Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülni fórum

Császárral szülni (beszélgetős fórum)


29. szimba (válaszként erre: 27. - Tothr)
2015. aug. 12. 11:55
A te döntésed, itt senkinek nem tartozol elszámolással. :-) Legyen minden rendben a babával, a többi meg tényleg nem számít, és főleg senkinek semmi köze hozzá. :-)
28. nefaria (válaszként erre: 27. - Tothr)
2015. aug. 12. 09:15

Szerintem alapból mindenkit spinállal császároznak, altatásban azt hiszem, csak a nagyon sürgősségi esetben, tehát alapból tuti hogy ébren leszel, szerintem!


Én a spináltól féltem nagyon ... elsőre nem is sikerült beadni, rosszul lettem, csillagokat láttam, le kellett fektetni, másodjára oké volt.


Ja, és még valami, amire készülj fel: nagyon furi érzés utána, hogy nem érzed a tested deréktól lefelé. Olyan "sellős" érzés. Aztán szépen lassan visszatér a lábaidba az érzékelés, nekem lentről felfelé jött, tehát először az ujjaimat, lábfejemet tudtam mozgatni, majd végül a lábaimat is.


Nem kell megijedni, azért írom csak le ennyire tényszerűen, hogy fel tudj készülni :)


Mikorra vagy kiírva egyébként?

27. tothr
2015. aug. 12. 08:42

Köszönöm szépen mindenkinek!!!!


Igen, azért azt sejtettem hogy nem sétagalopp, főleg a regenerálódás miatt. Én is úgy tervezem hogy ébren leszek, bár erről még senki nem írt. (mármint hogy érzed ahöogy cibálják a gyereket, jesszus...)


Nem szeretem ha bárki ezért lenézően beszél, mert azért a hüvelyi oké hogy nagyobb fájdalommal jár, de szülés után ott általában gyorsabb a regeneráció. Szóval ez sem vigasság... Azért próbálok lelkileg felkészülni... :D :D Én mindenképp császárt szeretnék. Saját döntésem, az okokat már le sem írom mert háború robbanna ki. :D

26. Derya (válaszként erre: 24. - Nefaria)
2015. aug. 11. 15:14
ok azert mondjak, mert fogalmuk sincs rola, hogy milyen. :-D
2015. aug. 11. 11:53

Ja, még egy jó tanács: a borotválást intézd el magadnak otthon, teljesen totálisan mindenhol! Én azt hittem, este még lesz időm, aztán a sürgősségi miatt nem, és az a szárazborotválás jujjjjjj, nem jó.

Azt nem tudom, hogy beöntést adnak-e vagy sem, azt hiszem adnak (de lehet ez kórházfüggő) de nekem nem kellett, mert az idegtől kipakoltam mindent. Szóval ha teheted, próbáld meg te is kiüríteni majd magad :)

24. nefaria (válaszként erre: 14. - Tothr)
2015. aug. 11. 11:49

Nekem programozott volt előírva, farfekvés miatt (én sem kérek megjegyzéseket, első babát farosan szerintem joggal nem akartam hüvelyi úton szülni), végül a rossz flowmetria miatt egy nappal hamarabb sürgősségi lett belőle ...


de ha maradt volna a céldátum, ugyanúgy lett volna mint így. Tehát nem indították, hanem bevittek, spinál, felvágtak, kivették, összevarrtak (egyszerű szavakkal ennyi a császár).


Hát ... nem egy jó élmény, mármint fizikai értelemben véve (persze a gyermek érkezése önmagában óriási élmény, ne értsetek félre, most a fizikai részét értem ez alatt).


Én végig éreztem, hogy cibálják ki belőlem a kislányomat, persze fájni nem fájt, meg semmi, de éreztem, nem kellemes emlék még így 4 év távlatából sem.


Ami utána jött, az szerintem elviselhető, az első felállás, fürdőbeséta az szörnyű, de én viszonylag jól regenerálódtam. Az ágyról felkelés hetekig nehézkes a seb miatt, de elviselhető. (Ja, ami még nem igazán kellemes, de ez gondolom hüvelyinél sem: az emésztőrendszer beindulása, ha érted mire gondolok :) )


Lényeg a lényeg, szerintem nem kellemes, nem "sétagalopp" a császár, hiába mondják ezt a természetes szülés pártiak, de persze megéri, ugyanúgy mint a hüvelyi ♥

23. 20a5495f4f (válaszként erre: 10. - Tothr)
2015. aug. 8. 12:29
Egyáltalán nem vésze. És én végig ébren voltam -ennek nagyon örültem.
22. 20a5495f4f (válaszként erre: 1. - Tothr)
2015. aug. 8. 12:15
12 órás vajúdás után császároztak meg. Amikor a sürgősségin voltam, ott volt a dokim, és én már akkor mondtam neki, hogy úgy szeretnék szülni. Végül örültem, hogy úgy is történt. Nekem másnap volt nehéz felülni és elindulni, mert másnap reggel már sétálni kellett és pisilni :) Erre úgy visszaemlékszem, mondták ha kell, ha nem. Egy hét alatt teljesen normálisan csináltam mindent, a lényeg, hogy nem feküdni folyton.
2015. aug. 6. 08:19
Nekem mindkettő programozott császár volt. Természetesen a doki döntése alapján, így 2császár után a 3. már tuti császár lesz.
20. szimba (válaszként erre: 14. - Tothr)
2015. aug. 5. 11:46
Nekem is az lesz, két csípőprotézis és reumatoid arthritis miatt, az orvosok döntöttek így. (Elsősorban az ortopéd sebész, de a reumatológus is a császár mellett volt.)
19. Derya (válaszként erre: 18. - Tothr)
2015. aug. 5. 10:54
es miert?
18. tothr (válaszként erre: 17. - Derya)
2015. aug. 5. 10:46

Az első milyen volt? :) Főleg így az utána következő dolgok érdekelnének.


Én választottam a programozott csásázárt. Mármint én fogom választani, mert most még nem vagyok terhes elvileg, szóval már dolgozuk az ügyön, csak szeretnék időben nézelődni, olvasgatni. :)

17. Derya (válaszként erre: 16. - Tothr)
2015. aug. 5. 10:41

irhatok, nagyon masra nem szamitok, mint amilyen az elso volt... :-)

az csaszar lett, nem programozott volt.

nem az en dontesem volt, en csak a beleegyezesemet adtam hozza, szivem szerint en a termeszetes utat szerettem volna.


nalad?

te akarod, vagy az az orvos?

16. tothr (válaszként erre: 15. - Derya)
2015. aug. 5. 10:38

Írsz majd hogy milyen volt, hogy ment, ilyesmi??? :)


Azt lehet tudni hogy miért? Mármint hogy a te döntésed vagy orvosi?

15. Derya (válaszként erre: 14. - Tothr)
2015. aug. 5. 09:25

nyilvan volt. :[-d

nekem meg lesz. :-)

par het mulva mar mult idoben mondhatom. :-D

14. tothr
2015. aug. 5. 09:21
Már félve teszem fel a kérdést, de véletlen volt valakinek programozott császára??
13. tothr
2015. aug. 5. 09:21
Köszönöm! :)
12. fruska84 (válaszként erre: 10. - Tothr)
2015. aug. 4. 12:23
Kaphatsz (ha kérsz) estére fájdalomcsillapítót. Én csak az első este vettem be, bár lehet el lettem volna nélküle is, de biztosra mentem, hogy tuti tudjak aludni. A szobatársaim minden este kértek amíg bent voltunk. Szóval mindenki máshogy bírja a fájdalmat, de napról-napra jobb lesz!
11. tothr (válaszként erre: 3. - Dfb934c749)
2015. aug. 4. 12:12
Érdekes, én akárkivel eddig beszéltem és mindkét szülsében volt része, mind azt mondja hogy csak császárral szülnének. :D :D Szubjektív persze, mindenkinek más a tapasztalata. :)
10. tothr
2015. aug. 4. 12:11

Köszönöm mindenkinek!!!


Remélem én a gyorsan gyógyulók táborát erősítem majd! :D Hisztis nem vagyok, de a fájdalmat se bírom túlzottan. :D Jó, azért megnyugodtam, hogy nem vészes a császárral szülés. :) :)

9. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - *GG*)
2015. aug. 4. 09:58

igen, az utolsó mondatod a lényeg :D

aki hisztis, annak minden rossz, aki nem, az meg túléli hiszti nélkül :D

2015. aug. 4. 09:26
Egyébként szövődménymentesen gyógyultam, a varratszedésre nagyon szép volt a heg és a 6 hetes kontrollra már szinte a régi voltam. Mondjuk egy darabig még a jobb oldalon szurkált pl. torna közben.
2015. aug. 4. 09:25

Én megmondom őszintén, hogy a mai napig úgy élem meg, hogy megúsztam a szülést azzal, hogy császáros lettem.

Maga a műtét nem volt fájdalmas, a rángatás kicsit kellemetlen volt.

Műtét után 8 órával ki kellett kelni az ágyból és el kellett menni tisztálkodni. Második-harmadik napon lassan de biztosan tudtam sétálni, a gyerek ellátásában érzésem szerint nem korlátozott.

Egy ideig a tüsszentés, köhögés valóban érzékenyen érintett, de teljesen kibírható dolgok ezek.

2015. aug. 4. 09:17
Lassan 6hete, hogy szültem (második császárom). És már most elhalványul az egész emléke, az első hét után mondtam is a férjemnek, jöhet a harmadik baba (a császár napján azt mondtam soha többet :D ). Kangaroo nagyon jól összefoglalta a dolgokat ("köhögés (nem vicc :D), tüsszentés, ágyban másik oldalra fordulás, felülés" ezek tényleg nagyon kellemetlenek voltak az elején)! JA és én sem kíméltem magam, csinálni kell és akkor gyorsabban gyógyulsz és hamarabb újratanulod a dolgokat. Nekem nem igazán húzódott a sebem, 2hét után volt a varratszedésem és gyönyörű volt már akkor a hegvonalam, nem érzékeny, a vérzés most állt el nem rég. A baba ellátásában nem akadályozott szerintem. :-)
5. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Tothr)
2015. aug. 4. 09:12
Inkább félelmetes volt a műtét ( a komplikációktól való félelem miatt) de tökéletesen elérzéstelenítettek. Utána remegés órákig (ahogy ment ki az érzésteleítő)... A sebem nagyon gyorsan gyógyult, a 4. napon már varratot szedtek, soha nem fájt, nem lett frontérzékeny, az ágyban való forgolódás is csak 1-2 napig okozott gondot. Rendesen el tudtam látni a babát, nagyszülő segítsége nélkül is. A heg szinte láthatatlan, nagyon halvány. A tejem viszont nagyon nehezen indult el, minimális maradt és ihattam bármit/bármennyit, egy cseppel sem lett több. Ennek talán köze lehetett a császárhoz.
4. *GG*
2015. aug. 4. 09:09
Én mindhárom gyereket császárral szültem. És igen,tényleg elég kellemetlen. Fájdalmas még a nevetés is. Haskötőt hordtam az első pár napban,de nem mondhatnám,hogy sokat segitett. A baba ellátása nem okozott problémát,kicsit lassabb,óvatosabb mozdulatokat tettem,de amúgy semmi különös. Az első babánál begyulladt a sebem,ezért elhúzódott a gyógyulás,de a harmadikkal volt a legrosszabb a felépülés. Szóval mindegyik más. Embere is válogatja.
2015. aug. 4. 09:01

Hasonlókat tudok elmondani én is,mint Kangaroo,azzal a kivétellel,hogy én semmilyen kellemetlenségre nem emlékszem a műtéttel kapcsolatban. Húzásokat,matatásokat éreztem,de fájdalmat nem.

Utána pár hétig volt némi mozgáskorlátozottság,de ez nem akadályozott semmiben,max. lassabb voltam egy picit és megfontoltabb.:)

Most ismét kisbabát várok,és beszélgettem ismerősökkel,akik mindkét módszert kipróbálták,és tízből kilenc a sima szülést választaná újra,engem nem ijjeszt meg,ha ismét császárra kerül majd a sor.

2015. aug. 4. 08:49

Sokáig fájt, húzott a seb.

Ha "terheled" magad akkor hamarabb gyógyul, én minden nap lépcsőztem a 2.naptól (nem jókedvemben, hanem mert az intenzív másik emeleten volt és nem működött a lift), jót tett, és sokkal gyorsabban gyógyultam, mint a nem lépcsőző társaim.

Simán el lehet látni a babát, nekem sose volt segítségem (nagymama), aki átjött volna segíteni a gyerek körül, nem okozott gondot az ellátása.


Maga a császár nekem rettenetes volt, van aki azt mondja nem érzett semmit, én igen, de ez másik story, nem ez az általános, én vagyok ilyen balfék. :-D


Ami kellemetlen utána az a köhögés (nem vicc :D), tüsszentés, ágyban másik oldalra fordulás, felülés és minden amihez hasizom kell. Én 4 éve szültem, tehát nem vágtak semmit nekem, mármint izmot. Lehet, hogy ha használtam volna haskötőt, akkor jobb lett volna, mert nem húzza a hasam is a sebet.

2015. aug. 4. 08:43

Sziasztok!


Érdekelne hogy aki császárral szült (ha lehet mostanában, a mai technológia mellett)mennyi idő alatt épült fel?? Mennyi volt a műtét után a fájdalom, milyen gyorsan gyógyult a seb, hogy tudta ellátni a babáját??


Senkitől nem kérnék kioktatást a császárral kapcsolatban, nem az a kérdésem hogy a természetes szülés jobb-e vagy nem... Ez szubjektív teljesen. Szóval légy szi kíméljetek meg ettől. Kifejezetten császáros élmáényeket, tapasztalatokat szeretnék. Köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook