Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki műfogsort használ? Megosztaná velem a tapasztalatokat? fórum

Van itt olyan, aki műfogsort használ? Megosztaná velem a tapasztalatokat? (tudásbázis kérdés)


12. syria (válaszként erre: 11. - Marcsika2213)
2015. aug. 28. 20:58

Az utolsó dolog, amitől félned kell az az, hogy észreveszik, hogy műfogsorod van. Senki nem fogja észrevenni.

Viszont nagyon fontos, hogy mennyire precízen készítik el, mert a legapróbb hibától is szenvedni fogsz (nem tudod megszokni, feltöri az ínyed, nem illeszkedik rendesen, stb.).

Ennyi pénzért minden egyes próbánál nagyon figyelj, és kérj korrekciót! Ha 10-szer kell korrigálni, akkor korrigálják tízszer!

2015. aug. 28. 19:39
nagyon várom már hogy kész legyen de félek is...a meg szokástol...a beszédig és hogy észre veszik hogy műfogsor.
2015. aug. 28. 09:41
A fogpróba munkafázisnál tudsz szólni, ha nem tetszik a fogak mérete, színe. Akkor még lehet változtatni rajta.
2015. aug. 27. 15:00

Nekem igaz részleges pótlásom van, 3 hónapig húzódott a dolog mert 2 fogamat is húzni kellett.

7 tagú hidat csinált a doki, amit 4 fog tart mint pillér vagy mi.

3 napig nagyon rossz volt, még a szavakat se bírtam úgy kimondani, aztán összességében kellett vagy 3 hét mire úgy beilleszkedett a pótlás hogy az ne okozzon gondot az étkezés vagy bármi során.

2015. aug. 27. 14:21
egyedi fogsort csinálnak mindenkinek? a fogak formájára méretére értem..ja nekem ez 190 000 ft om ba fog kerülni..
2015. aug. 27. 11:58
Apróra vágd össze az ételt, és két oldalon rágjál. Így nem fog lebillenli az egyik oldalról. Almába, zsemlébe ne is próbálj beleharapni, mert nem fog sikerülni. A cérnát sem fogod tudni elharapni vele varrásnál.
2015. aug. 27. 11:56
Használhatsz még Corega fogsor rögzítőt is. Ha hányingered van, mondd meg az orvosnak, és majd ő lecsiszol a szájpadlási részből annyit, amennyit lehet. Amikor kiveszed, tegyél a mosdókagylóba egy törölközőt, ha kiesne a kezedből, nehogy eltörjön. Ha ez mégis előfordulna, ne kisérletezz az otthoni ragasztással, mert nem fog sikerülni. Bízd ezt egy fogtechnikusra.
2015. aug. 27. 11:53
Szopogass savanyó cukorkát, amikor beteszed a fogsort. Otthon olvass fel hangosan újságból, így gyakorolhatod vele a beszédet. Este ne vedd ki, mert akkor minden reggel újra meg kell szoknod. Időnként áztasd 10 %-os ecetbe, hogy megelőzd a fogkő kialakulását. Ha szorít, vagy nyom valahol, azonnal menj vissza, hogy az orvos becsiszolhassa, ne törje fel az ínyedet jobban. Ne hagyd, hogy begyógyuljon a feltörés helye, mert akkor nem látja az orvos, hogy hol tör a fogsor. 1 év múlva alá kell béleltetni (legkésőbb), mert a foghúzás után sorvadni fog az ínyed, és lötyögni fog a fogsor. Ne tisztítsd fogkrémmel, mert a fogsor puhább, mint a fog, és csak felcsiszolod vele azt. Ha még valamit szeretnél tudni, írj, válaszolok. Fogorvosi asszisztens vagyok.
4. marcsika2213 (válaszként erre: 2. - Babyboo34)
2015. aug. 27. 11:44
sziasztok!teljes fogpotlásom lessz! a megmaradt fogaim kihuzásán már tul vagyok már csak gyogyulnia kell az ínyemnek...az érdekelne pl hogy mennyi idő alatt lehet meg szokni? mijen vele a beszéd? és enni? attol is tartok hogy majd lötyögni fog meg ijenek...sajnos elég fiatalon erre a sorsra jutottam de ez van ezzel kell eggyütt élnem ugy gondolom az ápolatlan,és a sok gocos fogaktól még ez is jobb..:( probálom pozitivan fel fogni..örülök hogy irtatok! amugy csokolozni lehet vele? :D
2015. aug. 27. 09:49
Teljes a fogsorod, vagy részleges fogpótlás?
2015. aug. 27. 06:03

Szia.

Mi érdekelne konkrétabban?

2015. aug. 26. 23:16
Van itt olyan aki műfogsort használ? meg osztaná velem a tapasztalatokat? minden érdekelne! a válaszokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook