Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok volt ilyen gond a szülőkkel, amikor el akartatok költözni? fórum

Nálatok volt ilyen gond a szülőkkel, amikor el akartatok költözni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. sgrb
2015. aug. 8. 13:30

Tegnap este már azzal jöttek, hogy csinálnak egy vállalkozást és majd abba dolgozunk mi is, így sehová nem kell mennünk.

Érik a költözés minél előbb!

67. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Sgrb)
2015. aug. 8. 10:30
Nagyon sok szülő / itt az utcánkba is / azt hitte , h jót tesz majd a gyerkőceinek , ha magához köti őket ! lakással.... nem tesz jót ! ahogy ők is saját önálló életet akartak , természetes , h Ti is azt szeretnétek ! éljétek csak a saját életeteket ! ne legyen később az a bánatotok , h meg se próbáltátok ! ők + ha akkora hodály , amiben laknak , adjanak ki belőle 1 szobát , de ne titeket bactassanak , legyen szerencsétek !!!!
66. fincsi5 (válaszként erre: 65. - Sgrb)
2015. aug. 7. 19:13

Hülyéknek ne próbájj magyarázni. Egy életed van.

Mennyetek, lesssz nektek külömb lakás, ház kűlfőldön. Kapcsolatot szkájkpon meg telefonon tartcsátok, félévente meglátogatjátok a te szülejidet, ezeket hagydd, mert csak rosszat akarnak. Még jó, hogy a fijuk normális!

65. sgrb
2015. aug. 7. 19:07

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket és igen, elősorban magunknak akarunk bizonyítani és egyedül, kettesben helytállni, jövőt tervezni. :)


Most azt tervezik, hogy ők elmennek és majd mi fenntartjuk ezt a lakást (3 hatalmas szoba) + rengeteg felújítandó dolog, mert ismerjük magunkat, hogy nem tudjuk úgy hagyni :) + hitel van rajta... :S

Mi ekkor mondtuk, hogy ne számítsanak erre. Ők azért azt mondják hogy jó lesz nekünk, de magukra: kettőnknek nagy lenne. Ezt csak akkor én nem értem, hogy mi is ketten vagyunk és ők is , akkor hol a különbség?? :D

Folyton hajtogatják, hogy be is lehet ám járni (innen a másik város 20perc + 1óra átszállás) . Csak szerintem jobb nem bejárni?

Még nem sikerült elmagyarázni, úgy hogy megérték, hogy akár sikerül a külföldi munka akár nem, akkor is elmegyünk és megy ám a hiszti, hogy jobb itt meg minek .

64. Karmolka (válaszként erre: 59. - Sgrb)
2015. aug. 1. 10:53
Bocsi, csak most jöttem vissza és láttam a fejleményt:( Hú, ebbe ne menjetek bele. Nekem eszembe se jutna ilyet kérni. Nem ők tartják fenn a lakást. Ebből később gond lehet. Valami eltűnik, rögtön vita téma lesz, pedig lehet, hogy csak leesett a fotel mögé...Ha el akarjátok kerülni a vitát, adjatok valami hasonló kulcsot, úgyse próbálják ki a szemetek előtt. A te szüleid se kérnek bejárást, gondolom. Csak leleményesen, ha már ilyen alattomosak :-) Úgyse fogják szóvá tenni, hogy nem jó a kulcs, mert akkor kiderülne a 'potya' látogatás.
63. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Sgrb)
2015. júl. 31. 15:13
Energiavámpírok... Be vannak sz@rva, hogy ha elmentek, akkor mivel fognak ők foglalkozni... Ti viszont menjetek csak el - minél messzebbre - magatoknak éljetek.
2015. júl. 30. 11:46

Menjetek! Menjetek! Menjetek!

A külföldi munka lenne a legjobb Nektek.

Nekem már kirepültek a gyerekeim, de laktunk együtt is. Mi amikor összeházasodtunk, nagyon hamar albérletbe költöztünk (habár lakhattunk volna együtt is). De önnálóan akartunk élni, megtapasztalni, mennyit bír a kettőnk kapcsolata. Jelentem, az együtt leélt 35 évünknek egyik legszebb időszaka volt. Két lányunk is oda született, családdá kovácsolódtunk. Senkit nem akarok kritizálni, biztos annak is oka van, hogy párod szülei ilyenek lettek. Nektek önmagatoknak kell bizonyítani. Biztos lesznek nehéz pillanatok, de az anyagi dolgok mindig megoldódnak, amiért együtt küzdötök, az mindíg a legkedvesebb lesz, annak együtt tudtok örülni!

Menjetek, próbáljátok ki magatokat és legyetek nagyon boldogok!

61. sgrb
2015. júl. 30. 10:53
Az az eredeti cél! Mielőbb! :)
60. Tuksika (válaszként erre: 59. - Sgrb)
2015. júl. 30. 10:33
Akkor irány inkább külföld!... ;)
59. sgrb
2015. júl. 30. 10:32

Most ott tartunk, hogy kötelesek leszünk kulcsot adni nekik! :O

Hogy bármi van... de hát a gondnoknál van.

De így, hogy ők a saját bérlőikhez bejárnak a tudtuk nélkül, meg különben sem.

58. sgrb (válaszként erre: 57. - Karmolka)
2015. júl. 30. 10:31
Köszönjük szépen! Nagyon fogunk igyekezni :)
57. Karmolka (válaszként erre: 56. - Sgrb)
2015. júl. 29. 18:43
Érett, felnőtt gondolkodás, minden épeszű szülő álma vagytok. Befejeztétek a sulit, dolgoztok, szépen terveztek,közösen takarékoskodtok, nem a vak világba ugráltok a semmibe. Hát én is csak azt mondom, mint a 46-os: TIÉTEK A VILÁG :) tessék felfedezni!
56. sgrb (válaszként erre: 55. - Karmolka)
2015. júl. 29. 17:55

Persze, meg látogatás úgyis lesz, ha külföld, akkor skype kapcsolat meg félévente hazaút, ahogy lesz szabi.

Nem zárkózunk el tőlük, de barátom nem akar túl szoros kapcsolatot velük, ezt kijelentette. Főleg pénzügyileg mivel 25-30 között tervezünk 2 gyerkőcöt. Amihez kell háttér majd.

55. Karmolka (válaszként erre: 53. - Sgrb)
2015. júl. 29. 17:42
Erre szerinted rászorulnak? Írtad, hogy van egy lakásuk kiadva + ez összeg, amit ti fizettek. Azt azért csak összerakod, hogy a tietek nélkül megélnek-e.(valószínűleg igen) Azzal lehet a bibi, hogy valamennyivel távolabb lesztek tőlük, na ennek a távolságnak a pozitívumait kellene színezni. Néha eljöhetnének... Nem azt mondtam, hogy ezt rögtön azonnal tartsd is majd be, de érezzék, hogy a ti ajtótok is nyitva áll. Csak egy tipp..
54. vecus (válaszként erre: 53. - Sgrb)
2015. júl. 29. 17:28

Hát ha azt nézzük hogy amikor segíteni kellett volna a fiuknak inkább elzavarták és egy idegen segített neki és nem a saját szülei. Ez sajnálatos dolog.


Ne hagyjátok magatokat.

Nektek biztos hogy jobb lesz.


Mi is laktunk szülőknél. Ég és föld a különbség.

53. sgrb (válaszként erre: 51. - Vecus)
2015. júl. 29. 17:19

Igen, jelenleg havi 40 000 (télen60 000) + tv, net fele (ez 7 000) és magunknak vásárolunk.


Ez bennem is felmerült már, hogy lehet inkább ez játszik közre és igyekeznek elvenni a kedvünket és rábeszélni erre, hogy itt jobb.

52. sgrb (válaszként erre: 50. - Karmolka)
2015. júl. 29. 17:17

Köszönjük szépen! :)

Nagyom remélem, hogy sikerül nagyobb viták nélkül túlélni :)


Igen, még várok! :)

51. vecus (válaszként erre: 49. - Sgrb)
2015. júl. 29. 17:17

Furcsák a párod szülei.

Ebből inkább az jön le hogy nem titeket féltenek az élettől hanem a saját anyagi helyzetüket.


Gondolom adtok be nem keveset a rezsibe?


Sajnos ez is motiváció egyes szülők számára hogy otthon tartsák gyereküket.

50. Karmolka (válaszként erre: 42. - Sgrb)
2015. júl. 29. 17:14
Nincs mire várnotok. Ha októberrel lezárjátok a témát, Karácsonyra biztosan béke lesz. Nálunk is így volt. Azóta már azt is felfogtam, hogyha pl. máshol tanult volna a fiunk, nem a városunkban, akkor még hamarabb, max. érettségi után már üres lett volna a ház. A jó szülő elenged, pont azért, hogy visszagyere, ne menekülj. A szüleid jól csinálták. Remélem azért kapsz még pár 'ütőkártyát', sok sikert nektek :-)
49. sgrb (válaszként erre: 47. - Vecus)
2015. júl. 29. 17:10

Ha megtalálta a számításait, az egy nagy siker, főleg fiatalon az életben, te pedig jó anyu vagy, hogy támogatod és elfogadod, ami nem mindig könnyű ha messze van a másik. :)

Mi 3 éve ismerjük egymást, sajnos az utunk szét vált az elején, amikor ő kiment egy munka miatt hónapokra, gyakorlatnak szuper volt neki, miután hazajött (a szülei nem engedték amúgy haza mert nem volt pénze rögtön, a haverjánál élt pár hónapot mire engedtek a szülei mert tudott fizetni) de azóta együtt vagyunk és jobban értékeljük az egészet. :)

Olyan jó érzés, amikor mesélhetünk a szülőknek, hogy mit tudtunk egyedül elérni. (anyukámék mindig nagyon örülnek: "nah csak jó szülő voltam, jópéldát mutattam :D" és ezt nekem is jó látni:))

48. vecus (válaszként erre: 45. - Tuksika)
2015. júl. 29. 17:03

Igen egy szülő a gyerek szemében vagy példa lesz vagy éppenséggel ellen példa.


Akkor jó egy szülő ha példát tud mutatni.


Nekem elég nagy jelenleg a családom és remélem mindegyik gyerekemnek jó példa leszek és nem az ellenkezője.

47. vecus (válaszként erre: 40. - Sgrb)
2015. júl. 29. 16:59

Azért az biztos egy szülőnek sokszor nehéz megtalálni az arany közép utat ha a gyerekéről van szó de törekedni kell rá.


A fiam 22 éves és jelenleg németben dolgozik.

Nem épp a szomszéd.

De jól érzi magát odakint és ez a lényeg.

46. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Sgrb)
2015. júl. 29. 16:58

:D

Előttetek az egész világ!

45. Tuksika (válaszként erre: 44. - Vecus)
2015. júl. 29. 16:55
Értem... Igen ilyenkor gondolja át az ember, mi mindent akar máshogy csinálni, mint a szülei... ;)
44. vecus (válaszként erre: 38. - Tuksika)
2015. júl. 29. 16:52

Ki azért nem paterolt.

Nem mondom hogy szuper jó viszonyban vagyok anyámmal de rosszba sem vagyunk.


De azt már akkor tudtam hogy nem akarok olyan anya lenni mint ő.

43. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Karmolka)
2015. júl. 29. 16:50

Persze, nálunk is így van. Mi is segítünk, ha kell. Ovi szünetben nálunk az unoka :), meg egyéb apróbb dolgok.

De kölcsönösen számíthatunk egymásra mindannyian.

42. sgrb (válaszként erre: 41. - Karmolka)
2015. júl. 29. 16:45
23évesek vagyunk, mindketten befejeztük az iskolákat, párom már a szakközépban (technikum) szerzett egy szakmát, majd munka mellett szerzett főiskolai végzettséget erre építve (beszámolták a szakközepes tárgyakat)én érettségi után szereztem a papíromat :)
41. Karmolka (válaszként erre: 1. - Sgrb)
2015. júl. 29. 16:41
Meg szabad kérdezni hány évesek vagytok? Az iskoláitokat befejeztétek? Nem ezzel van a szülők gondja, hogy esetleg (szerintük) túl fiatalok vagytok?Persze látom, helyesen gondolkodtok, meg két éve együtt vagytok, mindenképpen lépjetek, csak lehet, hogy jönne pár használható válasz a felkészüléshez:-)
40. sgrb (válaszként erre: 35. - Vecus)
2015. júl. 29. 16:37
Ez azért nem túl kedves :S Persze ez a másik véglet, de legalább nem akarja elvenni a kedved, osztani a dolgokat és riogatni, hogy minden más rossz, ami nem szülői ház.
39. vecus (válaszként erre: 36. - Sgrb)
2015. júl. 29. 16:36

Így kellene gondolkodniuk a párod szüleinek is.

Ez az élet rendje.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook