Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 18 évesen mitől lehet ilyen alacsony a vérnyomásom? fórum

18 évesen mitől lehet ilyen alacsony a vérnyomásom? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 26. 21:49
Igyál,sportolj
22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Sacc01)
2015. aug. 26. 13:06

:))

Szívesen, és érezd jól magad!!!

21. sacc01 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2015. aug. 25. 23:16
Köszönöm!!:))
20. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Sacc01)
2015. aug. 25. 19:32

:))

Valamelyik csak beválik!

Csak, hogy nehezebb legyen választani:

[link]

Alacsony vérnyomás esetén az első számú gyógynövény a rozmaring. Ez a növény serkenti a vérkeringést, az ereket, valamint a szívet, és belsőleg (tea formájában) ugyanúgy alkalmazható, mint külsőleg (fürdők, krémek). Ha azonban valakinek visszeres problémái vannak, akkor csak elővigyázatossággal alkalmazható, mivel a javuló vérellátás kitágítja a vénákat.


A rozmaring egyik legfontosabb hatóanyaga a kámfor, amely megtalálható számtalan olyan szív-keringési cseppben, amelyet átmeneti vérnyomásesés, keringési gyengeség, eszméletvesztési hajlam stb. esetén sikerrel vetnek be. Ezeknek a szereknek a másik összetevője általában a galagonya (Crataegus), egy olyan gyógynövény, amely erősíti a szívet és szabályozza a vérnyomást, vagyis alacsony vérnyomás esetén is segít.


A só is felviszi a vérnyomást, szoktam ezt is alkalmazni néha.

A vashiány sem tesz jót.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Sacc01)
2015. aug. 25. 16:15

Ha ennyit sportolsz, akkor egy jó multivitamin mindenképpen kell, amelyben vannak ásványi anyagok is.

Ha lehet, ásványvizet igyál csapvíz helyett, éppen a sók pótlása végett. Az üres csapvíz nem tud jól felszívódni, mert a verejtékkel sókat is veszítünk, de az anyagcsere folytán is.

(Én nagyon gyenge teát iszom egész nap, valami kálium és kevéske egyéb abban is van.)

A sejtek a "nátrium-kálium pumpa " révén működnek, tehát a kálium jelenléte is fontos a megfelelő arányban. Jó forrása a krumpli.


Én személy szerint átlagos testalkatú felnőtt számára a 3 liter fölötti folyadékmennyiséget soknak tartom, de tény, hogy sokan nem isznak eleget.


Még egy tippem van, a szív munkáját támogatja az L-karnitin. Nem zsírégető, ahogy a köztudatban van, de éppen mert a szívet segíti, segít a jobb erőnléthez. Főleg, ha kevés húst eszik az ember, mert a (vörös) húsokból a szervezet is előállítja egyébként.

Én napi 1 kapszulát szedek ébredéskor, magnéziummal kombinált készítmény, 400 mg hatóanyag, + 150 mg magnézium. Nekem ennyi érezhetően jót tesz. Igaz, én csak levelezős egyetemista vagyok, de igyekszem fizikailag is formában tartani magam. És szorgalmi időben bizony ott van a hetenkénti utazás is, mert a hétvégéken vannak az óráink.


Ha szeretnéd, privátban megírom a vitamin és a karnitin-készítmény nevét. Mindig figyelem, hogy a kevés pénzemből is jót vegyek.

18. sacc01
2015. aug. 25. 15:47
Köszönöm!:))
2015. aug. 25. 14:12

Hiányzó ásványi anyagokat pótolni kell.

"A borsóban található magnézium és kálium segíti a szívünk működését, ezáltal csökkenthetjük a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának lehetőségét. A vérnyomásproblémákkal szenvedőknek is érdemes minél több zöldborsót fogyasztaniuk: a borsó ásványi anyagainak köszönhetően nem csak a magas vérnyomást szabályozhatjuk, hanem az alacsony vérnyomást is megemelhetjük, ha rendszeresen beiktatjuk az étrendünkbe."

[link]


[link]

A 10 leghatékonyabb otthoni gyógymód alacsony vérnyomás kezelésére:

1, Sós víz

A sós víz segít enyhíteni az alacsony vérnyomás tüneteit, mert a sóban lévő nátrium emeli a vérnyomást. Azonban ne vigyük túlzásba ezt a módszert, mert a túl sok só egészségtelen! Keverjünk fél teáskanál sót egy pohár vízbe és igyuk meg! Fogyaszthatunk sportitalokat is.

2, Kávé

Egy csésze erős kávé, forró csoki, kóla vagy bármilyen koffeintartalmú ital átmenetileg megemeli a vérnyomást. Ha gyakran alacsony a vérnyomásunk, igyunk egy csésze kávét reggel vagy étkezésekkor, különösen ha ortosztatikus hipotenzióban szenvedünk! Ne váljon azonban szokásunkká, mert a koffein hosszútávú hatásai tisztázatlanok!

3, Mazsola

A mazsola remek ayurvédikus gyógymód, amely kiváló természetes orvosság a hipotenzió kezelésére.

• Áztassunk 30-40 szem mazsolát egy pohár vízbe egy éjszakán keresztül!

• Reggel együk meg egyesével, éhgyomorra! A vizet is megihatjuk, amelyben áztattuk őket.

• Ismételjük pár hétig vagy egy hónapig!

Mazsola helyett fogyaszthatunk 4-5 szem mandulát, 10-15 fekete ribizlit vagy 15-20 földimogyorót is egy pohár tejjel.

4, Szent bazsalikom

A szent bazsalikom gazdag C-vitaminban, magnéziumban, káliumban és pantoténsavban. Emellett csökkenti a stresszt és tisztán tartja az elmét is.

• Nyerjük ki 10-15 bazsalikom levelének levét!

• Adjunk hozzá egy teáskanál mézet!

• Fogyasszuk éhgyomorra!

Elrágcsálhatunk 4-5 bazsalikomlevelet reggelente is.

5, Édesgyökér

Az édesgyökér kiváló gyógyír a kortizolszint csökkenése okozta alacsony vérnyomás kezelésére. Blokkolja azt az enzimet, amely lebontja a kortizolt és támogatja az egészséges adrenalinszint fenntartását. A krónikus fáradtság kezelésében is segíthet.

• Készítsünk édesgyökérteát: áztassunk egy teáskanálnyi szárított vagy őrölt édesgyökeret egy csésze forró vízbe kb. 5 percig! Fogyasszuk naponta, pár napig!

• Édesgyökér kapszulát is fogyaszthatunk: vegyünk be 400-500 mg-ot pár napon át!

6, Céklalé

A nyers céklalé a magas és az alacsony vérnyomás kezelésére egyaránt jó. Alacsony vérnyomás esetén igyunk egy csésze céklalevet napi kétszer egy hétig! Más természetes gyümölcslevek is segíthetnek ezen a problémán.

10, Citromlé

A citromlé rendkívül hatékony a magas vérnyomás kezelésében, de a hipotenzió enyhítésére is használható, különösen, ha kiszáradás okozta. Ilyen esetben igyunk citromlevet némi sóval és cukorral keverve! Ez energiával látja el a testet, mert stimulálja a máj működését és segíti az emésztést. Egy pohár cukornádlé egy teáskanál citromlével keverve szintén hatékony lehet.

Az ilyen házi praktikák mellett sportoljunk rendszeresen, hogy javítsuk a vérkeringést! Kerüljük a nagy megerőltetéseket és a súlyemelést, végezzünk könnyű gyakorlatokat!

16. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 15. - Sacc01)
2015. aug. 25. 14:04
A kávé nem sokat emel a vérnyomáson. A szívedet valamennyire megdolgoztatja, de a vérnyomás emelése nem számottevő.
15. sacc01
2015. aug. 25. 13:52

Mondtam neki,de azt mondta hogy még több mozgás,még több víz..:D Heti 3* másfél órát edzek,amúgy mindenhova biciklizek,dolgozok,egész nap mozgásban vagyok,szóval ezért nem értem és ezért vagyok elég rosszul most. Most is 78 amúgy :(( Holnap megyek az egyetemi beiratkozás miatt másik orvoshoz,ő úgyis meg fogja mérni,és megkérdezem mi a francot csináljak vele.

Az a vicc,hogy mindkettő 78as kávéivás után 10 perccel volt.

Energiaitalt csak nagyon vészhelyzetben iszok és pár kortyot :)

14. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. aug. 25. 08:58
A 3 nem sok egyáltalán.
13. Channa* (válaszként erre: 11. - 16b5d6ae34)
2015. aug. 25. 08:46

Értem!

Csak itt sokan 3-5 liter vizet ajánlgatnak (nem ezen a fórumon), ami nem biztos, hogy jó.

12. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. aug. 25. 08:35
10 liter???? na, nem annyit és amit írtam, az nem állandóra szóló dolog!
11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2015. aug. 25. 08:34
Férjemnek is gyakran nagyon alacsony, de megiszik egy nagy pohár vizet, 10 percen belül viszonylag jó lesz.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. aug. 25. 08:29
A bátyám 3-4 napig ivott ilyen sok vizet, a cikkben szereplő emberek meg egy nap és meghaltak, mert a veséjük nem bírta a sok munkát.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - 16b5d6ae34)
2015. aug. 25. 08:28

Én ezt csak azért írtam, mert a bátyám cukorbeteg lett múlt évben és az egyik tünete a sok ivás volt. Naponta legalább 10 liter vizet megivott. Amikor a kórházba került, akkor ezt is rendbe kellett tenni, mert a sok víz kimosott minden ásványianyagot és vitamint a szervezetéből.


Na meg olvastam cikkeket, hogy a sok víztől a vese túldolgozik és abba bele lehet halni....

8. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2015. aug. 25. 07:36

Nem élete végéig, csak míg ki nem vizsgálják és csak akkor, amikor ennyire alacsony.

Egyébként ezt orvosok javasolják, kérdezd meg a háziorvosodat:)

2015. aug. 25. 07:34

A sok víz sem egészséges, hiszen kimossa a szervezetből a vitaminokat és ásványi anyagokat!

Aztán majd ezt kell rendbetenni.....

2015. aug. 25. 07:31

Ameddig nem vizsgálnak ki, mást nem tudsz tenni, mint naponta igyál meg minimum 3 liter vizet, vagy inkább még többet. Ne kortyonként, hanem egyszerre igyál fél litert. Meglátod jobb lesz.

Jobbulást Neked!:)

2015. aug. 25. 07:19

Már a 112/ és 110/ is alacsony volt. A normál vérnyomás 120-130.

Szerintem nem baj, ha alacsony, ettől még egészséges vagy!

A melegben kitágulnak az erek és alacsonyabb a vérnyomás emiatt, neked amúgy is alacsony a kitágult erek hatására még alacsonyabb lett.

Azért érdekes, hogy a doki nem mond semmit, én feltételezem az ilyenről, hogy még vérnyomást sem tud mérni....

Van otthon vérnyomásmérőd? Ellenőrizd sűrön, ha nem változik, akkor menj el újra orvoshoz. Írd fel mennyit mérsz és mutasd meg neki, bár tudomásom szerint nincs gyógyszer az alacsony vérnyomásra...

Az alacsony vérnyomás jobb a magasnál, én nem idegeskednék emiatt, bár ez felviszi a vérnyomást:DDDD

Én is azt javaslom, hogy mozogj még többet, inni nem kell többet és hagyd az energia italt, mert elég a kévé.

2015. aug. 25. 06:02
Nekem a frontoknál bolondul meg.Ha jön a meleg,akkor szokott alacsony lenni.Egyébként a 78-as vérnyomás irtó alacsony.Ez egyáltalán nem normális.Ne hagyd magad lerázni az orvos által.
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2015. aug. 25. 05:14

A háziorvosnak kellene küldenie kardiológiára.

Nekem is sokig volt alacsony a vérnyomásom, de az akkori orvos azt tanácsolta, tanuljak meg ezzel együtt élni, és még mindig jobb, mint ha magas lenne.

Néha van nagyon alacsony vérnyomásos rosszullétem, olyankor alszom egyet.


Nem mondtad az orvosnak, hogy mozogsz is és satöbbi?

2015. aug. 25. 02:26
18 éves lány vagyok,mindig tökéletes volt a vérnyomásom,átlagban 112/80,110/78,ilyesmik.Kb 2 hete elkezdtem elég gyakran szédelegni,sokszor éreztem úgy hogy mindjárt elájulok,de betudtam a nagy melegnek,a hirtelen hőingadozásoknak... Rendszeresen sportolok,rendesen alszom,napi minimum 2.5 liter vizet megiszok + kávé,tej,leves,stb,rendesen is táplálkozom. Tegnap egész nap tartott ez a hülye szédelgés,majd ma reggel szintén,úgyhogy elmentem a háziorvoshoz. 78/ nem tudom mennyi volt a vérnyomásom,de csak annyit mondott hogy ennyivel el kellene ájulnom,meg hogy sportoljak és igyak eleget..De mindkettő megvan...Iszok kávét,colát,pici energiaitalt,és nem jobb,vagy csak alig. Mitől csökkenhet le hirtelen az amúgy mindig normál értékű vérnyomásom ennyit,és mit tehetnék hogy visszaálljon? :/ tudom hogy vannak akiknek alapból ekkörüli,és nincsenek rosszul,viszont nálam nem ez van :(
2015. aug. 25. 02:25
18 évesen mitől lehet ilyen alacsony a vérnyomásom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook