Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biztosítókról, mint munkahelyről mi a véleményetek? fórum

Biztosítókról, mint munkahelyről mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


10. toro32
2009. márc. 30. 18:31

Véletlen rányomtam:)

folytatom...

Mindenkinek nagyon ajánlom a Nógrádi Bence:Rinocérosz üzletkötés c. könyvét!!!!!!!!

Ja!Már most az első hónapban,úgy,hogy csak két hetet dolgoztam annyit kerestem,mint a banknál egy hónap kemény munka után!!!!

Olyan biztosító társasághoz menj el dolgozni,ami úgymond KOMPOZIT.Ami azt jelenti,hogy mindennel foglalkozik!Lakásbizti,casco,magánnyugdíj,pénztárak és életbizti.

sokan le fognak beszélni,hogy pont most a gazdasági válság idején nem fog senki életbiztosítást kötni,DE...

pont most érdemes lakásbiztit kötni!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 30. 18:28

Lehet,hgoy most lincshangulatot keltek,de én most mentem el az egyik nagy biztosítótársasághoz "üzletkötőnek".

Előtte az egyik nagy banknak voltam két megyére területi vezetője.Na,az vitte csak igazán a pénzt!!

Itt most egyáltalán nem hajtják az embert!!!Nincs az,mint sok helyen,hogy:-miért nem dolgoztál?-miért nem csináltál új szerződést? stb.

Ilyen jó hangulatú munkahelyen soha nem dolgoztam még!!!Mindenki nagyon kedves,mindenki mosolyog!!!!Azt gondolom,nagyon kevés manapság az a munkahely,ahol mosolyognak ez emberek.

Ha nincs valakinek nagy ismeretségi köre,egyáltalán nem baj!!Sőt!!!Soha nem az ismerősök fognak veled "üzletet kötni"!!!!!EZ TÉNY!!!

2009. jan. 10. 00:20
Sziszatok! Sok biztosítónál megfordultam már. Meglehetősen negatív tapasztalataim vannak... Én úgy gondolom, akkor érdemes odamenni,(hangsúlyozom én, tehát senki ne vegye szentírásnak, ha ellenkező vélemények vannak, tiszteletben tartom) ha tutira biztos a szakmai háttér és kezdetben ügyfeleket is adnak. Szerintem ez a legfontosabb. Szakmailag képeznek, az ok. De az első ügyfelek megszerzése pokoli feladat, ha nincs olyan ismeretségi köröd. Megkérdezhetem melyik biztosítóról van szó? Melyik biztosítási terület? Lakás? Hitel? Élet? Akár privátban is leírhatod... Nem tudom eddig mivel foglalkoztál, nagyon "érdekes" munka... főleg ebben a világban, marha nehéz eladni egy-egy terméket, kudarcok vannak bőven. S nem utolsó sorban, ne számíts azonnali keresetre. Bocsánat, nem "csomagoltam". Bizonyára lehet vele keresni, de csak ha jó ismeretségi köröd van.
7. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 8c82ac142c)
2009. jan. 6. 13:51
Én irodavezetőként dolgoztam egy évet biztosítónál. A legvacakabb munkában eltöltött évem volt a most már több 27 éves munkaviszonyom alatt. Soha a közelébe nem mennék többet biztosítónak... megőrülök az olyan emberektől, akik egy forintért az édesanyjukat is eladnák... és hazudnak, és átvernek... és stb.... :o((((
6. 3640c42151 (válaszként erre: 1. - 8c82ac142c)
2009. jan. 6. 13:14

Szia!


Én voltam biztosítónál mint üzletkötő.Azt mondtam soha többet.Majdnem a végrahajtó vitte el a házat a biztosító miatt.

2008. szept. 25. 11:48
elég nagy a biztosítóknál a fluktuáció... ezen kéne elgondolkodni.... nehéz a biztiket eladni és mégnehezebb olyan embert találni, aki tud biztosítást értékesíteni....
2008. szept. 25. 11:35
Nekem van egy ismerősöm,aki nagyon jól keres vele.De az mindenképpen szükséges,hogy rátermett és elhivatott legyél.Ő az.
3. 9778ca1817 (válaszként erre: 2. - 9778ca1817)
2008. máj. 24. 23:03
A pozitívuma az, hogy jó emberismeretre tehetsz szert:)
2008. máj. 24. 23:02

Tapasztalatom van. Nehéz, sőt nagyon nehéz. A pénz nem egyik napról a másikra jön. Jó pár hónap "tanuló pénz" szükséges hozzá. A megfelelő "hozzá állás"-ról már nem is beszélek.

Ez a munka leginkább agyilag emészti fel az embert. Csak akkor csináld, ha a kudarcokat megfelelően tudod kezelni.

2008. máj. 3. 18:31
Lenne egy állás lehetőségem, van valakinek tapasztalata, arról, hogy milyen egy nagy biztosítónál doégozni?Lehet azzal keresni manapság?(jutalék rendszerre gondoltam)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook