Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » E-book olvasók közül (Kindle vagy más típusú) melyiket érdemes vásárolni? Max. 25.000-30.000 Ft-ig fórum

E-book olvasók közül (Kindle vagy más típusú) melyiket érdemes vásárolni? Max. 25.000-30.000 Ft-ig (tudásbázis kérdés)

20. vica66 (válaszként erre: 19. - Idi29)
2015. aug. 3. 19:13

Persze, biztosan jó készülék, bár én idegenkedem az érintőképernyőtől, de vannak, akik meg épp azt szeretik.

A háttérvilágítás nem fog hiányozni szerintem, esetleg lámpás tokkal is veheted (bár talán az meríti az aksit). Te tudod, hogy szoktál-e félhomályban, vagy sötétben olvasni.

19. idi29
2015. aug. 3. 14:27
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha jól látom mostanában a Kindle 6-ot árulják mindenhol. Háttérvilágítás nélküli. Szóval ajánlanátok? :)
18. vica66
2015. aug. 2. 23:47
A Kindle a legismertebb márka talán, nagyon megbízható készülék. Szerintem a 4-es, 5-ös teljesen megfelelő, és most már az ára is vállalható. A Paperwhite is nagyon jó, de szerintem nem tud annyival többet, amennyivel többe kerül. Ha valakinek fontos a beépített háttérvilágítás, akkor talán. De lehet kapni lámpával ellátott tokokat is. Bármilyen márka legyen is, ha sokat olvas valaki, akkor a legfontosabb szerintem, hogy e-ink kijelzős legyen az olvasó. Ezt semmivel sem fárasztóbb olvasni a szemnek, mint a hagyományos könyvet. A Led kijelzősek fárasztják a szemet. A wi-fi szerintem felesleges. Pl. a Kindle esetében elsősorban azért van a készüléken, hogy az Amazontól lehessen letölteni, illetve konvertálásra elküldeni nekik a könyvet, ha szükséges. Bekapcsolt állapotban viszont hamarabb merül az akku - ami egyébként elég sokáig bírja -, a konvertálást pedig gyorsan és egyszerűen meg lehet oldani számítógépen, a már említett Calibre program segítéségével.
17. a08a02c731 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. aug. 1. 18:13
nekem pl. azért nem kell a wifi, mert én mindig a szg-en keresztül töltöm fel a leszedett könyveket az e-bookra. ha nem mobi fájlban szedek le valamit, akkor meg a calibre program pár mp alatt átalakítja mobivá.
16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Era06)
2015. júl. 31. 20:23

Persze, hogy fel lehet tenni maszekot is.

Ha doc-ban van a file, elkuldod szepen a kindle altal meghatarozott mailcimedre csatoltan, es az olvaso altal ismert formatumba konvertalt file-ok szepen automatikusan letoltodnek az olvasora. Ezert kell a wifi. En speciel meg egy konyvet se toltottem fel kabelen keresztul.

15. era06
2015. júl. 31. 18:34

Buta vagyok! Erre a kütyüre maszek könyveket is fel lehet tenni, vagy csak boltit.

Van gépemen egy csomó. Gond nélkül feltölthetem arra is?

Köszönöm

14. a08a02c731 (válaszként erre: 13. - Idi29)
2015. júl. 31. 10:28

ajánlom pl. ezt az oldalt, itt sokfélét megnézhetsz, és sok véleményt is olvashatsz a vásárlóktól, illetve összehasonlíthatsz típusokat:

[link]


nekem pl. több éves olvasóm van, így az újakkal nem vagyok képben. az én szempontom a vásárlásnál akkor főleg az volt, hogy max. 25 ezret szántam rá. tapasztalatom, hogy háttérvilágítás nélkül is kiválóan lehet olvasni lámpa mellett. könnyedén lehet úgy tartani, hogy ne tükröződjön. wifi ugyan van az enyémben, de azt sosem használtam. gyorsabb és egyszerűbb a mobil. de szerintem most már mindegyikben van wifi.

ha most vennék, az érintőképernyős változatokat biztosan megnézném, mert a billentyűzetnél milliószor gyorsabb és kényelmesebb lehet a használata.

13. idi29
2015. júl. 31. 09:39
A Kindle melyik típusát ajánlanátok?
2015. júl. 31. 07:44
kindle-t ajánlom! Páromnak 2 éve megvan,kutya baja,míg az én féléves Kobo-m állandóan lefagy:(
11. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Idi29)
2015. júl. 30. 20:19
nekem nincs, nem hiányzott sosem
2015. júl. 30. 20:00

Ha nincs hattervilagitas akkor olyan mint egy konyv,ameddig azt tudod olvasni az ebook olvasot is tudod.

De szurkuletben konyvet sen ajanlott olvasni mert rontja a szemet

9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Idi29)
2015. júl. 30. 19:58

Szerintem praktikus, ha van. Nekem nincs, de hianyolom. Olvashatsz kis olvasolampaval is, de bizonyos szogbol tukrozodik a felulet (megiscsak muanyag), eleg zavaro.

Persze hattervilagitassal hamarabb merul az aksi.

A WIFI meg kotelezo, anelkul semmikepp se vegyel!

2015. júl. 30. 19:54
még egy kérdésem lenne: mennyire szükséges a háttérvilágítás? a nélkülit is érdemes venni? szürkületben még használható ha nincs háttérvilágítása?
2015. júl. 30. 19:49
nekem is 5 éve van kindle vagy 4, semmi baja sose, 3 hetet tuti bír az aksija . Nekem még a kindle 4 van
6. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Idi29)
2015. júl. 30. 19:45

Nekem is Kindle olvasom van, elegedett vagyok vele.

Ez persze nem jelenti azt, hogy mas olvasok ne lennenek jok.

2015. júl. 30. 19:44

Kindle,egyertelmu

Nekem paperwhite2 van, beepitett hattervilagitassal ami a sotetben levo olvasast is lehetove teszi,jol beallitva kellemes a szemneknes mast nem zavarok cele

Igaz, az ara 40 felett van,legalabbis a wifis,ami szinten nagyon hasznos...

2015. júl. 30. 19:42

még valamit. tokot érdemes hozzá venni. védi is, és olvasni is kényelmesebb.

nekem ez a kis egyszerű van, a célnak jól megfelel.

[link]

2015. júl. 30. 19:40

kindle. nekem 3 éve van meg, napi szinten használom, kutya baja. azóta azt hiszem, nem is vettem papír alapú könyvet a kezembe. kényelmes, egyszerű, utazni, nyaralni is ideális. szemkímélő olvasni, jó kis cucc.

az enyémre állítólag kb. 3000 könyv férne rá, most 500 körül van, és még van rajta bőven hely.

2015. júl. 30. 19:24
kindle
2015. júl. 30. 19:12

E-book olvasók közül (Kindle vagy más típusú) melyiket érdemes vásárolni?


Max. 25.000-30.000 Ft-ig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook