Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bicikli 6 évesnek (de nem akar biciklizni megtanulni) fórum

Bicikli 6 évesnek (de nem akar biciklizni megtanulni) (beszélgetős fórum)


29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2018. dec. 6. 19:00
Lehet, hogy a kérdezőnél is megoldódott valahogy a gond, az eltelt 3 év alatt... :D
2018. dec. 6. 18:31

Unokaöcsém is idegenkedett a biciklitől. Kapott rollert, azt kedvelte. Majd bicajt, de nem sokat törődött vele.

Aztán a szülei nagyot gondoltak, maguknak is vettek terepbicajt, és most hárman járnak a közeli erdei utakon bringázni.

27. Érdekes73 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2015. aug. 13. 23:17

Pont ezért nem erőltetem...

( volt sok próbálkozás de feladta mindenki )

26. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Cippora)
2015. aug. 13. 23:16
:) 4 évesen még nem maradt le semmiről szerintem
25. Guruljka (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 13. 12:32

Én is olvastam 4 évesen. És ennek még örültek is, mert nyugton voltam.

Biciklizni úgy tanultam meg, hogy ahol laktunk, messze volt az iskola, de sokan biciklivel jártak, volt külön bicikliút, teljesen autómentesen kiépítve.


Tényleg fontos a gyerektársaság, mert nemcsak a mozgás lenne fontos, hanem hogy megtanuljon kapcsolatokat építeni, a kortársaival kommunikálni is. Magamról tudom. Hiába olvastam Shakespeare színműveit 11 évesen, nem mentem sokra vele, nem voltak barátaim az iskolában.

2015. aug. 13. 12:01
Az én 6 éves lányom se hajlandó biciklizni, pedig én tavasztól késő őszig biciklivel járok melóba és viszem őt oviba. De már nagyon nehéz ...
23. Cippora (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2015. aug. 13. 08:20
Hát na! Akkor ők ilyenek :) mondjuk nekem már az is fura,hogy a 4 évesem nem akar,én gyerekkoromban állandóan az utcán voltam a bicajommal.De nem vagyunk egyformák.
2015. aug. 13. 08:19

futóbiciklire nem gondoltál?


bár, ha eleve nem lát benne élményt...



AMúgy viszont aki nem tud megtanulni biciklizni (sőt, nem is akar, mert tart tőle), ott gyakran a mozgás idegi szervezésével van valami kis elmaradás. Én utánajárnék ennek.

Nem azt mondom, hogy a biciklizést minden gyereknek kötelezően élvezni és művelni kellene, hanem hogy ezt a fajta összetett mozgást (egyensúly, stb...) meg kell tudnia tanulni , kell tudni szervezni az agyuknak!

21. anya4005 (válaszként erre: 12. - Panka77777)
2015. aug. 13. 06:53

Akkor sétáljatok többet!!! :D

Nem feltétlenül létszükség ez a biciklizés dolog. Ha nem érdekli,nem érdekli,erőltetni nem szabad!

Nelünk a 3,5 éves sem akart felülni a bringára,hagytam. Aztán egyszer kitolta,felült,és azóta tekeri. Ha soha nem nyúlt volna hozzá,az sem zavart volna,mert mellette rengeteget jön-megy,mászókázik,szalad,stb.

20. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2015. aug. 12. 23:17
A 11 éves fiam se tud ő extra reménytelen eset :)
19. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Panka77777)
2015. aug. 12. 23:16
A rendszeres séta se rossz a bicikli nem olyan dolog amiért mindenki rajong. Meg veszélyes is nincsenek kiépített bicikliutak és óriási a forgalom ezért is ráér megtanulni ha lesz majd hozzá kedve.Pl én mindig utáltam biciklizni gyerekkoromban is csupa negatív élményem van de szívesen elgyalogolok bárhova. Jó idő : most inkább kánikula van estig nem látok senkit se biciklin...
18. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 23:11
4 évesen olvasott ? Mit akarsz még tőle ?
2015. aug. 12. 22:55

Megnyugtattok lányok,már azt hittem csak az én lányom az aki nem hajlandó biciklizni.Igaz ő még 4 éves,és fél rajta,pedig pótkerekes.

A motort a mai napig imádja,szerintem az stabilabb neki,és a rollert is,de a bicajra már fel se akar ülni...mindegy,majd megjön a kedve,vagy ha nem,akkor nem!

16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 22:51
Ha nem akar, én nem erőltetném. Van más mozgásforma is. Természetjárás, túrázás, együtt a család. Vagy hívjad magaddal futni. Esetleg úszni. Talán példát kellene mutatni, hogy kedvet kapjon. :)
15. a6b039cd8a (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 22:44

Még 6 évesen sem? Elkeserítesz... A mi négyévesünk is csak a futóbiciklit preferálja, a pótkereset nem hajlandó hajtani. Én sem értem, miért.

Írták lejjebb, hogy biciklizős társaságba vidd...nos nálunk igazán tekernek itt a szomszéd gyerekek, de az én kisfiam nem, pedig eleven, mozgékony gyerek.

Más dolgok érdeklik, tiszteletben tartom.

14. dorry
2015. aug. 12. 22:42
Futóbicikli, ezen megtanul egyensúlyozni, utána a biciklizés gond nélkül megy!:)
13. Panka77777 (válaszként erre: 3. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 22:27
Én rendszeresen futok.Heti kétszer.Ez viszont az egyetlen kikapcsolódásom, így egyedül megyek futni. Jött velem már, de elbohóckodta. Apukája rendszeresen bringázik, külön él, de nem nagyon akarja bringázni tanítani.
12. Panka77777 (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2015. aug. 12. 22:24
Oda sétálunk, de hozzánk minden nagyon közel van.
11. Panka77777 (válaszként erre: 7. - Emi75)
2015. aug. 12. 22:23
Hááááát, ez a másik, hogy nincs is nagyon gyerektársaság. Ő egyedüli gyerek, az oviban meg most összevont csoport van, és csak egy kisfiú van a saját csoportjából, a többiek majd csak szeptemberben jönnek. Így nem tudunk összejárni sem, a legtöbben nyaralnak, nagymamánál vannak stb.
10. anya4005 (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 22:22

Ha ennyire nem aktív,lehet,hogy előszőr a nagy sétákkal vagy túrázással kezdeném...

Tényleg remek,hogy olvas,de kell a mozgás,az tény! Vásárolni,vagy a mamákhoz mivel jártok? Ha kocsival,de nem nagy a távolság,próbáljatok oda sétálni...talán.

9. Panka77777 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2015. aug. 12. 22:21
Úszni jár, heti egyszer - apukája unszolására , de nem szereti. Olyan nyögvenyelősen szedelőzködik,amikor "mennie kell".Én már mondtam korábban az apukájának, hogy ne erőltessük, de tény, hogy ha még ezt sem, akkor tényleg nem mozogna semmit.
8. Panka77777 (válaszként erre: 3. - Kilimcs)
2015. aug. 12. 22:19
Igen, túrázni, nagy sétákat szoktunk tenni - egyedül nevelem őt, úgyhogy általában ketten megyünk -de ezt ugye nem lehet minden nap, vagyis csak hétvégente szoktuk.
7. emi75 (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 22:09

Szia!

Én gyerektársasággal próbálkoznék, a legtöbb gyereket érdekli, amit barátaival, kortársaival tud együtt csinálni. A rollert is írtad, hogy emiatt lett. A rollerező ismerőssel sem akar rollerezni együtt?

Lehet, hogy nem a bicaj lesz majd a kedvenc, valamit csak fog majd kedvelni. A strandot, vizet a legtöbb gyerek imádja, pláne társaságban. Néha a szülő társasága kell, a fiamat majdnem bármre rá lehet venni, ha vele együtt én is csinálom :) labdajátékok, lovaglás, korcsolyák, rengeteg féle dolog van, ami érdekelheti, csak esetleg pont nem találkozott még vele. Néha csak egy véletlen élmény kell, ami felkelti az érdeklődést .

Nálunk mondjuk az nem jött be a bicajtanulásnál, hogy mondogattuk, hogy de nézd hogy megy a barátod, és te is tudnád, csak gyakorolni kell, stb. Azt hiszem, félt, hogy nem sikerül és csalódottak leszünk. Végül azt találtuk ki, hogy versenyzőset játszottunk, ő bicajozott, az apja rohant mellette, meg én is a kistesóval a babakocsival szaladtam, és mindenképp le akart hagyni... végül észrevette, hogy egyedül megy... :) és onnan már elhitte, hogy tud bicajozni.


A mozgás fontos, mind a csontozat, izomzat fejlődése, mind a későbbi tanulásnál is - nyilván ezért erőltetnéd :)


De az is igaz, hogy vannak gyerekek, akik nem olyan mozgékonyak, mint az átlag, felnőttet ismerek nem is egyet, aki gyerekként is került mindent, ami mozgással járt.

2015. aug. 12. 21:51

Alapvetően nem fogod tudni megváltoztatni szerintem. Ha inkább nyugis, olvasgatós típus akkor az is lesz később is. Az szuper hogy olvas...

Érdemes esetleg olyan sportok irányába terelni, ami szintén inkább békésebb, semmiképpen nem a versenysport irányába. A roller, bicikli, görkori pl. az én lányomat sem annyira érdekli, de pl. a trambulin nagyon bejött neki. Ő is kipróbált több sportot, amit szeret az az úszás és a nagy szerelem az aikido lett, most 8 éves.

2015. aug. 12. 21:45
Én nem erőltetném a biciklit. Én pl 10-en évesen kezdtem intenzívebben mozogni. addig semmi.. kipróbálnék vele több mindent. de nem erőltetve, nehogy dacból "csakazértse" alapon legyen neki
4. kisj
2015. aug. 12. 21:45

Próbálkozzatok különböző sportágakkal.

Hátha valamihez megjön a kedve.

Ha pedig nem, akkor sem tudtok mit tenni.


Az viszont nagyon jó, hogy szeret olvasni.

3. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2015. aug. 12. 21:44

ti a család mozogtok? vagy valaki a közvetlen környezetben? a legjobb a példa..


amúgy ha nem egy sajtkukac, akkor nem az. de pl a sima kirándulás akkor is jó tud lenni. oda könyvet is lehet vinni. nekivágtok hátizsákkal valami szép parknak, kissebb területnek, körbementek... aztán ezekből kinőve lehet később egyre nagyobb kirándulásokat majd túrákat tenni. ez olyan "lassú sport" de jjó mozgás ;)

2015. aug. 12. 21:42

Lehet, hogy ő mindig ilyen lesz, de az is lehet, hogy nem. Szerintem szakboltban lehet hozzá kapni pótkereket, ha nem tudtatok venni hozzá-nem derült ki világosan számomra.

Valami olyan dologgal kellene, ami őt is érdekelheti, pl. el fogtok majd tudni kerekezni x helyre, ahová szeret menni, vagy a parkban tud majd biciklizni és milyen ügyes lesz .

Úszás sem érdekli? Az azért szokta azokat is, akik annyira nem szeretnek mozogni.

Egyébként nagyon jó, hogy ennyire szereti a könyveket és rajzolni stb.

Az én fiam is rollerezett sokáig, aztán amikor meglett a bicikli, amire vágyott, kb 10 perc alatt tanult meg vele, nagy valószínűséggel azért, mert rollerezett előtte és annyira kifejlődött az egyensúlyérzéke. Szóval ne csüggedj, lehet, hogy nektek is csak ennyi lesz.:))

2015. aug. 12. 21:34
Sziasztok! A kisfiam 6 éves, és egyáltalán nincs kedve biciklizni megtanulni. Soha nem is volt aktiív ( a kismotort sem hajtotta), most van egy rollerja, amit azért kapott, mert egy kis barátjának van, de addig volt érdekes, amíg megkapta és a szoba falát támasztja nagyrészt. Biciklit is kapott, de nem akar ráülni sem. Mivel nagy (122cm) már szinte nincs oylan ami pótkerekes. Tanácstalan vagyok, hogyan tudnám rávenni, hogy többet mozogjon, vagy felkelteni az érdeklődését a biciklizés iránt?Ő inkább elvan egy könyvvel a kezében (már két éve olvas) vagy rajzol, de semmilyen mozgásforma nem érdekli, a játszótéren is unatkozik. Hogy őszinte legyek, kicsit nehéz elfogadnom ezt, mert itt a jó idő és ki sem lehet robbantani a szobából.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook