Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak a gyerek vagy azért más is számít? fórum

Csak a gyerek vagy azért más is számít? (beszélgetős fórum)

22. Csimicsanga (válaszként erre: 10. - Ori90)
2015. júl. 28. 18:57
21 éves voltam mikor elkezdtem az egyetemet, 26 voltam mikor mesterdiplomáztam.
2015. júl. 28. 18:28

Simán lehet kicsi mellett egyetemre járni, zongorázni tanulni és utazni is.

Nehogy már elhidd, hogy ez lehetetlen. Hányan csinálják így, köztük én is:D

Nekem gyerek mellett nem csak dolgozni, tanulni, de még sportolni is volt időm:D


Mindent bele!!!!

20. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 17:44

Szép bakancslista az elkövetkezendô évekre.

Csak szépen, sorban, amit szeretnél!

Aki pedig nem támogat, repül veled... nos, az lemarad!

Soha ne hagyd, hogy az álmaidat kinevesse, hogy lehúzzon!

Az anyaság nem börtön, hanem lehetôség!

19. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 15:32
Mondjuk az, hogy a párod ennyire nem támogat, full gáz. Engem ő rugdosott, magamtól nem mentem volna, mert utálok tanulni, suliba járni, pedig nem vagyok hülye, de rühellem. :D
2015. júl. 28. 13:56
Szia! Én most leszek 25 éves, kislányom 14 hós és szeptemberben kezdek egy okj-s képzést. Hiába van már diplomám, minél több lábon szeretnék állni. Szerintem most lenne neked is érdemes elkezdeni, mert utána még ennyi időd sem lesz rá. Szerintem nálatok inkább párod nem akarja ezt az egészet, de legyél önző, ennyi neked is jár, attól, hogy anyák vagyunk, még nem kell leírni magunkat.
17. fildus (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 12:51
Két gyerek mellett csináltam meg a főiskolát és államvizsgáztam le. Szóval "csak" a gyerek miatt ne add fel az álmaid!
16. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 12:10
Egyetértek az előttem szólókkal, és egy másik szempontból szeretnék rávilágítani a jövőbeli lehetőségre. Ha most feladod magad a család miatt, lehet, hogy két évtized múlva egyedül találod magad, kiüresedve. Széthullhat a családod (ami sajnos nem ritka a mai világban), a gyermekeid külföldre költözhetnek, és sok más dolog előfordulhat, ami miatt egyedül találod magad. Mindig te legyél a legfontosabb magadnak, senkinek sem leszel soha fontosabb. Ez nem önzés. Ha magaddal összhangban vagy, ha megadod magadnak, amire szükséged van, akkor vagy képes másoknak is a legtöbbet adni magadból. Örömmel és nem kényszerből. Csak az egyensúly maradjon meg.
15. Ori90 (válaszként erre: 14. - Dominós)
2015. júl. 28. 12:08
Köszönöm! :)
2015. júl. 28. 11:59

Ugyanmáááá királylány! Nagyon fiatal vagy! Bármit elkezdhetsz, bármibe belevághatsz, még előtted az élet. Ha 30 éves korodra valamit befejezel, és nekiállsz karriert építeni, még mindig marad rá legalább 30 éved!!! 30 év nem kevés. Én 40 elmúltam, s azon gondolkodom, merre váltsak, hogyan. Pölö a zongorázás nálam 5-10 év múlva van betervezve.

Csináld! Ugorj neki! Hidd el, sok év múlva csak azt fogod bánni, aminek nem mertél nekikezdeni, amit elmulasztottál. Azt sose bánod meg, amit elkezdtél, kipróbáltál.

13. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:50

Bocsi, de nagyon vaskalapos és idejétmúlt az a felfogás, hogy ha van 1 gyerek, megáll az élet és csak a család! Ezt úgy fordítanám le 19. századiból, hogy asszonynak a konyhában a helye! Ez butaság! nézz szét! Hány nő szül az egyetemi évei alatt és meg tudja csinálni! Fiatal vagy, tele tervekkel és előtted az élet! Menj és csináld!

Szerintem a háttérben egy bizonyos 'szerelemféltés' van. A párod azt hiszi, ha kikerülsz egy másik közegbe, elveszít. Ezt kell nagyon alaposan átbeszélni!

Ha levelezőn végzed, akkor csak konzultációkra és a vizsgákra kell bejárnod. Érdeklődj utána pontosan hogy hol-mi az elvárás és tényekkel állj a párod elé, hozzátéve, hogy te ezt nagyon szeretnéd és ha ő szeret téged, akkor támogat ebben. Húzni az időt nem érdemes, mert a megtanult dolgokból is felejt az ember. :)

Az biztos, hogy gyerek és család mellett nem lesz egyszerű, de összefogással, szeretettel megoldható.

12. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Derya)
2015. júl. 28. 11:49
Igen, az egyetemmel én is azért vártam eddig. Pici gyerek mellett nem akartam elkezdeni.
11. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:48
Miért lenne késő? Nálam minden fordítva történt, 19 évesen szültem, 21 évesen érettségiztem, 1 éves volt mikor elkezdtem járni estin gimibe, 23 évesen kezdtem el dolgozni, "karriert" építgetni, majd 29 évesen kezdtem el járni egyetemre, ősszel végzek.
10. Ori90 (válaszként erre: 9. - Csimicsanga)
2015. júl. 28. 11:39
És mennyi idős voltál,amikor elkezdted,ha nem vagyok indiszkrét?
9. Csimicsanga (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:37
Mikor a fiam 1 éves lett, akkor kezdtem mappalin (de egyéni tanrenddel) az egyetemet. Aztán 3 év múlva Megszületett a lányom, 3 hónapos volt, mikor elkezdtem a mesterképzést szintén nappalin és így 2,5 éves volt a diplomaosztómon. :) amikor tehetjük, mi isbuatzunk, gyerekekkel együtt. Nincs nagyon olyan normális dolog, amit anyaként nem tehetnél meg. :) Az álmaid megvalósításához sosincs késő! Hajrá!
8. Derya (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:37

nem keso, de picit lehet, hogy varnod kene.

legyen a pici legalabb 3 eves.

es legeyn segitseged, mert egyreszt az egyetemre jaras, masreszt pedig a tanulas rengeteg idodet el fogja venni.

meg nagyon oici a gyermeked, szerintem most ra kene koncentralni, de utana, amikor mar neki is lesz napi elfoglaltsaga, ovi, iskola, ha van segitsegewd, mindenkeppen valtsd valora az almaidat.

20 evesen leirni magadat, nevetsges... :-D

masok 35-40 evesen kezdik az egyetemet es valositjak meg az almaidat.

te orulj neki, hogy ilyen fiatalon vannak celjaid, almaid.

soha ne add fol oket, habar most egy kicsit celszeru lenne elhalasztani. :-)

7. ca6d69295a (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:35

Szerintem nagyon jó,hogy szeretnél továbbtanulni és sok megvalósítható vágyad van. Ne add fel!Remélem sikerülni fog minden!

A gyereknevelés nem feltétlenül jár lemondással,bár még pici azért előbb babázz kicsit.

Olyan hamar felnőnek :(

2015. júl. 28. 11:35

Miért kellene lemondanod?

Attól, hogy szültél egy gyereket, nem szűntél meg élni, mint önálló személy.

Nem tudom mostanság hogy van, de régebben még támogatták is azokat az anyukákat, akik gyed/gyes mellett felsőoktatásban tanultak.


Sokan tanulnak gyerek mellett.

5. Ori90 (válaszként erre: 2. - Dumboci)
2015. júl. 28. 11:34
Nemzetközi kereskedelmet vagy japán szakot,még nem tudom.Tolmács szerettem volna lenni.Igaz,fogalmam sincs még,hogy ehhez a szakon kívül mi kell,nem mertem utánanézni szívfájdításként....
4. kszb (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 28. 11:34
dehogy késő! Párod hülyeséget beszél! Kismillióan valósítják meg magukat gyerek mellett is. Persze ehhez kellene egy támogató háttér is. És nem csupán anyagiakra gondolok. Nem is értem. Miért szűnnél te meg, mint önálló ember élni, létezni, akinek vannak egyéni igényei a gyerek mellett? Ha most mindent feladsz (jó részét muszáj) az önállóságodból, milyen jövőképed lesz?
2015. júl. 28. 11:34
Bocsánat, a kellene nem volt jó szó, csak gyorsan gépeltem. :) Szóval ha akarod, eléred, sok akaraterő, egy darabig azért lemondás, főleg a sok tanulás miatt, de elérheted az álmaid!
2015. júl. 28. 11:33

Szia! Szerintem mindent el lehet érni, csak akarni kellene. A fiad nemsokára mehet közösségbe, te pedig egy kis segítséggel hétvégente az iskolapadba.


Mit szeretnél tanulni amúgy?

2015. júl. 28. 11:28

Sziasztok!

Csak kíváncsiságképpen kérdezem.20-as éveim közepén járok 1 éves kisfiammal.Annyi mindent szeretnék még csinálni,de a párom szerint egy anyának nincs ilyesmire is ideje és addig kellett volna,míg még nem született meg a gyermekem.De én nagyon szeretnék egyetemre menni,levelezőn,persze.Minden álmom,hogy elvégezhessek egy szakot,amit gyerekkorom óta szeretnék.Zongorázni is szeretnék megtanulni,igaz,csak magamnak.Van egy utazás,ami szintén régóta dédelgetett álmom,és amire ugyan még gyűjtögetnem kell,de szeretném valóra váltani.Nem akarok életem végéig alkalmi munkákból élni vagy bolti eladóként,esetleg takarítóként vagy hasonlók,amiket egy gyerek mellett elvállalhatok ebben a világban...Az előző munkahelyemre ugyanis nem mehetek vissza,már várandósan kirúgtak...az egyetem után viszont azt csinálhatnám,amit mindig is akartam.Szerintetek késő?Ne is álmodozzak ilyesmiről,és foglalkozzak csak a gyerekkel?Szerintetek a gyerekvállalás csakis lemondással és alárendeltséggel jár?Őszintén szólva én nem így képzelem,de a fiam még csak 1 éves...szeretnék esetleg pro és kontra véleményeket,akár tapasztalatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook