Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 150/55 nagyon rossz vérnyomásnak számít? Jelezhet valamiféle betegséget? fórum

150/55 nagyon rossz vérnyomásnak számít? Jelezhet valamiféle betegséget? (tudásbázis kérdés)


17. syria (válaszként erre: 16. - Kovacslaszlo10001)
2015. aug. 10. 20:20
Valószínűleg nem. Ez az idióta időjárás mindenkit megvisel, még a fiatal, egészséges embereket is.
2015. aug. 9. 20:56
Értem, köszönöm :) de ugye nem valami szívbetegség ez?
15. globus (válaszként erre: 9. - 9f71e4f3c2)
2015. aug. 9. 20:54

Nyilván ha évtizedekig magas volt a vérnyomás, a hirtelen alacsonyabbra levitt érték megvisel. Ez pár napig tart, utána elmúlik. Az állandósult, kezeletlen magas vérnyomás viszont tönkreteszi az érrendszert, a vesét, szemet, lábak keringését, szívet, sőt agyat is. Ami most kényelmes, az hosszú távon bosszulja meg magát.

Azért a modern szerek nem ördögtől valók.

2015. aug. 9. 20:54

Normalis, hogy nyaron tagabbak, telen a hidegben osszeugranak, de ha fejfajast okoz, mar nem jo.

Vannak enzimkeszitmenyek, amik segitenek az ereken es a vernyomas csokkenni szokott (nattokinase a legnepszerubb, de mas proteaz enzimek is hasznosak lehetnek, serrapeptidase, bromelain..)

2015. aug. 9. 20:45

Nem is olyan régen a 140 is magasnak számított, de mostanság felvitték 150-re. Én ezt nem tartom jónak, mert nekem pont ettől fáj a fejem, ha magasabb, akkor már kutya bajom, illetve néhányszor volt 180 felett, akkor majdnem szétrobbant a fejem. Nekem ingadozó a vérnyomásom és szedek rá gyógyszert, bár nyáron nem kell, mert akkor alacsony szokott lenni a meleg miatt. Melegben ugyan is alacsonyabb a vérnyomás, majd ősszel a frontok miatt gondolom újra ugrálni fog. Én sűrűn mérem a vérnyomásomat. Reggel, délben, délután és este is, de van olyan is, hogy többszőr. Nem akarok agyvérzést kapni...

Ha a vérnyomásom ingadozik, akkor fáj a fejem és ideges vagyok.

2015. aug. 9. 20:44
Jelezhet, magas a szisztoles es tul nagy a kulonbseg a ket ertek kozott, az ereid extrem rugalmatlanok lehetnek.
2015. aug. 9. 20:37
120/70 az idealis, a tied valoban nem jo, de ez korfuggo is, altalaban 140tol magasnak szamit
10. mrfoglalt (válaszként erre: 1. - Kovacslaszlo10001)
2015. aug. 9. 20:31
mérd naponta 2x (reggel, este)és ha mindig ilyeneket mérsz menj orvoshoz
9. 9f71e4f3c2 (válaszként erre: 5. - Dodi44)
2015. aug. 9. 19:44
Nagyon jókat írtál,Dodi44! Nekem sosincsen 150-es vérnyomásom,ettől jóval magasabb.Amikor levitték a gyógyszerrel,ágynak estem.Nem szedek gyógyszert,nem mérem évek óta,és jól érzem magam.
2015. aug. 9. 19:41
Figyelj arra,hogy mikor méred,cigi ,kávé,mozgás után csak 30 perccel ad reális értéket.
7. 850bb2a149 (válaszként erre: 4. - Kovacslaszlo10001)
2015. aug. 9. 19:38

Nekem a 200/120 fel sem tunt.

Ha veletlenul nem derul ki, lehet mar nem elnek, vagy csak felig...

Merd meg 3-szor par napig, es futas az eredmennyel a haziorvoshoz.

6. syria (válaszként erre: 4. - Kovacslaszlo10001)
2015. aug. 9. 19:22
Igen, komoly. Ez kissé megemelkedett, ami vezethet magashoz is, amire senki nem kíváncsi. Ha van otthon eszközöd, mérjed naponta legalább egyszer, s az eredményekkel menj háziorvoshoz!
2015. aug. 9. 19:17

A uernyomasunk allandoan ualtozik napkozben amikor felebredunk lassubb a sziuueresunk, alacsonyabb a nyomasunk, amikor felidegesedunk, munkaban hajsza uan magasabb lesz, ebed utan kozuetlen megint alacsonyabb... Uan akinek a "feherkopenyre is an reakcioja".

A uernyomas oruosi helyessegenek ket nezete uan, a regebbi elmelet, amennyi ees agy, plusz szaz. az uj fajta nezetnek, amikor pirulakat akarnak eladni, mert azon sok penzt lehet csinalni, ha raeszunk egy orszag oros reteget, hogy a szaz harminc-szaz negyuen korul az idealis. Az elszo szamnak a szi alltal pumpalt uer legmagasabb nyomasat adjak meg, a masodik szam pedig az a nyomas, amikor a szi nem eppen az osszehuzodasa, tehat a pumpalasi modjaban uan az az alacsonyabb szam. Persze az alacsonyabb uernyomas az mindenkiben mas hatast alt ki, annak akik lelassulnak az alacsonyabb ernyomastol, es neha ezek mar reggeli feketekaeal kezdik a napot. Nekem ha alacsonyabb mint 155, akkor nincs kedemsemmihez, es inkabb csak lustalkodni an kedem. A ernyomas olyan mint a cipo merete, ki igy erzi magat tole, ki ugy, mindenkinek mas a kenyelmesebb. Ez egyesek uelemenye, persze masoknak az uj nezetek, amik a pirulak asarlasaal jar, az kedezobb...

2015. aug. 9. 19:13
Ennyire komoly? egyébként nincs kölönösebb panaszom..de régen szívzörejem volt. Lehet köze hozzá?
3. 850bb2a149 (válaszként erre: 1. - Kovacslaszlo10001)
2015. aug. 9. 19:09
Igen, nagyon rossz. Menj orvoshoz!
2015. aug. 9. 18:53
Annyira nem, de azt már jelzi, hogy magasabb lesz egyszer csak...
2015. aug. 9. 18:52
150/55 nagyon rossz vérnyomásnak számít? Jelezhet valamiféle betegséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook