Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szódabikarbóna szagtalanításhoz beválik? fórum

Szódabikarbóna szagtalanításhoz beválik? (tudásbázis kérdés)


8. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 7. - Gaiha)
2015. aug. 9. 18:52
Ahol én laktam, ott átjött a szomszédtól a cigiszag, amikor bent bagózott a lakásában. (Apartmanház, nagyon vékony falak, és szerintem valahol nem volt jó az illesztés, mert ha telefonált, azt is hallottam, minden szó áthallatszott.) Viszont a szódabikarbóna miatt nem maradt meg tartósan a szag nálam, csak addig éreztem, amíg a szomszéd cigizett. Azért is voltak kint a tálkák a szódabikarbónával, hogy lekössék a szagokat. Én sem voltam biztos benne, hogy segíteni fog, mert nagyon büdös volt, amikor beköltöztem, de tényleg hatott. Ha szükséges, többször is megismételheted, hogy szétszórsz, aztán összeporszívózol szódabikarbónát. Lehet kapni nagy kiszerelésben, úgy költségben sem lesz túl sok.
2015. aug. 9. 18:17
Nehezítő körülmény hogy az alsó szomszéd is kőkemény bagós és ha mindketten szellőztetünk esélytelen minden :D
6. Gaiha (válaszként erre: 5. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 7. 20:55
még pár napig úgy se költözünk addig meg szétszórom, hátha bejön :) mindenesetre biztató hogy neked bevált
5. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. aug. 7. 20:16
Én olyan lakást béreltem, ahol korábban cigiztek. Nem volt lehetőségem előzőleg semmit csinálni, csak amikor már benne laktam. Padlószőnyeg volt, szétszórtam a szőnyegen a szódabikarbónát, és másnap összeporszívóztam. Ezt még egyszer megismételtem. Ezen kívül tettem kis tálkákba is szódabikarbónát, és hetente kicseréltem bennük a port. A tálkákat már nem emlékszem, mennyi ideig használtam. Nekem bevált, néhány nap után már alig-alig, később meg már egyáltalán nem éreztem a cigiszagot. (És nem azért, mert esetleg hozzászoktam, mindenhol megérzem, nagyon zavar.) Ja, és ezen kívül én még tettem ki egy kis tálkába vattára csöpögtetett citrom illóolajat is, azt részben azért, hogy az is elnyomja a cigiszagot, meg azért is, hogy jó illat legyen.
4. Gaiha (válaszként erre: 2. - 850bb2a149)
2015. aug. 7. 20:16
Gondoltam én is rá de mindenhol tapéta van szinte és már mi is ideiglenesen költözünk csak mert az albérlőktől már a hajunk hullott néha , meg idén már időnk se lenne sajnos rá.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. aug. 7. 20:14
Szerintem hónapokig hagyhatod, akkor sem tesz semmit. De nálam ez van; semmire nem vált be ez a csodaszer.
2. 850bb2a149 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. aug. 7. 20:06
:( Én kifestenék inkább.
2015. aug. 7. 19:59
( téma közepébe vágva) Az albérlőm szörnyű bagószagot hagyott maga után, már a falakban is eléggé benne van a szag. 10 évig voltam főbérlő, most költöznék én be a jövőhéttől , viszont borzasztó cigiszag, meg állott hamu uralkodik. Barátnőm azt javasolta szórjak szét a lakásban ipari mennyiségű szódabikarbónát mert az ő is büdösen vette át az albérletét és neki bevált, viszont nem tudom mennyire volt nála büdös eleve. Nálam nem egy albérlő bagózott sajnos , hiába szólítottam fel nem egyet hogy az erkélyen igyekezzen kibontakozni ha nagyon muszáj, de ez a kérésem süket fülekre talált. Beválhat a szódabikarbóna? Meddig érdemes a lakásban hagyni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook