Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tampont vagy betétet használsz szívesebben? Miért? fórum

Tampont vagy betétet használsz szívesebben? Miért? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 6. 09:49

Á!

Itt is? Nem elég, hogy a reklámok ezekkel vannak tele?


Tudja már mindenki saját magának eldönteni, hogy neki mi a jó!

A higiénia a lényeg!

25. globus
2015. aug. 5. 22:46
Ilyen melegben inkább nem bélelném ki a bugyogómat.
24. Mion
2015. aug. 5. 22:40
Ez az intimtölcsért tényleg jó?
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Shadow Angel)
2015. aug. 4. 14:31

Igen, mindennek megvan a jó oldala is ;)


Tamponból mindenkinek akkora méretet kell választani, amit gyakran kell/lehet cserélni. Akinek a közepes 6-8 órán át elég, az váltson inkább minire...

22. Shadow Angel (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2015. aug. 4. 12:17

Akkor nálad még durvább a helyzet, mint nálam.

A 4-5 napon már elég a normál, 2-3 órás cserével.

1-2 nap nekem mellé szerencsére elég a tisztasági.


De ilyen sűrű csere mellett legalább kisebb az esélye a fertőzésnek. :)

2015. aug. 4. 12:08
Szerintem egy a lényeg: akármit is használ az ember, a higiéniai szabályok betartása. Ha megfelelően használják, a tamponnal sincsen semmi gond... igaz pl. meg kell tanulni kezet mosni, és alkalmazni is kell az eljárást ;)
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2015. aug. 4. 12:07
Mindenki azt használja szerintem ami kényelmes és megfelel az igényeknek. A nőgyógyász feltehetőleg férfi volt, ha jól sejtem... átlagosa vagy gyenge vérzéssel persze könnyű választani, de sokan vannak akinek nincs más megoldás mint bedugni, vagy otthon maradni a wc-n napokig...
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Shadow Angel)
2015. aug. 4. 12:05

Nekem az első 2 napon a legnagyobb tampon is csak 1 órát bír, muszáj mellé a betét is. Éjszakára a legnagyobb betét. Tampon nélkül a fürdőből sem léphetnék ki.

A 4-5. napon már nem mindig kell a legnagyobb tampon, mindig olyan méretet használok, amit max. 2-3 óránként cserélni kell, ilyenkor már betétet csak éjszakára szoktam betenni.

2015. aug. 4. 09:37
A nőgyógyászom azt mondta, az orromat sem dugom be ha folyik :) Azóta csak betétet.
17. Shadow Angel (válaszként erre: 14. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 4. 09:23

Szerintem nem is az egész nap ugyanabban a löttyben ücsörgés miatt mondta. :)

Mert tényleg alap a sűrű csere.

Másnál nem tudom hogy van, de nekem az extra tampont is max. 2 óránként kell cserélni az első napokban, betéttel az szívás lenne. :P Csere ide-oda, löttyben ülnék.

2015. aug. 4. 09:01
Ja és nekem olyan gondom is volt a tamponnal, hogy amikor ki akartam húzni, olyan szinten vákumot csinált, hogy sajgott az egész medencém. Nagyon xar volt a menstruációs görcsök mellett.
2015. aug. 4. 08:02
betét. nekem sokkal egyszerűbb és bárki bármit mond, sztem inkább kinn legyen a trutyi, mint benn.
14. dad7fdd2d7 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2015. aug. 4. 08:01
Hát... az első szülésnél repedtem, szakadtam, varrva vagyok kívül belül. Gondolom nyomhatja a heget vagy valami ilyesmi. Egyszerűen nem kényelmes. Oké, a betét sem az, de valaki írta hogy a váladékba ücsörögni milyen undi...hát erre van egy bevált praktikám, méghozzá a rendszeres betétcsere. Így se kényelmes, de sztem alapvető dolog hogy sűrűn cserélek betétet és nem egész nap a löttybe ücsörgök :D
2015. aug. 4. 07:55
Fiatalon még betétet,azt hittem az a természetes.Életemben nem éreztem magamat annyira szarul ,mint abban az időszakban.Aztán felfedeztem a tampont.Egy megváltás volt.Nemrég eljutott hozzám az intim tölcsér híre,remélem az még a tamponnál is jobb lesz.:))
2015. aug. 4. 07:33
Betét. Én soha nem bírtam a tampont, mert akármilyen mélyre raktam fel, éreztem hogy ott van.
2015. aug. 4. 06:50

tampon. Szerencsére szülés után is bírom. Egy évig csak betétet használtam, de minden bajom volt tőle. Szó szerint bepállik mindenem, pedig jó minőséget használok.

Éjszakára szoktam betétet, ha nagyon erős a vérzésem, vagy ha véletlenül elfogy a tamponom.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 4. 05:50
Én sem tudom használni azóta, nekem a gátmetszéseim össze-vissza hegesedtek, nekem fájdalmas azóta a tampon, én is vettem kelyhet, ha muszáj, akkor inkább az, de mondjuk az is fájdalmas, de azzal tuti nem szedek össze semmi fertőzést a strandon. Mondjuk én előtte is inkább betétet használtam, de most már csak azt.
2015. aug. 4. 02:18
Betetet ejjelre es ha itthon vagyok, maskor tampont.
8. Mion
2015. aug. 4. 00:15

Én legelőször féltem a tampontól (12 voltam).... azóta viszont kikészülök, ha éppen véletlenül ninsen nálam.

Én már nem bírnám csak betéttel.... ott "ülni benne" egész nap, jujj... éjszakára is simán tampont használok.

Eddig semmi panaszom nem volt tőle - kopp-kopp! :)

2015. aug. 3. 23:48
Mindig tampont használtam, de a missed abom ota, majustol inkabb betetet. Hamarabb vege es gyorsabban tisztul...
2015. aug. 3. 23:41
Betét csak legeslegvégső megoldásként, de inkább sosem. Éjszakára is csak tampon. (Szerencsére életemben nem volt gondom tőle, pedig a legolcsóbbat használom.)
2015. aug. 3. 23:22

Amíg nem vettem meg a kelyhet,addig csakis tampon jöhetett szóba. Nekem sosem voltak fertőzéseim,semmi,ami ellene szólna,a betéttől meg már tiniként is rosszúl voltam.

De ízlések és pofonok.

Mondjuk,most hála az égnek még néhány hónapig semmit nem fogok használni,de utána újra kehely...

2015. aug. 3. 23:22
Többnyire betétet.Tampont csak akkor,ha strandolok,vagy épp nincs betét otthon.
3. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 1. - Dad7fdd2d7)
2015. aug. 3. 23:08

Ugyanígy vagyok, szülés előtt tampon használtam, de mostanra teljesen átszoktam a betétre.

Nekem ez kényelmesebb, és tampon esetén valahogy zavar a tudat, hogy ott "érik a trutyi". Máshogy nem tudom megfogalmazni.

Egyébként mióta nem használok tampont nincs fertőzésem. Valahogy mintha nem borulna fel a hüvelyflórám.

2015. aug. 3. 23:08
Hogy érted, hogy nem bírod elviselni?
2015. aug. 3. 23:01
Sziasztok! Kíváncsi vagyok ti hogy vagytok vele. Én a szülések előtt mindig tampont használtam. Mostmár nem bírom elviselni a tampont, fogalmam nincs hogy miért. Ti mit használtok, és miért? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook