Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvett szoc.polt vissza kell-e fizetni, ha a bank hibázott a szerződés írásnál? fórum

Felvett szoc.polt vissza kell-e fizetni, ha a bank hibázott a szerződés írásnál? (tudásbázis kérdés)

22. csinoska2012 (válaszként erre: 21. - Evica1973)
2015. aug. 30. 18:10
Tényleg sok minden nem stimmel. A házat 10 éve vettem akkor a két nagyra felvettem a szoc.polt OTP és önkormányzati hitelt.Azóta született egy kicsi most rá kértem meg a szoc.polt.Fizetem a bankba ,hogy a tulajdonilapot ki tudják váltani.A pénzt másfél hónap után utalták azt mondták a földhivatali bejegyzés miatt kell ennyit várni, a pénzből semmit sem láttam a banknak utalták a hitelem csökkent, és mire elintéztem mindent és sinen volt egy ügyintéző hivott fel telefonon.
21. Evica1973 (válaszként erre: 4. - Csinoska2012)
2015. aug. 30. 17:06
Itt van a kulcsmondat: "most szóltak a banktól". Ilyen nincs. Szóban? Telefonon? Azt kell nekik mondani, hogy ha a Magyar Államkincstár írásban felszólít, akkor majd visszafizeted.
2015. aug. 30. 16:50

Valami nem stimmel.

Úgy tudom nincs kizárva a szocpolra jogosultak köréből az, akinek hitel van a házán. Ahogy írod, van rajta önkormányzati hitel is és bank hitel is. Nekünk is így volt annó, mégis kaptunk szocpolt, bejegyzéssel sem volt gond.


Gondolom egyszerre igényelted a banki hitelt a szocpollal. Namármost, hitel igényléséhez is biztos hogy be kellett hogy mutasd a tulajdoni lapot, enélkül a hitelt sem folyósították volna. Ha nem kérték, az nem a te hibád.


Arra már nem emlékszem, hogy a szocpol nálunk elsőnek volt-e bejegyezve a tulajdoni lapon, de be volt jegyezve 3 dolog is ahogy írtam.


Mi ráadásul az önkormányzattól nem is hitelt kaptunk, hanem vissza nem térítendő támogatást, 10 évig elidegenítési tilalmat jegyeztek be.


A szocpolt 3 részletben kapja meg az ember, készültségi foknak megfelelően, mikor nektek az elsőt utalták, nem jöttek rá, hogy valami nem stimmel? Én biztos hogy nem fizetném a banknak vissza, megvárnám a Magyar Államkincstár döntését, ha ők szólítanak fel a visszautalásra, természetesen más a helyzet, de akkor is terelheted még jogi útra a dolgot.


A bank a hitel kiutalásánál is hibázott (hiszen nem kért tulajdoni lapot !!, igy a hitel bejegyzése is problémás lesz!!).


És végül: soha, soha nem hagynám, hogy a szocpolt a bank benyelje, beszámítsa a hitel törlesztésébe, mert úgy átvágnak a palánkon,ahogy akarnak ! A szocpolt kézbe kérem kp.-ban 3-szori részletben ahogy a törvény előírja, vagy a folyószámlámra utalva.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Csinoska2012)
2015. aug. 30. 16:10
Ha így volt, sajnos akkor sem vagy jogosult rá...
2015. aug. 30. 08:15
értem :(de nem én hibáztam külön kellett fizetnem azért ,hogy a banki ki kérje a tulajdoni lapot amin minden rajta volt,ők hibáztak nem én
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Csinoska2012)
2015. aug. 29. 07:17
Könnyen előfordulhat...
16. csinoska2012 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2015. aug. 29. 06:58
igen és attól félek ha nem engedi az önkormányzat elvesztem a szoc.polt
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Dogiz)
2015. aug. 28. 21:31
És ezt bejegyzik első helyre jelzálogként, amit most nem tudnak, mert ott van az Önkormányzati hitel.
2015. aug. 28. 13:53
Ezek szerint nem vehetik el a kiutalt szoc.polt?Egyébként annyiba sántit a dolog,hogy mikor a szerződést irtuk azt mondták akkor kapja meg a bank a pénzt ha a földhivatal bejegyezte, a pénzt megkapták és most mást mondanak.
13. dogiz
2015. aug. 28. 13:42
A Szocpol. az nem hitel, ha van 3 gyereked, akkor az jár és nem kell bejegyezzék sehova. "X" ideig nem adhatod el a lakást és kész. (Talán 10 évig)
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2015. aug. 28. 11:31

Tényleg nem tettem idézőjelek közé!

De most ez így már más, hiszen nem ő kapta meg, hanem a hitelébe tették bele, amit majd a bank rendez.

2015. aug. 28. 11:31
Bocsáss meg rosszul fogalmaztam, van lakáshitelem a bank számlájára került és igy csökkent a hitelem ill. a havi törlesztöm,és már be is számitották
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Csinoska2012)
2015. aug. 28. 11:29

Azt írtad, hogy a számládon van.

Akkor nem a folyószámládon, hanem a hotelszámládon és az már be van számítva?

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Channa*)
2015. aug. 28. 11:06
Nem jófejség kérdése. Téves utalást törvényi kötelezettség visszautalni.
2015. aug. 28. 10:51
Én nem kaptam pénzt az állam a banknak utalta amit beeszámitottak a hitelembe.és jogosult vagyok 2 nagy után kaptam most pedig a kicsi után.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Csinoska2012)
2015. aug. 28. 10:47

Neked elutalták, ugyan is a bank oda adja neked és ő megigényli az Államtól. Nem tudom a bank, hogy tudja ezt lejátszani...

Nem kért tulajdonlapot, amin rajta van az Önkormányzati hiteled, így neki kell ötletelnie, megoldania.

Persze lehetnél olyan jó fej, hogy visszautalod, de ha szakemberrel beszélsz, akkor megmondja neked, hogy köteles vagy e ezt megtenni.

Szerintem nem vagy jogosult így a szocpolra, azaz te azzal hibáztál, hogy nem mondtad el az önkormányzati hitelt.


Valószínű, hogy fel fognak szólítani, hogy utald vissza a pénzt, ha máshogy nem tudják megoldani.

2015. aug. 28. 10:35

nem kértek tulajdoni lapot semmit

viszont azt mondták a bankba,hogy csak akkor utalja a pénzt az állam, ha a földhivatal bejegyezte nem voltam jogásznál még várok mit lép a bank

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Csinoska2012)
2015. aug. 28. 10:31

Nem kértek tulajdonlapot? Ez érdekes...

Szerintem a banknak le kell nyelnie a békát.

Ha nem kért ki tulajdonlapot, a pénzt elutalta, akkor így járt. Második helyre lesz bejegyezve.

Írj a banknak egy levelet, amiben felhívod a figyelmüket a hibájukra (nem kérték ki a tulajdonlapot) és kéred, hogy második helyre jegyezzék be a szocpolt.

Bár mindkét pénzt az állam adta....

Jogász mit mond?

2015. aug. 28. 10:17
Arról van szó ,hogy megkaptam a szoc.polt már a számlámon van,viszont most szóltak a banktól,hogy van egy önkormányzati hitel is a házunkon ezt nem mondtam(nem kérdezték)és nem tudják beirni igy a szoc.polt a földhivatalban.Az önkormányzat nem engedik,hogy elé irják. ilyenkor mi van?
2015. aug. 28. 10:10
Attól függ milyen hibát vétett a bank.De ha felvetted, illetve jóváírták, azt bizony vissza kell fizetni.Egy ügyvéd meg tudja mondani,ha a bank nem .
2015. aug. 28. 10:01
Biztos választ szeretnél, vagy tippeket? Érdeklődj inkább a bankban.
2015. aug. 28. 09:59
Felvett szoc.polt vissza kell.-e fizetni ha a bank hibázott a szerződés irásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook