Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett... fórum

Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egynapos nyers vegán kitérőm, amiből egy kicsit több lett...

1 2 3
2016. jan. 20. 00:38

[link]


nyitottam egy klubbot,aki gondolja csatlakozzon.

2015. szept. 4. 17:47

Mizujs itten? :)


Vettem szója proteinport. Még szólt is a pasi, hogy nem valami finom, és mogyorósat vegyek, mert ez takarja jobban az ízét. És direkt kicsit vettem, próbának. Hááát, ízre elfogadható "műmogyoróíz", ami szerintem nem annyira rossz mint egyes tejsavófehérjék műcsoki íze, de brutál nehéz kikeverni. A tejsavófehérjét még kanállal is nagyon könnyű szép simára keverni, a szójásat csak botmixerrel lehet (mondjuk azzal tényleg jó és sima).


Plusz ebben már van hozzáadott b12 vitamin is és egyéb. Már iszom pár napja, direkt a másikat nem ittam, mert látni szerettem volna, hogy hogy reagál a szójásra a szervezetem. Örömmel látom, hogy semmi vízvisszatartás vagy ilyesmi nem történt, bár tartottam tőle, hogy a szója fitoösztrogéntartalma bezavarhat, de semmi. Vagy azért, mert ebben a formában nincs benne, vagy megnyugodhatok, hogy nem vagyok rá allergiás vagy hogy nálam a fitoösztrogénnek nincs ilyen hatása (van, aki érzékeny rá, ezérr semmilyen szójatermék nem jöhet szóba).


Eddig is ettem tofut, de gondoltam, mégiscsak más, ha egy proteinshake-ben van, muszáj letesztelni. Most átment a vizsgán, de azokon a napokon, amikor tofut is eszem, nem ezt, hanem a tejsavófehérjét fogom inni vagy semmilyet. Barnarizsfehérjét egyelőre nem találtam, azt is ki szeretném próbálni.

2015. aug. 27. 09:48
Azért kérdeztem, mert a porcsin szóra nekem egy gazt ad ki, nem gombát. Bár ha jól látom, egy ehető gaz:)
76. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Vacsa)
2015. aug. 27. 09:36

A porcsin ez?


[link]


Mert nálunk gyakori a porcini, a férjem is szedi, közelünkben rengeteg van, én mindig disznógombának fordítottam:)

75. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Csgybzs)
2015. aug. 27. 09:30

Igen, én is csak kíváncsiságból néztem, mert én a rendes virslit sem ettem elôtte, nem látszik, mit daráltak bele és ez engem akkor is aggasztott:)


Szója, hát én a tofut és a szójaszószt szeretem is, más szójaterméket kösz, nem. Ja, a csíra talán, de nem gyakori. Mivel a japánok is csak a tofut és a szószt fogyasztják a szójából és a világon ôk élnek a legtovább, úgy gondolom, ártani nem árt. De a szójatej és a többi az náluk egy hulladék, nem is isszák, így nem hiszem, hogy nekünk annyira jó lenne. Maga a tofu az ára miatt sincs nálam mindennap, de heti 2-3 étkezés belefér.

74. csgybzs (válaszként erre: 72. - Vacsa)
2015. aug. 26. 21:03

Én megkóstoltam mindkettőt és nagyon nem jött be. Ez van. A gombát amúgy sem szerettem már évek óta túlságosan, most barátkozom vele össze újra.

Nyersen én a "tipikus" paparika-paradicsom-uborka ember vagyok, a többit sütni-főzni KELL! :D

73. csgybzs (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2015. aug. 26. 21:01

Fú, nem tudom, mikor mi vegánok lettünk körbejártuk ezeket a "hamis" dolgokat, de arra jöttünk rá, hogy soha nem lehet őket úgy megcsinálni, mint az "igazit", vagy amit az ember megszokott, így én nem is keresem. Szóját nagyon ritkán eszünk, most már a havinál is ritkábban én nem is rajongok érte annyira...


Bár most már van egy-két olyan étterem itt Pesten, ahol olyan dolgokat csinálnak, hogy tátva marad a szám. A férjem pont tegnap hozott vegán kókuszkockát, esküszöm simán leverte anyukámét (pedig ő aztán finomat csinál :) ) Pedig 1-2 éve még nem voltak igazán ehetők.


Ami még engem zavar, hogy most pálmaolajjal csinálnak nagyon sok vegának mondott terméket, ami ugye nagyon durván nem vegán, szóval azt is feltétlen kerülöm.

72. vacsa (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2015. aug. 26. 20:13
Miért? Én nem vagyok vegán, de gombát és karfiolt is eszek nyersen. Finomak és semmi bajom tőlük. Most tudtam meg hogy a porcsin is ehető. Legelhetem a kertben:-) Nagyon finom és ingyen van ;)
2015. aug. 26. 18:37
Apropó gomba: lehet és szabad nyersen, a franciák is és olaszok is eszik, salátában. De ha problémákat okoz, csak abban az esetben jobb főtten. Apósom 50 valahány ève nyersen eszi és csak tavaly óta kezdett el neki problémát okozni.
70. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2015. aug. 26. 18:34

Köszi:) tudom, hogy ha nem is ez vezérelt, akkor is van súlya pozitív értelemben. A közérzetem meg jó, miért is ne folytatnám? Pont az a félelmem, hogy izmot fogok veszíteni, alaptalan volt, ezidő alatt pont ugyanannyi vagyok súlyra is és a mérések szerint ebből az izom is annyi mint előtte. Ezért ezt már kipipáltam, mint visszatartó tényező:D


Olcsóbb, persze, de attól függ, hogy állítom össze. A tofu kilós ára a csirkemellével egyforma, ezért ez nem kifizetődő, de mint írtam, sok más hüvelyes is szerepel az étrendemben és ezek 1,5-2 euro kilós áron vannak, és több a fehérje (20-26g), vagyis még a csirkeszárnynál is olcsóbb (aminél olcsóbb aztán nincs a húsok között), viszont 1 kg lencse vagy más az 10-13 adag kaja nekem.


Ezt előtte is tudtam amúgy és előtte is gyakran volt hübelyes.


Amitől óva intek mindenkit, azok a szójás késztermékek (hamis bio virsli,bio szójaburger meg ilyenek). Drágák és túl sok az adalékanyag bennük, némelyik meg nem vegán mert tojásfehérje is van benne. Ennyi pénzért szerintem az rablás és ha valaki teljesen vegán, átverve érezheti magát, hogy van benne tojásfehérje.

2015. aug. 26. 18:18

Gribedli, nagyon örülök, hogy jelenleg vegán vagy (remélem az is maradsz! :) ), még ha nem is etikai okokból. Nagyon sokat teszel ezzel a környezetért.


Mi nem nyers vegánok vagyunk, ahhoz tényleg nagy riszpekt, de szerintem így is klasszisokkal egészségesebb és könnyebb étrend, mint a vegyes táplálkozás (és olcsóbb is).


És persze bőszen sasolom a recepteket. :P


Sok mindent én sem mernék bevállalni nyersen, pl a gombát, karfiolt sem.

2015. aug. 26. 18:06

Közben én már csinálgatom a heti menüimet, le is fényképeztem de még nem tudom feltölteni, azért írogatom a fitness naplómba szépen. Igaz, az enyém vegán és csak részben nyers, szerepel sok hüvelyes (lencse, csicseriborsó, feketebab, tofu) és a gabonák közül a zab, barnarizs, míg Gota teljesen a nyers étrendet követi. És gratula érte:)))


Quinoa is nagyon sokszor van, de ez egy zöldség, nem gabona, viszont úgy szokták elkészíteni mint a gabonákat. De velük szemben nincs benne glutén, hiszen zöldség, a fehérjetartalma pedig 14g/100g a ch 57g/100g


Amúgy megmaradt az, hogy amit nem kell okvetlenül főzni, azt mindet nyersen eszem, de vannak a zöldségek között olyanok, amit nem mernék bevállalni nyersen, pl a padlizsán, a szolanin tartalma miatt.


Viszont úgy már jó, hogy sózom, levét elfolyatom, ezután a sütőben szeletekre vágva (karikákra) megsütöm, majd nyers paradicsom pürét, mandulaszirmokat, bazsalikomot teszek rá, így hasonló lesz a "melanzane alla parmigiana" nevű ételhez, ami padlizsán, paradicsomszósszal, mozzarellával megsütve. Csak nincs mozzi és mindössze a padlizsán a sült. Most idény vége is is, az utolsókat árulják, vágják a fejünkhöz potom pénzért így be fogok tankolni.


Szeretem még az ájult imám-ot is (töltött padlizsán, teljesen vegán), szerintem ezt is el lehet úgy készíteni, hogy a padlizsánt megsütöm a sütőben de a tölteléket nyersen teszem bele sülés után (paprika, paradicsom, hagyma, fokhagyma, mandula, és a padlizsán belseje kockára vágva, amit szintén megsütök).

2015. aug. 24. 15:58

Régi szakácskönyvem szerint a zöldbabot is lehet aszalni.

Vizet forralunk úgy hogy egy csomó zöldpetrezselymet összekötve beleteszünk. a szárától megtisztított zöldbabot "párszor felforraljuk" benne, majd a napra kiterítve megszárítjuk, szellős helyen zacskóba téve tároljuk. Használat előtt vízben áztatjuk, utána főzzük szokás szerint.


Ha a zöldbab szezonja már le is futott, szerintem más zöldségféléket is lehet hasonlóan sazalni.

66. gota
2015. aug. 24. 11:29
Ó, tényleg, nekem ez az aszalós dolog valahogy nem is jutott eszembe eddig. :) Jó, hogy mondtátok, neki is látok aszalni 1-2 dolgot. :) Mi nagyon szeretjük az aszalt zellert, répát, ilyesmit. :)
65. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2015. aug. 15. 09:24
Igen, főleg Szicíliában van nagy hagyománya, mikor ilyenkor kiteszik végig a kisvárosok falain kiterített terítőkre a félbevágott paradicsomokat, gyönyörű! De nagyüzemi módon a mezőkre teszik ki.
2015. aug. 14. 22:03

A paradicsomot lehet aszalni is, azt olvasom!

A napon!


A hó végi spórolósban éppen arról volt szó a napokban.

2015. aug. 14. 22:02

Amit én vettem, annak valami más neve volt. Valami magyar név.


Most a "rizsparéj" nevet találom a neten, és nagyjából minden stimmel, de ez a név nem. Az üvegről meg már lemosódott.


Nekem túl apró szemű, a kölesnél kisebb, az őröletlen máknál azért nagyobb.

Az ízével nincs semmi baj, de valahogy nem fő igazán puhára nekem. Levesbe szoktam belefőzni, de mire a magok megfőnek, a zöldség már szinte püré.

Ha meg sós vízben előfőzöm, akkor meg más az íze. Vegetát meg soha nem használtam.

62. gota (válaszként erre: 60. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 12:49
Mi csináltunk hétvégén mindenféle jégkrémet otthon (van olyan cucc, amibe beleöntöd a cuccot, beleteszed a pálcikát, és mehet is a fagyasztóba). Csináltunk sima diós fagyit (mondjuk ebbe tettünk egy kis mézet is), meg sárgadinnyéset és babánosat is. :) Ja, meg limonádésat. :)
61. gota (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 12:47
Hát nem is az eredeti ízt keresem benne, az biztos. :) Még szerencse, hogy a gyerek imádja a zöldségeket, a múltkor úgy benyomta a kajámat, mint a pinty. :) Sima egyszerű vegyes saláta volt (insalata mista ;)), de öntetnek összeturmixoltam egy kis kesudiót, mandulát, fokhagymát vízzel. plsuz kis só, bors, szerecsendió. Finom volt, neki is nagyon ízlett. :) Szóval bízom benne, hogy ízleni fog neki ez a zöldség-pizza is. Még nem döntöttem el, hogy cukkini szeletekkel, vagy a magos verzióval csinálom-e. Lehet, h mindkettőt megcsinálom, végülis olyan gyorsan készen vannak ezek a kaják... :)
2015. aug. 14. 12:04
Ja, most nem azt akartam mondani, hogy együnk jégbefagyott cuccokat, csak hát...:DDD
59. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Gota)
2015. aug. 14. 12:03

Igen, én is inkább a dermesztésre szavazok, legalábbis az én fagyómban 10 perc elég, a key lime pie-t is így szoktam csinálni. Akkor is így csináltam, amikor még kekszet használtam alapként, meg szerintem eleve az olajos magokban lévő olaj, ha annyira szét van turmixolva, simán megdermed. Nem tettem hozzá kókuszolajat soha, de azzal is tuti, hogy szépen megköt.


Hát igen, biztos fura elsőre egy hideg pizza mint egy gőzölgő:)

58. gota (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 11:59

Aha, ez is nagyon jól hangzik... :) És mi van, ha én ezt kicist "összedermesztem" a hűtőben? :) Mármint az alapot.

Még egy eszembe jutott: ha a cukkinit vékony szeletekre felvágom, akkor abból is lehetne mini pizza tésztát csinálni. :) Ma meg veszek avokádót, és csinálok egy jó avokádó krémet belőle. A paradicsomos szószon kívül azt is tudok tenni rá. :)

2015. aug. 14. 11:42

Spenót-pesztós gombás pizza, olajos mag alap:


[link]

2015. aug. 14. 11:39

[link]


Ebben a receptben pedig az alapba van turmixolva a karfiol.


Mivel a nyersben nem szabad semmit főzni, néztem, hogy ilyen aszalógéppel szokás elkészíteni, ha valamit mégis sütni kell. Ehhez a recepthez is használják az aszalót (helyette alacsony hőfokon szárítás a sütőben). De valahogy engem nem vonz annyira, hogy ilyen 5-6 órás "főzési" ideje van, mert nem fogok ennyit semmire várni, csak belinkeltem, mert jól néz ki. Értékelem ebben az étkezésben, hogy minden sitty-sutty készen van, mert nem kell főzni, úgyhogy én nem hiszem, hogy hiányozni fog ez az aszaló. Végülis amit okvetlenül muszáj főzni (hüvelyesek, padlizsán, gabona, néhány zöldség), azokat ezután is inkább főzöm, tehát vegán módjára eszem majd, szerintem ennyi belefér, a többi dolgot pedig igyekszem nyersen enni.

2015. aug. 14. 11:32
Mivel a karfiol még egy olyan, amit lehet nyersen is enni és főtten is, szerintem mint "mozzarella" ez is tökéletes, így a pizza alap is lehet másból, pl mint a sütiknél, olajos magok összeturmixolva és beletapicskolva a kisebb tepsi aljára.
54. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Gota)
2015. aug. 14. 11:30

Jó ötlet! Én most főzök be paradicsomot éppen télire a családnak(bár ma reggelre kellett volna készen lennie, de nem sűrűsödik), és tele vagyunk paradicsommal, mármint nyers is, még vár rám 10 kg ma is, megpucolni...


De lehet, hogy kipróbálom én is ezt a "pizzát". Gomba is van, most gyakrabban veszek, mert ezt még lehet nyersen enni, és a zöldségekhez képest több fehérje is van benne, 5-6 g fehérje, a gomba típusától is függ.

53. gota (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 10:43
Hm... De jól hangzik. ;) Hétvégén tudod, mit fogok csinálni? Átalakítom ezt a tacos receptet pizzának. :) Paradicsomszósz, gomba, sajt helyett meg teszek rá darált kesudiót, fenyőmagot, esetleg egy kis avokádót. És csinálok majd mini pizzákat. :)
2015. aug. 13. 16:54

Ezt is imádom:


Quinoa (ezt meg kell főzni), ez egy alacsony ch-tartalmú gabona, olyasmi mint a köles, kinézetre, és magas a fehérjetartalma. Vízben megfőzöm és közben nyers zöldségeket felaprítok (cukkini, ezüsthagyma, paradicsom, paprika, uborka, gomba, stb. bármilyen nyers zöldség), és amikor kész a quinoa, egy kis olívaolajat és a zöldségeket belekeverem.


Nyers tacos:


A taco (kukoricalisztből készült tortilla) helyett salátalevélbe vagy spenótlevélbe tesszük a tölteléket, ami lehet nyers uborka, paradicsom, hagyma, avokádó, stb. Előzetesen egy pici szójaszószba áztatott dió. Én szeretem mustárral megkenni a salátalevelet de mondjuk semmi köze a mustárnak a mexikói konyhához, csak nekem így ízlik. Viszont mustár helyett lehet paradicsomszósz is vagy pikáns szósz. Csírák is mehetnek, vagy retek, stb.



Kép ötletadónak:


[link]

2015. aug. 13. 16:43

Ez még egy jó nyers blog:


[link]

50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Gota)
2015. aug. 13. 16:42
Oké!:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook