Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida, coli és miegymás.. fórum

Candida, coli és miegymás.. (beszélgetős fórum)


2015. aug. 27. 18:10
2015. aug. 27. 08:09

[link]


Vasalni sem ártana a belsejét!

14. 9c57fd10dc (válaszként erre: 13. - Summer_girl)
2015. aug. 26. 11:26
Nekem ilyen tapasztalatom nem volt, de inkább felhívnám a nődokit.
2015. aug. 25. 19:02
Sziasztok! Szeretném a tanácsotokat kérni! Ma délelőtt voltam nődokinál, levették a citológiát. Nemsokkal vizsgálat után éreztem a hasamat és délután óta barnázgatok, egyébként az utóbbi években is így szokott lenni. A doki felírt Gynazol 20 mg hüvelykrémet, amelyet ma este kellene elhasználnom, majd holnaptól egy 6 db-os Gynoflor hüvelytablettát. Azt szerezném kérdenzi, hogy szerintetek a baránázás mellett elkezdhetem használni a hüvelykrémet? Ha jól emlékszem 1-2 napig szokott tartani ez a barnázás. Légyszi írjatok, tapasztalatot is szívesen olvasok! Köszönöm :)
12. 9c57fd10dc (válaszként erre: 9. - Bbdo)
2015. aug. 25. 16:24
Egyik barátnőm a fehérnemű mosásnál használ pl teafa olajat is...
2015. aug. 25. 16:06
2015. aug. 25. 16:04

Nekem terhesen tenyésztették ki végre a bacikat, amikkel szerintem már évek óta küzdök, küzdöttem. Egyébként sok nő él ezzel, sokan nem is foglalkoznak vele. A legjobb amit tanácsolhatok, mindenféle mosakodószert el kell lentre felejteni, és kicsit "eddzeni" a lenti részt, mert a túlzott higiénia, meg a sok vegyi anyag (az egész lakásban az állandó takarítás), totálisan felborítja ott is (nekem az orromat is irriátlja pl. a fertőtlenítőszer) a flórát. Jah, és gombával kezeltek folyton, végül kiderült, hogy streptococcus van jobban felerősödve.


Egyébként normál mértékben mindenki flórájában vannak ezekből a bacikból, a kérdés, hogy mi az oka amiért tartósan felborul a rendszer, nem tudja a szervezet önmagát visszaállítani? Stressz, hormonok, allergia, gyógyszerek, érdemes globálisan nézni a problémát. Nekem súlyprobléma (hormonális) és terhesség,szoptatás alatt sokkal nagyobb gondot okoz, mint egyébként.

9. bbdo
2015. aug. 25. 15:09
franciabugyit hordok, 60 fokon mosom őket, és naponta 2x minimum cserélek fehérneműt.
8. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Bbdo)
2015. aug. 25. 15:06
Fehérnemû?
7. bbdo
2015. aug. 25. 15:05
Én is laktózérzékeny vagyok sajnos.Utána nézek annak amit írtál, köszönöm
2015. aug. 25. 15:03

Én is most hasonló témával küszködök, és van egy étrend kiegészítő tabletta (te glutén, én laktózérzékeny vagyok) a lactobacillus acidophilus. Leginkább a gyomorban nyomul ez a tabletta, de többek között ezt is írják róla:



Kedvezőtlen környezetet teremt a különféle kórokozók számára, így jelenlétében a kólibaktériumok, mikrococcusok, klosztridiumok és a gombák nehezebben szaporodnak.

5. bbdo
2015. aug. 25. 15:03

mindig ha dokihoz megyek csinál tenyésztést, úgyhogy célzottan kapom a gyógyszereket.Meg is gyógyulok, de 2 hét és újra jön...

A párom is többször volt már urológusnál, ondóból volt vizsgálat neki,és találtak nála is colit..ezután kb 3 hét antibiotikumos kúra jött, és utána 1-2 hónapig nem is volt probléma..Legutóbb azonban csak vizeletből volt neki tenyésztés, az tökéletes lett..Lehet,hogy vizeletből nem tudják kideríteni ,hogy megint neki van valami baja, amit mindig átad nekem? A sok gombaölő kúp után az orvosom soha nem mondja ,hogy ph visszaállítás kéne, pedig szerintem így lenne a normális, mivel nem volt az 5 év alatt egy olyan tenyésztésem sem, mikor a lap aljára ne az lett volna oda írva,hogy " Hüvelyflóra nem tenyészett ki" Ezért magamtól próbálom helyreállítani magam,de a legtöbb erre való kúp mintha csak rosszabbítana a helyzetemen

2015. aug. 25. 14:58

Nem lehet, hogy túl sok vegyianyagot használsz?

Irrigálás, intim mosakodó, ph visszaállítás, stb?


Nekem pl a nődoki azt mondta az irrigálásra, hogy max havonta egyszer menzesz után.

2015. aug. 25. 14:56

Szia

kéne egy rendes orvos, meg rászánni magatokat vizsgálatra

neked és párodnak is kell tenyésztés, arra írjanak fel gyógyszert mindkettőtöknek!

akkor menj egy magándokihoz, hogy ezt kéred!

2015. aug. 25. 14:53
lehet, hogy pont pszichés a probléma
1. bbdo
2015. aug. 25. 14:37

Kérlek segítsetek!

5 éve szenvedek nőgyógyászati problémáktól,2 heti rendszerességgel jönnek elő a problémák, hiába figyelek oda mindenre.Ez idő alatt hosszú, tartós kapcsolataim voltak, (jelenlegi másfél éve tart),odafigyelek a táplálkozásomra,nem fogyasztok lisztes dolgokat ( glutén érzékeny vagyok),vagy sok cukros ételt, mosdóban tudom hogy kell használni a papírt,és minden nagy wc után megmosakszom, napi 2x minimum alsóneműt cserélek, szex előtt és után is mosakszom és a párom is,külön törülközőt használok az intim területekhez, intim mosakodószert, kipróbáltam az irrigáló szereket, hüvelyflóra visszaállítást,és semmi..sorolhatnám tovább de sajnos semmi értelme az igyekezetemnek.Orvosról orvosra járok és egyik sem tud mást, csak sorba írkálni a gyógyszereket, nekem meg a fele fizetésem ezekre megy el.Most már végleg elkeseredtem, napi rendszerességgel sírok, depressziós lettem, és félek,hogy a mostani kapcsolatom is erre fog rámenni.

Bocsi,ha hosszú lett, remélem valaki tud tanácsot adni!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook