Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen juttatások, kedvezmények járnak a kismamának? fórum

Milyen juttatások, kedvezmények járnak a kismamának? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 31. 12:07
A szülés előtt mennyi ideig kell a kismamának bejelentett munkaviszonya legyen, hogy jogosult legyen a felsorolt kedvezményekhez?
9. komfortzóna (válaszként erre: 8. - Szimba)
2015. júl. 31. 10:39
Mi ez a családalapítási támogatás? Ez minden kormánytisztviselőnek jár?
2015. júl. 31. 10:16
A helyi önkormányzat is adhat támogatást, kormánytisztviselőknek járhat családalapítási támogatás.
7. fildus (válaszként erre: 4. - Narang)
2015. júl. 31. 10:05
12. héttől jár a családi adókedvezmény is!
2015. júl. 31. 09:50
egyszeri szülés utáni támogatás, azt hiszem anyasági támogatás a neve, 6 hónapig tgyás, utána 2.életévig gyed majd 3.életévig gyes, családi pótlék
2015. júl. 31. 09:14
Tehát nem linkeket várnék bizonyos oldalakról, hanem egy felsorolást friss anyukáktól:)
2015. júl. 31. 09:09
Még csak annyi infót hozzá, hogy rendes, szabályosan bejelentett munkaviszonyom van a kezdetk óta. Próbálom nézni a hivatalos oldalakat ebben a témában, de annyira belegabalyodnak a sok infóba, hogy elvész a lényegi rész a sok kitétel közt, és egyben sehol nem találtam meg csak a legfontosabbakat.
2015. júl. 31. 09:08

[link]


Google/5 mp

2. kszb
2015. júl. 31. 09:05
erre én is kíváncsi vagyok :) Szintén dec. eleje ;)
2015. júl. 31. 09:00

Sziasztok:)

Szeretnék tisztábban látni kicsit a kismamáknak járó anyagi és egyéb juttatások terén. December elején fogok szülni előreláthatólag és fel szeretném mérni, hogy mire számíthatok. Szóval olyanok, válaszát várnám, akik tisztában vannak a jelenlegi szabályokkal, lehetőségekkel. Pl. CSEd, családi adókedvezmény, egyszeri szüléskor kifizetett pénz, családi pótlék, stb,. Jól gondolom, hogy ha én pl november közepétől szülési szabadságra megyek, akkor onnan visszafelé számolt 3 hónap, vagyis augusztustól visszafelé számolt fél évi fizetésemet veszik alapul a CSed-hez? Vagyis a február közepétől augusztus közepéig tartó időszakot? És hogyan számolják? Veszik a bruttó bérem 70%-át és abból lejön a szja? előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook