Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyaghurut és a menstruáció fórum

Hólyaghurut és a menstruáció (beszélgetős fórum)


14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - 8becc67c3a)
2015. aug. 1. 21:15
Azért vigyázz az ilyen sok vérveszteséggel! Az egyik kolleganőm volt így, hogy hetekkel későbbre kapott a nőgyógyászához időpontot, és a végén olyan rosszul lett a sok vérveszteségtől, hogy összeesett, és sürgősséggel be kellett mennie kórházba. Ott meg jól leszúrták, hogy miért várt eddig.
13. kisj (válaszként erre: 12. - Kisj)
2015. aug. 1. 20:23
Egyébként meg a helyedben dokit váltanák,mert már nekem is voltak hasonló panaszaim és minden esetben elküldött egy eü. küretre, ami segített is ideig-óráig.
12. kisj (válaszként erre: 11. - 8becc67c3a)
2015. aug. 1. 20:17

Hány éves vagy?

Vérzéscsillapítót szedhetsz szükség szerint nagyobb dózisban is, mint ahogy a doki mondta.

A hasi uh alapfeltétel, kell hogy megnézzenek!

Vérvétel sem árt, méghozzá célzatos, ami arra hegyezi ki magát, hogy lehet -e rosszindulatú elváltozás a testedben.

Cisztád, vagy miómád lehet, vagy mindkettő.

2015. aug. 1. 19:38

Bocsánat, hogy ide is írok.

Sziasztok! Nekem 8 hete tartó mensesem van. 2-5 nap szünetekkel. Voltam nőgyógyásznál , aki vérzéscsillapítót írt fel. Volt hüvelyi ultrahang , ahol mindent rendben talált. A vérzéscsillapítókat kb. 10 napja kaptam, de semmi változás. Érdemes lenne elmennem hasi ultrahangra is vagy vérvételre? Mit tanácsoltok? :( Állandóan fel vagyok puffadva. A héten szabadságon van a nőgyógyászom, így most várom, amíg újra rendel.

10. kisj (válaszként erre: 7. - Katcsimaci)
2015. aug. 1. 19:36

A baktérium okozta hólyaghurutnak semmi köze a fogamzásgátló gyógyszer tologatásához.


Míg nem lát doki, addig is igyál nagyon sok vizet.

9. kisj (válaszként erre: 2. - Dittiritti)
2015. aug. 1. 19:29

Sürgősségit?

Imádom,mikor sokaknál ez a válasz.

Marhaság.

Ez nem sürgősségi eset.


Szedd tovább be a bogyókat annak rendje szerint, aztán ballagj el az orvosokhoz.

(nőgyógyászat urológia)

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Katcsimaci)
2015. aug. 1. 15:59

Jobbulást Neked! A langyos tea jót tesz, mert a langyos folyadék hamarabb átmegy a szervezeteden, mint a hideg!

Nem tudom, hogy a tenyésztés eredménye így milyen lesz, hogy már több gyógyszert is beszedtél, és gondolom, nem telt el közben két hét. Majd meglátod.

2015. aug. 1. 14:06

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Egy biztos, soha többet nem tologatom a menszeszemet, inkább nem standolok, csak napozok és kirándulok nyaralás alatt, nekem ez ennyit nem ér. Nem gondoltam, hogy baj lehet belőle.

Tenyésztést csinálnak, a tegnap leadott vizeletből, csütörtökön megyek vissza kontrollra, addigra meg lesznek az eredmények.

Egyébként úgy gondolom jó hírekkel szolgálhatok. Most 2 órán keresztül nem kellett wc-re mennem, egészen jól érzem magam. Elmentem könnyíteni magamon (bár ez az elmúlt hetek során nem könnyítésnek, inkább szenvedésnek minősült), és pozitív dolgokat tapasztaltam. Fájt még amíg pisiltem, de utána, és most is egészen jól érzem magam, nincs erős görcs vagy hasonlók, ami eddig mindig volt!

Nagyon bízom benne, hogy jobban leszek!

Remélem ha bárkivel történik hasonló, és el kezd kutatkodni interneten, - ahogy én is tettem - és rátalál azokra a fórumokra, amikre én, segít majd nekik, mert sok hasznos tanácsot olvastam. Rengeteg folyadékot iszom, tőzegáfonya kapszulát is vettem, mert az megelőzésre nagyon jó. Köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszaitokkal!

Szép hétvégét! Ha bármi fejlemény van, írok, a jó tapasztalatokat is, ha lesz ilyen! :)

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Katcsimaci)
2015. aug. 1. 11:06

Sajnos ezek a nyaralásos gyógyszereltolások felborítják a normális rendszert. Én soha nem csináltam, de egy kolléganőm igen, és ugyanúgy megjött neki, csak még rosszul is volt.

Orvostól kéne (hétvégén esetleg valamelyik kórháztól) megkérdezni, hogy mit tegyél ilyenkor.

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Katcsimaci)
2015. aug. 1. 11:04
Ja, és a tenyésztést csak akkor tudják megcsinálni, ha legalább már két hete nem szeded a gyógyszereket, egyébként fals eredmény jön ki!
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Katcsimaci)
2015. aug. 1. 11:03
Vizelettenyésztést csináltak? Igazán abból lehetne megállapítani, hogy milyen bacit szedtél össze! Az tudná kimutatni, hogy melyik gyógyszerre érzékeny az adott baktérium. Ha már a harmadik gyógyszert szeded, és nem használ, az azért már gyanús!
3. Katcsimaci (válaszként erre: 2. - Dittiritti)
2015. aug. 1. 07:56
Köszönöm szépen a válaszodat Dittiritti! Fel fogom hívni. Írtam már email-t a nődokimnak, a telefont nem vette fel (hétvége :S), remélem válaszol, mert este 7-ig, mikor a gyógyszert be kéne vennem, jó lenne tudnom, be kell-e venni, vagy sem...
2015. aug. 1. 07:31
Én a helyedben felhívnám a sürgősségit vagy az ügyeletetés elmondanám a problémám és tanácsot kérnék...Tuti, hogy nem csapják le a telefont és így te is megnyugszol...
2015. aug. 1. 07:02

Sziasztok!

Kérlek Titeket segítsetek nekem.

Első sorban ami a jelenlegi legfontosabb kérdésem: Symicia fogamzásgátlót szedek, több, mint 2 éve. Most még 10 nap vissza lenne, 8 darab gyógyszer, de ma reggelre megjött. Szedjem tovább a Symiciát, vagy most hagyjam ki? Fogalmam nincs, mit csináljak, mindig rendesen jött meg!


Előzmények: kicsit több, mint 2 hete hólyaghurutom lett. Szedtem rá Urogint, Monural-t, most pedig Suprax-ot kaptam. Első 2 gyógyszer semmi, de abszolút semmit nem segített! Suprax-ot tegnap este kezdtem el, még nem érzek hatást. Gondolom a gyógyszerek is közre játszhatnak, hogy előbb jött meg, meg a sok idegeskedés.

Valamint az előző havi és a mostani havi gyógyszer között nem hagytam ki a 7 gyógyszer mentes napot, nyaralás miatt, életemben először toltam a mensimet. A betegtájékoztatóban leírtak alapján szedtem tovább a következő havi gyógyszert, 7 nap kihagyás nélkül. Vajon ez is közrejátszik abban, hogy most, 10 nappal előbb megjött?


Kérlek Titeket, segítseket, hogy javulni fogok-e végre a Suprax-tól, szedtetek-e már ilyet hólyaghurutra, és hogy szerintetek, folytassam-e így is a Symiciát, hogy megjött, volt-e már ilyen nálatok, és mi ilyenkor a teendő?


23 éves vagyok, nem tudom ez számít-e.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat! Már nagyon szenvedek a hólyaghuruttól, teljesen kétségbe vagyok esve! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook