Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hétvégén is olyan könnyű betartani a diéta szabályait? fórum

Hétvégén is olyan könnyű betartani a diéta szabályait? (beszélgetős fórum)


18. agave87 (válaszként erre: 17. - Pimpi3)
2008. aug. 22. 08:13
jó ötlet!
17. pimpi3
2008. aug. 21. 16:35
Szerintem a hétvége is olyan nap mint a többi!Van ahol nem értik meg ha vendégségbe megyünk az életmódváltásomat!Pedig látják hogy van értelme!És az a leg érdekesebb,hogy azok szólogatnak be és tukmálnak akiknek ugyan ugy sok a feleslegük!Szerintem ez irigység,hogy bennük nincsen akaraterő!Én spec mindenhová viszem az abonettemet,édesitömet!Igy valamit mindig tudok enni!
2008. aug. 21. 09:57
BIztos, hogy igazatok van. Nekem is meg volt az elhatározottság, és anyum nekem is nagyon sokat segített. Hiába fogytam az updattel fél év alatt 13kg-ot, a családom többi tagja még mindig nem érti, hogy ahhoz, hogy ne hízzak vissza, nem szabad ismé cukros, és fehérlisztes kajákat ennem. A nyáron viszont ezt nagyon nehéz volt tartani, és 1-2 kg vissza is jött. Most szeptembertől szeretnék megint szigorúbban visszaállni, mert a jojót utálom.
2008. aug. 12. 06:02
Amikor én elkezdtem életmódot váltani, elöször még senki nem hitte, hogy sokáig fog tartani, és igazából nem is nagyon érdekelte a szüleimet sem. De mikor látták, hogy én akkor sem eszem fehér kenyeret és cukrot, meg ilyeneket,lassan rájöttek, hogy ez tényleg komoly,és amikor ünnepségbe vagyunk is valahol, nekem már mindig ott van a lightos üditő. Apum, már teljesen természetesen veszi meg a tk.cuccokat és a cukormentes dolgokat.Elöször neked kell teljesen elhatároznod magad, utána a többieknek is sikerül majd belátniuk, hogy te milyen komolyan is veszed.
14. vikasz
2008. aug. 11. 23:20

Az egész csak elszántság és kitartás kérdése. Aki nagyon akarja, az be tudja tartanai. ÉS a családot is meg kell győzni. Viszont amíg sütit sütögetsz és eszel otthon addig nem fogják komolyan venni a diétádat. Ezt tapasztalatból mondom. Candida diétát csináltam és anyunak jópár hét kellett mire megértette, hogy hiába főz és süt finomabbnál finomabb kajákat és sütiket én nem fogok enni belőle. Sőt még a kenyeremet is mindig vittem hozzájuk.

Bennem megvolt az elhatározás és ki is tartottam mellette, így nagy nehezen a család is átállt.

13. agave87 (válaszként erre: 12. - Turbolya)
2008. máj. 15. 16:46

Sajnos látom, hogy valóban nem jön sok ötlet, pedig, ha valaki tudja a megoldást, vagy jó tippjei vannak, szívesen venném.

Valóban az a legjobb, ha otthon, vagy aholva megyünk, akkor mindezt tudatosítjuk. De épp ez a probléma, hogy mi van akkor, ha pl. vendégsége megyünk, vagy oda, ahol mindebbe nem tudnak segíteni...

12. turbolya (válaszként erre: 9. - Agave87)
2008. máj. 14. 20:39
Hát én még itt vagyok, de hát nem jött túl sok ötlet. Az talán nem rossz, ha te mondod meg, hogy mi legyen a hétvégi kaja. Például nekem anyu mindig megcsinálja, amit kérek, mert csak ritkán megyek haza. :) Meg tényleg, akarni kell nagyon! Meg tényleg jó tudatosítani bennük, hogy fogyózol, mert akkor nem kínálgatnak. Már csak magaddal kell megküzdened. ÉS ez a legeslegnehezebb!
2008. máj. 7. 16:52
Én nem vagyok koleszos, de minden hétvégén szülőknél kajálunk. Egyik héten anyukáméknál, másik héten anyósoméknál. És hát igen... Eleinte még elhatároztam, hogy csak mértékkel, de rájöttem, hogy feleslegesen ígérgetek bármit, nem tudom betartani.
2008. máj. 7. 13:56
ez jó
2008. máj. 7. 13:56
látom, hogy másnak nem jelent problémát a hétvégi kajálás...
8. agave87 (válaszként erre: 5. - Turbolya)
2008. máj. 4. 19:23

Köszi!:)

Hát nehezen megy le az utolsó néhány kg. Én is úgy vagyok vele, hogy minél közelebb vagyok az álomsúlyhoz, annál többet akarok fogyni, mert ugye még itt is meg ott is van felesleg, de már annak nagyon örülnék, ha tartósan tudnám a 62-t tartani. Csak ezek miatt a hétvégi kajálások miatt nem tudok hónapok óta átlendülni a 63-on. Mert amikor megközelítem, mindig visszaesek, és kezdődhet előlről a megközelítés.


Megnéztem az adatlapo, és látom, hogy te is szépen haladsz, neked sincs már sok hátra az álomsúlyig. Úgyhogy én is gratulálok!:) És ne add fel, mert tudom jól, milyen nehéz az utolsó néhány kg-mal megküzdeni.


Csak valami taktikát kellene kitalálni, mert sajnos az akaraterő sokszor cserbenhagy. Olyankor kell bevetni néhány ötletet. Csak mit?

7. mandella (válaszként erre: 6. - Mandella)
2008. máj. 4. 18:30

ja, és hogy hogyan tarsd be?

hát, mást nem tudok mondani, csak hogy akaraterő és odafigyelés kérdése talán.

6. mandella (válaszként erre: 2. - Turbolya)
2008. máj. 4. 18:19

Szia!

Hm, hát igen, vigyázz ezzel nagyon, mondom én utólag, én fősulis, egyetemista koromban híztam meg, csak azért, mert volt, hogy egész héten összevissza ettem, inkább keveset, mert nem figyeltem rá, meg mikor mennyi pénzem volt ugyebár... és aztán hétévgenként otthon, huh, minden alkalommal "eljátszottam" a nagy zabálást.

Szörnyű volt, és a végeredmény elképesztő. Ráadásul, gondolom, az egészségnek sem tettem vele jót, hogy rendszertelenül ettem.


Úgyhogy én azt mondom, próbálj meg ez ellen tenni mindenképpen, mert késő bánat ebgondolat.

2008. máj. 4. 18:18
Ja, egyébként láttam, hogy nagyon jól haladsz azért így is lefelé! Gratula! Én is igyekszem nagyon, nem bánom, ha lassabban is, de legyen meg végre az a fránya 65. És lehet, hogy annyira beindulok, hogy 63at akarok majd. :)
4. turbolya (válaszként erre: 3. - Agave87)
2008. máj. 4. 18:16
Igazából nem is tudom...Nekem az bejön, hogy néha csak 2 hét után megyek haza. Akkor több lemegy, kevesebb jön vissza. Egyébként meg eszem otthon a kajcsikból, de mértékkel. És annak is nagyon örülök, ha annyival jövök vissza, mint amennyivel hazamentem. Tehát kezdek beletörődni, hogy otthon nem fogyok, de legalább ne is hízzak...Ha meg nagyon kiakadok, akkor közlöm otthon, hogy én fogyózom, hagyjanak békén.
3. agave87 (válaszként erre: 2. - Turbolya)
2008. máj. 4. 17:34

Szia!

Akkor látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával!:)

Én is pont ugyanúgy vagyok ezzel mint te. Amikor hazamegyek hétvégén anya, mama süt-főz finomabbnál finomabbakat, én meg csak igyekszek ellenállni, és csak reggel enni, de akkor is. Sokszor ezt már nem sikerül betartani, és most meg ballagáson voltam... szóval érted.

Szerinted mit lehetne tenni ez ellen? Mert engem már nagyon idegesít ez a "szélmalom harc"

2. turbolya (válaszként erre: 1. - Agave87)
2008. máj. 4. 13:15

Szia!

Nagyon hasonló cipőben járok! Kolis vagyok, egész héten maganak vásárolok, betartom amit elterveztem. Majd mikor hazamegyek, anyu jobbnál-jobb főztjei várnak. Ráadásul nekem hobbi a sütés, ezért hétvégén mindig sütök sütit. Apu hiányolja is, ha nem. :) Szóval a hétvége mindig káosz...Meg most 3 ballagáson voltam a hosszú hétvége alatt...Ez is betett!! De most két hétig nem megyek haza, ez most talán segíteni fog egy kicsit.

2008. máj. 4. 11:46

Visszatérő problémám(mánk), hogy egész héten be tudom tartani a diétát (életmódprogramot), de amikor eljön a hétvég, és valamilyen családi programra kerül a sor, mindig keresztül húzza az egész addigi elért eredményt.

Ti hogy vagytok ezzel?

Hogyan lehet ezt "orvosolni"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook