Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaphatok együtt gyedet és táppénzt? fórum

Kaphatok együtt gyedet és táppénzt? (tudásbázis kérdés)


17. Narang (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2015. aug. 11. 09:57
Köszönöm:) Arról sikerült időben tudomást szerezni, igényeltem is. De minden infót örömmel veszek a témában. December elejére várjuk a picurkánkat:)
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Narang)
2015. aug. 11. 08:32
Én egyet tudok,hogy terhességnél betöltött 90 nap után jár az adókedvezmény :) Persze sok már jár majd szülés után :) jó egészséget! :)
15. Narang (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2015. aug. 11. 08:20
Nekem is megírnád priviben ennek a csoportnak a nevét? Nálunk ugyan még csak az első baba jön, de örülnék minden infónak a kismamáknak járó juttatásokról, kedvezményekről. köszi:)
14. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Aszta)
2015. aug. 9. 10:15
Ha gondolod, priviben megirom a facen milyen csoportot keress, ott hozzaertok valaszolnak mindenfele ilyen kerdesre, en is ott jartam utana es minden aszerint mukodik :)
13. aszta (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2015. aug. 8. 21:27
Én is köszi!
12. anya4005 (válaszként erre: 10. - Aszta)
2015. aug. 8. 16:13

Köszönöm! :D

Akkor már jár...

Kár,hogy nálunk még nem így volt (2010.és 2012-ben szültem),de örülök,hogy már így van!

11. aszta
2015. aug. 8. 16:00
Remélem nem minősül reklámnak.
10. aszta
2015. aug. 8. 16:00

"Az új szabályozás szerint mindegyik gyermek esetében folyósításra kerül a gyermek után járó valamennyi ellátás a gyermek három éves koráig. Amennyiben tehát a nagyobb gyermek három éves kora előtt születik meg a kistestvér, a szülők jogosultak lesznek a nagyobb gyermek és az újszülött gyermek után járó ellátásokra egyaránt. Abban az esetben, ha nagyon rövid idő telik el az egyes szülések között, még az is előfordulhat, hogy egy ideig egyszerre akár három gyermeke után kapjon ellátást a szülő (pl. a legidősebb után GYES-t, a középső után GYED-et, a legfiatalabb után pedig TGYÁS-t). Az egyetlen kikötés, hogy GYES-ből egyszerre legfeljebb két ellátást lehet folyósítani (kivéve ikrek esetén).

Lényeges, hogy a továbbfolyósítás kizárólag a 2014. január 1. után született kisebb testvérekre vonatkozik; amennyiben tehát mindkét gyermek 2014 előtt született, és így az idősebb gyermek után járó ellátást már a fiatalabb testvér születésekor megszüntették, azt nem lehet újra megállapítani és az esetleg hátralévő időre továbbfolyósítani 2014 után sem. Annak viszont nincs akadálya, hogy aki jelenleg is kap gyermeke után GYES-t vagy GYED-et, és jövőre ismét szül, akkor az első gyermek után kapott ellátást továbbfolyósítsák; nem feltétel tehát, hogy mindkét gyermek 2014 után szülessen."


csaladitudakozo_kormany_hu

9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Aszta)
2015. aug. 8. 13:01

Lehet...én előbb szültem! :D

De azért szerintem kérdezd meg valami "hivatalos" helyen,hogy hogyan,mint juthatsz kétféle juttatáshoz! És,ha már ott vagy,segíthetnek is benne!

8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Aszta)
2015. aug. 8. 13:00

fél éves korig TGYÁS jár.

fél évestől 2 éves korig GYED

utána a GYES


két GYEDet nem fogsz egyszerre kapni

7. aszta (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2015. aug. 8. 12:56
A gyed extra 2015-ben volt, és én úgy értelmeztem, hogy a 2014.01.01 után született gyerekekre vonatkozik és továbbfolyosításként kell megigényelni.
6. anya4005 (válaszként erre: 5. - Aszta)
2015. aug. 8. 10:17

Nálunk 1,5 év van a két nagyobb között,és arról szó sem volt,hogy kétszeresen járna a gyed! Ennek nézz utána,mert szerintem most sem jár,illetve úgy gondolom,hogy gyed-et és táppénzt sem kapsz egyszerre (én sem kaptam,pedig veszélyeztetett terhesként a kicsivel táppénzen voltam).

Szóval,hiába a két gyerek,kétféle juttatást nem utal egyszerre az állam,csak a családit...

5. aszta (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2015. aug. 8. 09:58

Igen, köszi azt nemrég nyomoztuk ki a neten, hogy a második baba után is jár már a 90. naptól az adókedvezmény. Azt is intézzük hamarosan!


A nagyobbik segítség az az, hogy tényleg mehet együtt a táppénz és a gyed. (Csak menjen bele a munkáltató, vagy erre van konkrét jogszabály?) Mivel a nagy még nem lesz 2 éves mire megszületik a pici ezért jár majd kétszer a gyed akkor. Ez azért elég jó :-) De természetesen enélkül is örülünk, örülnénk a picinek, hiszen ennél szebb ajándék nincs is.

Köszi a segítséget és sok boldogságot Nektek is! :-)))

4. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Aszta)
2015. aug. 7. 20:33

Amikor a pici megszuletik, akkor jon az egyszeri tamogatas a 64 e ft.koruli osszeg, majd a tgyas, utana a gyed, gyes. Azert tudom, mert ugyanebben a cipoben jarunk :)

A betoltott 90.naptol pedig ne felejtsd el igenyelni a csaladi adokedvezmenyt, vagy a parod is kerheti, ha hazasok vagytok.

2015. aug. 7. 20:31
Igen, otthon leszek a két kicsivel, de elméletileg akkor kétszer jár a gyed is, igaz? Úgy értem, hogy míg meg nem születik a pici addig kapok gyedet a nagy után + táppénzt a pici után, amikor meg megszületik a pici akkor két gyed jár, így van? :-) Köszönjük a gratulációt, nagyon boldogok is vagyunk!!!
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Aszta)
2015. aug. 7. 20:24

Ugy tudod megoldani, hgy visszavesz a ceg papiron allomanyba, vagyis a fonokoddel megbeszeled, hgy kiveszed a felgyulemlett szabijaidat, de nem megy utana dolgozni,mert erkezik a teso. Onnan pedig, ahogy elfogytak a szabik, megy tappenzre.

A pocaklakoval tappenzen vagy,mig a nagyobbikra kapod tovabb a gyedet vagy ha marad otthon veled tovabb, akkor a gyest :) Gratula a tesokahoz.

2015. aug. 7. 19:53

Sziasztok!

A második babánkat várjuk (aminek nagyon örülünk) és azt az infót kaptam egy kedves hölgytől, hogy létezik olyan, hogy az első baba után továbbra is kapom a gyedet és a második baba után pedig ha elmegyek táppénzre akkor gyed + táppénz is jár. Ez tényleg így van?

Van köztetek valaki akinek a cége ebbe "belement"?

Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook