Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan maradhatnék a házban? fórum

Hogyan maradhatnék a házban? (tudásbázis kérdés)

1 2
45. fincsi5 (válaszként erre: 44. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 31. 19:50
Juj, ez aztán szívás a fájdalom mellé!
2015. aug. 31. 19:46

Ismerôsömék közel 25 évig éltek együtt, de mivel a házasságkötés és az elhalálozás között nem volt meg az egy év, nem kapott a férje után nyugdíjat.

Az úr pedig külföldrôl hazatelepedett nato-alkalmazott volt :(

43. fincsi5 (válaszként erre: 41. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 19:43

De csak itt ketten jártak így, pár hét alatt.

Komolyan, mint a meggondolatlan fiatalok!

Sajnálom őket, de az nem lesz mentség, hogy "rá sem néztek a gyerekek". Ő mondta: semmi baja nem volt a párjának, nem is volt öreg.

Férjem annak ellenére kapta a ház felét, hogy 30 éve felesége volt az apjának.

42. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 41. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 19:41

Igen, szomorú, hogy ennyire nem gondolnak egy kicsit elôre, hiszen bármi történhet, és akkor a másik létbizonytalanságba kerül.

Csak egy papír :(

41. 31bc25d879 (válaszként erre: 40. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 31. 19:36

Háthjhah...gondolom most milyen boldog lehet szegény olga.

És nem feltétlenül házasságra gondoltam, hanem legalább lepapírozni vagy tulajdonrészt adományozni vagy végrendelet...stb, számtalan módja van. Most biztos nem fájna a feje.


Az egyik ismerősöm egyenesen mehetett a híd alá, mert az örökösök eladták a lakást és a pasinak semmi jogcíme nem volt ott maradni az élettársa lakásában. A kutyát sem érdekelte, hová megy, hol alszik, mit eszik, hol hajtja le a fejét.


Sajnos van ilyen is. Őszintén remélem a fórumindító "megtud egyezni" az örökösökkel.

40. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 19:23
Ugyebár nem fontos a papír, lehet anélkül is boldog lenni!
2015. aug. 31. 19:03

Én egyébként azt nem értem, hogy lehet 19 évig nem gondolni arra, mi lesz velem ha a másikkal történik valami. Számtalan helyen hallani ezekről a jogi útvesztőkről. Szerintem mindenki környezetében van egy ilyen vagy hasonló problémával bíró egyén.


Igenis az érdekeinket magunknak kell képviselni, mert olyan előre nem látható nehézség és bonyodalom adódhat ami akár ketté törheti az életünket.


(van a távoli ismerőseim között ilyen, kettő is)

2015. aug. 31. 19:01

jogiforum.hu

ott vannak ugyvedek is

ha igényt tartasz rá, a közjegyző nem fogja tudni lezárni, mert nincs meg a jogköre hozzá

átdja a hagyatékot pertől függő hatállyal és majd a biróság eldonti

az meg mind tudjuk magyarországon száz év

ha meg nincs pénzed ügyvédre a családsegitőben van jogi tanácsadás

ne hagyd magad

2015. aug. 31. 14:38
Mindenképpen meg kellene keresni a közjegyzôt.
36. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Olga55)
2015. aug. 31. 14:27

Nézd, ez egy pénzigényes helyzet, ha tetszik, ha nem.


Ha erre nem áldozol, nem jelentkezel igénnyel a közjegyzőnél, nem érdeklődsz a jogaidról ügyvédnél, akkor magadra vess.


Az öledbe nem fog semmi sem hullani!


A temetést ki intézi?

35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 31. 14:24

Dolgoztam közjegyző mellett. Ha valakiről a hagyatéki tárgyalás során derül ki, hogy él és létezik, de előtte sem írásban, sem személyesen nem jelentett be semmiféle igényt, akkor a hagyatéki tárgyalást lezárják annak megfelelően, ami információ addig "hivatalos úton" a közjegyző tudomására jutott.

Márpedig az örökösök nem fognak szólni, hogy volt egy élettárs is közel 20 éven át. Bolondok lennének saját maguknak külön bonyodalmat okozni!

34. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2015. aug. 31. 14:09

Az élettársat nem fogja beidézni a közjegyzô.

A beidézetteknek kell majd a tárgyaláson nyilatkozniuk. Vajon meg fogjak említeni, hogy igen, volt egy élettárs...??

(Ha viszont nem ôk temetik el, nem fogják tudni bemutatni a számlakat, így fény derülhet a személyére). Mert ugyebár ott majd fizetni is kell.

33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2015. aug. 31. 14:07
Tényleg!:(
32. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Olga55)
2015. aug. 31. 13:43

Ha a közjegyző nem tud arról, hogy te is ott vagy a hagyatékra, annak egy részére igényt tartók sorában, nem is fogsz külön értesítést kapni róla. Hiszen sem a neved alapján, sem a vér-szerinti örökösök alapján egyelőre nem vagy az értesítendők listáján!!

Ezért írtam, hogy keresd meg a közjegyzőt!!!!

31. Olga55
2015. aug. 31. 12:51
Még nem kaptam a hagyatéki tárgyalásról értesítést. Ügyvédre meg sajnos nincs pénzem.
2015. aug. 31. 10:51

Nem lesz egy sétagalopp, és nem is lesz gyors ez az egész...de azért majd ha lesz lehetőséged, írd meg, hogy mi lett a vége!

Vagy esetleg menet közben írd, hogy hol, merre, éppen hogyan alakulnak a dolgok??

29. Olga55 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2015. aug. 31. 08:01
Nem nyugtattál meg.
2015. aug. 30. 22:01

[link]


"Ha a kapcsolat azért szűnik meg, mert a pár egyik tagja meghal, a házastárs nem kerül utcára: holtig tartó haszonélvezete lesz a közös lakáson és a berendezésen. Az élettársnak ez nem jár, ahogy nem jár rész a többi vagyonból sem. Neki tehát csak akkor lesz bármilyen joga, ha van végrendelet. De ahhoz megint csak nem lesz joga, hogy közös végrendeletet tegyen a párjával, ahogy ezt a házastársak megtehetik. Paradox módon elhunyt párjának eltemettetése továbbra is nemcsak joga, kötelessége is lesz. "

27. Olga55 (válaszként erre: 25. - Anyagi)
2015. aug. 30. 20:10
Már 10 aláírást beszereztem. Van közötte szomszéd, közös barát is. Hirtelen halt meg, nem volt soha semmi betegsége, Ezért is nem gondoltunk arra, hogy ilyen hanar elmegy. 62 éves volt.
26. geranna7 (válaszként erre: 25. - Anyagi)
2015. aug. 30. 19:37
Igen! 10 évet tudok. A szomszédomnak igazoltuk. De egyik se lehet házas. Nálunk a szomszéd elvált volt a párja meg özvegy.
25. Anyagi
2015. aug. 30. 17:22

Szerintem, igazolt együttélés esetén jár a haszonélvezet.

Van valami időintervallum, de a 19 év már régen túl van rajta.

Tényleg a közjegyzőnek kell benyújtani az igényt a hagyatéki tárgyaláson!!! és vinni kell néhány szomszéd, ismerős, rokon (akár a tied is), körzeti orvos által aláírt igazolást, hogy milyen régen éltetek együtt és Te gondoztad végig.

Ha nem akarod vagy tudod ezt a papírt aláíratni velük, akkor le kell adni a nevüket, címüket, mint tanuknak. Majd a közjegyző beszerzi tőlük a vallomást.

Bár talán gyorsabb, ha Te látogatod és kéred meg legalább néhányukat. De a többi nevét is add le!

24. Nikk_1982 (válaszként erre: 22. - Olga55)
2015. aug. 30. 17:15

Szerintem is az örökösök jóindulatára vagy bízva, ha már együtt még a párod életében nem gondoskodtatok rólad.

De legyél realista: ha meglépik azt hogy eladják a fejed fölül a házat vagy csak kiraknak mert ők költöznének be (ergo nem törődnek veled, mint számukra idegennel), mégis mire fel kérhetnél ennyi pénzt?


Amikor a párom édesanyja meghalt, a páromra szállt a háza. Anyósnak volt egy élettársa (bejegyzetlen) és mivel sokáig éltek egy fedél alatt és jó a viszonyuk, a párom a ház értékének egy részét az élettársnak ajándékozta. Mindenki hülyének nézte emiatt. Ebből én arra következtetek, hogy ez nem bevett gyakorlat, vadidegenektől nem számítanék ilyen adományra...

23. 76c87e32e1 (válaszként erre: 22. - Olga55)
2015. aug. 30. 17:11
Mire föl kérhetnél pénzt vagy lakást számodra vadidegenektől? :( Te írtad, hogy nem is tartották a kapcsolatot a pároddal, valószínűleg nem is voltak jóban. Számukra csak az történt, hogy meghalt egy rokon és örököltek egy házat. Mielőtt akaratlanul is elmérgesítenél egy helyzetet, keress meg egy ügyvédet és kérjél jogi tanácsot, mit tehetsz, mihez van jogod ilyen helyzetben. Utána tisztán fogod látni, hogy mit kell tenned.
22. Olga55
2015. aug. 30. 16:53
Arra gondoltam még, hogy kérhetek e 5 millió forintot lelépésként, ha már semmiképpen nem maradhatnék a házban? Vagy biztosítsanak számomra egy 1 szobás lakást, vagy házat?
21. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Olga55)
2015. aug. 30. 16:50
4észvétem
2015. aug. 30. 16:36
Az utcára csak úgy nem rakhatnak, de erről mindenképp ügyvéddel kell konzultálnod. Viszont ha nem tartozol oda semmilyen formában.. akkor készülj fel a költözésre.
19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Olga55)
2015. aug. 30. 15:41

Javaslom keress fel egy ügyvédet, mert ezt csak ő tudja pontosan megmondani neked.

(Ha nincs a házban tulajdonrészed, akkor legfeljebb, mint jóhiszemű jogcím nélküli lakó)

18. zsazsanéni (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2015. aug. 30. 15:03
Van olyan,hogy a haszonélvezet körlátozás.Ami azt jelenti,hogy bérbe sem adhatja,de nem is engedhet oda senkit.De itt tulajdon nélkül nem sok minden jár.Amennyiben vannak gyerekei,azokra száll a ház,azok pedig ha nincs épp szükségük rá,használati dijat kérhetnek Na de19 év alatt adhatott volna egy kis fecnit,hogy mi legyen tovább.A jóindulat csak az örökösökön múlik.
17. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2015. aug. 30. 14:59

Őszintén kívánom, hogy legyen így, de szerintem ilyen nincs. Ha nem volt tulajdonrésze, nincs végrendelet akkor vajnyi kevés esélye van szerintem.

Szerintem az élethosszig tartó haszonélvezet csak házastársakra vonatkozik, de lehet, hogy rosszul tudom.


És igen, sajnos kitehetnek, ők az örökösök.


19 év nagy idő, hogy nem jutott eszetekbe, hogy rendezzétek valahogy a te státuszodat? Erre gondolni kell!

2015. aug. 30. 14:41
Fontos tudni!! Ha nem voltatok bejegyzett élettársak.szomszédokkal igazolhatod az együttélést!! hópihe hozzászólását kövesd.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook