Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt akinek csak a TSH értéke magasabb, a T4 és T3 jó? fórum

Van itt akinek csak a TSH értéke magasabb, a T4 és T3 jó? (tudásbázis kérdés)


22. jeti
2015. aug. 1. 13:33
Hát nem tudom...akkor miért ajánlotta nekem az orvos a lámpázást...neki semmi haszna abból...
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Jeti)
2015. aug. 1. 06:00

Én már műtött vagyok, így természetesen más eset vagyok, de én is voltam a Zepternél egy lámpa bemutatón, mert egy ismerősöm megkért, hogy menjek el. szerinte megúszhattam volna a műtétet, szerintem meg a lámpa nem sokat ér.

A bemutató után megállította a cég dokiját és elmondta neki, hogy azt gondolta a kéklámpával kezeli a pm-em, ami hatására nem kell a műtét, mert a lámpa meggyógyít. A doki csak annyit mondott, hogy kell a műtét, a lámpa semit nem ér....

20. jeti (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. júl. 31. 14:37

A TRAK kivételével, néztek mindent, de és nem voltak rosszak az értékek, és úgy tudom, nem autoimmun.

Orvos természetgyógyász algát és DHEA-T javasolt.

Nőgyógyász progeszteron krémet, és D-vitamin krémet a nyakamra,meg bioptron lámpázást.

Helyettesítő háziorvos L-thiroxint, saját háziorvos, és endokrinológus semmit.

én nem tudom mit tegyek...

19. Vikyci (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2015. júl. 31. 09:20
Szerintem azért a topikindító 4,5-ös tsh-ja nem épp megfelelő, kell az a gyógyszer.
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Jeti)
2015. júl. 30. 21:36

Egyébként csak utólag szoktunk rájönni, hogy mennyire tipikusak a tüneteink. Én is így voltam vele.

A műtétem előtt már tudtam, hogy tipikus, de előtte 10 évig csak futkostam a dokihoz.

Fogyok, remegek, izgága vagyok, havi gondok, magas pulzus, stb.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Jeti)
2015. júl. 30. 21:34

Ha sorvad, akkor valószínű, hogy az. Vérvétel kell ehhez is. ATPO-t, TRAK-ot és hasonlókat néz az endokrinológus.

Nekem növekszik az autoimmunitás miatt, ezért kellett kivenni.

A jód pedig felgyorsítja az autoimmun folyamatot, illetve göbösödik tőle a pm.

16. jeti (válaszként erre: 15. - Channa*)
2015. júl. 30. 21:26
én nem tudom megállapítani...mert nem tipikusak a tüneteim...meg azt honnan tudjam h autoimmun-e? én azt hiszem nam az....annyit tudok, h egyik oldalon elvékonyodott a pm-em.
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Jeti)
2015. júl. 30. 21:22

Sehogy! Neked kell érezned, hogy kell vagy sem. Nekem nincs pm-em, mert kivették, így nekem kell. Az alga nem jó, ha autoimmunok vagyunk, ahogy a jód sem.

Én akkor érzem jól magam, ha kicsit túlműködök, azaz a TSH-m az alsó referencia alatt van és az Ft4-em pedig a felső felett. Így pörgök, ahogy szeretek, az agyamat jól tudom használni és a súlyomat is tartani tudom.

14. jeti (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. júl. 30. 21:16

Mivel az orvosok sincsenek egy véleményen, ezért kérdezem itt a tapasztalatokat. hogy szedem az algát, a T4 már nem olyan alacsony, de nem tudom, h befolyásolta-e.

Tudom , h nem arról szól, de nem csoda, ha fenntartásai vannak az embernek, mikor egyik orvos adja ahormont, másik meg nem.Hhogyan lehet ebben okosnak lenni?

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Jeti)
2015. júl. 30. 20:56

Ahogy gondolod.

Ez nem arról szól, hogy a gyógyszerszedés híve vagy e vagy sem, hanem arról, hogy egészséges akarsz e lenni vagy sem.

Olvass utána a pajzsmirigy alulműködésnek, hogy mennyi mindent okozhat.

Az algával lehet, hogy pont rosszat teszel.

12. jeti (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. júl. 30. 20:22

Már rég óta ez a leletem, volt mikor a T4 areferenciaérték alatt is volt, de az endokrinológián nem adtak gyógyszert, de én nem is vagyok annak híve, viszont csak idegesít.A TSH viszont még nem volt 5,5-nél magasabb. Most algát szedek.

Fáradság , hajhullás az van, de lehet attól is h nagyon stresszeltem hosszú időn keresztül.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2015. júl. 30. 20:13
Az csak azoknak, akik pm. betegek és a terhesség miatt.
10. Vikyci (válaszként erre: 7. - Jeti)
2015. júl. 30. 20:12
Hát erre bőven kell a gyógyszer. Tsh 1-2 között ideális, t4-ed rém kevés.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Jeti)
2015. júl. 30. 20:10

Én szednék!

Felső referenciánál van a TSH, már ez alatt is alulműködés. Az FT4 pedig nagyon közel van az alsó referenciához. Az Ft3 még el is menne.

a legjobb az ha a TSH az alső referencia felett van egy picivel, a másik kettő meg a felső referenciánál van.

Nincs semmi tüneted?

Hízás? Hajhullás? Fáradtság?Vizesedés? Memória problémák? Fázékonyság?


Miért nézték meg a pm. hormonokat?

8. jeti (válaszként erre: 2. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 30. 20:09
Mennyi volt a TSH-d?
7. jeti (válaszként erre: 3. - Channa*)
2015. júl. 30. 20:06

TSH 4,5 ref. 0,4-4,5

FT4 14,09 ref 11,50-22,70

FT3 5,04 ref 3,50-6,50

Kell erre szedni gyógyszert?

6. Channa* (válaszként erre: 4. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 30. 19:46
Az más:D
5. Channa* (válaszként erre: 2. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 30. 19:45

Letarolt?

Hol élsz?

2015. júl. 30. 19:45
Tököm ebbe a telefonba. Letroxot szedek
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Jeti)
2015. júl. 30. 19:45

És mennyire jó a T3 és T4.

Az nem elég, hogy a referencián belül van. Általában a TSH eltérést követi a másik kettő is. Ha alacsony a TSH, akkor jellemzően a T3 és T4 a felső referenciához van közel, ha magas a TSH, akkor viszont az alsó referenciához.


Na? Mennyik az értékeid?

TSH

T3

T4

2015. júl. 30. 19:44
Nekem ilyen volt. Most 75-ős letarolt szedek, így normális.
1. jeti
2015. júl. 30. 19:42
Van itt akinek csak a TSH értéke magasabb, a T4 és T3 jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook