Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az ilyen házasságot erőltető férfiról? fórum

Mi a véleményetek az ilyen házasságot erőltető férfiról? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 7. 15:22
Köszönöm az eddigi válaszokat! És mit gondoltok, az ilyen férfi gyakorlatilag minden olyan nőt el tudna venni feleségül, aki számára egy kicsit is szimpatikus, vagy pedig csak azt, akit komolyan szeret?
45. f4a38a0605 (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. aug. 7. 14:22
Fél egy újabb nagy csalódástól, már biztosra akar menni.
44. Channa* (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2015. aug. 7. 08:08

Igen:(

Nem tudom miért nevelünk ilyen fiatalokat. Persze most azt írom, hogy az enyém kivétel, és persze vannak kivételek az enyémen kívül is, de sajnos a többséget elrontottuk és tartok attól, hogy a következő generáció még inkább olyanabb lesz....


Nem tudhatjuk, hogy milyen ajánlatot kapott a fórumindító, ahogy már valaki írta is, nem ismerjük a szövegkörnyezetet és semmit, így véleményt sem tudunk írni....

43. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Unom)
2015. aug. 6. 23:44
Na igen, az a megfogalmazás elég infantilis
42. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Channa*)
2015. aug. 6. 23:42

Vagyis a ti generációtoké a hiba? Mert az a generáció nevelte ki a mai huszonéveseket.


Egyébként arra céloztam, hogy a normálisabbja között is sokan választják inkább az együttélést ma, mert esküvőre sincs pénz, meg össze kell valahogy szedni a lakásravalót. Míg huszonharminc évvel ezelőtt azért lehetett alapozni valamire, mert más anyagi körülmények voltak általában. És akkor is voltak rongyrázók meg csírák, igaz, ma is van egy csomó. De a normálisoknak is nehéz a dolguk. Mindegy, valahogy megoldják ők is.


Szerintem a fórum témája nem az a fajta ajánlat, amiket még anyáink kaptak apáinktól, úgy értem, akkor még komolyan lehetett venni az ilyet, manapság nem venném komolyan, abból kiindulva, ahogy ő részletezte az egészet.

2015. aug. 6. 21:32
egyébként nem értem, ha valakinek nemet mondanak a házasságra, akkor utána minek lennének együtt? ha egy ilyen kérdésben se értenek egyet, hogy alapjaiban, milyen viszonyban szeretnék leélni az életüket, akkor ott a vége nem?
40. Kilimcs (válaszként erre: 37. - 408020f45e)
2015. aug. 6. 21:30
de, tökkomolyan gondolom. Sőt, marha sok ember tökkomolyan gondolja. Egy életünk van. ki mire fordítja az idejét. egy épelméjű férfiember, ha már családot akar, akkor konkrét határidőkben gondolkodik. Max van annyira politikus, hogy nem közli a nővel. Mert tudja, hogy a többség nem tudna mit kezdeni evvel az infóval..
39. Kilimcs (válaszként erre: 35. - Unom)
2015. aug. 6. 21:28

hát


1: pontosan nem tudjuk mit mondott ugye.pl a hangsúlyt se...


2: ha nem működik, de igent mond?? ez nagyon durva nyakatekert prekoncepció. eddig működött nekik nem?? Jóhogy nem egyből baltás gyilkost láttok bele, egy másodkézből hallott +drámába+

2015. aug. 6. 21:20
Ahogy látom ez megint egy olyan fórum, ahonnan az indító eltűnt.
37. 408020f45e (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2015. aug. 6. 21:17
Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Akkor vegyen feleségül egy mosómedvét és fogadjon örökbe egy gyereket valahonnan! Mindjárt lesz családja!
36. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. aug. 6. 21:12

Szintem itt csak annak a bizonyítása látszik az exe felé, hogy mégis csak megnősül és mégis csak talált olyant aki hozzá megy és csak azért is megmutatja, hogy ...

Az ilyentől menekülni kell! Mert ha ezt simán véghez fogja vinni, akkor bármit! Szóval olyan szinten fogja uralni a házasságot, amiben a feleségnek maximum kiszolgáló személyzeti szerep jut. Minél messzebb az ilyen alaktól!

35. unom (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2015. aug. 6. 21:02

"sőt azt mondja neki, hogy ha jövő nyáron nem megy hozá feleségül, akkor szakít vele? "

Nem akkor szakít vele, ha nem működik, hanem ha nem mond igent. Ha nem működik, de igent mond semmi baj.

34. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Unom)
2015. aug. 6. 20:32

az miért zsarolás, hogyha nem működik, akkor ennyi volt?


ha működik, házasság, ha nem meg vége. Mi ebben a zsrolás? ha valaki családot akar, nem tingli tanglit, ez az alap hozzáállás egy normál ember részéről. max nem szokás így kerek perec kimondani :)

33. Channa* (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2015. aug. 6. 20:26

Valóban nem lehet összehasonlítani, hiszen manapság már nem az a lényeg, hogy szeressék egymást, hanem az, hogy kinek mije van, még azt is megtervezik sokan, hogy mikor menjenek wc-re. A legtöbb "eladósorban" lévő lány anyagias és emellett ku@vás a viselkedése, ja és lehet még agyasok is, a fiúk sem jobbak. Kis csírák, két értelmes mondatot nem tudnak elmondani.

A legfontosabb az életükben az, hogy hova menjenek épp rongyot ráznik, miről nem tudnak lemondani, stb.

Erre nem lehet alapozni egy családot.

Persze nem azt mondom, hogy bele kell ugrani egy rossz kapcsolatban, de nem kell évekig szívni egymás vérét.

És persze ez nem a fiatalok hibája, hanem azoké, akik ilyennek nevelték őket...

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. aug. 6. 20:21

Az teljesen mindegy én, vagy más mit gondol, a lényeg az, Te mit gondolsz róla.


Zavar, vagy imponál?

2015. aug. 6. 20:15

Nemnoooormális.

Remélem még idejében észhez tér és lelép!

2015. aug. 6. 20:12
Szerintem nem lehet összehasonlítani a mai időket 25-35-45 évvel ezelőttel, gratulálok, akik ilyen régóta házasok de akkoriban jobban szokás volt ez, mai kapcsolatokra lehetetlen ráhúzni ezt a modellt. Eleve akkor könnyebben házasodtak az emberek mert biztosabb(nak tűnt) volt a munkahelyük, jobban tudtak előre tervezni. Ma sokszor az egzisztencia hiánya is óvatosságot szül, még azokban is, akik pedig összeházasodnának.
29. Channa* (válaszként erre: 20. - Unom)
2015. aug. 6. 20:11
Nem, írtam is, hogy nem volt zsarolás. Persze nálam az ilyennel nem is mennek sokra senki. Nem én akartam férjhez menni, hanem ő akart elvenni feleségül. Nekem nincs szükségem férjre, társa, stb., azaz én nem arról álmodoztam egész életemben, hogy egyszercsak elkelek és milyen szép leszek menyasszonyként és milyen klassz kis feleség leszek...
28. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. aug. 6. 20:08

Ha még nem volt köztük szex, azt gondolom, hogy a pasi szerint a lány elég konzervatív és az utolsó lövése, hogy lefektesse (mert ugye úúúgyis elveszlek, nem mindegy már arra a kis időre?):D. Manapság más oka nincs egy ilyen sürgős ajánlatnak, ha még nem is ismerik egymást rendesen.


Ha már volt köztük szex, akkor azt gondolom, hogy a lány nagyon ott van, mind külsőre, belsőre, az ágyban is, azon kívül is, tehát hamar össze szeretne költözni ezzel a lánnyal és vagyonközösséget is alkotni (mert meg is bízik benne). És mindezt azért, mert a 3 hónap alatt gyorsan haladtak az események, nyilván nagyon sokszor együtt voltak, elválaszthatatlanok, tehát volt ideje kiismerni minden szempontból. És féltékeny is.


A szex az egyik pillér, ezért nem tudok elképzelni egy ilyen ajánlatot enélkül, vagyis, ha még nem volt, akkor csak így szeretne lefektetni, illetve vannak ilyen házassági szerződésfélék is (pl. az USA-ban gyakori az ilyen), amikor elképzelhető, hogy összeházasodnak előbb de még nem volt szex.

27. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. aug. 6. 19:47
Biztos fél, hogy ugyanúgy elveszíti ezt a lányt, mint az előzőt, aki talán hülyítette. Nem kell nagy feneket keríteni ennek, egy év sok idő. :) Addig lehet, hogy a férfi szakít és keres mást.
26. dogiz
2015. aug. 6. 19:47
Én júniusban találkoztam a érjemmel, dec.-ben a menyasszonya lettem, április végén összeházasodtunk, s ennek már 34,5 éve. Mit kell annyit szenvedni, az idő pénz és mindenki felett eltelik. Nem vagtok ti paranoiások?
2015. aug. 6. 19:22
Nektek tényleg semmi sem jó...
2015. aug. 6. 19:20

Vkinel osszejon, vkinel nem...

Sztem tok mindegy, hgy mi mit gondolunk, mindenkinek mas tapasztalatai vannak.

23. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Globus)
2015. aug. 6. 19:19
:D :D
2015. aug. 6. 19:19
Na én ezt nem értem... Ha nem akar nősülni, a szemét önző disznó, hajtsd el, sose lesz melletted.. ha meg nősülni akar egy év múlva, akkor csak a papírral akar több jogot..? Szerintem 1 év elég arra, hogy megismerjék egymást, ha meg előtte össze is költöznek, akkor tényleg kiderül ki mit vár el, és a másik mennyire képes és hajlandó teljesíteni azt. Az éveken át elhúzott udvarlás mögött mindig van egyfajta bizonytalanság, mindkét fél részéről. De kár ezen aggódni már most, majd 1 év múlva ha nem akarod TI, akkor még mondhatsz nemet.. akár az oltár előtt is...
21. barai (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. aug. 6. 19:17
:) Mi egy hét alatt eldöntöttük 42 évvel ezelőtt :)))
20. unom (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. aug. 6. 19:13
Fenyegetett is, hogy elhagy, ha nem mondasz igent?
19. unom (válaszként erre: 13. - György55)
2015. aug. 6. 19:12
A te kis agyadban fel se merült, hogy hülye az a nő, aki olyanhoz megy hozzá, aki zsarolja? Ha csak így tud feleséget szerezni, akkor jobb, ha agglegény marad.
2015. aug. 6. 19:01

nem tudom, az miért jobb, ha 10 év múlva meg sír a lány, h még mindig nem kérték meg a kezét.

a pasi családot szeretne, mire várjon?

2015. aug. 6. 18:58

Azt nem tudom, hogy ez a pasi mit gondol, de az én barátom 3 hét után kérdezte meg, hogy lennék e a felesége? 10 hónap után az lettem. És ez már 27 éve volt:D

Nem akart birtokolni, stb.

És persze nem is zsarolt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook