Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon erős bélmozgás fórum

Nagyon erős bélmozgás (beszélgetős fórum)


25. loribaba14 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2015. aug. 21. 11:04
Persze, megyek dokihoz! Csak szükségem van egy kis infora, h mi lehet ez.. már gondoltam cisztára, férgekre, esetleg készülődő bélcsavarodásra! Ne nézz hülyének, kicsit pánikolok, hogy állandóan mozognak a belek...
24. loribaba14 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 21. 11:01
De néha nagyon is olyan, mintha baba lenne! Főleg, hogy érzem minden nap! Nagyon idegesít! Úgy félek, hogy valami bélcsavarodásom lesz v ilyesmi..
23. loribaba14 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. aug. 21. 10:58
Azért már elég régóta mozognak a beleim.. már látszódna, ha terhes lennék, és amugy szoptatás alatt szedhető fogigátlot szedek :)
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Mmacus)
2015. aug. 20. 13:05
Na látod!:) Akkor így pont jó!
21. mmacus (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2015. aug. 20. 11:36
Köszi, aranyos vagy. Akkor a rengeteg felülést hanyagolom, más tornát keresek inkább. Igen, fontos volt a műtét, lényeg, hogy meggyógyultam, azt a pici asszimetriát szerintem csak én látom. A férjem nem is érti, mi a problémám.
20. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 20. 11:28
:D
2015. aug. 20. 11:28
Mindkétszer volt ilyen többször, kétszer szültem, néha szinte látszott kint is a bélmozgás. Igen, mintha baba mozogna odabent.
18. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2015. aug. 20. 11:27
Ja, és még a kérdésedre. Nem, az asszimetria nem változik már, de ez csak akkor probléma szerintem, ha kockás a hasad. Mert olyankor a kockák nem lesznek egymás mellett. De komolyan, egy átlagos hasnál nem foglalkoznék vele, ha fedi egy kis zsírréteg, sőt, ha egy nagyműtét miatt volt, még kockás hassal sem érdekelne. Mert a lényeg, hogy muszáj volt ez a műtét, hogy megelőzz valami sokkal rosszabbat, gondolom, ezért ezek után relax és ne gondolj rá többet! A gyógytorna persze ártani nem fog, de tényleg ne stresszelj, ha ez csak egy esztétikai dolog. Nem ér annyit, hidd el!
2015. aug. 20. 11:27
Normál úton szültem, de az első évben simán éreztem ilyeneket, minden áll helyre, ahogy erősödik vissza a hasfal, nyugi, még eltarthat egy darabig.
16. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2015. aug. 20. 11:21

Ha asszimetrikus a hasad, ott valószínű, hogy már műtét közben neked egy kicsit összébb húzták, csak felemásan, de ez inkább egy esztétikai dolog. Egy barátnőm köldöksérvét 3x műtötték, mert vagy felemásan zárták össze, vagy szétjött újból mivel sokat emelgetett. A harmadik műtét után is maradt 1-2 búb rajta, hát most már nem izél rajta, nem szeretne még egyszer a kés alá feküdni.


Van egy teszt, amivel megállapíthatod, hogy neked szét van-e még nyílva: hanyatt fekvésben az összezárt ujjaidat függőlegesen a köldökmagasságnál tartod. Aztán megemeled a fejed, mintha egy hasizomgyakorlatot készülnél csinálni. Ha az ujjaid besüppednek és érzed, hogy ott van egy rés, akkor ha az a rés 1-2cm-nél szélesebb, akkor még nem záródott össze. Ha még jobban megemeled a fejed, akkor szinte újra kisebb lesz a rés, ezért olyan 10cm magasra emeld csak, hogy jól érezd. 1cm-es rés normális, ha már voltál terhes (mindegy, milyen szülés, ha volt pocak, ott szétnyílik a hasizom).


Ellenőrizd azt is, hogy milyen hosszan van ez a rés, ha van. Minél rövidebb, annál jobb (pl 5-6 cm hosszan, 1cm széles, az jó).


Gyógytorna és gerinctorna nagyon jól segíti az izmok újból közelítését, mert a traszversz hasizom dolgozik, de a hagyományos hasizomgyakorlatok ronthatják (mert ott a hosszanti hasizom dolgozik és még jobban szétnyílik). Még a hasi légzés is nagyon fontos, ezt is megtanítják a gyógytornán.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 20. 11:16
Bocsánat, túl önálló lett a telefonom
2015. aug. 20. 11:14
Én normál szülessen voltam túl, mégis több, mint egy évig éreztem, hogy mozognak a belém, gondolom a várandósság alatt, annyira elmozdultak a helyekről, idő kellett neki a visszaálláshoz
13. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. aug. 20. 11:04
Végülis azért kell, mert anatómiailag a belek a méh előtt hekyezkednek el. Nem úgy van, hogy felnyitják a hasadat, és rögtön ott a méhed, a méh a belek mögött van, így át kell "küzdeniük" magukat. Még nagyon enyhe esetben is ilyen csipeszekkel meg mindennel minimum ki kell támasztani a beleket, széthuzigálva. Nem egyszerű dolog ám, pláne, hogy marha hosszú és össze van csavarodva, én kíváncsi vagyok, hánynak sikerül visszatenni pont ugyanúgy. Még kitámasztásnal is nehéz. De mindegy, nem orvosolhatatlan ez a dolog, szépen rendbe lehet tenni utólag is, ha olyan nagy problémákat okozna. Sokak meg észre sem veszik, simán megvannak vele mert olyan helyen van, ahol pont nem sok vizet zavar.
12. mmacus (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2015. aug. 20. 11:02
EZ, amit a hasizmokról írsz, engem is érdekelne. Novemberben volt nagy műtétem, függőleges nagy vágással. Bélmozgásokat, fájdalmat, stb nem érzek, nem is éreztem, viszont kissé asszimetrikus a hasam. Szerinted hasizom erősítéssel rendeződik valamennyire? Gondolom, ha igen, akkor is idő kérdése még. Vagy esetleg összenövés miatt is lehet ilyen? Annak vajon más tünete is lenne? És a heg környéke mindig ilyen érzéketlen lesz, vagy ez még változik? Ilyesmi miatt nem megyek vissza az orvoshoz, egyébként semmi problémám nincs.
11. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Loribaba14)
2015. aug. 20. 10:57

Letapadások. Mikor elmozdították a beleket, nem pontosan oda tették vissza, és itt-ott összenövöget. Azért most érzed talán, mert mostanra gyógyult be, vagyis ezek a letapadások, összenövések mostanra "fixálódtak". Későbbi műtéteknél rendbe tudják tenni.


A másik, ha amikor bugyorgásokat észlelsz, van ilyen kidudorodás is, az köldöksérv lehet, vagyis még nem záródott vissza a hosszanti hasizom (sose záródik vissza, mert csak egy membrán tartja össze, de újra közelít a két hasizom kb. 2 éven belül).


Szerintem ne itt kérdezd tőlünk, hanem menj el szépen dokihoz! De császár után gyakori az ilyen letapadás úgyhogy nem fog rád hülyén nézni, nyugi.

10. mmacus
2015. aug. 20. 10:54
Császárnál nem szedik ki a beleket, csak nagy műtétnél. Próbáld erősíteni a hasfaladat egy kis felüléssel. Vannak bélnyugtató gyógyteák, esetleg azzal is próbálkozhatsz. (Pl Lósóskamag tea.) Nőgyógyásznál jártál mostanában?
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2015. aug. 20. 10:53
jaj, brrrrrrrr. ezt nem gondoltam
8. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. aug. 20. 10:51
Elmozdítják. Ha kell, ki is kell őket egy kicsit emelni és utána visszatuszkolni.
7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Loribaba14)
2015. aug. 20. 10:49

nem lehet, hogy kitágult a hasfalad és az izmok kissé szétcsúsztak s emiatt érzed jobban az amúgy normális bélmozgást?


Vagy esetleg terhes vagy és nem is bélmozgás!

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Leoborta)
2015. aug. 20. 10:48
miért? azokat császárnál kiszedik és visszatuszkolják??? szerintem nem
2015. aug. 20. 10:45
Nem, legalábbis nem figyeltem fel rá..
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Loribaba14)
2015. aug. 20. 10:40
Első négy hónapban nem volt?
2015. aug. 20. 10:25
Ja, lehet. Keresik a beleid a helyüket, talán rosszul pakolták vissza.
2015. aug. 20. 10:16
Sziasztok. Már 5 hónapja nagyon erös bélmozgáson van, szinte egész nap. Mindig máshol érzem. Olyan, mikor a baba rúg. Ez a szülés miatt van? Császárral szültem 9 hónapja.
2015. aug. 20. 10:13
Nagyon erős bélmozgás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook