Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet vasalótalpat tisztítani? fórum

Hogyan lehet vasalótalpat tisztítani? (tudásbázis kérdés)


15. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Zefex)
2015. aug. 16. 22:48
Koszi! :)
14. zefex
2015. aug. 11. 10:45

Erre is csak "nagyis" okosságom van :) Lehet van jobb, mondernebb is.

Én ecettel kezeltem. Töltöttem a tartályba és egy ócska törölközőt vasalgattam gőzzel. Elég büdös volt, de hatásos.

Újabban este mosok, felrakom a fregolira és hajnalban vasalok, gőzös funkció nélkül.

2015. aug. 11. 09:16
A lyukakra, amibol a goz jon, arra is van vmi?
12. zefex
2015. aug. 11. 08:13
Hideg vasalót nyers krumlival dörzsölni :) Kicsit türelemjáték, de nálunk ment.
11. Dodi44
2015. aug. 11. 05:36
A so'ban is eles kristalyok uannak, es mas hars anyagokban is, es ha a uasalo meg nem tul regi, akkor a talpa kezelue uan egy csuszos anyaggal, es ha ualahol mar az a csuszos anyag, mint teflon, uagy annak fajtaja, egyszer megserul uagy ledorgoljuk a tisztitasakor, akkor arra a teruletre meg konnyebben oda tapadhatnak dolgok. (Neha a kemenyito a ludas...)
10. Dodi44
2015. aug. 11. 05:29
Probald meg ecette bekenni es az leolasztja...
2015. aug. 10. 23:40

Koszi szepen mindenkinek! Mostanra a ferjem vmivel lekezelte, de kiderult, hgy ezekhez az illatositott deszt.viz nem ajanlott :/

Lehet, az a ludas...

8. Napfelkelte. (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2015. aug. 10. 23:19
Nekem a pengés tűzhelytisztító kíválóan leszedte a vasalómról a sötét foltokat. Más nem. :)
2015. aug. 10. 21:39

Mikor még langyos, kicsit a szappant megvasalni. Majd egy ruhába simítani. De lehet a papírtörölköző is jó szolgálatot tesz.. Mosószappan is megteszi. Sztem a teflont se pisttergálja. ;)

( tesom csinálta, anno. és a varoodába holt ziher nem vesznek ilyen folyadékokat, bizonyára akkoriban is volt már )

2015. aug. 10. 21:37
Nekem nagyon bevált a só. Rá kell szórni egy fa deszkára (én a konyhaira szórtam, igy a deszkával is jót tettem), bekapcsolni a valasót és közepes fokozaton huzigálni kell a sórétegen. A végén csak lefújni róla és olyan lesz a talpa, mint új korában.
5. bowie (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2015. aug. 10. 21:25
azaz, olyasmi a rossmannos is. elvileg dmben is van
2015. aug. 10. 21:24

Nekem az ecetes vatta eddig bevált, nem tudom, hogy teflono smit szól hozzá.

Viszont van a boltokban kimondottan vasalótalp tisztító.

2015. aug. 10. 21:23
van kifejezetten ilyen tisztító stift. úgy néz ki mint a stiftes ragasztó. szépen leszedi. médijjamárktban lehet kapni :)
2015. aug. 10. 21:23

lehet kapni a rossmannban vasalótalp tisztítót. olyasmi mint egy gyertya. rá kell kenni, az leszedi szépen. öö..kicsit büdi.

Előtte érdemes kipróbálni ezt:

[link]

2015. aug. 10. 21:16

Bevalt, kiprobalt otleteket, tanacsokat szeretnek kerni a vasalotalpanak tisztitasaval kapcsolatban. Gozallomasos, tefal easy pressing (teflonos talpu vagy keramia?)vasalorol van szo. Fogalmam sincs mi es mikor ragadt a talpara, mert mi dig fogyelem a hofokot es nem szoktam vele olyasmit vasalni, ami ragados.

Elore is koszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook