos megjött, nincs baba :( megint...

De megyünk tovább!

35. Cessi (válaszként erre: 34. - 77304f6156)
2015. szept. 25. 18:15
Gratula! :)
2015. szept. 25. 17:35
Szeptember 16an vegzett teszt pozitiv:)
33. Cessi (válaszként erre: 32. - Centoluna)
2015. szept. 25. 14:57
Teszteltél azóta?
32. Centoluna (válaszként erre: 31. - Cessi)
2015. szept. 18. 10:00
Szia. A 28. napon igen (tegnap előtt), sajnos negatív lett. De a ciklusaim 31-33 naposak általában, így még nem adom fel. Ma vagyok a 30. napon, azóta nem teszteltem és nem is akarok vasárnap/hétfőig. Reméljük nem jön meg és pozitívat tesztelek. :)
31. Cessi (válaszként erre: 30. - Centoluna)
2015. szept. 17. 20:03
Teszteltél már? :)
30. Centoluna (válaszként erre: 29. - Monyó85)
2015. szept. 14. 20:25
Gratulálok! Remélem, én is csatlakozhatok a héten! :)
2015. szept. 14. 07:35

Sziasztok!

Ma reggeli tesztem mar hatarozottan ket csik!! :))

Csatlkozom hozzatok ;-)

28. Centoluna (válaszként erre: 23. - Fda026287f)
2015. szept. 12. 20:38
Szia! Én még nem teszteltem :) Mikorra nem várod? Én 20.a körül tervezek tesztelni.
2015. szept. 12. 20:18
Sziasztok! 4 pozi teszttel 5 hetes vagyok :) május 10 körülre várom a babát. Szívesen csatlakoznék a zárt csoporthoz :)
2015. szept. 12. 13:15

Sziasztok!

Ma reggel teszteltem,halvany pozitivat. Hetfon ujra tesztelek,remelem erosodik az a masodik csik es jon a kisteso!:))

2015. szept. 11. 10:43
Sziasztok!!! Szivesen csatlakoznék hozzátok, 2 pozitív teszttel a kezemben mostmár remélem biztos, hogy jön a kistesó hozzánk. :) nagyon furcsa, teljesen máshogy fogadtam ezt a pozitív tesztet, mint az első terhességemmel, de állítólag ez normális, amikor az ember fején már itt ugrál egy lurkó... :) van már zárt csoport?
24. nimol (válaszként erre: 23. - Fda026287f)
2015. szept. 10. 18:57
Szia Kismano! :) Megy a drukk nektek Centolunával!
2015. szept. 10. 15:19
Sziasztok! Szia Nimol! :) Már ebben a fórumban mindenki kismami vagy van aki mèg velem együtt nem tudja? :) kicsit olvasgatok..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook