Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nogea/Aegon dolgozott itt valaki? fórum

Nogea/Aegon dolgozott itt valaki? (beszélgetős fórum)

18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2015. aug. 5. 15:28

Nagy pénzek, azt hiszem, változtattak már, mert a biztosító így megszívta.

Nekünk volt személyes ismerősünk, vándorolt egyik biztosítótól a másikhoz, mindenhol megkötött 60-80-at,/ azért akkoriban 1-2 millió szép pénz volt/

de lebukott

17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2015. aug. 5. 15:03
Sajnos nagyértékű unit linked biztosításokra jellemző igazán, hogy így tarolták le a piacot. Jellemzően az éves dík 110-120%-át fizetik ki a biztosítók a közvetítő cégeknek, ebből nagyjából 80%-ot kapnak az ügynökök.
2015. aug. 5. 14:16

A díjvisszavonás az életbiztosításoknál fordult elő.

Más biztosítások után a befizetett díj után kapja az ügynök a jutalékot, ami tehát nem jár utólagos levonással.

Az odébbállás nagyon jellemző volt e biztosításokra: az ügynök megkötötte fiktív névre, befizette a pl. 3-4 000 -es első díjat, felvette érte a 40 000.- jutalékot, és ebből lettek a problémák. Sok ilyen ügynök "körbejárta" a biztosítókat.

15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Kisj)
2015. aug. 5. 12:33

Akinek nem inge, ne vegye magára amit írtam.


A minősítést külön köszönöm. És bár viszonyozni nem fogom, ne mondd nekem, hogy a biztosíási szakma nincs tele szerencselovagokkal, akik kipróbálják magukat, ha máshol nem találnak állást, pár hetes kiképzés után magabiztosan nyilatkoznak, de ha valamibe mélyen belekérdezel - kiderül, hogy kurvára fogalma sincs arról, mit a bench mark - noha egy mondatában négyszer is szerepel. És ha nem jön be, odébb állnak az ügyfél meg akkor jön rá, hogy mit csinált, amikor a következő évben nem tudja befizetni, mert azt hitte, egyösszegűt kötött, és az bizony elúszott.


Ezzel együtt azt gondolom, az ügyfél a hibás első sorban, mert ő nem vigyázzott a saját pénzére, és olyan kötelezettséget vállalt, amiről foglalma sem volt.

2015. aug. 4. 21:37
Köszönöm a válaszokat
13. kisj (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. aug. 4. 21:33

Nézd, én ezt anno 6-7 évig csináltam. Sosem toltam le senki torkán semmit. Nem a jutaléktáblázat lebegett a szemem előtt.

Úgy gondolom, hogy én mindig maximálisan becsületes voltam. (nem is gazdagodtam meg belőle)

Mikor otthagytam, nagyot szívtam, mert akkor még más módi volt a jutalékokkal.

Nevezetesen az volt a gyakorlat, hogy ha a hátramaradt ügyfeleim 1-2 hó csúszásba kerültek, akkor kiment egy kedves kolléga és közölte velük,hogy á, miért is fizetnék ezt ki, inkább kössenek vele egy újat. Nos, ők lovagoltak el a lemenő nap fényében. Nekem maradt a visszaírás, utólagosan.

Szerinted kilépésem után mindegyik ügyfelemet havonta hívogatnom kellett volna, hogy de ugye befizették a díjat rendesen?

Ha Te ezt komolyan gondolod akkor kissé fellengzősen álszent vagy.

12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Kisj)
2015. aug. 4. 08:52

Nagyon nem mindegy, mit tolsz le az ügyfél torkán. Legalábbis az ügyfél valószínűleg ezt gondolja. Nagyon sokan szándékosan azokat a termékeket adják/adták el, amelyen nagyobb volt a jutalék. Aztán mosták kezeiket, és ellovagoltak a lemenő nap fényében. Az ügyfél meg nagyon sok esetben már a második évet sem tudta fizetni, ezért bebukta a szerződést. Miért járna az ügynöknek a jutalék?


Egyébként a szerződésben is benne van, aki nem vállalja, ne szerződjön biztosítóhoz. Másrészt senki nem tiltja, hogy figyelemmel kisérje az ügyfelet, akár ott van akár nincs.

11. kisj
2015. aug. 4. 08:06
Mindegy mit tolsz le az ügyfél torkán, mert ha már nem vagy ott és nem tudod figyelemmel kísérni a megkötött üzleteidet, akkor az nagy rizikó.
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2015. aug. 3. 22:06
Teljesen természetes és jogos. Legalább meggondolják, hogy mit tolnak le az ügyfél torkán. Manapság már nem jellemző egyébként, mert ki sem fizetik egy összegben, hanem általában 70-30-10 százalékot három évre elosztva.
9. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2015. aug. 3. 21:52
Ha már nem dolgozol ott, akkor is? Ez nagyon durva! :(
8. Briell14 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2015. aug. 3. 19:38
Igen. Én is. :)
7. kisj (válaszként erre: 6. - Briell14)
2015. aug. 3. 17:33
Szegényebb lettem, az biztos:D
6. Briell14 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2015. aug. 3. 17:19
Szegény! Én is.
5. kisj
2015. aug. 3. 16:26
AEGON, Allianz
4. Briell14 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2015. aug. 3. 16:24
Te melyiknél?
3. kisj
2015. aug. 3. 16:23

Dolgoztam.

Csak akkor tudom ajánlani,ha nem reccsent meg az a tény, hogy bizony,ha egy biztosításod megszűnik x időn belül,akkor az vissza kell fizetned. (ha már kiléptél és ott sem dolgozol, bizony akkor is)

2015. aug. 3. 15:58
Biztosító? Felejtsd el!
2015. aug. 3. 12:16

Tapasztalatok, vélemények?


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook