Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanjogban jártas személy/ügyvéd fórum

Ingatlanjogban jártas személy/ügyvéd (beszélgetős fórum)

1 2
37. Levender (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2015. aug. 24. 22:50
Eszemben nincs a terméséhez hozzányúlni!! Majd szépen letakarítja. Az hiányzik csak nekem, hogy bepereljen, hogy megkárosítottam. Nyilván adok neki novemberig haladékot, hogy tüntesse el a dolgait a földemről, nekem most ősszel nem fog kelleni. Csak annyit csinálok, hogy megszóratom a földet és felszántatom, hogy tavaszra nekem készen legyen. Ja, és Levender, nem Leander! :) Amúgy tök jó, hogy ennyien írtatok, teljesen felpörögtem itt a hétvége alatt, ahogy kreáltam a felszólítást! Most már kíváncsi vagyok, hogy átveszi-e vagy jön vissza a levél. :)
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2015. aug. 22. 00:01
lásd 30. hsz-t.
35. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2015. aug. 21. 13:19

Most olvasom a 3 hsz-t én is, nem elég ajánlottan, tértivevénnyel kellene küldeni a felszlitást, hogy hagyja abba abirtokháboritást. Csak az ilyen jellegű nyári ügyeknél probléma a lábon álló termés, hogy elviheti-e betahkarithatja-e a jogcim nélkküli földhasználó, vagy Leander betudja bérleti dijba.

De az olvasottak alapján úgysem egyeznek ki az első fordulóban.

34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - L.luiselotte)
2015. aug. 21. 12:50
Azt írta a fórumindító, hogy nem írásban szólították fel a föld használóját, hanem szóban, tanúkkal. Állítólag ügyvéd tanácsolta. Jó kis ügyvéd lehet az is! Oda se mennék!
2015. aug. 21. 05:10

15 év az elbirtoklás ingatlan esetén, még nem vagytok elkésve. Remélhetőleg megvannak a felszólitás másolatok, és tértivevénnyel szólitották fel az illetőt, tehát tudjátok bizonyitani, hogy az elbirtoklás megszakadt.

( ha nincs, TTV, gyorsan küldjél egy felszólitást, hogy hagyja abba a birtok-háboritást,, kb 2 hét alatt visszakapod, ha elsőkorben nem is veszi át )


A jegyzőnél van egy formanyomtatvány a birtokháboritás bnjelentésére. Mellékeled még a felszólitásokat, a TTV -ket és nemrég jelentettem fel án is egy birtokháboritót, kell még két tanui. Térképet is célszerű csatolni, nem baj ha nem veszel frisst 3000 Ftá-.rt, ha van egy régi bejelölöd.

És mivel 10 évig rosszhiszeműen használta a földet, lehet kérni bérleti dijat.

De ilyen esetben ő pedig arra fog hivatkozni, hogy trágyázta, művelte a területet, kiirtotta a parlagfüvet .

32. kisj
2015. aug. 20. 18:57

A jegyzőnek írj egy levelet és kapjon belőle az elbirtokló is. (oda írod az aljára, hogy kapják: jegyző, meg jóskapista)

Nem kell nagy feneket keríteni ennek a levélnek. Leírod pontosan, hogy milyen földdarabról van szó, mellékeled a tulajdonodat bizonyító iratokat és leírod a tényeket.


Ha már eddig hiába kérted, akkor ne húzd feleslegesen az időt.

Borítékolom, hogy figyelmen kívül fogja hagyni, ha magánlevelet írsz.

31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Levender)
2015. aug. 20. 18:33
Annak akarod a levelet írni, aki birtokolja a földedet? (akkor priviben próbálok írni valamit, ha neki írnád)
30. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Levender)
2015. aug. 20. 18:32
Elég furcsa ügyvéd, aki azt tanácsolja, hogy szóban szólítsd fel. Egyszerűbb lett volna egy-két felszólító levéllel, tértivevény átvételével igazolnod, hogy felszólítottad.
2015. aug. 20. 18:28
Ha a levelemet figyelmen kívül hagyja, onnantól úgyis ügyvédhez fordulok, aki meg majd mondja, hogy hogyan tovább. Csak valami ötletet adjatok most már a levél szövegéhez.:) Borzasztó, hogy milyen nehezen megy.
2015. aug. 20. 18:27

[link]


II. fejezetet nézd még meg esetleg.

27. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 18:25

Akkor a falugazdász adja ki a papírt, hogy kié a terület? Az is lehet, de azzal tovább kell menni.

Nekünk van kiadva, mikor lejár a szerződés, a földhivataltól kapunk mi is, a bérlő is hivatalos papírt, ebből gondoltam.:))

De mondjátok, mert képesek mindenhol elhárítani a kérdezőt.:)

26. Levender (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 18:21
Szóban lett tanúkkal többször felszólítva, (ügyvéd tanácsára) úgy, hogy elmentünk a házához.
25. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. aug. 20. 18:20
A földhivatal és a rendőrség szerintem ezzel nem foglalkozik.
2015. aug. 20. 18:20
Hát azért vagyok bizonytalan az elbirtoklással kapcsolatban, mert több oldalt olvastam már ez ügyben és van, ahol 10 évet írnak, van, ahol 5-öt, meg van, ahol 15-öt. De végül is ezt bizonyítania kéne, hogy ő mióta is használja.
23. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Levender)
2015. aug. 20. 18:19

Én itt azt nem értem, hogy amint ti visszavettétek, a másik fél már be is vetette a földet? De hát akkor még nem tudta, hogy ti akarjátok-e művelni.

Írásban szólítottátok fel, hogy hagyja abba a használatot? Ha papírral tudod bizonyítani ezt, akkor szerintem nem lesz gond.

2015. aug. 20. 18:17

[link]


Eszerint 15 év után lehet elbirtokolni, úgyhogy még talán nem késő tenni valamit, de semmiképp ne szóban, mindenképp írásban, tértivevényes ajánlott levélben, bárhová is fordulsz.

21. Levender (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 18:16
Észrevettük, olvasd el újra, amit írtam!!!
2015. aug. 20. 18:16
Köszönöm, ez jó ötlet! Egyelőre megvárom, hogy mit lép a levelemre, aztán a végén az is lehet, hogy még ügyvéd sem kell. Cirkuszt semmiképpen nem akarok, legális keretek között szeretném intézni a dolgokat. Aztán ha nem jutok vele dűlőre, akkor csak az ügyvéd marad. De bízom benne, hogy ő sem akarja ezt a hercehurcát.
19. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Levender)
2015. aug. 20. 18:13
10 évig nem vettétek észre, hogy más használja a földet? Lehet, hogy hamarabb kellett volna lépni, nehogy tényleg elbirtokolja.
2015. aug. 20. 18:12

[link]


Én ezt találtam.

2015. aug. 20. 18:01
Amúgy valaki adna valami ötletet, hogy milyen szövegezése legyen a levélnek? Itt ülök a papír felett és nem jutok semerre. :) Én még sosem voltam ilyen helyzetben,még mintát sem találok a neten, ami alapján tudnék valami értelmes és hivatalosnak tűnő felszólítást írni!
2015. aug. 20. 17:47
Hétfőn feladom a levelet és valahogy kerítek egy reális áron dolgozó ügyvédet vagy meg becsattogok az önkormányzathoz megint, aztán lesz ami lesz. Hát csak az én földem, nehogy már itt elvegyék. De van ez az elbirtoklás is, úgyhogy benne van a pakliban, bár azt bizonyítania kéne, hogy mióta használja, amit ugye nem tud.
15. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Levender)
2015. aug. 20. 17:44

Dehogy veheti el! Ha nincs szerződésed vele, nem használhatja, a Földhivatalhoz, és a rendőrséghez tessenek jelenteni!

Nyugi, csak ijesztget, de most már ne tétovázzatok. :)))

14. kisj
2015. aug. 20. 17:38

30 napos az ügyintézési határidő szerintem.

De mi az, hogy másik ügyintéző?

Jegyző csak 1 van.

Írjál egy ajánlott levelet és kérjél birtokvédelmet.

13. Lili bárónő (válaszként erre: 10. - Levender)
2015. aug. 20. 17:35
Helyileg hol a telek és hol élsz Te?Bocsánat ha túl indiszkrét a kérdés.
12. Levender (válaszként erre: 11. - Kisj)
2015. aug. 20. 17:21
Mindenképpen újra megpróbálom, hátha most másik ügyintézőt kapok. Max.addig nem tágítok, amíg nem tesz valamit az ügyben ő is. :)Mennyi ideig tarthat ez az ügy egyébként? Hamar megoldódik vagy ez is hónapokig húzódhat?
11. kisj (válaszként erre: 10. - Levender)
2015. aug. 20. 17:17

A jegyzőnél kell tenni egy hivatalos bejelentést.

Olyan nincs, hogy nem foglalkozik vele-

Ennél piszlicsárébb dologgal is foglalkoznak. (saját tapasztalat)

De ettől függetlenül ügyvéd kell.

10. Levender (válaszként erre: 9. - Lili bárónő)
2015. aug. 20. 17:02
Azért nem vállalták, mert sok a megbízásuk állandóan, a másik fele, meg ugye a csillagos ég, így azt meg én nem tudom fizetni sajnos. Önkormányzat azt mondta, ez nem az ő asztaluk, forduljak ügyvédhez.
9. Lili bárónő (válaszként erre: 7. - Levender)
2015. aug. 20. 16:42

Miért nem vállalták?

Menj be a helyi önkormányzat jegyzőjéhez és ott mondd el azt, amit itt most leírtál.Meg kell akadályozni az elbirtoklást! Ott próbálj segítséget kérni, illetve keress ügyvédet továbbra is!!

8. Levender (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. aug. 20. 15:51
Ez most nem segít egy kicsit sem! Tisztában voltam ezzel a fogalommal, nem véletlen írtam....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook