Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biciklizni jó fórum

Biciklizni jó (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biciklizni jó

1 2 3 4
92. Dodi44
2018. nov. 9. 07:06
Elmult a bicaj szezon, csak akkor ulunk ra, ha mennunk kell vele, amig ho nem esik le.
91. Dodi44
2017. jún. 2. 21:18

Megkezdodott a bicajozasi szezon!

Pumpaljuk fel a gumikat, olajozzuk meg a lancot, [de ne a fekpofakat]!!!! :DDD

Esokabat a szatyorba, es kod elottunk-kod utannunk!!!

Jot tesz az egeszsegunknek a kinti friss levegon a mozgas!

2016. dec. 21. 16:58
Jó bizony...Éshát én mindenhova bringával járok,ahova gyalog már nem lehet eljutni egy kb.60 km-es körön belül...Azon túl meg ott a vonat meg a busz...Szóval azt hiszem hogy a hosszú évtizedek alatt igencsak sok olyan pénz megmaradt a zsebemben,amit manapság benzinre szokás költeni,ráadásul óvom a természetet is,és gondoskodom a megfelelő erőnléti,egészségi állapotom megőrzéséröl-fokozásárol...A bringázásnál kevés jobb dolog van a világon...(Csak ne volna kötelező hordani azt a degenerált kukásmellényt kerékpározás közben...)
89. Dodi44
2016. szept. 6. 02:35

A bicajos szezon arany napjai vegesek, ki kell hasznalnunk a lehetosegeket!

Emlekszem regen a Szeptember elejen mar komiszabb volt az idojaras, esett az eso...

Most a Termeszet Anya kegyes velunk, es alkalmat ad a bicajozasra, mert el fog erkezni annak a bojtje is...

88. Kutyafülét (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. ápr. 18. 16:11

Amikor írtad a cikket, még én is férjnél voltam... :)

Na, viccen kívül, én 20km_es körzetben biciklivel járok, és imádom. Nem vagyok időhöz kötve(buszvárás), spórolok, és izmosodok is. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

87. Dodi44 (válaszként erre: 86. - Jucci86)
2016. ápr. 17. 21:32

Nekunk bicajosoknak ajanlatos hogy mint a gunar, nezzunk fel az egre es kutassuk, hatha sotet felhok vannak az egen, hajladoznak e a fak nagyon?

A bicajos,akar merre megy az elobb-utobb mindig szel ellen fog lenni. Akkor lehet jobban kihasznalni a lanc valtot, hogy a nagyobb hatso fogaskerekre tehetjuk a lancot, elol meg a kissebbre a bicajunkon. Felenk van egy domb, arra tavasszal a feljutas, neha a feltolassal vegzodik, de kesobb mar fel is sikerul tekerni! Az elso a vegig feltekeressel sikerulo ut mar igazan jo teljesitmenynek mutatkozik...

Nekem ez a tavaszi mercem! :D

86. Jucci86 (válaszként erre: 85. - Dodi44)
2016. ápr. 17. 19:01
Én is terveztem egy kis kiruccanást de sajnos annyira viharos szél volt egész hétvégén.
85. Dodi44
2016. ápr. 17. 05:40

A kornyekunkon ez a hetvege az elso igazan kivalo volt a bicajozasra! Talan a jovo hetvege is ha hasonlo lesz, bele tehetek egy jo par kilometert a bicajomba...

Az egyik boltban most lattam arleszalitast a kulonbozo szinu bicajra rakhato kis LCD kijelzos computereket. Igaz nem mindent tudnak mutatni de a fontosabb adatokat igen. Az orat, a tura hosszat idoben es kilometerben, a max sebesseget, a mindenkori sebesseget, az atlag sebesseget. Ugyan ott lattam arleszallitva az ules ala feltepozarazhato kis zipzaros szerszamos kistaskat, amiben gumiragaszto Kit, kis pumpa, es par vastag acel lemezbol kipreselt szerszamot. Mind a ketto megengedheto aron van.

84. Dodi44 (válaszként erre: 83. - Tottika95)
2016. ápr. 4. 01:16

Albertirsatol nem messze van a

Hazank foldrajzi kozpontja!

Cserharaszt Major szomszedsagaban egy par kilometerre nyugaat fele, az jo lenne e ugy felutnak? Esetleg egy par fenykepet is lehetne csinalni...

Ugy tizen egynehany kilometerre van, nem tul nagy ut a kezdeti tavaszi indulasoknak...

Avagy ha inkabb a fele uton egy fagyi jobban esne, mint az emlekmu, akkor talan egy rovidebb utra, delkeletnek Cegledbercel fele lehetne kerekezni?...

2016. ápr. 3. 08:56
Sziasztok! Albertirsa körül megyek tekerni egyet, van valaki aki a közelben van és lenne kedve csatlakozni? :)
82. Dodi44
2016. márc. 30. 05:49
Jo lett volna ma is egyet kerekezni, de "Mother Nature" az az temeszet anya, jobban kedvelte ma a tavaszias esot...
81. Dodi44
2016. febr. 29. 05:59

Sanyibacsi, meg Jozsibacsi, meg Benedek bacsiek el ne tevesszek a datumot!

Nem is beszelve arrol, hogy esetlek olyan zsakot kapnak fel nagy sietsegukben, amiben az a rak van, ami koragta a makos zsakot!!! :DDD

80. Jucci86 (válaszként erre: 79. - 12d083b51b)
2016. febr. 28. 20:57
😊😊😊😊
2016. febr. 27. 14:09

Ez egész jó!!!


Sándor-József-Benedek

Zsákban hoznak meleget!

Jajj de nagyon várom én is!

És ha nem, hát sírok mégis!

2016. febr. 27. 12:04
Jajj de nagyon várom én is! :))
77. 12d083b51b (válaszként erre: 76. - Dodi44)
2016. febr. 27. 10:56

Itt már azért lassacskán kiszedheted a dunsztos üvegből, lehet egy kicsit átzsírozni, megnézegetni, hogy minden oké legyen rajta.


Gyakorlatilag 3 hét, és itt van (meg ott is!):

Sándor-József-Benedek

Zsákban hoznak meleget!!

76. Dodi44
2016. febr. 27. 07:22
Mar alig varom, hogy a szezonja elkezdodjon...
75. Dodi44
2015. nov. 1. 23:38

Tegnap lent voltam a matro parkban, ami erdos es folyopart mellett vezet az utja, es elore bamulva megakadt a szemem egy oz bakon! szep sotetes barna teste volt es meg sotetebb volt a nyaka resze, a fejen ot agu agancs volt az egyik oldalan, tehat tiz agu osszesen. nagyon szepen allt es nem mozdult az uttol ugy harom meternyire, de tul kozel nem akartam menni (inkabb nem mertem) mert osszel az oz bakok nem tulbaratsagosak, es a fejen az a tiz hegyes to"r egyszerre tobb likat tudja belem tenni, amire igazan nem lenne szuksegem, mert mar igy is van eleg bennem.

(jol esett a bicajozas kozben mar a keztyu!)

74. Dodi44 (válaszként erre: 3. - Sanyinak)
2015. okt. 8. 23:44

:)

Haat tudod, nekem sem megy a "swajfolt, vagy loknis" fogalmak...

Mindenki mas teruleten jar ismeros berkekben...

Az en kedvesem, egyszer amikor nem voltam otthon, felhivott telephonon es azt mondta:

-elromlott a pedalom, leesett.

.Kerdeztem, mi esett le, a pedal maga, vagy a tengelye kicsavarodott a hajtokarbol?

-ja ugy valahogy...

.de megis ha ranezel mit latsz?

-azt, hogy rossz!

.De megis, mi a rossz rajta?

-hat az hogy nem mukodik! miert vagy olyan erthetetlen???

.csak szeretnek egy jobb kepet kapni rola.

Kerlek csinalj egy kepet a digi kameraval rola es kuld el nekem.

-micsoda ostobasagot beszelsz nekem, meg hogy en a rossz pedalra pocsekoljam az idomet, fenykepet csinaljak rola, nehogy mar!

.De igy nem tudok megoldast talalni a javitasara.

- mi az hogy megoldast, te javitottad meg utoljara, tehat a te hibad, mert nem jol csinaltad meg!

.Az jo volt megjavitva, golyokat tettem a csapagyaba, zsirba raktam, a konuszait is bezsiroztam, beallitottam es mukodott jol!

-de nem tartott csak ket evig! Elviszem a javitohoz, mert te sem tudsz mindent megjavitani, es megcsinaltatom, es kesz!

.Igazad van.

[azota kicsereltem a pedalokat jobb minoseguekre, mert a javitoja, ("aki ert hozza", nem ugy mint en!) az olcsobb pedalokat tett ra, amiben meg golyoscsapagyak sem oltak, mert azon nagyobb volt a profitja]

73. lavanda (válaszként erre: 4. - Dominós)
2015. okt. 8. 12:12

Már ötször elolvastam, de még most is hangosan nevetek rajta! Hát ez óriási!!!


Én is nagyon szeretek bicózni, de nekem csak napi 5-10 km az "adagom". Bevásárlás, ügyintézés, stb., ez mind csak biciklivel történik nálam. Télen is, ha nincs hó és nem csúsznak az utak.(ha a postások kibírják, akkor én is)

72. Dodi44
2015. szept. 20. 06:45

Addig ussuk a vasat mig meleg!

A bicajokon ellenorizzuk a gumikban a legnyomast, olajozzuk meg a lancot es rojjuk a kilometereket, mert az Indian nyar nem fog orokke tartani!

-esoben meg nem kellemes tekerni...

Hol talalkozzunk??? :)

Menjunk csoportosan, mert ugy biztonsagosabb, es ha utkozben valami baj akadna, mindig van ki tud segiteni egymasnak ...

71. Dodi44
2015. szept. 19. 06:25
Hol voltatok ma? Egyikotokkel sem talalkoztunk az uton! (ma 45 km. kerekeztem...
70. Dodi44 (válaszként erre: 69. - Dominós)
2015. szept. 10. 23:18

Volt egy kis szabadidom, bementem egy bicaj boltba, mert vettem egy masik boltbol 700x23-as kulso gumikat, van motoros levego kompressorom, es a belso gumik szelepehez vettem egy adaptert, hogy ne kezzel keljen a kulsok cserejenel pumpalnom, es a kenyelemert (lustasagert) meg kell fizetni...

Bent a fenyes uzletben "inycsiklandozo" dolgokon legeltettem a szemeimet...

Recumbent bicajoktol kezdve mindenfele fajta ket es haromkereku bicajokat kinaltak, de hasonlo kulonleges arakon. Nagy hangsulyt fektetnek mostanaban a tarcsafekekre, es a nagyon vastag gumiju hegyi bicajokra, mert az az ujdonsag es azon akad meg a vasarlok szeme.

A Schimano 105 modelu tartozekok jo minosege mar egy alapveto kovetelmeny, az aluminium vaz ujdonsaga is a multe, hanem a legjobb orszaguti Carbon fiber vazu, villaju, felnis bicajok sulya hat es fel kilo alatt mozognak. De az aruk meg pont a reciproka.

Minnel kissebb a sulyuk, annal magasabbak az aruk!

Az ar elmelet nagyon hasonlit a noi ruhanemukehez, minnel kissebb a ruha, annal magasabb az ara!

Ebben az uzletben olyan bicajokat tudnank venni, amilyent szeretnenk, nem amilyenre szuksegunk van, persze a megfelelo me'ly zsebeinkel...

Ami nekem megragadta a figyelmemet, ha megtetszett valamelyik bicaj, es egy mar majdnem biztos vevonek vehettek, meg meg edesitettek a kinalatukat, bereld ki a neked tetszo bicajt egy napra X osszegert, es ha ugy gondolod, hogy megtartod, akkor a berlesi dijat levonjak a bicaj arabol.

Igaz, cukorral tobb legyet lehet fogni, mint ecettel...

2015. szept. 9. 13:31
Jót bicózni jó bicóval lehet igazából.
2015. szept. 7. 12:58
Én nagyon el szeretnék kezdeni biciklizni megint, mert voltaképpen ez az egyetlen sport, amit szívesen is űznék.. :D jó kis történet volt, inspiráló. :)
67. loch ness (válaszként erre: 57. - Jucci86)
2015. szept. 3. 14:30
Most látom csak, hogy válaszoltál, köszönöm. Én gyerekkorom óta tekerek és nagyon szeretem, az állóképességen viszont még van mit faragni...
66. Dodi44 (válaszként erre: 64. - Leoborta)
2015. szept. 3. 05:53
A megnyult (kopott)lancban van egy beepitett fogaskerek hegyezo"! :)))
65. Dodi44 (válaszként erre: 62. - Sanyinak)
2015. szept. 3. 05:46
Csak akkor ha utanfutot huzok, mert az autotol az utanfuyohoz meno kabelen megy az utanfuto fekje es a lampai. (nembeszelve arrol, nem akarok buntetest kapni ha nem mukodik valami az utanfuton.)(harom utanfuto van)
2015. szept. 2. 13:46
Szintén kenem, tisztítom a láncot, annak ellenére, hogy csak 2000 km-t bír ki, aztán csere, mert tönkreteszi a hátsó fogaskerekeket.
2015. szept. 2. 13:43
Azóta, mióta tekerek, a súlyom ugyan maradt, de a ruháim bővebbek rám, és vannak izmok a lábaimon. Vagyis eddig is voltak, de most látszódnak is! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook