Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a legjobb édesítőszer? fórum

Melyik a legjobb édesítőszer? (tudásbázis kérdés)


29. bnedora (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 27. 07:11

Igazad van, de...


A Nyírfacukor egy újfajta kristálycukor, egy olyan természetes cukorféle, mely íz, édesítő érték, illetve felhasználás szempontjából szinte teljesen megegyezik a hagyományos cukorrépából vagy cukornádból készült kristálycukorral. Az egészségre gyakorolt hatását számtalan tudományos teszt és tanulmány igazolja, továbbá, az egyre nagyobb számban érkező pozitív fogyasztói visszajelzések is.

A Nyírfacukor ugyanúgy néz ki és ugyanúgy használható, mint a hagyományos cukor, ugyanakkor mintegy 40%-al kevesebb kalóriát tartalmaz. Számos, szervezetre gyakorolt jótékony hatása van: nem hizlal, nem savasítja a szervezetet, antibakteriális hatású, segíti az emésztést, nem rontja a fogakat, így cukorbetegek, fogyókúrázók, terhességi diabéteszben, csontritkulásban szenvedők, valamint fogszuvasodással küzdő gyerekek és felnőttek egyaránt használhatják.


Ez olvasható róla. Mivel cukros vagyok, nekem nem mindegy, hogy mit eszek. Ennél nem érzek mellékízt.

2015. aug. 27. 03:58
Ez az általam említett édesítő az ételek többségében telejen cukorízű, de pl. a teából valóban kiérződik a benne lévő stevia. Ha citromot teszel hozzá, már kevésbé! Fontos, hogy ne hevítsd túl, én pl. csak légkeveréses módban sütök süteményt vele, így 160 fok elég. Ámbár Anyósom normál üzemmódban süti vele a sütiket, és úgy is teljesen finomak!
27. f4a38a0605 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. aug. 12. 10:50
sussina
2015. aug. 12. 09:07
Vettem tegnap eritritolt, nagyon jó, nincs mellékíze, én a hűs utoizt se érzem, ugyan draga de tényleg jó. :)
2015. aug. 11. 23:08

Sussina a kedvencem!!

Stevia nekem borzaszto, pedig nem vagyok kenyes!

24. Chiron (válaszként erre: 21. - Zszszszs)
2015. aug. 11. 20:18
Nekem egyáltalán nem jött be- én nagyon kiérzem a steviát mindenből, és hányingerem van tőle.
2015. aug. 11. 13:48
dkg =1dk-ban
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2015. aug. 11. 13:47

A nyírfacukor sem 0 kalóriás.


dkg-ban 24 kcal van. szénhidrát tartalma: 10


1 csapott evőkanál:36 kcal, és 15 szénhidrát tartalom van.


Nem tudom mennyire egészséges, olvastam, hogy a kutyáknak, akár halálos is lehet. Akkor fogalmam sincs ránk emberekre hogyan hathat, végeztek-e esettanulmányokat?

2015. aug. 11. 11:26
Hát, ez érdekes, hogy eddig még senki nem írta ide be a diawellness nevű édesítőszert, pedig a jobb fagyispultoknál már kifejezetten ezzel reklámozzák a cukormentes fagyikat. Nagyon érdekes, hogy én külön kipróbáltam mindkét összetevőjét, és úgy egyik sem volt jóízű, de így együtt az eritrit és stevia majdnem 100 %-osan cukor ízű, érdemes kipróbálni. Elég drága, fél kiló majdnem 2500 forint, viszont kevesebb, mint negyedannyit kell beletenni belőle az ételekbe, mint a cukorból. És: 0 a kalóriatartalma, inzulinválasza, glikémiás indexe!
20. pk86
2015. aug. 10. 20:03
Ha a Süssinának van egy kis mellékíze, egy kis nyírfacukorral vegyesen már jóízű. Pl. tejeskávéba 1tk nyírfacukor+ 2db Süssina már finom.
19. Chiron
2015. aug. 10. 19:11
Amennyiben cukor ízű édesítőt keresel ajánlanám szíves figyelmedbe a maltitolt. 100% cukor íz semmilyen utóíz, mellékíz. Egy picivel gyengébb mint a cukor. 100 g maltitolban 240 Kalória van és a poliolok családját erősíti. Évtízedek óta használatos a cukorbetegeknek szánt termékekben (pl wawel diabetikus csokoládé) és számtalan orvosi tanulmány bizonyatja, hogy nem ártalmas az egészségre és mégsem mesterséges édesítőszer. Méltatlanul alá van becsülve manapság, pedig pár évtizede használják már, csak nincs akkora reklámja mint a xilitnek, eritritnek. Én fele-fele arányban keverem az eritrittel, így az eritrit hűs ízét is elveszi. Olcsóbb mint az eritrit. Nekem nagyon bevállt. Próba cseresznye... Ezt írják róla: A maltitol kukoricakeményítő alapú természetes édesítőszer, melynek édesítő hatása közel azonos a cukoréval, ezért alkalmazása során nincs szükség egyéb hozzáadott mesterséges édesítőszerekre. Önmagában is természetes édességet biztosít úgy, hogy kíméli a fogakat, 40%-kal kevesebb a kalóriaértéke, mint a cukornak- diabetikus táplálék előállítása során a maltitol jelenleg a legideálisabb édesítőszer. Nincs ismert mellékhatása. Lassan szívódik fel, így a vércukorszintet kismértékben emeli, azaz kedvező a glikémiás indexe (GI 20-30), ezért a legideálisabb édesítőszer (nem csak) cukorbetegek számára. A tiszta maltitol hasznosításához az emberi szervezet nem igényel inzulint, ezért diabetikus készítményekben kiválóan alkalmazható. [link]
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2015. aug. 10. 16:57

Miért,nem azt írtam?


Egyébként a méz a kávéban semmivel sem emeli meg jobban a vércukorszintem, mint az akármilyen édesítő. Persze, nem egy evőkanálnyi van benne. :)

2015. aug. 10. 15:32
Én nyírfacukrot használok. Nemrég egy szállodában Rioba édesítő tablettát kaptunk, ezen nem éreztem semmi mellékízt. Rákerestem, de azt hiszem, csak nagy kiszerelésben lehet kapni.
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2015. aug. 10. 14:13
Cukorbeteg se fruktoz se méz. Szigorúan ellenőrizve max...
15. Remoni (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. aug. 10. 13:34

Szerintem se nagyon van ilyen. Ha tovább használod, akkor hozzászoksz, nem veszed észre. Én süssinát használok, tablettát is és folyékonyat is, már nem érzek utóízt.

A steviát én is kipróbáltam, de az nekem se jött be, nagyon markáns mellékíze volt, de biztos ahhoz is hozzá lehet szokni.

2015. aug. 10. 13:06

Olvassátok el ezeket, aztán döntsetek ízlésetek szerint. Én a Splenda nevű édesítőnek nem éreztem mellékízt, de ezekben a tanulmányokban, erről is csupa rosszat olvasni.

Aki cukor beteg, annak írhat fel az orvos fruktózt, vagy simán édesítsetek mézzel, hosszabb ideig szívódik fel, a szervezetet nem éri akkora sokk, természetesen ezt is mértékkel csak.

Az meg, hogy kinek mi a legjobb, ízlés kérdése, ki a vanília fagyira, ki a csokira esküszik. :)


[link]


ww.tenyek-tevhitek.hu/a-szukraloz-vagy-mas-neven-splenda-nem-csokkenti-hanem-fokozza-a-cukorbetegseg-kockazatat.htm

13. jajjj
2015. aug. 10. 12:56

Szerintem ne várj olyat, hogy közvetlen a cukorra átszokás után nem érzel különbséget. De pár hét, és meg lehet szokni.

Én amúgy kávéba bármilyen pötyit szívesen iszok, bár épp a steviásak gyengének bizonyultak, főzéshez Stevia port használok.

12. .kismogyi. (válaszként erre: 10. - Ancsika688)
2015. aug. 10. 12:46

A Xilit nekem is "hajtós" volt, de az eritrittől eddig semmi bajom..:)


Hát igen, mindenkinek meg kell találnia a magának valót!:)


Kipróbáltam már a 4édest is (vagy negyedannyi vagy mi a neve), ami eritrit+stevia keveréke, na, az valami piszok édes..:) Első kóstolásra olyan vele az étel, mintha semmit nem tettél volna bele, de miután lenyelted akkor jön a durva édes utóíz..:D Na, az nekem nem jött be.:)

11. Lolita63 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2015. aug. 10. 12:46
Kinek a pap, kinek a papné:)
10. ancsika688 (válaszként erre: 8. - .kismogyi.)
2015. aug. 10. 12:41
Ízre tényleg jó,de nekem nem bírja gyomrom.A Xilit-et sem...Maradnak a mesterséges édesítők.
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Lolita63)
2015. aug. 10. 12:40
az ki van zárva, rettenetes íze van szerintem
2015. aug. 10. 12:38

Én eritritolt használok, ez természetes cukoralkohol, nekem nincs mellékíze, de egyesek szerint van utána egy kis hűs érzés.:)


Drága, és kicsit többet kell belőle tenni mindt rendes cukorból, de 0 kalóriás, ha diétás célból használsz édesítőszert.

2015. aug. 10. 12:37
Én a Stevia-t használom, nagyon jó!
2015. aug. 10. 12:32
Nekem az ezerédes vált be
5. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - B6fb711c0e)
2015. aug. 10. 12:29
még hogy annak nincs utóíze :D
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2015. aug. 10. 12:29
a Süssinát próbáltam kávéba, nekem nagyon mű íze van :-/
2015. aug. 10. 12:28
A szerelem :-)
2015. aug. 10. 12:24
Nekem ami bevált, a szachari+ciklamát tartalmúak, Süssina, Ezerédes pl. Kávéba, teába, szószokba, gyümölcslevesbe ezt teszem, nem érzek utóízt.
2015. aug. 10. 12:22
Aminek nincs/alig van utóíze.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook