Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Már félek tőle... fórum

Már félek tőle... (beszélgetős fórum)

1 2
35. syria (válaszként erre: 31. - Lia0603)
2015. aug. 13. 21:07

Nem áll szándékomban, de csak elkeseríteni tudlak: hiába a sok feljelentés, a rendőrség tényleg nem lép, amíg vér nem folyik. :(

Egyedül te tudod megvédeni magatokat. Hogy hogyan, azt neked kell kitalálnod.

34. MZsanett (válaszként erre: 31. - Lia0603)
2015. aug. 13. 20:24
Nincsenek erős férfi ismerőseid, vagy családtagok? Szerintem ezt csak így lehet megoldani. Ha már a rendőrség nem segít...persze ha valaki kicsit gyorsabban hajt, azt egyből megbüntetik.
33. mothertiger (válaszként erre: 31. - Lia0603)
2015. aug. 13. 20:05

Egy ilyen moslék ember még azután sem érdemelné meg, hogy láthassa a gyerekét, miután jogi úton elintézné magának a láthatást.

Mi a f.szom az, hogy egy csecsemőt megfenyeget? Meg hogy azt sem tudja, akarja-e a fiát, vagy sem?!

Akkor hogy várható el tőle, hogy normálisan viszonyuljon a gyerekhez (vagy akár hozzád, megegyezés tekintetében)???

Ez mi ez az ember, egy elmebeteg?

Felháborító.

A barátnő meg szüljön ennek a köc.ög embernek, ne a tiedért görcsöljön. Mellesleg neki mi köze van ehhez az egészhez, de komolyan? Ebből is látszik, hogy mennyire aljas az exed, hogy engedte belefolyni ebbe a vitába.

32. 76c87e32e1 (válaszként erre: 31. - Lia0603)
2015. aug. 13. 19:09

De akkor mégsem arról van szó, hogy a rendőrség nem tesz semmit és elküldtek, hanem rendes feljelentést tettél, és folyik az eljárás, nem?


Többre mennél, ha bírósághoz fordulnál a láthatás, gyerektartás, apasági elintézéséhez, akkor lenne mihez tartania magát neki is, neked is.

2015. aug. 13. 18:21

Próbálok mimdenkinek válaszolni, mert van néhány félre értés.

A babát anno együtt akartuk megtartani, aztán mégis úgy döntött nem akar sem engem sem a gyereket mert neki nem kell ez az élet (ahogy ő fogalmazott)

Ezután többszőr visszatáncolt mégis szeretné kisfiunkat, de aztán mégsem akart az élete része lenni semmilyen téren.

Ekkor kezdett el fenyegetni utánnam járkálni stb...

Amikor a fiunk megszületett nem keresett letojta, azután nem is ő hanem az akkori barátnője rám írt, hogy ők akkor és úgy viszik el a fiam ahogy akarják. Mert azt csinálnak amit akarnak vele.

Mivel a kisfiam anyatejes és nagyon pici és ott voltak a nagyon durva fenyegetések, csak úgy engedtem volna, hogy találkozzon vele, hogy én is ott vagyok +egy személy velem mert szó szerint félek tőlle.

Tehát itt valaki írta, hogy nem engedem a találkozást hát nagyon nem így van.

Apaságit nem akar, fizetni nem akar... azt sem tudja akarja e a fiát vagy sem per pillanat durván megfenyegette a gyerekemet is.

Ki az aki egyedül hagyna egy ilyen emberrel egy kisbabát?

Fel lett jelentve levelek, sms-ek, bizonyítják mivel fenyeget. Most várom a rendőrség mit tesz.

30. mothertiger (válaszként erre: 25. - Kristo_f)
2015. aug. 13. 16:47

Az apaságot nem kötelező elismernie, ha nincsenek összeházasodva, csak megteheti.

Ha nem ismerte el, de látni akarja a gyereket, akkor fizessen gyermektartást, tegyen apasági nyilatkozatot.


A párom és én sem vagyunk házasok, és még a fiunk születése előtt megcsináltattuk az apasági nyilatkozatot, hogy a gyerek az apja nevét kaphassa.

Akkor figyelmeztette az ügyintéző, hogy ha megteszi a nyilatkozatot, akkor páromnak kötelességei lesznek a gyereket illetően, amennyiben különválnak az útjaink.


Ha a férfi nem akar apasági nyilatkozatot tenni, gyermektartást fizetni, akkor szerintem nem sok joga van arra, hogy követelőzzön. Ismerje el, vegye a nevére a gyereket, utána pattogjon. Már nem azért, de egy ilyen embernek én sem adnám oda a gyerekemet, még ha holtbiztos lennék is abban, hogy ő az apja.

Az, hogy nem vette a nevére és nem fizet gyerektartást, egyszerűbben: kötelezettségei teljesítése nélkül követeli a láthatást, amihez szerintem így, ilyen formában nincs joga!

2015. aug. 13. 14:25
A kisbaba nem is tudom hogyan élhette ezt meg odabent.
28. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Lia0603)
2015. aug. 13. 12:43

Már régen fel kellett volna jelentened. Mióta terhes lettél, írod ki a fórumokat, mit akarsz; hogy így nőjön fel a gyerek?

Intézkedj, a szülei is biztos megértenek, segítenek!:)

27. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. aug. 13. 11:54

Ha azóta fenyegetőzik mióta a terhesség van, akkor valószínűleg az a baja hogy teherbe estél. Lehet fél a kötöttségektől, lelkileg gyerek még, vagy csak simán még nem tervezte bele a dolgokba.

Egyébként a rendőrséget hagyjad szerintem, ezek a feljelentések felesleges pénzkidobások, a magyar jogrend úgy van megalkotva hogy a bűnözőt védje, a rendőröknek alig van jogköre egy rakás vicc az egész rendszer, ez ellen nem tudsz semmit tenni, sőt jól kikészülhetsz a folyamatos bíróságra járogatástól.

A fiút nem hiszem hogy bántani fogja, téged se fizikálisan, inkább lelkileg fog megnyomorítani ha továbbra is hagyod magad. Tudod az eddigiekből nagyon azt vettem ki hogy a kapcsolatotokban te mindig is alávetett fél voltál, ezért meri veled ezeket megtenni. Az ilyen szempontból semmit nem ér ha most kicsit a sarkadra álltál és visszaszóltál neki. Már alapból az elején megszoktattad vele hogy így bánjon veled. Én mindig és mindenhol azt mondom egy férfit már a kapcsolat elején be kell törni hogy tudja hol a helye a nő mellett, hogy még véletlenül se fordulhassanak elő ilyen dolgok hogy rettegésben kell élnie a nőnek a férje mellett.

Ha nincs annyi bátorságod vagy már olyan szinten menthetetlen a helyzet akkor a legokosabb amit tehetsz hogy elköltözöl ismeretlen helyre és új életet kezdesz.


Zárójeles megjegyzés: azért remélem nem az a sztori hogy ő nem akart még gyereket, te meg az attól való félelmedben hogy elveszíted a pasit direkt kiszúrtad a gumit, vagy nem vetted be a tablettát hogy teherbe ess és a pasit akarata ellenére magadhoz láncold a gyerekkel zsarolva! Nagyon sok nő csinálja így utána meg csodálkoznak ha kitör a botrány vagy elhagyják őket.. De reméljük hogy nem ez van a dologban.

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Kristo_f)
2015. aug. 13. 11:21
Jó, akkor félreértettelek. Egyébként én sem zárkóznék el, de nem vagyunk egyformák. Nem egy másik nő miatt hagyta el, és terhessége alatt is vissza akart menni hozzá. Ami nem megy, nem kell erőltetni, de azért apasági meg minden nélkül bizony nem tudja elvinni a gyereket, ha ilyen a légkör, ezért elsősorban a papírokon van a hangsúly.
25. kristo_f (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2015. aug. 13. 11:09

úgy kell neki, miért nem mutatja meg a gyereket. Ahogy te is most ezt mondod,"


Féreértettél!

A 18. kommentben irtam hogy mit kellene tenni, nem ismerve az előzményeket. Azt is te irtad le és nem a topiknyitó.

Nem kötelező jelleggel gondoltam, hanem etikai meggondolásbol.

Közös megbeszélés kell és nem truccolás, még ha nem is fizet gy.tartást/most még/

Ha nem, akkor tartanak ott ahol most.


Voltam én olyan szituban, ahol a férj feleség elvált, igaz a gyerek már nagyobbacska volt, de soha nem merült fel hogy ne láthassa a gyereket bármikor és ne vihesse el.


Az apaság sincs elismerve még? Az meg hogy? Mintha születéskor kellene tenni ilyet.

Barátnőt elhajtani, gyerektartásért meg perelni stb.

Mit lehetne többet ajánlani, mint alant?

24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Kristo_f)
2015. aug. 13. 10:47

De akkor sem kell fenyegetőzni! Ha apuka látni szeretné a gyereket, van annak más módja is. Először kezdje csak el fizetni a gyt-t és rendezze a papírokat és akkor lesz mire hőbörögni. Végtére is ő hagyta ott, ez is milyen már? Azt gondolja, hogy bármikor visszatáncolhat és majd tárt karokkal várják?


Egyszóval muszáj elmenniük ezt hivatalosan elrendezni és nem dacolva. És amíg a fórumindító is megtagadja a láthatást, addig valahol rajta is van fogás sajnos, mert mindig lesz, aki azt mondja, hogy úgy kell neki, miért nem mutatja meg a gyereket. Ahogy te is most ezt mondod, de mire föl? Apuka nem fizet, bunkóskodik és fenyeget. Ő se csinálha jól. A fenyegetés ellene szól. Mindkettejüknek tenni kell egy lépést. És ha apuka továbbra is bunkózik, az már egy külön történet lesz.

23. kristo_f (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2015. aug. 13. 10:32

Egész más a "leányzó fekvése" így!


Sose értettem miért tiltja el a láthatást egy anya, csak mert elhagyták ekkor v. akkor.

Pár hónapos gyereket meg lássa az apa az anyánál és ne hurcibálja sehova.

Tudom hogy nehéz, mert személyes találkozáskor óhatalanul kitör a veszekedés, a múlt hánytorgatása, de józan gondolkodással talán elkerülhető ez is.

2015. aug. 13. 10:19

A fórumindító előző fórumaiból az jött le eddig, hogy:


-a pasi pár hónapos terhesen otthagyta és voltak azóta barátnői

-amióta megszületett a gyerek, látni szeretné, vagy látogatni a fórumindító pedig nem engedi

-az apának nincs pénze apaságit kérni, hát megy a félemlítés

-apasági híján még gyerektartást sem fizet, ezért a fórumindító nem is fogja neki odaadni a gyereket látogatásra

-a pasi mostani barátnője megfenyegette, hogy elveszik tőle


Szerintem jogos a feljelentés, úgy értem, ilyen nincs, hogy fenyegetőzik az ember. De talán ha apuka is inkább előbb egy családsegítőhöz fordulna... Talán meg lehetne oldani a láthatást úgy, hogy jelen legyen egy harmadik személy, és akkor nyugodt lenne az anyuka is és az apuka nem fenyegetőzne tovább. Ezenkívül a pasi barátnője ne irogasson már neki, mert semmi köze a gyerekhez, végülis érthető, hogy a fórumindító ódzkodik attól, hogy odaadja csak úgy a pár hónapos gyereket olyanoknak, akik fenyegetik.


De akkor sem feszíteném a húrt, mert ha tényleg csak látni akarja az apa, lehet, hogy abbahagyná ezt a fenyegetőzést is, meg fizetné a gyerektartást is. És meg lehetne oldani úgy, hogy ne legyenek egyedül, hanem egy semleges helyen.


Fontosnak tartom, hogy azért a feljelentést megtegye, ha erre szükség van, ismételt alkalmakkor mindig, mert így tudják, hogy nem először fenyegette.

2015. aug. 13. 09:44
Az erőszakot a gyakorlatban tágan kell értelmezni: beletartozhat a lelki terroron túl szidalmazás, verekedés, súlyos testi sértés, életveszélyes fenyegetés stb. A családon belüli erőszak fogalomkörébe tartozik a partner-partner közti, illetve az idősebb családtag bántalmazása és a gyermekbántalmazás is.
20. 4d768aab4d (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. aug. 13. 09:39

Szia. Elképedve olvasom a történeted.


Azt megkérdezhetem, hogy miért zaklat? A történetedből nem derül ki számomra, hogy mi az indíték, mi az ok.


A Rendőrség intézkedését illetően én olyan számot hívnék, aki rögzíti a hívásod (112), onnantól kezdve hivatalos eljárást kell indítani, nincs pardon, mert nyoma van. A feljelentéssel kapcsolatban láttál iratot, vagy csak a bejelentésként kezelték, mert nem mindegy.

19. b90a0aeed7 (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2015. aug. 13. 09:32
De megcsinálni csak mi tudjuk,és az sem egy elhanyagolható dolog.
18. kristo_f (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2015. aug. 13. 09:31

Köszönjük Emese!


A topiknyitónak!

Olyan nincs hogy fogalmad sincs miért fenyeget.

Elhagyott, élsz egyedül nevelgeted a ygereket és beállit vagy felhív....

Milyen okkal

HA a felét letagadod senki nem tud segiteni rajtad

HA a rendőrség érdemben nem tesz semmit, kerületi/területi ügyészséghez lehet fordúlni

Fel kell venni a kapcsolatot a NANE egyesülettel

[link]

Távoltartási végzést kell a biróságon inditani ellene


"Ideiglenes megelőző távoltartás (2009. évi LXXII. tv. (Ttv.6.§-9.§). Közigazgatási hatósági eljárásban, rendőrség által alkalmazott, bántalmazást vagy további bántalmazást megelőző intézkedés. A rendőrség a határozatot azonnal, a helyszínen köteles meghozni, előállítás esetén legföljebb 12 óra alatt. A távoltartás időtartama: 72 óra. Célja a családon belüli erőszak, illetve súlyosabb bűncselekmény megelőzése. "

17. b90a0aeed7 (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2015. aug. 13. 09:30
Jujjj...azért ez meredek egy pindurkát:S
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2015. aug. 13. 08:56
Nem tudom, mit akadtok ki ezen, mégis mit gondoltok, miért nyomták el a nőket évezredek óta a férfiak?! Azért, mert mi tudjuk továbbadni az életet, gyermeket világra hozni, ők meg nem.
15. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Lia0603)
2015. aug. 13. 07:42

Igazából mit vársz a rendőrségtől?

Ha megteszed a feljelentést, értelmesen, konkrétan leírva, hogy miként viselkedik, pl. életveszélyesen megfenyegetett, ami benned félelmet keltett, akkor nyomozni fognak zaklatás miatt.


A Btk szerint:


"Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve

c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve

követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Persze nem fognak rendőrt melléd állítani.

És szerintem távoltatást sem fognak elrendelni egy szimpla zaklatásra.

2015. aug. 13. 07:26

Részéről biztos van ok, hogy így viselkedik de olyan szinten bevan kattanva, hogy azt sem tudja mit beszél, okokat meg nem mondott . De úgy igazából én sem nagyon akarok már beszélni vele, mert tudom mit tenne ha kettesben maradnánk..... a múlt héten is beszélni akart velem kettesben....na hát biztos nem mertem volna elmenni...

A rendőrség tojik a fejemre pedig ez nem az első feljelentésem, szó szerint az rgyik rendőr azt mondta míg nincs nagyobb baj nem tudnak mit tenni...

De majd próbálnak segíteni...

Pedig annyi bizonyítékom van a fenyegetésekre, azt hittem elég lesz, hogy tegyenek valamit.

13. andi6020 (válaszként erre: 6. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 12. 21:38
Medve anyám.......
2015. aug. 12. 21:36
Ha életveszélyesen megfenyegetett, akkor a rendőrség el kell, hogy járjon zaklatás miatt.
11. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. aug. 12. 21:27
Jól meg kell veretni őket.A szép szóra úgysem hallgatnak.Csak ne tudják bizonyítani,hogy Te állsz a háttérben.
10. igazság hol vagy? (válaszként erre: 6. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 12. 21:27
Nagyon beteg vagy.
9. kisj (válaszként erre: 3. - Lia0603)
2015. aug. 12. 21:25

Az ilyen bekattant emberek nagyon veszélyesek lehetnek.

A rendőrség meg nem foglalkozik a dologgal.

Sajnos csak magadra számíthatsz, meg a családodra, barátaidra.


Egyébként meg szerintem olyan nincs, hogy valaminek ne legyen oka.

8. kisj (válaszként erre: 6. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 12. 21:20
Remélem ez csak humorizálás volt. :)
7. Lia0603 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2015. aug. 12. 20:53

Rég nem élünk együtt pár hetes kismama voltam amikor szakított velem.

Azóta már egy csomó barátnője volt ami engem nem zavarna ha békén hagyna.

6. be7f6cf6da (válaszként erre: 3. - Lia0603)
2015. aug. 12. 20:53
Féltékeny rád a gyerekszülés miatt. Titkon nőnek akart volna lenni. Tuti.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook