Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnál is a panel lakás nagy szobájában alszik a 2, 5-3 stb éves gyerek? fórum

Másnál is a panel lakás nagy szobájában alszik a 2, 5-3 stb éves gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 19. 22:37
Ja, és bocs, hogy ennyit írok, másik ismerősünknek 2,5-es a lakásuk. 3 gyerek van: 2. osztályos, 4 éves és 1,5 éves. Ott úgy csinálták, hogy a konyhában lett hálórész a szülőknek. Az eredeti konyhát átvitték a nappaliba. A fél szoba lett a nagylány tanulószobája. A másik nagyszoba lett a 4 éves és a nagylány háló szobája. A legkisebbet most hirtelen nem tudom, hova tették, vagy egy szobába a többi gyerekkel (bár gondolom úgy kicsi lehet a hely. Vagy a konyha is egy nappali ,és ott elfér a legkisebb ágya.
2015. aug. 19. 22:33
Még a következő jó ötletet ajánlottak ismerőseim: nálunk úgy van a lakás, hogy bejárat, előszoba, vele szemben a konyha. Jobbra a fél szoba és ott van a fürdő/wc is mellette, bal oldalról a nagyszoba. Egy ismerősük azt csinálta, hogy a konyhában átvitték a csöveket a nappali irányába, így lett egy amerikai konyha+nappali.Az eredeti konyha lett egy alvó helyiség a szülőknek. A kis szoba meg gondolom a kicsinek. A nagyban meg gondolom a nagynak a tere+nappali. Jó ötletnek tűnik ,csak nem tudom, mennyire kerül sokba.
51. mandulacska2 (válaszként erre: 44. - Kisj)
2015. aug. 19. 22:04
a kicsi miatt én is azt akartam, hogy mellettünk aludjon a pici, de ha a kisszobába mennénk, nem férnénk el. Viszont a nagyobb átcipeli így is a játékait a nappaliba, ott sokkal nagyobb hely lenne.
2015. aug. 19. 22:03
Mi pont most tervezzük a kistesót. 1,5 szobás a lakásunk. Még nem is tudom, hogy teremtünk helyet. Költözni hitel miatt nem tudunk. Megfordult a fejünkben ,hogy a nappalit megkapják ők, mi meg átmegyünk a kisszobába.
49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2015. aug. 15. 19:04
De aranyos! :) Egy felnőtt nem is gondolja, hogy mik jutnak az eszükbe! :)
48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Bobita0212)
2015. aug. 15. 19:03
Szerintem jól döntöttél! Látod, egyből megnyugodott a gyermek. Nekik nem a szoba nagysága számít, hanem a kis megszokott helyükhöz ragaszkodnak.
47. Channa* (válaszként erre: 46. - Bobita0212)
2015. aug. 15. 18:14

Jó lesz így!

el sem tudjuk képzelni, hogy a gyerekek mit gondolnak!

Elmesélek valamit: Az első lakásunk egy 1 szobás lakás volt és amikor a fiúnk iskolába bent, el kezdtünk beszélgetni a nagyobb lakásról, hogy legyen külön szobája, stb. A fiam pedig ezt mondta a sokadik hallésra: anya! Ne költözzünk el innen, olyan szép ez a lakás! Ha annyira útban vagyok, akkor fúrjatok egy lyukat a falba és tegyétek be oda az ányamat...

eszembe sem jutott, hogy ő azt hiszi, hogy azért akarunk nagyobb lakást, mert útban van...

2015. aug. 15. 17:58

Na eldöntöttem!


Mivel úgy vettem észre a kisfiamon h nehezen alszik el a nagyobb szobában,ezért megkérdeztem tőle melyik szobában szeretne aludni.(hogy ez eddig miért nem jutott eszembe....nem is értem)

Ő egyből mondta h a kicsiben.Mondtam rendben,és a déli alvást már ott intézte mégpedig úgy h kb 5 perc alatt elaludt,rá sem kellett szólni,pedig az utóbbi napokban a nagy szobában könyörögtem neki h aludjon.


Igy átpakolunk. Mi megyünk a nagyba,ott lesz velünk az újszülött és a kicsi szobában lesz a nagy fiam.Ha elég "nagy" lesz a kicsi (fél éves-1 éves) akkor össze tesszük őket.


Csak remélni tudom h jól döntöttünk,bár most egy kő esett le a szívemről,eddig nagyon nyomasztott ez a dolog.

45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Kisj)
2015. aug. 15. 08:57

Úgy látom, egyetértünk! :) Én is ezt tenném!

(Amúgy annak semmi jelentősége nincs ebben az esetben, hogy panel vagy nem panel.)

44. kisj (válaszként erre: 42. - Bobita0212)
2015. aug. 15. 08:19

NEM:)

Ti aludjatok az újszülöttel együtt a nagyobbik szobában.

Majd, ha már a kicsi is megbízhatóan átalussza az éjszakát, akkor összeköltöztetheted a gyerekeidet.


Legalábbis én ezt tenném,mert ez tűnik számomra legésszerűbbnek.

43. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. aug. 15. 07:30
Én megtartanám a nagy szobát a szülőknek és a pici babának egyelőre, a nagyobb gyermeket hagynám a kis szobában. Amikor a kicsi már akkora, hogy külön lehet tenni, vennék egy emeletes ágyat a kis szobába. Később pedig próbálnám elcserélni a lakást legalább egy 1 + 2 fél szobásra.
2015. aug. 15. 07:12

DE egy újszülöttet tegyek össze egy akkor 3 évessel?


A nagy megy oviba a kicsi meg ha a tesójából indulok ki ébredni fog éjjel többször is.

Fogalmam sincs, h a nagy fiam mennyire fogja ezt tolerálni,illetve egyáltalán felébred e rá.


Mert ha igen akkor mikor indulni kell olviba fáradt lesz,ezért nem szivesen tolnék ki vele.

41. Marjann (válaszként erre: 24. - Loch ness)
2015. aug. 14. 22:15
Én azt mondtam, hogy szerintem nem oké, ha az egyik gyerek az egyik szobában alszik, a másik a másikban és a szülőknek nincs helyük. hogy ez a kicsi vagy a nagy szoba az mindegy.
40. kisj (válaszként erre: 39. - Kisj)
2015. aug. 14. 20:24
és amikor a kistesó már nagytesó lesz, akkor beraknék egy emeleteságyat
39. kisj (válaszként erre: 7. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 20:20

egyetértek

én is ezt tenném

2015. aug. 14. 19:36
Meg az h a nagyobb szoba is inkább szélesebb mint hosszabb
2015. aug. 14. 19:35
Sajna nem tudom leválasztani a konvekto miatt :(,pedig már rég azt tettük volna
2015. aug. 14. 19:02

Én a kicsit megcsinálnám a 2 gyereknek és a mienk lenne a nagy.

Ha vendégek jönnek hova teszed őket?

Még gyerekkoromban a mi lakásunk 2+fél szobás volt. A legnagyobb szoba a szüleinkké volt, a kisebb nagy szoba az enyém és a húgomé, a fél szoba meg a bátyánké.

Valahogy a nagy szoba olyan szülős, így semmiképp nem használnám gyerek szobaként.

2015. aug. 14. 16:01
Nem lehet kettéosztani a nagy szobában a teret valami térelválasztóval? Keress rá neten képekre, small apartment, small places bármi, szerintem sok jó ötletet találsz. Ha bp-i vagy esetleg egy látogatás az ikeába, sok berendezett szoba, onnan is tudsz ötlet meriteni.
2015. aug. 14. 14:31
Szerintem aludj rá egyet. Az biztos, hogy én mindig hálás voltam a szüleimnek, hogy nem nyomorítottak minket abba a kicsi szobába. Beszélgetni meg mindenhol lehetett: konyhában, kisszobában, nagyszobában, meg amúgy is sokat voltunk együtt négyen, legtöbbször persze a nagyszobában. Igaz az is, hogy a kissszobába is lehet emeletes ágyat tenni. De egy ekkora lakásból, mondom, ha van rá lehetőség, pár év alatt inkább menni kell, mert nincs benne elég élettér egy családnak, akármelyik szobában vannak a szülők és a gyerekek. Ha nincs más megoldás, akkor rengeteg ötletességgel és egymásra figyeléssel szintén lehet boldogan élni, nem egymás agyára menve. Szóval szerintem ne kapkodjátok el, van azért még időtök dönteni.
2015. aug. 14. 14:19
na most már végképp elbizonytalanodtam......már magam sem tudom mit tegyek
2015. aug. 14. 13:59

én is a kisszobába voltam, oda érkezett az öcsém, majd a húgom is. Anyuék meg a nagyba. Végül nekem lett külön szobám.


Végül a válás miatt ismét egy szobába kerültünk.

2015. aug. 14. 13:22
Bocsi, lehet nem egyértelmű, mert visszaolvastam, amit írtam. A húgom születése után a franciaágy kikerült a nappaliba a kanapé mellé.
2015. aug. 14. 13:20
Nem olvastam el minden hozzászólást, de elmondom nálunk hogy volt. 2,5 év van húgom és köztem. Amíg egyke voltam addig anyáékkal aludtam a kiságyban a kisebb szobában. Ők franciaágyon. Amikor jött a tesóm, akkor én a kisszobában maradtam és a tesóm is oda érkezett a kiságyba. Anyáék a francia ágyat betették az ablak alá a sarokba és mellette volt egy ülőgarnitúra. Szemben vele 2 nagy szekrény, 1 nagy íróasztal és az oldalfalon is szekrény. Ők sem tudtak kihúzhatós ágyon aludni. Nem volt kényelmes nekik. Mi lehúztunk húgommal egymás mellett több, mint 2 évtizedet abban a pici szobában. Megvolt mindenkinek a maga területe. Később is befért egy emeletes ágy meg 2 íróasztal, szekrénysor. Jól elvoltunk. Nagyfokú alkalmazkodást igényelt, de nekem ez volt a normális. Erre a megoldásra esetleg nem gondoltatok? Nem emlékszem, hogy zavart volna a kishúgom. Jól elvoltunk együtt. Féltékeny az voltam, de az más tészta :)
2015. aug. 14. 12:38
Mi is most pont ezen agyalunk:) 1+2 fél szoba, az egyik kis szoba a 3 éves fiamé, a másik a háló, a nagy a nappali. Fiamat nem fogom kirakni a szobájából, összerakni se fogom a kicsivel. Valószínűleg mi megyünk a nappaliba, a kicsi meg megkapja a szobánkat, vagy betesszük a kiságyat a szobánkba...vagy a nappaliba...Nem tudom én se eldönteni :(
28. bobita0212 (válaszként erre: 27. - Meoo)
2015. aug. 14. 12:25

Igen igy tervezzük,hogy majd idővel együtt alszanak.


Viszont ott van a nagy tv a falon.......nem gáz?

Egyébként most is kikapcsoltam,hogy déli pihenő van.Tehát csak akkor megy ha játszik stb.

27. meoo (válaszként erre: 26. - Bobita0212)
2015. aug. 14. 12:18
Szerintem jó lesz a nagyszoba gyerekszobának :-) El tudod képzelni,hogy két gyerek összezsúfolva játsszon a kicsiben vagy minden nap átcuccolod a játékokat a nagyszobába ami nappali-háló meg minden lenne?Így van egy hálótok amiben nyugi van és egy relatív tágas gyerekszoba.A kicsi gondolom csak addig lesz mellettetek amíg kelni kell hozzá, majd Ő is átköltözik a nagytesóhoz...
2015. aug. 14. 12:09

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Még mindig tanakodom hogy legyen,de egyszerűen nem tudok jobb megoldást.

A kisfiam 2 napja már kint alszik a nagyszobában (ami tényleg nem nagy,csak panel viszonylatban az)

,természetesen nem akkor akarom át szoktatni mikor jön a pici.

Mindenesetre loch ness írásán elgondolkodtam,hogy ha neki pozitiv nyomot hagyott hogy a nagyobb szpbában volt,zsúfoltság nélkül,és volt hely mindennek a későbbiekben is akkor lehet nálunk se lesz gond.

Gondoltam rá,hogy a kisebb szobába össze rakom a két gyereket,de a kisfiam ősszel indul oviba és lehet éjjelente felébredne a pici baba sirására,lehe ki sem pihenné magát reggelig mikor indulni kell....de nem tudom,nincs eldöntve semmi csak elmélkedem.

Viszont az való igaz,hogy a kisebb szobában semmire sincs hely ágyon és szekrényen kivül.Férjem is a nagyobb játszó hely stb miatt javasolta a nagyobb szobát a kicsinek. Mert most még motorozni is tud a laksában :D amit én nem szeretek,de ezzel csak a hely szélességét akartam szemléltetni.


De az bizonytalanitott el,hogy este mikor megyünk lefeküdni akkor nem alszik el olyan hamar mint a régi helyén hanem nézelődik,forgolódik. Bár miután elaludt nincs probléma max 1x kel inni.De nyugodtan alszik.

25. meoo
2015. aug. 14. 11:45

Nálunk is a nagyszoba a gyerekszoba- nappali is egyben.(Emeletes ággyal, játszószőnyeggel,az összes játékkal, tv-vel.) Itt töltjük a nap nagy részét,van hely még rohangálni is, és van a kicsi szoba ami a mi hálószobánk.A hálóban szokott a kicsi délutáni szunyálni, itt csend van.

Szerintem egy társasházi lakásban ez így jó kialakítás.(ugyan az alattunk lakó ki van akadva amiért neki a nagy a hálója a kicsi meg a felnőtt "kis"fia szobája :-D de hát lehet másképp is gondolkodni, elvégre a gyerekeknek KELL A HELY!)

24. loch ness (válaszként erre: 22. - Marjann)
2015. aug. 14. 10:47

Nálunk a kisszobában volt a tévé, ott néztük együtt, vagy ha aludni mentünk, akkor a szülők ott nézték tovább. Meg ott is tudtak beszélgetni, a szobájukban. Valahogy megoldották a dolgokat, de én elképzelni sem tudom, mit csináltunk volna gyerekként beszorítva egy olyan kis szobában, ahol szinte minden helyet elfoglalt a két ágy.


Ezzel nem azt mondom, hogy csak így helyes, csak az ellentétes véleménnyel megpróbálok más megoldást is felvázolni, mint amit te írtál. Az pedig, hogy mi a helyes, úgyis minden családnál más és más.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook