Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen lehetőségeik vannak a közfoglalkoztatottaknak? Jár-e pl. GYED és egyéb szokásos juttatások, mint a normál jogviszonyban dolgozóknak? fórum

Milyen lehetőségeik vannak a közfoglalkoztatottaknak? Jár-e pl. GYED és egyéb szokásos juttatások, mint a normál jogviszonyban dolgozóknak? (tudásbázis kérdés)

10. CrystalPhoenix (válaszként erre: 9. - Hunny)
2015. júl. 31. 15:09

van aki már bekerülésemkor 2 éve ott voltak, és azóta is... akit lehet, menet közben igyekeznek felvenni közalkalmazottként, ha lehetőség van rá.. ha úgy van ahogy mondod, tényleg a szerencsémben bízhatok csak, de azért bizakodom.. :)

persze megfordult a fejemben egy hasonló de biztosabb hely keresése, de csak emiatt, de ott ha kiderül a baba dolog, akkor az is befuccsolhat.. :/

9. Hunny (válaszként erre: 7. - CrystalPhoenix)
2015. júl. 30. 21:40
Na itt a bibi, hogy 2016. februárjáig van a szerződésed. Ugyanis tudtommal ha nem vagy biztosított a gyermeked megszületésekor, akkor csak gyes-t és családi pótlékot kapsz. Ilyenekről, hogy gyed, tgyás ne álmodozz. És ezt nekem egy TB szakértő mondta. Remélem szerencséd lesz, és bekerülsz a következő közfoglalkoztatotti programba is, így lesz szerencsétek a babához (de azt tudd, minél többször vagy benne, annál inkább drasztikusan csökken az esélyed a következőbe bekerülni).
2015. júl. 30. 21:28

érdemes utána érdeklődni, mert változni szokott ez, hogy elfogadják e.

És érdemes kiszámoltatni is, mert volt olyan év, amikor csökkentették a közfoglalkoztatottak fizetését, talán 2011ben. Akkor pedig a gyed az alapján a gyed vagy nem jött ki több összegre, vagy valami 600 ft-tal volt több, mint a gyes.

7. CrystalPhoenix (válaszként erre: 4. - Gummimmaci)
2015. júl. 30. 20:40

az meg van, és meg is lesz :D

2014. január 1. óta dolgozom ott, és 2016.februárjáig fogok is :)

2015. júl. 30. 20:39

annyi szerencsénk van,hogy apuka jól keres.. :) így kompenzálja az én gyenge fizetésemet...

de azt hozzátenném, hogy pár helyen ahol próbálkoztam, ott sem kapnék többet, vagy ha kicsivel többet is, azt úgy, hogy abban éjszakázás is van, illetve 12 óra... ami apuka 3 műszakos munkája mellett, egyéb segítség nélkül megoldhatatlan... vagy olyan amibe előbb roppannék bele fizikailag és lelkileg is, ami nem éri meg nekem a 90 ezret...

jelenlegi munkahelyemen viszont hivatali munkaidőben dolgozunk, így a gyerkőc elhelyezése is könnyen megoldható volt..a hely jó, csak a pénz gyatra sajna... :/

5. syria (válaszként erre: 2. - CrystalPhoenix)
2015. júl. 30. 20:27

Nem terveznék kistesót közfoglalkoztatottként.

Közfoglalkoztatás = nyomor. :(

2015. júl. 30. 20:20
2 éven belül 180 munkanapnak kell meglennie.
2015. júl. 30. 20:19
Én úgy tudom, hogy az is munka, és minden munka után jár... vagyis a munkabér 70%-a ha jól tudom, az a GYED összege.
2015. júl. 30. 20:16

Kellő munkaidő bőven meg van, azzal nincs gond...

de nem tudom az elegendő-e... mire kell figyelni?

Tervezzük a kistesót, de sajna csak ebben a jogviszonyban dolgozhatok a munkahelyemen, amit amúgy nagyon szeretek,így nem szívesen mennék el onnan...

2015. júl. 30. 20:13
Milyen lehetőségeik vannak a közfoglalkoztatottaknak? Jár-e pl. GYED és egyéb szokásos juttatások, mint a normál jogviszonyban dolgozóknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook