Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért lennék anorexiás? fórum

Miért lennék anorexiás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. Érdekes73 (válaszként erre: 92. - Zebracsikó)
2015. aug. 27. 21:52
Ez sajnos igaz...
103. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Moyra.)
2015. aug. 27. 21:41
Addig fordulj segítségért amíg még önként teheted ....
102. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 21:40
Nem csak a súlytól függ az ano ha már csont és bőr akkor már tényleg látványos a helyzet de megelőzi ez az éppen csak hogy eszik vmit állapot amibe a fórumindító már belekerült. Napi 500 kalória az anos adag :(
101. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Jajjj)
2015. aug. 27. 21:36
Tele van you tube olyan anos videókkal ahol csak egy kicsit elkezdtek fogyni fiatal lánykák mikor miért persze végig fotózták milyen " csinik " aztán kicsúszott a kezükből az irányítás ekkor jönnek az etetőszondás kényszermosolygós képek 40 kiló alatt :( Aztán vagy túlélik vagy nem :(
100. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Mosolyka1111)
2015. aug. 27. 21:33
Tök mindegy minek nevezed nem egészséges állapot...
99. Jacques (válaszként erre: 90. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 17:19

Hat rendben...

Nehany eve egy nagyon jo baratnomnel IR-t es PCOS-t diagnosztizaltak. Akkorra a tobb eves sikertelen babasodas, inszem kozben megromlott a hazassaga, a ferje elhagyta. Kozben kicsit meghizott es a fejebe vette, hogy ha ujra lwfogy, a ferje visszater hozza es a baba mar nem is olyan fontos. Munka miatt masik varosba koltozott, es amikor beszeltunk telefonon, ugy tunt, minden rendben van. Nevetve mondta, milyen szepen fogy, es milyen sokat tornazik. Meg irigyeltem is a kitartasaert.

4 honapja jott a telefon az anyukajatol, hogy korhazba kerult. Alultaplaltsag, idegkimerultseg. Teljesen kieheztette a szervezetet. Es igen, anorexia. 3 honapja volt a temetese.


Ne haragudj, de nem nyugszom meg. Ezt igy atelni egy borzalom volt.

Mindketten ugyanazt magyarazzuk a foruminditonak, akkor miert is esunk egymasnak es gunyolodsz velem? Nem ismerted a hatteremet, en sem a Tiedet, megsem gunyolodtam Veled, es bocsanatot is kertem, ha kioktatonak erezted a szavaim. Majd ismet a kirohanasomert. Ennek ellenere Te ujra csak gunnyal tudtal valaszolni.


Ez volt az utolso hozzaszolasom ebben a forumban, es halat adok az egnek, hogy nincs idom allandoan itt logni es a Hoxa-t olvasni, csak nagyon veletlenul tevedtem ide.


Remelem, a formindito eleteben a vesztwsegeket el fogja torolni almai beteljesulese. Oszinten kivanom Neki!

98. bibity (válaszként erre: 97. - Vacsa)
2015. aug. 27. 16:19
De nem írta, hogy mit. Ha csak aerob, vagy kardió, az nem túl jó. Ennyi evéssel meg attól mégjobban leépül. Egy lelkiismeretes edző ezt nem hagyná, adna kaja tervet.
97. vacsa (válaszként erre: 95. - Bibity)
2015. aug. 27. 16:05
Írta hogy sportol.
96. bibity (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 16:04
Azt írd meg még, hogy kapsz-e hormonpótlást? Vizsgált-e már endokrinológus? (Vagy csak nőgyógyász?) Mert a rosszkedv, kilátástalanság érzését a hormonok játéka is okozhatja. Ha kapsz hormonpótlást a korai menopauza miatt, akkor pedig lehet, hogy változtatni kellene a kezelésen. Szerintem beszélj mindenképpen endokrinológussal is.
95. bibity (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 15:45
És nem szeretnél feszesen vékony lenni? Mert akkor javaslom egy személyi edző és egy edzőterem felkeresését. Kérj étrendet is. Vegyél egy grammra pontos konyhamérleget. Sorry, de a leírásod alapján inkább lötyire fogyhattál, ezért nem tetszel magadnak. Bocsi, ha drasztikusan fogalmazok. Inkább legyél edzőterem mániás, mint nem-evés mániás. Csinosabbnak éreznéd magad.
94. Magdalénia (válaszként erre: 60. - Moyra.)
2015. aug. 27. 15:43

"Nem szeretem a testem"!


Pedig meg kell tanulnod szeretni, mert anélkül a lelked sem fog meggyógyulni.


Nem tudod elkerülni a pszichológust, sőt a csoportterápiát sem.


Majd, ha 1 hónapig kibírod mérlegelés nélkül és nem esel kétségbe 1-2 kg plusztól, akkor beszélhetünk némi pszichikai javulásról. De ehhez idő kell és ne várd meg, amíg 40 kiló leszel!


Tudom, hogy szívesebben olvasod olyanok hozzászólását, hogy jó súlyban vagy és nincs semmi probléma veled, - de ez ámítás és önámítás.

93. 25800e2d09 (válaszként erre: 91. - Vacsa)
2015. aug. 27. 15:15
Hehe
2015. aug. 27. 14:50

Létezik olyan anorexiás, aki be is látja, hogy ő anorexiás??


Szóval, hogy segíthetünk-e mi itt?

Lehetséges-e egyáltalán a feleszmélés, észheztérés, ráismerés, hogy gáz van?

Most még meg lehetne fogni, de ehhez kéne, hogy a fórumindító észhez kapjon.



Fórumindító!


Van céolod kilókban, hogy menni az álmsúly? Mennyi szeretnél lenni?


Esetleg volt már ilyen célod? Pl. 50 kg? S amikor elérted, akkor új, még alacsonyabbat tűztél ki, s élvezed, mikor eléred, élvezed, mikor lejjeb megy a mérleg nyelve?


Büszkeséget érzel? Megelégedettséget? Vagy sokszor vagy elégedetlen az eredménnyel-?

91. vacsa (válaszként erre: 90. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 14:49

[link]


Ez van a naplóm elején:)))

90. 25800e2d09 (válaszként erre: 88. - Jacques)
2015. aug. 27. 14:48

Ismét köszönöm Emese :D


Nyugodjál meg, attól megnyugszol :D


Pontosan ugyanezt látom én is amit leírtál és azért érzem kioktatásnak mert semmi újat nem írtál.. :) a testkép zavar esetében megvan. A kényszeres mozgás is. De ugyanez a túlzott fittnessz mániára és a bulimiára is igaz (bár ez utóbbit kizárnám mert nem valószínű hogy ennyi kaja mellett hanytatná magát)


A magam zavara annyit jelent hogy utálom a testem. Nem tartom magam kövérnek csak rondának. De ezen kezdek túllépni. Na ennyike...

89. vacsa
2015. aug. 27. 14:44

"De tényleg, rajtam kívül senki nem látja ebben a lányban a reménytelen kétségbeesést?!"


Dehogynem. De nem úgy néz ki hogy hatunk rá egy picinykét is...

88. Jacques (válaszként erre: 61. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 14:33

Ahhh, én kérek elnézést, hogy kioktatásnak érezted szavaim. Lassan itt a Hoxa-n ez már megszokott, hogy rögtön mindenki felkapja a vizet. De tényleg bocsánat.

Csak próbáltam párhuzamot találni abban, hogy a fórumindító valóban az anorexia nervosa betegségben szenved. De akkor nézzük a tényeket:


- a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik.

Kipipálva. Kórosan méri minden nap a súlyát, ideges, ha csak egy dekát is hízik, és olyan keveset eszik, amivel még tovább fog fogyni.

- legalább 15%-kal könnyebb, mint a legkisebb normális súlya.

A fórumindító jelenlegi súlya - amiből folyamatosan fogy - 45 kg. 155 cm-hez a legkisebb normális súly 44,5 kg. Hetek kérdése, és ez is kipipálva.

- kényszeres tornázás.

Ez is megvan.


Lehet, hogy még nem ano. nerv.-os, de legjobb úton halad felé, és igenis orvosi segítségre van szüksége.


Plusz egy (ismét nem bántó vagy kioktató) vélemény: azt írod, Neked is testképzavarod van. Általában elmondható, hogy a hasonló dologban érintettek nem tudják objektíven látni a dolgokat.


Saját véleményem, de szerintem valójában az a probléma, hogy a fórumindító jelen pillanatban teljesen kétségbe van esve, mert nem lát pozitív jövőt maga előtt. Előző fórumokban olvastam, hogy nem lehet természetes úton kisbabája.

Emellé kövérnek érezte magát 80 kg-os testsúllyal, és most ettől a drasztikus fogyástól várja, hogy párt találjon magának. "Példázl, hogy kellenék valakinek ha nem lehet gyermekem plus kövér is vagyok..." De tényleg, rajtam kívül senki nem látja ebben a lányban a reménytelen kétségbeesést?!

Nem attól fog párt találni magának - ráadásul olyat, aki elfogadja, hogy nem lehet közös babájuk - hogy agyonéhezteti magát! Ugyanúgy, mint ahogy egy 100 kg-os nőnek is lehet boldog párkapcsolata, ugyanúgy lehet egy 30 kg-osnak, igen. De ahhoz mentálisan rendben kell lenni, és nem a kétségbeesést sugározni magunkból. Ha azt látja bármelyik férfi, hogy bVsszus, ez a csaj marhára nincs rendben agyban, menekülni fog tőle, mint a tűztől.


És elnézést a kirohanásért, de most a végére tényleg felhúztam magam. Sajnálom.

2015. aug. 27. 13:52
A súlyod megfelelő, de borzalmasan keveset eszel. Ez kaja? :(
86. túrógombócka (válaszként erre: 73. - Vacsa)
2015. aug. 27. 13:43
én is azt írtam, h a 45 kg még éppen normál. de ezt azelőtt írtam, h beszámolt volna arról, hogy mennyire keveset eszik. így már nagyon nem ok.
85. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Vacsa)
2015. aug. 27. 13:32

Hozzám is az "éteren" keresztül jött az ötlet:D


Már illene erről egy fórumot indítani, csak győzzük megcsinálni! Az amerikai csajok olyan ötletesek, nem tudom, hogy a multietnika miatt, vagy miért, de szinte minden ilyen csináld magad szuper ötletek amerikai blogokról származnak. Ja, és külön tetszik nekem, hogy 90%-ban nem is kell varrni tudni hozzá (ők is lusta dögök!), vagy kész 5 perc alatt varrás nélkül, vagy ha kell hozzá varrni, akkor elég a pelenkaöltés, láncöltés (legalábbis nekem ennyi az össz tudományom varrásból, de ezzel mindent meg tudtam eddig csinálni, sőt, úgy varrok mán', mintha gép csinálta vóna, tudok láthatatlan öltést is).

84. vacsa (válaszként erre: 83. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 12:11
Ha jól emlékszem gribedli adta az ötletet :)
83. 25800e2d09 (válaszként erre: 77. - Vacsa)
2015. aug. 27. 12:07
Nagyon jó ötlet :) lehet én is csinálok ilyet :)
82. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:58
Néztem! Ügyes vagy!:)))) És jól is áll! Én is már nézegetem a pólóit is, de ugye az enyém még csak 13, nagyon gebe és csöcsben lenyomnak a pólói. De amiket tavaly kapott szülinapra a haverjaitól és akkor még nagyok voltak (most is azok), azokat mire kinövi, már hordhatom... XD
81. vacsa (válaszként erre: 80. - 25800e2d09)
2015. aug. 27. 11:55
ja. Fiatal is még... Nem tudatosul ilyenkor még hogy ő is halandó.
80. 25800e2d09 (válaszként erre: 78. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:52
Így virtuálisan távolból veszett fejsze nyele...
79. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:52

Nem most fog hullani, még csak 2 éve nyomod. Kicsit odébb lesz. Gyönyörű látvány az alopecia, akármelyik formája érint majd.


A sógornőmnek (sógorom feleségének) 20 évbe telt mire sikerült a petefészkeit nyugovóra tenni, neki sem lehet gyereke. Ő tényleg anorexiás volt nagyon sokáig. Nem hibáztatom, volt egy családi háttér, nem tudott kikecmeregni ebből az egészből. Amikor alopecia-ja volt, akkor kapott észbe, most nagyon odafigyel. Gyereke így sem lehet, de menti a menthetőt, 6 havonta hajszálvizsgálatra is jár, amiből teljesen megállapítható, hogy mit eszik, miből van hiánya, stb. Így az orvosnak hazudni sem tudna, hogy mit eszik, betartja-e az utasításokat mert a hajszála elárulja.


Szerintem neked nem kellene eljutnod erre a pontra.

78. vacsa (válaszként erre: 75. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:51
Szóval akkor nem is akarsz változtatni semmin? Szerinted így jó minden, ahogy most csinálod?
77. vacsa (válaszként erre: 72. - Gribedli***)
2015. aug. 27. 11:50

"Gyerek" pólójából csináltam magamnak "vállrólledobós" pólót :))) Úgyse' szerette :)

(tettem fel képet, nézd meg, aztán leveszem)

76. 25800e2d09 (válaszként erre: 71. - Moyra.)
2015. aug. 27. 11:46
Elárulom neked hogy a csontsoványság már "végső stádium" a betegségben.. Látszik hogy nem vagy túl jó állapotban hogy felfogd mert vagy már öten írták hogy nem súlyfüggő a betegség..
75. Moyra. (válaszként erre: 73. - Vacsa)
2015. aug. 27. 11:41

A hajam nem hullik, a bőröm kicsit "fakó".

Aludni pedig jól alszom mert általában éjszakás vagyok és elfáradok.

A vérvétel már esedékes, így biztos hogy megyek csak kicsit most eltolódott.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook