Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet az oka? Ti éreztetek hasonlót terhességetek alatt? fórum

Mi lehet az oka? Ti éreztetek hasonlót terhességetek alatt? (tudásbázis kérdés)


13. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2015. aug. 5. 13:24
Lehet, hogy tényleg semmi gond, csak ideget nyom, de ez az epedolog elég gyakori terhesség alatt, és érdemes egy uh-ra elmenni, vannak akinek meg vesekövei lesznek, olyan kismama is volt több is a kórházban, velük se tudtak mit csinálni, csak volt valami tornapóz, azt kellett csinálniuk, inni eleget, kapták a nospát, és reménykedett mindenki, hogy kihúzzák szülésig. Utána meg sokszor maguktól távoznak ezek a kövek.
12. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2015. aug. 4. 19:11

Remeljuk, a foruminditot idoben eliranyitja a dokija.

Durva lehetett :/

2015. aug. 3. 11:22
a görcs után durvák a vérkép eredmények
2015. aug. 3. 11:21
pedig december közepétől január végégi bent feküldtem és volt laborom többször, mondjuk szinte semmit se ettem, mert epediétás kaját biztosítottak a kórházban, mondjuk a semmitől csoda, hogy megnőtt 2,5 kg-ra :(, a kisebbiknél farkasétvágyam volt, híztam dupla annyit (8 kg helyett 16 kg-t), 3100 g lett a súlya 38. hétre. Kérdeztem Debrecenben hogy lehetett hogy a vérképem jó volt, mondták, mert nem volt az epehólyag begyulladva, nem volt, vagy amikor volt közvetlenül utána nem volt vérvételem epegörcs után - az után durvák a tünetek, képes a szervezet néhány nap alatt visszaregenerálni magát (a máj), és az volt a szerencse, hogy a hasnyálmirigyemre nem ment át, meg a májam se gyulladt be, nem is sárgultam.
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2015. aug. 3. 11:15
végi jó volt mindenem :(, és mégis tele voltam kövekkel, aztán szülés után, hogy legyen tejem, elkezdtem enni, és kaptam egy olyan epegörcsöt, azt hittem meghalok, a kórházban csináltak gyorslabort, volt olyan májenzim értékem, ami a húszszorosa!!! volt a megengedettnek, szóval egyáltalán nem biztos, hogy bármit mutat a vérkép
2015. aug. 3. 10:54
Nekem egy kislányom van, és bal oldalt a bordám alatt éreztem én egy jó ideig szúrást a terhesség alatt, már kezdtem én is aggódni, mikor csak elmúlt.
2015. aug. 3. 10:31
Nekem is volt hasonló tapasztalatom annak idején. Állandó szúrás a jobb oldali bordám alá. Nagyon kellemetlen volt, ám a szülés után ez automatikusan elmúlott. Így a baba növekedése az én tapasztalatom alapján is ésszerű válasz a tüneteidre. Egy ideig még el kell sajnos viselned, de gondolj arra, hogy édes teher.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. aug. 3. 10:07
Mondjuk, jobb oldalon logikus az epe problema, ez eszembe sem jutott volna. A leletekbol latszania kene, hgy vmelYik eredmeny nem okes, nem?
2015. aug. 3. 09:47

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet epeprobléma, az elsőnél félidőtől volt, voltam uh-on, tele lettem epekővel, alig szültem meg, rögtön műtöttek, a kórházban feküdtem az utolsó két hónapot, mert le volt maradva a fejlődésben, a klinikán, ahol műtöttek (másik nagyvárosban), annyit mondtak Isteni szerencse, hogy ilyen epehólyag mellett mindketten élve megúsztuk, és ne csodálkozzak azon, hogy kisebb lett a gyerek, örüljek, hogy egyáltalán egészségesek vagyunk mindketten. Természetesen a másodiknál semmi gond sem volt, többet is híztam, mert tudtam enni, az elsővel enni sem bírtam, állandóan szúrt, fájt, nyomott a jobb oldal. A második persze teljesen jó súllyal született.


Szóval irány egy uh, valószínú a lábával elnyomja az epevezetéket, sokan vannak így, vannak akiknek oldódik a probléma terhesség után, nekem már be is volt gyulladva a hólyagom, polip is volt benne... semmiképpen sem maradhatott, rengeteg homok és kő is volt benne... Ismerek olyat aki két terhességet kínlódott végig, és még mindig meg van az epehólyagja, van olyan ismerősöm akinek már az inszemek kihozták (hormonálisan) a kőképződést, meg is műtette magát orvosi utasításra terhessége előtt, azóta van két szép kisfia, van sok olyan, akik az első gyerek után műtették magukat.

2015. aug. 3. 09:38
Az első terhességnél 60kilóval kezdtem. 20kiló ment fel. Így 80kiló voltam mikor szültem. Mikor elkezdtem dolgozni lefogytam 67-68ra. Aztán most tartok 75nél.
2015. aug. 3. 09:35
En is has.cipoben jarok :) Ugyanugy kisfiu a masodik nalunk is :) Nemtom, mennyit hiztal a terhessegek alatt, en az elsovel rengeteget, ugyhgy most odafigyelek, plusz egesz mas dolgokat eszem, mint az elso babanal. Tuti nyom vmi ideget es azert erzed folAmatosan, mert mar odatolta vagy hgy is fogalmazzam novekedes kozben, ami kivaltja...
2015. aug. 3. 09:33
:)
2015. aug. 3. 09:26
2.terhesség - ő is fiú, mint az előző. 27hétbe léptem be, nagyon sokat mocorog ami jó érzés, de viszont előjött ugyanaz a fájdalom mint az első terhességnél. Jobb bordáim között érzek EGYFOLYTÁBAN, szűnni nem akaró szúrást, bökést akár mozgásban, egyhelyben, ülve, állva, feküdve.. Ugyanez volt az elsőnél is. De a dokik se tudtak erre mit mondani. Mindenki csak azt mondta, hogy nől a baba, és nyomja össze a szerveimet. Nyílván igaz, de ennyire? Hogy nem is múlik el? Nálatok volt ilyen? Ha igen, tudtátok valamivel csillapítani? 19-én megyek dokihoz majd megkérdezem, csak kíváncsi vagyok van-e még valaki aki ezeket érzi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook