Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam rengetegszer ébred éjszaka fórum

A kisfiam rengetegszer ébred éjszaka (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 2. 20:13
Akkor aludd ki magad:)
2015. okt. 2. 16:02
Köszi!😊 miután ezt leírtam egyszer sem kel fel reggelig😊 pedig hetek óta csinálja.
55. bmaya1986 (válaszként erre: 54. - Onetyke)
2015. okt. 2. 15:25

Szia

A rossz alom jo nyom lehet,nekem is ket eves a kisfiam es néha nevet is almában de olyan is van h sirdogal.multkor hiszti volt a lefekvebol,végül nem engedtem neki ,elalvás utan meg 2-3 órával is huppogott almában:)

A másik ötlet nem tudom ,h kétévesen van e vmi test v. lelki növekedési fejlődési szakasz?kerdezd meg a védőnőt!mert en ugyan nem vettem észre de mondjak h pl.amikir intenzíven beindul a mozgás fejlődés ,az is bezavarhat es akkor se alszanak vmi jol...nemtudom vmi ilyesmi is zajlodhat...

2015. szept. 30. 23:22
Sziasztok! Az én kisfiam lassan két éves és lassan többet vagyunk fel, mint nem. 8 hónapos koráig végig aludta az éjszakákat. Sose vettem észre ha foga jött, nem sírt miatta. Egyébként születésétől kezdve teázik, tápszeres volt és a vizet nem itta meg. Éjjel is adok neki,mert kiabál, hogy inni. Minimális nyírfacukor van benne. Az utóbbi két hónapban van ez, hogy mindig kiabál.(eddig 1-2x ébredt). Az egyik tippem a rossz álom mert sokszor mond neveket is mikor be van csukva a szeme. A másik az, hogy eszméletlen kicsavarodott pizíciókban bír aludni, és elzsibbadhatnak a kezei. Kicsit hosszúra sikerült. Van más ötlet? 😊
2015. szept. 5. 23:43
Lehet:)az apja is azt mondja a levesekre h inni pohárból is tud,minek kanalazza!ferfiak:)
52. anya4005 (válaszként erre: 51. - Bmaya1986)
2015. szept. 5. 13:01
Lehet,hogy úgy van vele,hogy a tea nagyon híg,akkor inkább vizet iszik! :D
51. bmaya1986 (válaszként erre: 50. - Anya4005)
2015. szept. 4. 23:36
Semmi baj.leginkabb csak vizet ill meg anyatejet,meg néha gyümölcslével megkinaljuk.de érdekes a teában belekirtyol es mar dobja is el az üveget:)ugy vettem észre ha ivasrol van szó a viz a "menő"persze kiváncsi vagyok mi lesz ha leválasztom,majd októberre tervezem...a doktor néni mondta h kezdjek neki kevés tejet adni fokozatosan,tnap elott ota próbálkozunk ,a tej teccik neki,azt issza ugy látom:)
50. anya4005 (válaszként erre: 49. - Bmaya1986)
2015. szept. 4. 20:05
Jah,bocsi! Úgy jött le,hogy kizárólag vizet iszik...:D
49. bmaya1986 (válaszként erre: 48. - Anya4005)
2015. szept. 4. 20:02

Szia

En se vagyok olyan bio hogy mar zöldulok,természetesen meg kínáltunk narancs level 100%,van itthon gyumolcscentrifuga az abból kijovo lottyoket:) szereti,de a teát egyáltalán nem issza.tobbszor próbáltuk cukorral es a nélkül is.(apukája hozzáteszem utalja a teát,lehet rautott,en nagyon Teas vagyok a baba mégsem)mivel nem igazán engedte eddig mosni a fogat,csak most tanulja igy nem is erőltettem a teát,meg orulok is neki hogy nem issza.nem szerethet mindent egy gyerek se,ha az pont a tea , hat nem bánom:)a doki néni meg a védőnő is a vizet preferálja úgyis.de persze senki nem hal bele egy kis teában,úgyis lesz óvodás :)de ha nem issza,nem erőltetnem

48. anya4005 (válaszként erre: 47. - Bmaya1986)
2015. szept. 4. 10:31

Szerintem az egészségesen nevelésnek része,hogy a gyerek teát,gyümölcslevet is kap. Nem kell egész nap azzal itatni,de alkalmanként nem hinném,hogy árt nekik. Nyáron kifejezetten jót tehet egy nagy kancsó limonádé,természetesen frissen facsart citromlével (én mondjuk facsarok bele egy narancsot is,és lime karikákat is teszek hozzá),és kevés cukorral (abszolút nem vagyok édesítőszer párti,1,5 liter vízhez 2db kockacukor megy). Télen pedig a langyos tea még a felnőtteknek is jól esik egy nagy séta után a meleg szobában.

És lássuk be: gyerekként szerintem mindannyian imádtuk a cukros szörpöket,bár egészséges nem volt,de bele nem haltunk (na,ilyet az mi gyerekeink ritkán isznak).

47. bmaya1986 (válaszként erre: 46. - Sz84)
2015. szept. 3. 21:16

Szia!

Koszi h meg írtad ,kiváncsi vtam.nem csodálkozom h nem itta meg.:) az en fiam is csak vizet iszik es amikor beteg volt,mondtak h ittasam kamillateaval.gondolhatod:)a kórházban is hoztak ki nagy kedvesen vervetelre Varas közben neki a nővérek teát,h ittasam.tok ciki volt,ra se nézet csak amikor en megittam a teát es vizet tettem bele akkor abból 2 pohárral is lehúzott:)ennyit arról h ilyenkor molyen jo h egészségesen neveljük es vizet itta tűnik velük:)

Remeljuk jobban telnek az ejszakaitok:)

Igen Sztem az jo kezdet ha az éjszakai ivás-pisi les témáról letudod szoktatni:)

Sok Kialudt éjszakát nektek!:)

Úi:a fogzaskonnyitot sikerult kipróbálni?

46. Sz84 (válaszként erre: 36. - Bmaya1986)
2015. aug. 29. 11:17

Szia bmaya!

Kérted, hogy írjam meg, beválik-e a citromfű. Nos... Sajnos nem, de azért, mert nem issza meg :)

Hiába teszek bele cukrot is, úgy sem. Mondjuk ő csak a vizet itta meg eddig is, semmi gyümilé stb.

Viszont leszoktattam az esti ivászatról (illetve folyamatban van). Nem azt mondom, hogy ennek eredményeként (mert előfordult már ilyen, igaz csak egy kezemen tudom megszámolni hányszor), de nem kellett átmennem hozzá éjszaka. Szóval ez még nem jelent semmit, majd meglátjuk a következő napokat. Bár most megint meleg van/lesz, sajnos ilyenkor nem alszik túl jól. Kíváncsi leszek. Teszek be neki jópár cumit is, hátha valamelyik a kezébe akad, és nem kell annyiszor átmenni...

45. b00d33e65c (válaszként erre: 44. - Anya4005)
2015. aug. 28. 18:11
:D
44. anya4005 (válaszként erre: 43. - B00d33e65c)
2015. aug. 28. 18:09
Érdekes,amíg egyedül volt,olyan szépen aludt a saját szobájában,a saját ágyában...:D
43. b00d33e65c (válaszként erre: 42. - Anya4005)
2015. aug. 28. 18:07
Persze,ez megint más helyzet.Nekünk egy gyerek van és nem is lesz több,így elég sok minden meg van engedve neki.Biztos én is így tennék ahogy Te ha jönne tesó.
42. anya4005 (válaszként erre: 41. - B00d33e65c)
2015. aug. 28. 18:00

Hidd el,átérzem...

Igazából szokatlan volt,hogy nincs mellettem az ágyban,de azt hiszem,át tudok majd szokni erre az új helyzetre is(nem véletlenül keltem fel hajnalban...)!

Nálunk azóta van vándorlás,mióta megszületett a kicsi. Most,hogy jön a harmadik,sürgős megoldás kell,mert ha akkora leszek,mint egy bálna,nem fogunk még annyira sem elférni,mint eddig!

41. b00d33e65c (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2015. aug. 28. 17:56

:)

Őszinte leszek,a férjem asztalos és jó nagy ágyat csinált karácsonyi ajándékként,így ha átmászik nincs a lába a számban,mint a régi ágyunknál. :D

De áldás tud lenni egy-egy olyan éjszaka amikor az ágyában látom édesdeden aludni.

40. anya4005 (válaszként erre: 39. - B00d33e65c)
2015. aug. 28. 17:52
Mi is csináltuk,hogy az egész brigád egy szobában aludt,hátha akkor a nagy (csak ő vándorol éjjel) megmarad a saját ágyában,de nem jött be! Most ez a matrac dolog talán beválik! Nekünk már az is siker,ha nem a szánkban vannak éjjel a végtagjai!
39. b00d33e65c (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2015. aug. 28. 17:50
Mi már évekkel ezelőtt úgy oldottuk meg,hogy az ő ágya a falnál van és ahhoz van hozzátolva a mi ágyunk.El alszik a saját ágyában,de sokszor arra ébredek hogy köztünk van és húzza le rólam a takarót. :)
38. anya4005 (válaszként erre: 37. - B00d33e65c)
2015. aug. 28. 17:48

Tegnap a védőnőtől hallottam,hogy ők a szülői ágy mellé raktak egy matracot,hogy a gyerek (7 éves) oda feküdjön,ha nagyon mellettük akar lenni,mert már nem fértek el.

Itthon is bevetettük rögtön tegnap (gondoltam,nem várok még 1-2 évet,hátha magától leszokik a velünk alvásról): mtrac az ágy mellé,gyereknek elmagyaráztuk,mi a helyzet. Fel sem keltem éjjel,mikor átjött,csak hajnalban vettem észre,hogy már a matracon aludt. Reggelig el is volt rajta!

Hát,ha nem is 100 százalékos megoldás,de legalább újra elfértünk az ágyunkban 3,5 év után!!!

37. b00d33e65c (válaszként erre: 2. - Katoca5)
2015. aug. 28. 15:45

Dettó!

4 éves elmúlt,még nem volt éjszaka amit átaludtam volna.Az enyém is még mindig egyszer-kétszer felébred.Hol pisilni hol csak azért mert közénk akar jönni!

Fárasztó és szerintem sosem lesz vége.. :S

2015. aug. 27. 17:25

Sok sikert!biztos kimerítő lehet folyamatosan ejszakazni,sok türelmet hozza !sokan voltak a környezetemben külön alvos kis babák ,végül a legtöbb anyuka feladta az elveit,mert eljön számban az a ki nem aludt éjszaka,h a legkitartóbb anya is feladja az elveit olyan fáradt:) a szomszédunk hetfon hozta haza a kisbabajat,mar számolom a napokat :)

Minden jót nektej

35. Sz84 (válaszként erre: 34. - Bmaya1986)
2015. aug. 27. 15:53

Kedves bmaya!

Megírom majd, hogy használt-e a citromfű... Nagyon remélem lesz valamilyen hatása. Ha már azt elérjük, hogy csak 1-2x kell felkelni hozzá, már eredmény :)

Azt az orvos által felírt fogzáskönnyítőt meg megpróbáljuk...

Az együttalvás lesz az utolsó próba, bár szerintem tuti ez lesz a vége:)

köszi mindent

34. bmaya1986 (válaszként erre: 31. - Sz84)
2015. aug. 27. 14:32

Az alvásnak a gyerekeknél is vannak periódusai,van amikor felszínesebben alszanak es ilyenkor hajlamosabbak a felébredesre:(

Es ilyenkor megnyugtatja ha a közelében tud:)

En továbbra is azt javaslom h vedd magadhoz ,a többi fórumozó hoz hasonlóan.hiaba tűnik ugy,hogy szépen megtanítottad egyedül elaludni,külön szobaba,ha ilyen sokx felébred mégse jo igy neki

Kiváncsi v jo e a citromfű ?majd írd meg,de Sztem semmi sem segíteni annyit mint ha veletek aludna:)

Sajnos en se tudom mindig eldönteni h adjak e neki fájdalomcsillapítót v ne,pedig 22 honapos.sajnos ez ilyen,meg nem mondjak egyértelműen h mi faj,addig mi csak találgatunk:)kenegesd az ínyét fogzaskonnyitovel es ha attól nyugodtabb akkor az abaja. Az orvos is ír üvegeset fel,csak azt nem szoktak reklámozni mert vény re csak 300 Ft MIG a dentonix es társai 1500.esetleg próbáld ki,rem segítettem:)

Jobb éjszakákat:)

33. Sz84 (válaszként erre: 32. - AViki)
2015. aug. 27. 11:22

Szia AViki!

A szoba átrendezésével most próbálkozunk. A tejre talán nem allergiás, nincsenek jelei, de megpróbálom hogy este nem adok neki, hátha lesz változás...most mi a ciromfű teától várjuk a megváltást :) remélem lesz vmi hatása.

32. AViki
2015. aug. 27. 09:18

Szia!

Nálunk is ez volt a szitu, több szobaátrendezés, sedatif pc ilyen olyan nyugtató teák, de semmi nem hozott eredményt mindenki azt mondta ilyen és kész el kell fogadni.

Csak aki benne él az nem tudja elfogadni....

Nekünk változást 4 év !!! után a tej elhagyása hozta 4 éves koráig nem aludta át az éjszakát sokszor kelt, másfél évesen már nem aludt nappal, kiderült idén év elején, hogy tejfehérje allergiás valószínűleg a kezdetektől. Elhagytuk a tejet és láss csodát, ahogy kiürült a szervezetéből a tejfehérje elkezdte átaludni az éjszakákat.

Nem mondom, hogy nálatok is ez lehet a gond, de ha van esetleg ekcémásodás piros pöttyök a fenekén vagy híg széklet vagy esetleg túl kemény mind mind utalhat ételallergiára ami szintén ludas lehet a nem alvásban....

31. Sz84
2015. aug. 27. 08:35

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi tanácsokat:)

Tegnap este egy óra alvás után felébredt a picúr és mivel nagyon sírt, így adtunk neki fáj.csill (hátha a foga) ilyenkor teljesen tanácstalan vagyok... Hogy éjszaka hányszor voltam nála nem számoltam. Érdekes, hogy hajnalban mindig jobban alszik, vagyis pl hajnali 2-3ig át kell mennem mondjuk 3-4-5 alkalommal, de utána alszik reggel 8ig (persze meg-megnyikkan, de nem ébred fel). Valaki tapasztalt már hasonlót?

30. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Sz84)
2015. aug. 27. 07:51
Az egy éves fiam szintén hasonló.
29. anya4005 (válaszként erre: 28. - Sz84)
2015. aug. 26. 21:28
Nekünk filteres volt,1,5 decihez egy filter,és langyosan itta a fiam.
28. Sz84 (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2015. aug. 26. 16:31
A citromfű teát melegen vagy hidegen fogyassza? Úgy tudom nem ugyanaz a hatása így vagy úgy. És mennyit kell egy bögrébe lefőzni? Egy teáskanálnyit? Köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook