Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell munkát keresni? fórum

Hogyan kell munkát keresni? (tudásbázis kérdés)


10. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 123e772adb)
2015. aug. 18. 23:51

Dehogynem. Nem mindenki hetyeg a munkahelyén (mert vannak emberek, akik dolgoznak tényleg és nemcsak szarakodnak) és sokan szeretik beszervezni azt, akit már ismernek minthogy ismeretlen kapjon meg egy munkát. Én vicceltem, hogy emiatt ismerkedjen, de pl. nálam ez így volt és nagyon sok ismerősömnél. Mikor összeköltöztem a férjemmel, azonnal segített munkát találni, náluk. Mert így mindent megtanulhattam és közben suliba is jártam tehát tudta, hogy náluk hasznosíthatom is később. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy ahol dolgoznak, nemcsak úgy tesznek, mintha, ott nincs is idő hetyegésre, nála olyan sincs, hogy valaki telefonálgat munkaidőben, mert beszól.


Bár mifelénk ahol ilyen lazsálós a meló és van idő szopni, hogy téged idézzelek, az szinte az összes állami hivatal vafyis állam által fizetett dolgozók mert ők akkor is kapják a pénzt, ha nem csinálnak semmit. Nem vállalkozás az övék, hiszen nem arra megy ki, hogy a mérleget hogy zárják le és hogy túléli-e az adott évet cég,, mivel nekik az adó(nk)ból megy a fizetés, ha jól megy egy országnak, ha nem, a közalkalmazott megkapja. Nem egy ilyet láttam már hivatalokban, hogy lehúzza a bejáratnál a jelenléti kártyáját, és már megy is kávézni a szomszéd bárba. De az ügyek csak sorakoznak. Ezek igen, ilyen szopós melók. Tisztelet a kivételnek, a rendőrségen nem láttam még ilyet, de a fináncoknál, a bíróságon csak ezt látom. Bár nem Magyarország, de gondolom otthon is nagyon hasonló a szitu.

9. 123e772adb (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2015. aug. 18. 14:58
Ez sem egy utolsó ötlet, ámde kevesen csinálják így. Egy pasi nagy ritkán viszi a melóhelyére a nőjét, több szempontból sem. Az egyik az, hogy akkor mi lesz a többi nővel, akivel munka közben hetyeg, a másik az, hogy egyáltalán nincs abban kihívás, ha az "otthoni" barátnő megy oda. Végig kell lépkedni a szamárlétrát. Ezt látom nap, mint nap. :)))
8. gribedli*** (válaszként erre: 5. - 123e772adb)
2015. aug. 18. 10:26

:D


Fordítva jobb: keressen egy pasit, akitôl tudja, hogy fônök, és adott, hogy be fogja ôt szervezni, egy jó szerzôdéssel. Arra senkinek nincs egy szava sem, ha a fônök barátnôje elkezd dolgozni.

7. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 67d75b6c5b)
2015. aug. 18. 10:19

Kíváncsi lennék arra, hogy szerinted mit takar, hogy titkárnô, illetve hogy ezt hogy értelmezed, hogy a végzettséged megfelelô?


Szerintem a titkárnô az egy csoportosító szó, de ezen belül sokféle végzettségû nô található. A könyvelô is titkárnô, az adminisztrátor is, a recepciós is. Mindegyik máshoz ért jobban, de a legtöbbször egy cég nem engedheti meg magának, hogy 3 embert fizessen, ezért belezsúfolják 1 ember munkakörébe mindhármat. Vagyis végzettséged van, pl könyvelsz, de közben recepciós is vagy, postára is menesztenek, fénymásolsz is és kávét is viszel. Plusz idegen nyelvet is ismersz, így azokra a hívásokra is válaszolsz.


Nekem amíg nem volt végzettségem, amíg tanultam azt, amit most csinálok, volt közben is állásom, ugyanannál a cégnél, csak több csicska melót osztottak rám az irodában, mert így nem nekik kellett rohangászni ezekért. De jól jött a némettudásom, mert nekik pont az kellett akkor. Mellesleg a suli miatt egy csomó szabad órát kaptam, úgyhogy én elégedett voltam, ugyanannyit fizettek. Szerintem ritka, hogy felvesznek valakit csak úgy kávét fôzni, ha már dolgozik ott szakképesített valaki, aki tud kávét IS fôzni, nem kell erre külön ember. Ezért tûnhet neked úgy, hogy túl sok az elvárás. Krízis van mindenhol és több ember dolgát kell rábízniuk 1 emberre.

6. f3000dc5ef (válaszként erre: 2. - 67d75b6c5b)
2015. aug. 18. 06:08

De célravezető. Napi minimum 30 CV-t küldj ki. Regisztrálj álláskereső oldalakon. Ha nagyon - nagyon váltani akarsz, akkor keress meg egy fejvadász céget. Bár nem igazán ilyen állásokra vannak szakosodva, de profibbak mint te.

A CV-d ne legyen nagyon szabvány. De ne is legyen nagyon nem az :D jusson át az első pár körön :) egyébként 30-ból 29-re választ se fogsz kapni. De akkor is küldeni kell.

És ha van neked nagyon szimpatikus cég, akkor igenis vidd be személyesen, magabiztosan. Mindent tudva a cégről ahová belépsz! Mond el nekik, mennyire szeretnél itt dolgozni, ha lenne rá lehetőséged. Semmi erőszakosság. Csak ennyi. Emlékezni fognak rád, ha szükségük lesz emberre, és a te CV-d után fognak nyúlni.

2015. aug. 18. 05:17
Keress egy neked tetsző munkahelyet, majd kezdj el a főnököddel kacérkodni. Manapsàg màr csak îgy lehet. Vagy îgy, vagy úgy, de szo..ni fogsz. Bocsi.
4. 67d75b6c5b (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2015. aug. 18. 00:11

Titkárnőre gondoltam.

De egyébként a mostani munkahelyemen olyan van irodában, aki pénztárosként kezdte. Majd lett belőle boltvezető és onnan pedig a beszerzési osztályon van irodában.

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - 67d75b6c5b)
2015. aug. 18. 00:04

És mit fogsz csinálni, ha bekerülsz egy irodába? Mihez értesz? Könyvelő, titkárnő, jogász, P.R. menedzser, kommunikációs tanácsadó, fordító, külkereskedő, ...... ezeket mind általában irodában végzik.


Először találd ki, milyen irányba indulnál, úgy könnyebb lesz.

2015. aug. 17. 23:26

Hogy fogjak bele a keresésbe?

Az internetes küldözgetés sztem nem célravezető.

Élőben ah beviszem az önéletrajzom... hááát. Gyanítom a kukában landol.

2015. aug. 17. 23:23

Jelenleg egy üzletben dolgozom eladóként, de váltani szeretnék. Ide ismerős hozott be.

Elkezdtem nézegetni jópár vállalat honlapját, de szinte elkeseredtem....

Vagy úgy érzem sok az elvárásuk, vagy fizikai munkára van igény (árut pakolni), vagy tudom hogy egy plázában napi 12 órát végig kell állni.

Őszintén szólva én magam sem tudom mit szeretnék...

Iskolai végzettségem alapján talán irodába is bekerülhetnék, de nincs ismertségem, sem szakmai gyakorlatom.

Így maradna a kereskedelem, de az sem mindegy hogy miként...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook