Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi kilépő papírok munkáltató által, aláíratlanul ér valamit? fórum

Munkahelyi kilépő papírok munkáltató által, aláíratlanul ér valamit? (tudásbázis kérdés)

2015. szept. 18. 14:51
Kérdésem lenne, hogy a kilépő papírok csak aláírva érvényesek? ma kaptam meg őket próba idő alatti felmondás után, és nincs rajtuk bélyegző, se az OEP kis könyvben, csak a cég képviselőjének aláírása.. ez így szabályos? felhívtam a könyvelőt, aki postázta az iratokat és azt mondta h ez így jól van, nem muszáj bélyegző. de én nem érzem ezt teljesen szabályosnak..
22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2015. aug. 25. 13:33

Mint kiderült munkaszerződés van szabályos, és annak is utána nézett az ügyfélkapun, hogy a bejelentés is szabályosan megtörtént. Most már csak a normálisan aláírt kilépős-papirok hiányoznak.

Ha azt nem sikerül megszereznie, akkor a "Munkaügyi Főfelügyeletre" kell bejelentést tenni, és ők majd kivasalják a munkáltatóból....

21. 99279bb06f (válaszként erre: 17. - Brigikee*)
2015. aug. 25. 11:47

Amennyiben bírósághoz fordul bármelyikötök, akkor ott a bíróság fogja KÉRNI az EREDETI aláírt példányokat.

Vagyis ott kiderül, hogy van-e egyáltalán szerződésed.

20. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Brigikee*)
2015. aug. 25. 07:49

Ha megnézted, és valóban be voltál jelentve, akkor az már jó!

Ezek után írj nekik egy levelet, "tértivevényesen" add fel nekik: írd le benne, hogy megkaptad a kilépős papirokat, de bélyegző és aláírás nélkül. Küldjenek egy új adagot, mert amit küldtek, azt a következő munkáltató nem fogja elfogadni tőled!!


Ezt 2 példányban nyomtatsd ki, az egyikhez a visszakapott tértivevényt hozzátűzöd, (no meg a jelenleg nálad levő aláíratlan igazolásokat) és így neked is lesz bizonyíték a kezedben...

19. Cilumiluci (válaszként erre: 17. - Brigikee*)
2015. aug. 25. 07:46
Az a baj ,hogy nehéz bizonyítani hogy üres lapokat kaptál.Remélem sikerül,kiakadtam,hogy ilyenre képes egy cég :(
18. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. aug. 25. 07:44

Igen,ott meg lehet nézni a bejelentést.Kamupapírt simán írhattak :(

Gyanús az egész.

2015. aug. 24. 23:54

Nem tetszett nekik, hogy eljottem. Ezert igy akarnak "bosszut allni" hogy nem kuldik ki a papirt, es nem uresen kuldtek ki a kilepopapirjaim, hanem teljesen ures a4-es lapokat kuldtek pusztan azert, hogyha en bermilyen minkaugyi birosaghoz fordulok, a tertivevennyel tudjak bizonyitani h atvettem.


Ugyfelkapun neztem, be voltam jelentve. Alairatlan kilepopapirjaim pedig azert voltak, mert a volt kolleganom a fonok sogornone es neki kuldtek w kilepopapirom, o pedig elfelejtett jelszot valtoztatni, a regijet pedig tudtam.

De igy, h nem megyek vele semmire, felesleges.


Szemelyesen azert nem megyek, mert hiaba utaznek 4orat, ha nem ugyveddel megyek nem adjak ide.

Egyenlore bezeltem egy ugyveddel, mondta h mindenkepp irjak egy felszolitast irjam le h ures lapokat kuldtek ki es kuldjek ki a tenyleges kilepopapirjaim, ne szorakozzanak... Ajanlottan adtam frl, mivel a tertivevenyeset nyilvan at sem vettek volna. A postasnak is szoltam, ket tanu us van a postan, h ures lapokat kaptam. Ha nem jon be ez vagy megyek ugyveddel Pestre, vagy tovabbviszem az ugyet..

16. siss27 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. aug. 24. 19:16
Én is pont ezért írtam neki,hogy lehet nem véletlenül kapott aláíratlan papírokat.Lehet be se jelentették,csak írtak egy kamu munkaszerződést.
15. d7c1719ff7 (válaszként erre: 8. - Brigikee*)
2015. aug. 24. 17:07
fabadkát sem ér, biza bemennék és követelném a rendesen kitöltött papírokat, ha nem találkozunk a munkaügyi bíróságon, könyörögni se kell nekik
2015. aug. 24. 16:54

Nézd meg ügyfélkapun, hogy valóban be voltál-e jelentve. Az egy dolog írtak munkaszerződést, de ha a munkaviszonyod létrejöttét a nav-hoz nem jelentették be, és nem fizették utánad a tb-t, az adót, akkor az egész munkaszerződés nem ér semmit. Ez esetben símán lehet készíteni kilépő-papirokat bármilyen adatokkal, csak éppen az aláírást-bélyegzőt nem teszik rá, bármikor le lehet tagadni!!!


Járj utána, hogy egyáltalán valóban bejelentettek-e, vagy egész idő alatt "fekete" alkalmazott voltál.

2015. aug. 24. 16:10
Írja egy levelet nekik, tértivevényesen ad fel, követeld a papírjaidat!
2015. aug. 24. 16:09
Nem ér semmit aláírás és pecsét nélkül!
11. siss27
2015. aug. 24. 15:13
Akkor nem értem mi a probléma.Aláíratlan papírokkal semmire sem mész,tehát vagy visszaküldöd és pótolják,vagy elintézed személyesen.Az a könyvelő vagy a főnök nincs a helyzet magaslatán,hogy bélyegző és aláírás nélküli papírokat küld el a volt dolgozónak.Én már azt sem értem,hogy a könyvelő nem nézi meg,hogy mit küld el?Azok a papírjaid főnököt nem is láttak.Nekem totál zavaros ez az egész törnénet.Nem tudsz rászánni időt,hogy személyesen elintézd?
2015. aug. 24. 14:42
Nyilvan nem veletlenul, mivel a KONYVELO ELKULDTE. Nekik, en azt talaltam meg az emailbe, de h ala legyen irva UGYVEZETO altal ahhoz ki kell nyomtatni. Mie a konyvelo papan van, ok pedig budapesten..
9. siss27 (válaszként erre: 8. - Brigikee*)
2015. aug. 24. 14:40
Lehet nem véletlenül.
2015. aug. 24. 14:37
Igen, van munkaszerzodesem, plusz mint irtam kilepo papirokat is sikerult szereznem, de alairatlanok, belyegzo nelkuliek...
2015. aug. 24. 14:28
Be voltál te jelentve vajon azon a munkahelyen?
2015. aug. 24. 14:06
A konyvelo emailben kuldte el a fonokomnek, o pedig nem hajlando nekem elkuldeni. Mondhatni vicc is lehetett, semmikeppen sem tevedes!!!! Azt akartak hogy en atvegyem, ezaltal ha barmi lenne ok tudjak a tertivevennyel bizonyitani h en vagyoka hulye met ok kikuldtek es atvettem...
2015. aug. 24. 13:59
Szerintem csak tévedés, ilyet egy könyvelő vagy TB-s nem tehet emg akár mi is van, és nem is tesz meg, a munkahelyével játszik.
2015. aug. 24. 13:57
Nem !!!
3. kisj
2015. aug. 24. 13:56

menj be személyesen a régi munkáltatódhoz

(az üres A4-eseket nem értem, vicc akart lenni, vagy tévedés?)

2015. aug. 24. 13:52
Felmondtam az elozo munkahelyemen, ugy volt, hogy a kilepopapirjaimat postan elkuldik. Bo egy hetre ra meg is tettek, tertivevenyesen, viszont ures A4es lapok vannak benne, viszont atvettem, mert nem tudtam mi van benne igy ugy tunhet, hogy ok postaztak. Kozben eszembe jutott, h a kolleganom e-mail cimt tudom, akinek a konyvelo kuldte a kilepo papirjaim, viszont azokon se belyegzo, se alairas nincs.. Er az igy valamit? Kizart hogy alairjak, vagy elkuldjek normalisan nekem a papirokat, mert akkor most sem ures papirokat kuldtek volna....
2015. aug. 24. 13:50
Munkahelyi kilépő papírok munkàltató àltal, aláiíratlanul ér valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook