Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezeljem 2,5 éves kisfiam hisztijét? fórum

Hogyan kezeljem 2,5 éves kisfiam hisztijét? (beszélgetős fórum)


2015. júl. 31. 15:10

Nagyon jókat írtok...

És még valami, saját tapasztalat: van olyan gyerek, aki ezt csak direkt széles közönségnek csinálja. Tehát ha kettesben vagy vele, akkor teljesen kezelhető, de ha többen vannak körülötte, akkor jön a színház. Érdemes ilyenkor egyvalakinek elvinnie a család többi tagjától. Vagy egyszerűen figyelmen kívül hagyni a műsort.

Ja, és fontos, hogy mindenki legyen következetes. Ha megszidják a gyereket, vagy valamire nemet mondanak neki, mondjuk az anya, akkor ne vigasztalja meg apa vagy a tesó, mert akkor nem ért semmit az egész, úgy tűnik fel, mintha a gyereket érte volna sérelem...

7. Tati21 (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2015. júl. 29. 08:38

Jók az itt leírt tanácsok!

Nálunk is volt, h. működött a figyelemelterelés pl. volt, h. utcán ült le sírni, szinte mindig ugyanazon a helyen, akkor általában kutya-cica kereséssel, megnézéssel ki tudtam zökkenteni, de volt, h. nem. Akkor próbáltam megölelni, vagy mellette maradni és várni, h. abbahagyja. Ha elmentem mellőle, még jobban sírt....Ez nagyon nehéz, főleg, ha siettek vhová...

Ami nagyon fontos, ha sírással kér vmit, annak sose engedj! Mindig mondd el neki, h. csak akkor tudsz neki segíteni vagy teljesíteni, amit kér, ha abbahagyja a sírást. Ha mindig így reagálsz a hisztire, akkor azt tanulja meg, h. toporzékolással nem ér célt, tehát sírás nélkül / végül kapja meg, amit kért.

Min. 10x le kell játszani ezt a játszmát, mire rögzül az agyában ez az új "járat".

Még egyezményeket szoktam velük kötni, ha ő is és én is akarok vmit: általában az övé teljesül előbb, utána az enyém. Pl. ő még lejátssza azt a játékot, de rövidebben és utána jön enni. Fontos, h. az utasítások szemtől szemben történjenek, mert a szobába bekiabálás hatástalan... Ilyen játszmában neki is és neked is engedned kell.

Sok türelmet és kitartást! Ezeknek lesz gyümölcse! :))

6. Sylvie0513 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. júl. 29. 08:26
Szia, a hiszti a gyermekeknél szinte természetes folyamat, valóban felmérik, feszegetik a határokat.De a hiszti csak addig hiszti,amíg van "nézőközönsége",vidd be a szobájába és hagyd egyedül amíg megnyugszik,ha nincs ott vele senki, akkor azonnal abba fogja hagyni,hiszen kinek sírjon????Amit pedig nem szabad,azt akkor sem szabad megengedni ,bármi történjék is,meg kell tanulnia a nem szó jelentését,a tiltás mindig maradjon az,nem szabad engedni belőle.Ebből fogja megtanulni,hogy hiába sírók, hisztizek,üvöltök valamiért,anya akkor sem fogja megengedni,ergo legközelebb nem csinálom,nem éri meg.De akkor a családban az apa sem, a tesó sem, és a nagyi sem engedheti meg, amit mi egyszer megtiltottunk,ez a következetesség.Ez a nehezebb része.Sokan féltik a gyerekeket hogy a földbe,falba verik a fejüket hiszti közben, megfognak sérülni stb....,nyugi bár kicsik, de roppant okosak ők,saját maguknak nem fognak akkora fájdalmat okozni,kitartás.Én megúsztam ezzel a módszerrel a hiszti korszakot,már az elején elcsíptem, így soha nem égtem le vele sem a boltokban, sem ismerösöknél, sem az utcán. Szép napot!
2015. júl. 29. 08:19
Szóval bevinném a kis kuckójába.
2015. júl. 29. 08:18
Én először megpróbálnék vele beszélgetni. Ha nem megy felajánlanám neki az alternatívát. Ha az sem megy bevinnékis kuckójába, és felajánlanám, hogy kijöhet ha abba hagyja a hisztit. Ha abba hagyta és kijött akkor természetesen nagy ölelés :)
2015. júl. 29. 08:05

A dackorszak közepén van, természetes, hogy így viselkedik, most érik az idegrendszere, ez a korszak ugyanannyira megterhelő neki, mint neked és a családnak.


Nálunk beválik, hogy halkan beszélek hozzá, megfogalmazom neki az érzéseit pl. "tudom, hogy mérges/szomorú stb. vagy" vagy alternatívát ajánlok fel, kiragadom a helyzetből átmegyünk a másik szobába, vagy csak csendben ülök mellette, nem megyek el, csak várom a végét.

Elég nehéz időszak, kitartást és sok türelmet kívánok.

2015. júl. 29. 08:04

Ő a határokat feszegeti,játszmázik :-) életkori sajátosság !

Te légy KÖVETKEZETES és kitartó , kitartóbb mint Ő :-) EZ MÁR OLYAN KÖZHELYES DE IGAZ !

2015. júl. 29. 07:55
Kb egy hónapja rettentő hisztis a nap bármely szakában. Pl olyanokat képes toporzekolni hogy ha leulok ,porszivozok vagy ha enni kell. Bármiert tud hisztizni ha valami nem úgy van ahogy ő gondolta. Régebben olyan kis simulekony volt nem értem mi ütött bele.nem ütök rá az nem az én műfajom, viszont mikor elszakad a cérna kiabalok de az sem hat. Próbáltam figyelmen kívül hagyni de az sem jött be. Mit tanacsoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook