Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony progeszteron szinttel babát szeretnék fórum

Alacsony progeszteron szinttel babát szeretnék (beszélgetős fórum)


25. 0082e49979 (válaszként erre: 15. - Pakung)
2015. szept. 22. 12:45
nem nem azt képzeld el étrendváltoztatás.
24. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Manó2000)
2015. aug. 18. 10:50

ész nélkül azt se lehet szedni, ráadásul az okát is meg kell szüntetni/kezelni kell amiért a progeszteron nem termelődik rendesen, általában cukor+pajzsmirigy a probléma.

Én az első 12 hétben hetente jártam a nőgyógyászhoz+minden héten vérvétel amin a progeszteront nézték.


2 vetélésem volt miután kivizsgáltattam magam, endokrinológus, normális nőgyógyász...kb. 2 hónap volt míg mindenre fény derült és elkezdtük a kezelést/gyógyszert, ezután lettem terhes a kislányommal követett ciklussal, tüszőrepesztővel. én a 13.hétig szedtem az utrogestant és a merckformint, a pajzsmirigy gyógyszert végig és egyre nagyobb dózisban. A rosszul működő/nem karban tartott pajzsmirigy koraszülést is eredményezhet.

2015. aug. 18. 05:19
Itt vagyok élő példa. Nehéz teherbeesés, 2 vetélés. (Alacsony progeszteronszint IR és pajzsmirigy-problémák miatt). Sok nődokinál voltam (miután endokrinológus megállapította a problémát). Végül megtaláltam az "igazit". Minden hónapban peteérés-segítő, aztán progeszteron. Köv.ciklus 1.napján teszt. Mikor negatív volt, abbahagytam a progit. Mikor pozitív lett, folytatni kellett a prog.szedést. Ikrek lettek, kihordtam őket :-D (bár rezgett így is a léc, az első 12 hétben kéthetente vizsgáltak). Hidd el, megéri a jó doki!!! (ha gondolod küldök nevet privátban)
22. Liza13 (válaszként erre: 10. - Pakung)
2015. aug. 17. 16:33

Megértelek, de ha a problémát nem orvosoljátok vagy nem esel teherbe, vagy ha igen, akkor elvetélsz. :(

Az én dokimnál 8 ezer a magánrendelés, és havonta vagy 2 havonta járok csak hozzá, szerintem a "célért" megéri. :)

2015. aug. 17. 14:41
Bármelyik nőgyógyász az sztk-ban felír progit, ha van papírod a progi hiányról. Azt kell szedni az elején. Ha van peteérés szeded a progit az első hetekben.
20. much
2015. aug. 17. 14:29
nekem semmi progim nem volt! kaptam gyógyszert, attól lett peteérésem, és van egy babám! Próbálj meg keresni egy normális nőgyógyászt, érdeklődj ismerősöktől ki kit ajánlj. Nálunk 6000 Ft egy magánrendelés, megért annyit hogy rendbe tegyék a hormonjaimat. Ellenőrizték a hormonszintemet, elküldtek ultrahangos vizsgálatra. Szar doki mindenhol van, én is egy csomót érdeklődtem, amikor kikötöttem egynél, aki lehet hogy pénzéhes, de rendesen elküldött vérvételre, meg ultrahangot nézett.
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Pakung)
2015. aug. 17. 14:19

nekem az SZTK-s nőgyógyászom volt természetgyógyász is...hát annál taplóbb és hozzá nem értőbb nőgyógyászt nehéz találni...azt mondja azért vetéltem el 2x, mert toxoplazmát kaptam el...mondom nincs macskám, se kutyám, papagáj van, attól nem lehet elkapni, erre mondja az mindegy, csak szőrös legyen...mondom a papagájnak tolla van és nem lehet elkapni tőle toxoplasmát és különben se én takarítom...ráadásul a toxoplasmát 1x lehet elkapni, utána védett az ember és a vérvételem mind negatív volt toxoplasmára...gratuláltam hozzá és elköszöntem.

de ez csak az én tapasztalatom, én szkeptikus vagyok velük szemben

2015. aug. 17. 14:19

Nálam ugyanez volt. Alacsony progeszteron, nem volt peteérés, sz@r nőgyógyász. Harmadikra jó orvost találtam (azóta is hozzá járok), most már két fiam van.


Tudnak segíteni, viszont orvos nélkül nem fog menni.

2015. aug. 17. 13:43

Egyébkét sok év alatt rengeteg pénzt emésztettek fel az orvosok, és nálam is volt sok-sok melléfogás (is) volt. De megszámolni sem tudom hány elhibázott orvosválasztás, kuporgatás, sírás után, orvosi segítséggel ikrek növesztik a pocakomat.

A végén pedig csak ez számít.

16. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Pakung)
2015. aug. 17. 13:40

Félidő előtt kellene egy ultrahang, ahol megmondják látnak-e domináns tüszőt.

A barátnőmnek pl nem volt. Ő clostilbegyt-et kapott rá.

De valóban, ha van is peteérés, akkor is vetéléssel járhat az alacsony progeszteron szint.

Ezt egy sima progeszteron vérvételből meg tudják mondani.

15. pakung (válaszként erre: 14. - 0082e49979)
2015. aug. 17. 13:29
Természetgyógyász ? milyen módszert alkalmaz gyógyfüvek vagy valami misztikus?
2015. aug. 17. 13:19
megértem, hogy dühös vagy én is az voltam sok orvos rengeteg gyógyszer és kezelés még sem tudták miért nem esek teherbe, felborult a menszesz a rengeteg gyógyszertől görcsöltem kész szenvedés volt minden egyes hónap, a vége az lett hogy még sincs baba az orvosok meg csak habogtak. Most természetgyógyászhoz járok és igaz lassan de halaunk előre
2015. aug. 17. 13:06
nem sima nőgyógyászt kell felkeresni hanem egy endokrinológust, nekem sokat segített az inofolic, nem olcsó de használ. pco + ir mellett spontán estem teherbe 2 év után inofolic és merckfomin mellett. a terhességem abszolút nem volt zökkenő mentes de egészséges 17 hetes kislányom van.
12. pakung (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2015. aug. 17. 12:37
nem az 50 000 ret sajnálom , csak az 50 000 a semmiért. ha lett volna értelkme ha bármelyik mondott volna bármi újat vagy legalább pici érdeklődést a problémám iránt de olyan volt mintha sárba tapostam volna a pénzt , pedig hány embernek segitett volna ez az öszeg , akár korházban vagy étkeztetésben
2015. aug. 17. 12:26

megértelek, csak orvos nélkül vagy nem lesz babád, vagy lesz, de elvetélsz, vagy szerencséd lesz és megmarad...de minek kockáztatni???

Én 6-nál voltam, a 7.jött rá mi bajom...és nem 50 ezret hagytam náluk, hanem jóval többet...

10. pakung (válaszként erre: 9. - Liza13)
2015. aug. 17. 12:09
a nőgyógyás magánrendelés 10 000 ft, mégis hány orvost kisérletezzek még voltam 5 orvosnál a semmiért 50 000. bocsi nem támadni akarok csak dühös vagyok , az orvosokra
9. Liza13 (válaszként erre: 8. - Pakung)
2015. aug. 17. 12:02
Keress olyan orvost, aki tényleg foglalkozik a problémával! Én is azt mondom, mint a többiek, mindenképpen kezeltesd a problémát, mert alacsony progeszteron szint miatt elvetélsz. :(
8. pakung (válaszként erre: 7. - Pegaszosz)
2015. aug. 17. 11:43
UTÁLOK MINDEN NŐGYÓGYÁSZT ez a pecsételés problémám 8 éve fenn áll , és az orvosok anniyt mondtak szedjek fogamzásgátlót ha akarok gyereket akkor menjek vissza , már ez a hozzá állás is kiakaszt
2015. aug. 17. 11:41
Mindenféleképpen menj el dokihoz. Vizsgàltasd ki magad és kapsz megfelelő gyógyszert amitől összejöhet a baba ☺
6. Cippora (válaszként erre: 5. - Pakung)
2015. aug. 17. 11:38
Igen szinte biztosan.Magzatmegtartó hormonnak is nevezik,de könnyen pótolható,kis rá segítéssel de lehet babád.Keress fel egy orvost,ő elmondja majd mit tanácsol.
5. pakung (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2015. aug. 17. 11:34
ilyen esetben akár el is vetélhetek ?
2015. aug. 17. 11:33

nem tudom, hogy van e peteérésem , vegyek rá tesztet vagy lehet azt alapbólérzékelni ?

akkor amikor elvileg lennie kell akkor valóban jobban kívánom az együttlétet de az áttetsző nyálka ami állítólag jelzi , azt vagy nem tapasztalom , vagy csak nem figyeltem rá eddig és nem tűnt fel

2015. aug. 17. 11:29
alacsony progeszteron szinttel ne akarj babát orvos nélkül, ha nem szeretnél elvetélni, az első 12 hétben a baba nem köldözsinóron keresztül "táplálkozik", ha alacsony a progeszteron szinted, nem lesz miből fejlődnie.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2015. aug. 17. 11:29

Ovulációd van?

Van olyan ismerősöm, aki ovitól kapta az utrogestant és sikerült neki.

De ennek alapfeltétele, hogy legyen peteérésed.

2015. aug. 17. 11:27
nagoyn szeretnénk babát de a hormonjaimmal nincs minden rendben. a menzesz 18. napján már pecsételő vérzésem van a 24. napig ami a menzesz kezdete. aggódom hogy csak orvossal vagy még ugy sem eshetek teherben, van valakinekilyen problémával kapcsolatban tapasztalata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook