Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati rákszűrés... fórum

Nőgyógyászati rákszűrés... (beszélgetős fórum)


1 2
32. Remoni (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2015. júl. 30. 22:51

Mindenhol vannak kötözködők, akiknek a személyeskedés a fő érvük, észérvekre nem képesek. Igyekszem ignorálni, de van, hogy nem tudom.


Pusztán annyira szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy egy rákszűrés nem csak kenetvételből áll, aki azt hiszi, hogy egy citológia, meg egy kis nyomkodás elég, az téved. Az sem igaz, hogy a kenetvételből minden kiderül. Sem a petefészekrák, sem pedig a méhtestrák nem diagnosztizálható így.

31. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Remoni)
2015. júl. 30. 22:18
Össze ne vesszetek már ezen!
2015. júl. 30. 21:42
Szerintem teljesen felesleges ilyen hülyeségen összeveszni! Ráadásul abszolút nem az elég szomorú kategóriába tartozik, ha valaki nem lenne tisztában ezeknek a szavaknak a jelentésével. Én is csak onnan tudok ezt-azt, mert anno eü-s körökben mozogtam. De egyébként nekem sem lenne fogalmam ezekről. Ne ilyeneken akadjunk már fel, vannak ennél bosszantóbb dolgok is az életben szerintem.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Remoni)
2015. júl. 30. 19:52

Roppant kedves ember vagy és meglehetősen IQ hiányos.

Lehet, hogy rosszul olvastam. Nem ctrl+c és ctrl+V t használtam.

Neked a hajnal a kifogás, nekem meg az este, mert ugye én keményen dolgozok egész nap.:D

28. Remoni (válaszként erre: 14. - Channa*)
2015. júl. 30. 13:47
És nem kolonoszkópia, hanem kolposzklópia. Látom, neked se túl sokat mondott.
27. Remoni (válaszként erre: 14. - Channa*)
2015. júl. 30. 13:46
Elég szomorú, ha nem ismeri ezeket a szavakat. Nem engem minősít. A google meg sokban tud segíteni, hajnalban nem sok kedvem volt regényeket írni. De ha van kedved elmagyarázhatod.
2015. júl. 30. 13:17
Igen, ez is elgondolkodtató, hogy kimit lát. Annak idején anyukámnál valami daganatféleséget diagnosztizáltak 19 évesen, majd közölték vele, hogy soha nem lehet gyereke. Apu ennek ellenére feleségül vette. Műtét előtt állt anya, vitte volna a laboreredményeket a dokijához, útközben összefutott egy nőgyógyász ismerősével, aki elkérte a leleteit és megkérte, hogy had vizsgálja meg. Hát az a műtétre váró daganat én voltam. És persze azóta 3-an vagyunk testvérek. Úgyhogy nyilván vannak fura dolgok. :)
25. anya4005 (válaszként erre: 24. - Globus)
2015. júl. 30. 13:06
Faca!!!
24. globus (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2015. júl. 30. 13:03
Most nem azé', ilyen ismerősöm nekem is van :) Kb. 15 évvel ezelőtt le akarták venni a mellét, nem egyezett bele, elment más orvosokhoz. Mai napig semmi baja nincs.
23. anya4005 (válaszként erre: 19. - Tavasz007)
2015. júl. 30. 13:01

Én magát a kiszolgáltatottságot utálom,és szégyenlős is vagyok!!! Szóval,inkább a számban kotorásszanak! :D

Viszont,rákszűrésre járok,mert 2 (plusz fél) gyereket fel kell nevelnem,anyunak meg méhrákja (is) van!

Maga a vizsgálat szerintem nem is érezhető,pont nem a matatóra szoktam figyelni,inkább bámulok ki az ablakon...Tegnap pl. rámszólt a doki néni,hogy vegyem le a fejem alól a kezem,mert egyéb vizsgálatot is végzett. Ja,és sztk-ba járok,én ugyan nem fizetnék valamiért,amit amúgy is utálok!!!:D

22. Shadow Angel (válaszként erre: 1. - Levender)
2015. júl. 30. 10:26
Az én orvosom belső uh-t csinál, kenetet vesz, illetve emlő uh-t. Ha ott nem érzékel semmi gyanúsat, akkor nem kell menni mammográfiára, csak ha mindenképp szeretnék.
21. Shadow Angel (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2015. júl. 30. 10:25
Az nem ciszta volt a mellében?
2015. júl. 30. 09:15

Amúgy a 6. kerületi SZTK-ban Ács Miklóst dicsérik!

Anyám nemrég volt nála, azt mondta, rendes!


Amúgy nem kell bízni az orvosokban 100 %.

Egy ismerősnek melldaganata volt, rá néhány hónapra nyomtalanul eltűnt. Szerintem a daganatok jönnek, mennek.

19. tavasz007 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. júl. 30. 09:11

én 8 évig nem voltam szintén, elmentem 1 éve, nem volt vészes, sőt, inkább ez, mint a fogorvos.


Aztán annyira felbátorodtam, hogy rá 1 évre, idén mar újra mentem. Szóval nyugi.Jobb, mint a fogorvos. Főleg egy érzéstelenítés nélküli gyökérkezelésnépl!:)


Jővőre azon gondolkodom, h SZTK-ba megyek!:)

18. Levender (válaszként erre: 14. - Channa*)
2015. júl. 30. 08:54
Valóban egy "laikus" számára nem a megfelelőbb leírás volt, de én tudom, hogy mi mit jelent. Magával a vizsgálat menetével nem voltam tisztában, mert még nem vizsgáltak soha kívül-belül. De köszönöm!:)
17. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Levender)
2015. júl. 30. 07:48

A kenet levételből sok minden kiderül, az ultrahang csak egy plusz. Ha évente jársz, a problémát időben észreveszik akkor is, ha van.

Milyen típusú rák volt a családodban? Nőgyógyászati?

Azt mondják, ez az, ami leginkább megelőzhető a rendszeres rákszűréssel.

16. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Levender)
2015. júl. 30. 07:44

Azért nem gondolom, hogy mindenhol úgy bánnak az emberrel. Én is sztk-ba járok mindig. Sztk alapon évente egy szűrést biztosítanak ingyen, ahogy azt már írták előttem. Egy hónappal sem mehetsz hamarabb az egy évnél, mert akkor már fizetős.

Ha ennyire rosszul állsz anyagilag, én a helyedben az ismerőseim körében megkérdezném, nem tudnak-e sztk-ban rendes orvost javasolni.

Havonta teljesen felesleges menni, ha gond van, akkor is fél- vagy negyedévenként van kontroll.

15. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. júl. 30. 06:25

Nálunk még hüvelyi ultrahangot is csinálnak, és a nőgyógyász ad beutalót mellmammográfiára, ha kérek tőle, én persze mindig kérek, és oda is eljárok. Én 60 éves vagyok. 19 éves korom óta évente járok, és 25 éves korom óta (akkor szültem) mellmammográfiára is.

Na ez az a vizsgálat egyébként, amiért nem adnék ki pénzt magánorvosra.Az sztk-ban nálunk ugyanaz a felszerelés van, mint a magánorvosnál.


Az 1 évet a 2 szürés között "szigorúan veszik", mert ha előbb mész akkor fizetni kell 5 ezer forintot, de mivel ugyis időpontot kell kérni, igy az asszisztens mindig megnézi a gépben, hogy letelt-e az 1 év és kedveen figyelmeztet rá, hogyha nincs gond, akkor inkább várjam ki az 1 évet.


Én a lányomat is ara szoktattam 20 éves kora óta, hogy évente járjon rákszürésre, és mammográfiára és jár is. Mivel Ő még nem szült, igy a mammográfián csak ultrahanggal nézik meg a melleit, nem"préselik" össze.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Remoni)
2015. júl. 30. 05:49

Hát ezt most biztos megértette!

Ha nem tudja, hogy miből áll egy rákszűrés, akkor gondolod, hogy sokat mond neki a a citológia és a bimanuális vizsgálat és a kolonoszkópia?

Na, ez gyönyörű válasz volt.:DDD

13. Remoni (válaszként erre: 1. - Levender)
2015. júl. 30. 01:33

Egy normális rákszűrés citológiából, bimanuális vizsgálatból, kolposzkópiából, hüvelyi ultrahangóbl és emlővizsgálatból áll. Ezt hívják komplex nőgyógyászati rákszűrésnek.

Nem szabad félni tőle, félni akkor kell ,ha nem mész el szűrésre. Az időben felismert betegségek nagyon jó eséllyel gyógyíthatók ma már.

2015. júl. 29. 23:49
Nyilván a gyerek miatt mindent, de ha most nem lenne gyerekem, akkor is mennék. Egyrészt mert nem akarok rákos lenni, sem belehalni, másrészt meg úgy tervezem, hogy minimum 150 éves koromig élni kéne még. :) :) :) :)
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Levender)
2015. júl. 29. 23:47

Ha nincs baj,nem kell havonta,de ha nem is magad miatt,a gyerek miatt legalább évente érdemes!

Utálok nőgyógyászhoz járni (inkább naponta gyökérkezeljenek érzéstelenítés nélkül),de muszáj!!!

2015. júl. 29. 23:43
Hát most már nincs mese, jövőhéten vár a doki! Kerül amibe kerül, de megyek! És ha kell havonta, de az biztos, hogy rendszeresen fogok járni.
9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Levender)
2015. júl. 29. 23:39

Amikor az első fiamat szültem,az éjszakás brigád naggggyon kedves,aranyos emberek seregéből állt,de sajnos átvajúdtam a váltást: akkora bunkókat nem tudom,hogy hordott össze a szél,mint a nappalos brigád...

A második szülésnél a párom,emlékezve az első alkalomkor elszenvedett sérelmeimre,próbálta eröltetni a fogadott dokit,bla-bla. Kijelentettem,hogy nem fogok fizetni egy orvosi ellátásért,mikor nem kevést tb-t fizet be havonta (vállalkozó,rengeteget fizet)! Erősködött,majd mondtam: megszülni senki nem fogja helyettem,nem is hagynám,az meg teljesen mindegy,mekkora tuskó asszisztál a lábaim között!

Szóval,alényeg,csak,mert már fáradt vagyok:

ha parázol,tedd félre arra az 5 percre a sértettséged,mert van egy 4 éves gyereked,akit fel kell nevelned,és ha későn diagosztizálják a bajt,mert nem tudtál kölcsön kérni,akkor ki fogja felnevelni????

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Levender)
2015. júl. 29. 23:32
ne gondolkodj ilyen rémségeken!!
2015. júl. 29. 23:27
Tudom, hogy kell, de ha az emberrel úgy bánnak, mint az utolsó kutyával, akkor nem szívesen megy. Pláne, hogy nem egy kellemes dolog ez. 4 éve szültem, akkor nem volt semmi gáz, remélem most sincs semmi. Mondjuk a világon semmi tünetem nincs, úgyhogy ha esetleg mégis találnak valamit, akkor bármi legyen is az, időben vagyok. Ugye?? Egyébként 28 éves vagyok. Mivel nem tudok újra elhelyezkedni, így eddig nem volt pénzem magánorvosra, most is kölcsönkért pénzből tudom megoldani, de már nem érdekel, csak legyen meg a vizsgálat. Aztán ha lehet fél évente szeretném újra megcsináltatni.
6. anya4005 (válaszként erre: 4. - Levender)
2015. júl. 29. 23:24

Ha ennyire parázol az eredménytől,akkor talán érdemes lenne ezután évente elmenni rákszűrésre.

Nálunk is jelen van a családban a betegség,bár én nem félek,épp ma vették le a kenetet,mert amúgy is arra jártam...

2015. júl. 29. 23:20

akkor voltál már ilyen vizsgálaton, mondjuk fura, hogy nem többször....hány éves vagy?


Évente el kell járni! Nagyon fontos!

4. Levender (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. júl. 29. 23:17
Sima vizsgálaton voltam többször. Meg szülés után vett már mintát, de akkor csak egy kenetet vett, semmi egyéb vizsgálat nem volt. Végül is akkor most is ez lesz, csak megtapizza még a melleimet is. Igazából nem a vizsgálattól félek, hanem az eredménytől, Tudom, ez vonzza a betegséget, de akkor is. Mondhatni már rettegek. Sajnos halmozottan jelen van a családunkban a rák mindenféle fajtája. Fél éve győzködöm magam, most már csak a jövőhétig kell várnom.
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. júl. 29. 23:13
*pálcikával
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook