Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Casting cégek akik csak úgy bejelölgetnek toborzási céllal... fórum

Casting cégek akik csak úgy bejelölgetnek toborzási céllal... (beszélgetős fórum)


22. Channa* (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2015. aug. 29. 09:36
Igen, tudom! És bár kiderült, hogy miért kerestek meg, de sokszor az ember csak kapja az ajánlatokat, felkérik erre-arra úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy az illető milyen, akar e ilyet, stb., mert sokszor az a lényeg, hogy sokakat megkeressenek hátha lesz köztük, aki kapható az adott témában, mint a biztosító, ahogy már valaki emljtette. A nagy számok törvénye....
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. aug. 29. 08:26

:D


Értem, nekem ez munka, úgyhogy oda nem illô lenne ilyen, mint amit te írsz.

20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - MentsVár)
2015. aug. 29. 08:23

Azért vannak jók is, nemcsak harmadosztályúak, de nagyon jól teszed, hogy elkíséred a lányodat mindenhova. Én meg már "nagylány" vagyok:DDD


Egyébként csak sikerült kiderítenem, hogy minek a kapcsán. Van egy sportos blogom, ott találták a képeket (nem szelfi), és eddig nem találtam, hogy ennek mi köze a castinghoz. Most látom, hogy egy sportól szóló mûsorhoz toboroznak vagyis jelentkezni kell. Szó sem lehet róla, mert semmi köze ahhoz, amit én csinálok, igaz, ez nem fizetôs, írták. Megmutatom a férjemnek is, amikor felébred, láttam egy demo-t, hogy mi ez, hát hülyék ezek...

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2015. aug. 29. 07:03

Engem meg fel akarnak venni pasik ismerősnek, mert pont olyan kedves, gondoskodő, stb. nőt keresnek mint én vagyok. Órákon át szoktam vihogni ezeken...

Én kedves? Én gondoskodó?:DDDDD

Jó a férjem az első alkalommal megkérdezne, hogy ezen miért kell vihogni? Én meg visszakérdeztem, hogy miért? Kedves vagyok? Gondoskodó?:DDDD Ezek nem tudják, hogy kinek írtak! Ha csak 1 órát töltenének velem rájönnének, hogy ilyet többet nem csinálnak:DDDD

Na jó, tudom, hogy sokan ennek is beugranak.....

18. Channa* (válaszként erre: 12. - 0084acbe42)
2015. aug. 29. 07:00
A portfólió után nics vége, mert után behívják őket dolgozni rendezvényekre, ahol kérdőívet kell kitöltetniük a vendégekkel, hogy hozzájárulnának e a gyerekük fotózásához, stb.+telefonszám és meg is vannak az új kuncsftok....
2015. aug. 29. 01:23

Találkoztam a témával

Van egy 16 éves csinos lányom.

Az a véleményem erről, hogy ennek a kezeléséhez kellenek normális szülők és a gyermekük jó viszonyba legyen velük.

Én minden ilyen "casting" meghívás esetén elmentem a lányommal és hülyét csináltam a társaságból.

A lányom már törölve van a legtöbb ilyen listáról, mert tudják, hogy én vele megyek és... elmesélem nekik, hogy kit hülyítsenek.

Harmad osztályú, béna társaságok, akik kihasználják a tájékozatlan fiatalokat, szüleiket.

16. gribedli*** (válaszként erre: 12. - 0084acbe42)
2015. aug. 28. 23:13

Igen, pontosan ezekre gondoltam, nagyon sok ilyen van, és tudom, hogy ezek a portfólió készítésre utaznak (de ezt vagy 15 éve tudom).


De meg is érteném, ha valami kis hülye szelfis pics.a lennék, aki egész nap fotózgatja magát, aszongyák, jóvan, csinoska, csinálunk neki portfóliót, és kifizettetjük vele oszt kész.


Nem ez lennék (írtam, nem ilyen képek) ezért nem értettem.

15. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 21:59
Élőben már találkoztam olyannal hogy a gyerekekre hajtottak : milyen fotogén a gyereked most elviheted próbafotózásra és egész olcsón megcsinálják a portfóliót és stb.... Bármi lehet az ilyen ügynökségek begyűjtik a pénzt azután lesheti bárki a nagy " karriert "
2015. aug. 28. 20:50
Van olyan ismerősöm aki több castingon is volt a rtl-nél, ő se jelentkezett soha, facebookon írtak rá, hogy menjen el, kép alapján alkalmasnak találják. Ezek nem is voltak kamuk, elment, voltak válogatások, próbafelvételek is. Szóval nem minden bejelölés meg üzenet kamu, manapság már így keresik az embereket a castingokra, nem kell milliós tv reklám :)
2015. aug. 28. 20:47
tulajdonítani*
2015. aug. 28. 20:46
Nem kell neki nagy jelentőséget tulajdni, naponta százával írnak rá lányokra ügynökségek, sokan teljesen elalélnak tőle, hogy kiválasztották a képe alapján modellnek, milyen csodajó. Aztán csinálnak neki portfóliót 100-200 ezerért és ennyi. Itt vége is. Vagy nem erre gondolsz? Facebookon állandóan látom, hogy kérdezgetik, hogy melyik mennyire megbizható ügynökség, mert kaptak tölük levelet vagy bejelölték ismerősnek, hogy kép alapján alkalmas lenne náluk modell munkára. Aztán a poszthoz tuti ír még vagy 20 lány, hogy jéé én is ugyanezt az üzenetet kaptam. Aki bedől annak oda a pénze :)
11. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 19:45
Én meg nem rád vetítve írtam hanem úgy általánosságban a jelenségről, ha ugyan az volna.
2015. aug. 28. 19:43

Jó, még alszom egyet erre:)


Jaj, mielôtt "rosszra" gondolsz, nem modell casting és nem szelfi képek, de majd ha többet meg tudtam, hogy kik ezek, és mire kellett volna jelentkeznem, majd elmondom:)


Való igaz, hogy a kérdés kicsit klisésen íródott, de amennyire ismersz, nem errôl van szó.

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 18:34
szerintem csak vaktában lőttek egyet, ne foglalkozz vele ha nem érdekel
8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. aug. 28. 18:29

Nincs agyonszerkesztett képem, és egyik sem photoshoppolt, minimális mértékben sem. Azt még elfelejtettem mondani, hogy a fejem egyiken sincs és nem pucér képek. Munka miatt teszem fel és számít a nézettség de nem olyan csatornán keresztül szeretném ezt érvényesíteni. Nem "keresem" a lehetôséget, hanem lehetôséget szeretnék nyújtani. Ôk meg belôttek mint célközönség, ilyesmi jut eszembe.


Egyszerûen nem értem, mivel adtam erre okot? Ha normális jelenség, megbékülök, hogy oké, rendben van. Ha viszont ez nem normális dolog, muszáj lenne blokkolnom, de mint írtam, nem szeretném, mert akik ôket látják, az nekem lehet célközönség.

7. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 18:22
szerintem ez csak azért van mert ugye nagyon az online jelenlétre koncentrálódik sok mindenki. ott "élik" az életüket, de mégis kizárják a világot, hatalmas látszólagos önbizalommal de csekély önbecsüléssel nem fog önállóan felkeresni casting céget. régen az "utcáról szedték" ma a netről :) csak ez becsapósabb a sok agyonszerkesztett kép miatt..
2015. aug. 28. 18:13
A cég régebbi, már 9 éve talpon van, nem "hamis" de engem meglep, hogy ha már van egy neve, akkor megvárhatja, míg felkeresi, akinek ez kell, nincs szükség úgymond privát zónába menni toborozni, szerintem. Mellesleg hülyén jön ki, ha nem blokkolom le, mert más okból nekem kell egy adott nézettség szám, de nem is jelentkezem a toborzásukra. Nem is toborzás, burkoltabb, úgy mondom, bejelöltek az ismerôseik közé ôk.
5. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 18:02
minden csatornát kihasználnak. gondolom én
4. gribedli*** (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2015. aug. 28. 18:01

Értem én, de mondjuk 80 ember nem is nevezhetô nagy számnak. Csak nekem gyanús ez?


Vagy a többit más profilokon környékezik meg?

2015. aug. 28. 17:56
a nagy számok törvénye.. ez olyan mint a biztosítónál a hideg hívás. vagy bejön vagy nem
2015. aug. 28. 17:55
Ennyire kell a pénz, hogy már "akárkit" így be kell toborozni?
2015. aug. 28. 17:55
Szerintetek miért gondolják azt egyes casting cégek, hogy ha valaki fotókat tesz fel magáról, az azt szeretné, hogy "felfedezzék" ôt ilyen cégek? Most arra gondolok itt, ami ezzel jár, hogy majd náluk csináltass portfoliot, meg ilyenek, holott esetleg semmi ilyen jellegû célod nincs. Sôt, bejelölnek, mintha ez valami kegy lenne, hogy keresd fel ôket, pedig teszem azt, nincs idôd ilyenekre és nem így akarsz híressé válni, nem ebben a kontesztusban. Ôk így toboroznak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook