Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki ápolási díjat kap, csak az arra jogosultra költheti a pénzt, vagy bármire? Ellenőrzi őket valaki ez ügyben? fórum

Aki ápolási díjat kap, csak az arra jogosultra költheti a pénzt, vagy bármire? Ellenőrzi őket valaki ez ügyben? (tudásbázis kérdés)


17. epreke
2015. aug. 17. 11:11

Ezeket a járási hivatal intézi:

Az ápolási díj havi összege a központi


költségvetésről szóló törvényben meghatározott alapösszeg AZAZ 29500 szorozva:


a) 100%-a a 41. § (1) bekezdésében meghatározott esetben,


b) 180%-a a kiemelt ápolási díj esetében,


c) 150%-a az emelt összegű ápolási díj esetében.


Ezt a típust az önkormányzat:

HA VAN a településen méltányos ápolási akkor annak összege más is lehet.

16. epreke
2015. aug. 17. 11:08

Ebből a pénzból kell az ápolónak fenntartania magát.

Összeg: 0 - kb bruttó 53200.- Ft.

15. epreke
2015. aug. 17. 11:01

1. Az ápolási díj rendszeres pénzellátásnak minősül (A jogosult részére jövedelme kiegészítésére, pótlására pénzbeli szociális ellátás nyújtható: havi rendszeres szociális ellátás ), nem munkabér, attól függetlenül, hogy 10 %-ot vonják belőle.

2. Az ápolási díj esetében éves, két éves felülvizsgálatnál a ápoltat kérdezik meg arról, hogy meg van-e elégedve az ápolója tevékenykedésével. Illetve környezet tanulmány:

az ápolási kötelezettség nem teljesítésének minősül, ha az ápolást végző személy több egymást követő napon - ide nem értve az (1) bekezdésben foglalt esetet - nem gondoskodik az ápolt személy alapvető gondozási, ápolási igényének kielégítéséről, az ellátott és lakókörnyezete megfelelő higiénés körülményének biztosításáról, az esetleges vészhelyzet kialakulásának megelőzéséről.

2015. aug. 16. 16:57
Testi-lelki szeretet inkább. Ketten voltunk egy test és egy lélek. Nem okozott gondot.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2015. aug. 16. 10:00
Igen, egészen biztosan, de ehhez akkor is nagy lelkierő kell.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. aug. 16. 04:13
De hiszen ő is megtette volna, fordított helyzetben.
11. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. aug. 15. 22:15

Sajnálom. :(

Nagy erő kellett csinálni.

10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. aug. 15. 22:11
nem, kisfülestől kérdeztem....bár tudtam, hogy úgysem fog válaszolni....sosem válaszol, csak kiírja a témákat
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 15. 16:29

Akkor nem sokat emelkedett! Én még olyan 35 ezer körül kaptam a férjem után.


Őneki ott volt a rokkantsági ellátása, és plusz a fogyatékossági támogatás. A kettő együtt több volt, mint az ápolási.

Gyógyszert nem sokat szedett, inkább fájdalomcsillapítókat, és nem lehetett mindegyiket közgyógyra felírni, de ezzel együtt sem volt nagyon nagy kiadás.

Amikor már kötszerre is szüksége volt, házhoz hozta egy alapítványi autó, tekintélyes mennyiségben, ingyenesen. Igaz, a legjobban bevált fertőtlenítőt zsebből vettük meg, de az jó vétel is volt, mert még most is van belőle.


Mindezek mellett, kerekesszékkel jól tudott közlekedni a férjem, tehát annyira nem is volt rossz állapotban, hogy kimondottan ágyban fekvő lett volna.

Sajnos a kerekesszéket illetően sok rossz tapasztalatunk is volt, ebben nem egységes az ellátás, úgy látom. Mire a jó széket megkapta, már évek teltek el úgy, hogy alig mozgott.


De minden eset más és más. Aki magatehetetlen beteget ápol ennyi pénzből, az igazán nincs rendesen megfizetve. Az ilyen betegek intézményi ellátása jóval költségesebb.

8. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2015. aug. 15. 16:16
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. aug. 15. 16:12

Ha tőlem kérdezed, nem.

De bő 10 éven át itthon voltam a férjem mellett ápolásin. Három éve halt meg.

2015. aug. 15. 13:23
hazaadták anyukádat? :O
2015. aug. 15. 13:04
Nem tudom, hogy mostanában mennyi az ápolási összege. Akit ápol az ember, az esetleg többet kap havonta. Nem is lehetne az ápolásit a betegre költeni, mert az a megélhetéshez segítség, és a TB-t is vonják belőle. Aki erre kényszerül, annak legalább a minimális ellátása van meg ezáltal, és különféle kedvezményekre is jogosult esetleg.
2015. aug. 15. 12:01
A 24 órás szolgálatért, a beteg mellett, nem tudom, mit lehetne ellenőrizni.
2015. aug. 15. 11:28

Az ápolási díj az ápolást végző munkabére.

A munkabért pedig mindenki arra költi, amire akarja. Gondolom a saját megélhetését fedezi belőle, mivel az ápolási mellett korlátozott a munkavégzés.

2015. aug. 15. 11:07
Nem ellenőrzi senki. Ugyanis az illetőnek ez a "munkahelye", azért kapja a pénzt, mert "ápol", max. 4 órás egyéb munkát vállalhat csak mellette.
2015. aug. 15. 10:59
Aki ápolási díjat kap, az csak, az, arra jogosultra költheti a pénzt, vagy bármire.Ellenőrzi őket valaki, ez ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook