Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? fórum

Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? (tudásbázis kérdés)


118. era06 (válaszként erre: 116. - 68mimi)
2015. aug. 2. 18:15
:)) a padlóhoz nem lehet
117. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 115. - Era06)
2015. aug. 2. 16:17
Oké, de feltétlenül tegyél fel majd róla egy képet. :D
116. 68mimi (válaszként erre: 115. - Era06)
2015. aug. 2. 15:24

Minek?

Hogy jön ide a vasalódeszka?

115. era06
2015. aug. 2. 14:41
Ha ez működik, akkor kiköttetem magam a vasalódeszkához :) egy napra.
114. 300c83c7b2 (válaszként erre: 111. - 68mimi)
2015. aug. 2. 13:57
Csak a harmadikat,de nekem nyaki gerinc sérvem van,így nem merem erőltetni.
113. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 103. - Barby25)
2015. aug. 2. 10:25

Gondolom, nem csak ezzel akarod leadni a plusz kilókat. Ha mozogsz és megtalálod a neked megfelelő étrendet, és persze ha kitartó vagy, akkor biztosan sikerülni fog. És hátha ez a módszer is hozzájárul a zsírégetéshez. :)

Sok sikert! Majd számolj be, mi az eredmény!

112. papája
2015. aug. 2. 10:01
Negyegyedik napja nyújtózkodom. Ngyon jól esik a hátamnak a törölköző mind a 3 ponton. A lábam már nem tiltakozik-igaz eddig sen nagyon. A bal felkarom és vállam még este is fájt, csak a lapocka törölközőt nem bírja, így ott a fejem felett szorosan összekulcsoltam a karomat, így alig fájdalommal ma is sikerült a 3x5 perc. Most is nagyokat kellett sóhalytanom. A videó szerint ezzel segítjük a belső szerveink helyükre mozdulását.Mai eredmény -3cm csípő és -3 cm derék. Sajnos reggel még nem tapasztalom, hogy kevesebb lennék az előző napinál, de talán eljön ennek is az ideje. Az viszont egyértelmű, hogy sokkal jobb a testtartásom és könnyen tudok egyenes háttal állni.
111. 68mimi (válaszként erre: 108. - 300c83c7b2)
2015. aug. 2. 09:07

Egyiket sem?

Mert ha csak a harmadikat, akkor helyezgesd kicsit a törölközőt, hátha találsz jobb pozíciót.

2015. aug. 2. 09:01

Itt van egy rajz arról, hogy miért tünteti el a hasat, ha a gerinc megfelelő tartásban van.

[link]

109. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 108. - 300c83c7b2)
2015. aug. 2. 09:00
Valószínűleg egy ideget nyom a csigolya, az szokott zsibbadást okozni. A gerincproblémásoknál a zsibbadás általános panasz, attól függően, hogy melyik szakaszon van a probléma, vagy a kéz/kar, vagy a láb zsibbad. Egy időben minden reggel úgy ébredtem, hogy a kezeim zsibbadtak voltak.
108. 300c83c7b2 (válaszként erre: 106. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 2. 08:53
Én azt egyátalán nem tudom csinálni,mert zsibbad tőle a jobb karom.
2015. aug. 2. 08:42

Találtam még egy videót. Úgy tűnik, Japánban már törölköző-őrület van. :D

[link]

106. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 101. - Papája)
2015. aug. 2. 08:20

Kitartok! :))

De tegnap este a lapocka alatti helyzetben megint nem tudtam másfél percig sem megmaradni, annyira elkezdett fájni. Amióta csinálom, egyfolytában fáj a hátam, egész nap enyhén érzem a fájdalmat a kritikus pontokon. De egyenlőre nem hagyom abba, mert ez lehet éppúgy a javulás miatt is.

105. sajtostallér (válaszként erre: 101. - Papája)
2015. aug. 2. 08:08
Igen, a légzés nekem is feltűnt. Hatalmas nagy lélegzeteket tudtam venni a gyakorlat után.
104. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 102. - 68mimi)
2015. aug. 2. 08:06

Amit találtam írásban, sehol sem írtak róla, hogy pontosan mekkora legyen a törölköző. És valóban a videóban sem egyforma méretűek vannak.

Szerintem, olyat használj, amivel még viszonylag kényelmesebben tudod csinálni, és ha azzal már jól megy, akkor próbáld meg vastagabbra hajtogatottal.

Nekem is csak vékonyabbal megy.

103. barby25
2015. aug. 1. 14:40
Sziasztok! Most én is kiprobáltam mert olvatam a tapasztalaitokat remélem bevállik 15 kiolt szeretnék leadni de nehezen megy nagyon
102. 68mimi
2015. aug. 1. 12:48

Mekkora törölközőt használtok és milyen szélesen hajtva csavarjátok fel? A videókban elég nagy szórás van az átmérőkben.

Próbáltam nagyméretű különböző vastagságú törölközőt hajtogatni, a vékonyabbal ment a 3x5 perc, a vastagabbal csak 2x5, a harmadik már nagyon kellemetlen volt.

Hozzátenném, hogy gerincferdülésem van, hátha javítana rajtam ez a "diéta".

101. papája (válaszként erre: 95. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 1. 09:40
Keves Andrea !Kitartás megy ez, csak meg kell találni 1-1 pillanatra egy pici elmozdulást, hogy kényelmesebb legyen elviselni a tortúrát. Ez esetben is kevesebbet mutat a cm. de főleg jobb a testtartásom és a közérzrtem. Jobban megy a légzás is, pedig ez még csak a harmadik alkalom.
2015. aug. 1. 09:38
Tegnap este kipróbáltam én is. Reggelre szinte eltűnt a hasam. :D
99. papája (válaszként erre: 98. - Channa*)
2015. aug. 1. 09:34

Kedves Channa* Nagy örömöt okozott a válaszod, főleg a miatt, hogy 7 kg-t fogytál. Ez szuper, nagyon gratulálok. Ma is nyújtottam magam. Köldök és bordaív alatt remekül ment. A lapocka megkínzott.A bal felkarom fájt, de néha kicsit változtattam a kar tartásán és sikerült az 5 perc. Ísmét 3cm ment le csípőből, 2cm derékból.Észrevettem, hogy jó nagyokat kellett sóhalytanom az "inkvizíció" alatt. Azt is tapasztaltam, hogy egyre inkább egyenesen szeretek állni. Máskor ez nehezemre esett.

Ami a fogyókúráimat illeti,- igyekszem. Próbálok keveset enni, sokat mozogni, de ez nem rendszeres. Gondolom itt a baj. Sajnos ha lazítok azonnal jönnek a kilók és keservesen mennek. A sikered azonban megerősített abban, hogy nincs lehetettlen. Jól van beállítva a gyógyszerem, jó az ultrahangom, tehát remélem, hogy remélhetek.

98. Channa* (válaszként erre: 94. - Papája)
2015. aug. 1. 05:47
A tartásjavítása miatt egy idő után biztos tartos lesz az a 2-3 cm, de neked, mint pm. betegnek, még kéne nap 1-2 óra mozgás, ahhoz, hogy a súlyod csökkenjen. Tudom, mert én is ebben vagyok. Ha lazítok, akkor pillanatok alatt képes vagyok néhány kilót hízni. Most, hogy jó idő van én bicajozok napi 100 percet, ami 2x10 km. Munkába bicajjal járok. Ezzel sikerült 1,5 hónap alatt ledolgoznom 7 kilót. Ha nem is az utcán csinálod ezt, akkor bent kellene ennyit mozogni.
2015. júl. 31. 19:14

Én is megcsináltam ma a 3x5 percet. Alig bírtam felkelni a padlóról. A hasamban egy hatalmas nyilallást éreztem, nyilván mentek helyükre a belső szervek.(?)

Most olyan érdekes, úgy érzem, hogy zubog bennem a vér (sajna nem tudom másképp leírni), olyan felpezsdült érzés, mint torna után.

Holnap is megcsinálom!

2015. júl. 31. 18:44
kipróbáltam én is. csak napi 1x csinálom 5 percet, annyit megér. a tartásomon kéne inkább javítani, fogynom nem kell.
95. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 94. - Papája)
2015. júl. 31. 17:45

Ez szuper! Öröm ilyet olvasni! :))

Tényleg, most jutott eszembe ahogy olvastam az írásodat, hogy nekem már évek óta gond van a jobb vállammal, és emiatt nekem is nehezen ment a lapocka alattival a fekvés. Erősen fájt a vállam a végére, azt hiszem, nem is volt emiatt meg a másfél perc ebben a helyzetben. Viszont utána valahogy olyan lazább lett a vállam, nem annyira merev, mint szokott lenni.

Írd meg máskor is, hogy milyen eredmények vannak, engem nagyon tudnak motiválni az ilyen pozitív tapasztalatok. :))

2015. júl. 31. 17:36
Nagyon érdekes a téma,így engedjétek meg, hogy hozzászóljak.Sajnos 1,5 éve pm.alulműködő vagyok,így szeretnék én is fogyni,de legalább nem hízni.Erősen kételkedek a törölköződiéta karcsúsító hatásában, viszont egyetértek az előttem szólókkal. Ezért testtartás jsvítás céllal kipróbáltam tegnap és ma is - petsze azért megmértem a derék és csípőbőségemet előtte.Tegnap sikerült a 3x5 perc. Alapocka alatti törölközőnél a végén a karom fájt.A derék és csípő méretem változatlan maradt.Meglepően jólesett a gerincemnek a "torna", így ma is tornáztam. 2x5 perc gond nélkül ment, a lapocka alattinál a karomat cak 1 percig tudtam megfelelően tartani. Továbbra is nagyon jól érzem megam a gyakorlattól. Meglepetés: csípő 3, derék 2 cm-el lett kevesebb. Szép egyenesen álltam méréskor. Napközben ezek a cm-ek elvesztek, hiszen azért ettem, ittam, de talán, ha minden nap csinálom egyszer tégyleg tudok tartósan egyenesen állni és vékonyabbnak látszani.
2015. júl. 31. 15:58

Tegnap este mindhárom helyzetben másfél-másfél percet feküdtem. Sokkal jobb volt, mint előző nap. Alig fájt, és utána is kellemesebb érzésem volt.

Mérni hetente szoktam magam, emiatt külön nem mérem. Éppen ma reggel volt esedékes a mérés, úgy hogy egy hét múlva már lehet majd ehhez viszonyítani.


Biztos, hogy hosszabb idő kell ahhoz, hogy tartós hatása legyen, ahogy Channa* is írta. Azt írják, hogy naponta kell végezni, és egy idő után már maradandóan helyükre rendeződnek a csontok (a csigolyák és a medence csont is). Szóval csak csinálni kell kitartóan.


A fogyásról is írtak, hogy valóban lehet némi zsírégető hatása is. Egyrészt ahogy Csipkerőzsika írta, a légzés miatt. A másik oka, hogy a belső szervek is a helyükre rendeződnek, és emiatt is javul az anyagcsere.

Hát csak csináljuk, és majd az idő megmutatja, hogy működik-e! :)

2015. júl. 31. 15:02

Nem a törölköző a kulcs, hanem a tartás változásán keresztül a légzés megváltoztatása. A légzés módja pedig befolyásolja az anyagcserét.

Magyarországon is van egy férfi, aki fogyasztó légzéstechnikát tanít, videón láttam, a nevét nem tudom. A Buteyko-féle légzéstechnikánál - amit asztmára, légúti betegségekre fejlesztettek ki - is a többség fogyást tapasztal mellékhatásként.

91. Channa* (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2015. júl. 31. 07:04

Elvileg vissza is "hízik", hiszen ez a tartás javítás, gondolom csak hosszútávon ér valamit.

Szoktam deréktornázni a sérveim miatt és nem hat azonnal, sőt kell néhány hét mire érzem a jótékony hatását, de onnantól állandó mindaddig, amíg csinálom+néhány hétig.

Ezt is hetekig kell csinálni szerintem, ahhoz, hogy a tartás megfelelő legyen, ekkor beszélhetünk tartós javulásról, ekkor már esetleg kijelenthetjük, hogy ennek hatására karcsúbbak is lettünk néhány centivel+szebb lett a tartásunk.

Nekem alapból is szép tartásom van, de ha ez javít rajta, akkor legyen:D Mostanában észre vettem, hogy a vállaimat hajlamos vagyok leengedni ülés közben, ez javulhatna....

2015. júl. 30. 22:11
A gyakorlat utáni méréshez képest a derekam "visszahízott" 3 cm-t.
2015. júl. 30. 21:55

Elfelejtettem előtte derékbőséget mérni. :D


A köldökvonal alá téve kifelezetten kellemes volt az 5 perc. Az alsó bordák alatt nem bírtam kitartani, nagyon kellemetlen volt.

A mellvonal alá téve nem bírtam végig az 5 percet, csak úgy hármat, de most nagyon fura a hátam...


Összességében azért mégis kellemes érzés, mintha tényleg nőttem volna picit.

Most ha helyrejött a hátamban ez a fura merevség, újra megmérem a derekam. Vajon változik-e egy kis idővel a gyakorlatok után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook